Nasza Lista 3?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

ku3a pisze:
adr pisze:Mp3 powinny być zgłaszane do "ojca prowadzącego", który potem udostępni wszystko naraz, by szanse każdej piosenki były przynajmniej na początku równe.
w takim przypadku jestem za tym, aby osoba prowadzaca dbala o to, zeby pliki byly poprawnie otagowane i nazwane, bo teraz byl lekki balagan.
A dlaczego niby to osoba prowadząca ma dbać o otagowanie i nazwe plików.
Powinno być tak że tylko osoba prowadząca do której będziemy wysyłać pliki sprawdza czy jest nazwa i tytuł i otagowanie. Jeśli nie to takiej piosneki nie przyjmuje i wysyła info do zgłaszającego z koniecznością uzupełnienia .
Jeliś ktoś tego nie zrobi na czas, tzn do publikacji wszystkich piosenek.
To niech poniesie karę w postaci takiej że jego pozostałe 2 piosenki nie będą wsytawione.

Myslę, że można by przyjąć takie wymaganie:
plik:
nazwa zespołu - tytuł piosenki
tag:
nazwa zespołu
tytuł piosenki

i ewentualnie jak ktoś zna to albym z jakiego pochodzi piosenka, rok oraz gatunek muzyczny.

i Oczywiście wymogiem powinno być to że można zgłaszać tylko format mp3 w jakości co najmniej 128 kbit
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

tak tez moze byc, wszystko jedno, chodzi o to, zeby wszystkie piosenki byly prawidlowo otagowane. Tak czy inaczej, kontrola ze strony prowadzacego jest moim zdaniem konieczna.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Post autor: Nivo »

dominik_fi pisze: i Oczywiście wymogiem powinno być to że można zgłaszać tylko format mp3 w jakości co najmniej 128 kbit
To już byłoby zagranie po bandzie (i wcale nie of horses). W II edycji nie miałem absolutnie żadnej szansy na wrzucenie moich plików w innym formacie niż wma... ponieważ chyba wszyscy są posiadaczami windy, toteż odtworzenie tych plików kłopotu nie sprawiło. Nie wiem czy ktokolwiek (oprócz mnie i grycka) używa wśród obecnych linuxa (któremu wma tak średnio leży).
Nie widzę jednak przeszkód by rozszerzyć formaty o format .ogg, bo w końcu jest open source'owy, w przeciwieństwie do mp3. (są darmowe kodeki do ogg i to działa nawet pod windows media player... winamp bodaj ma nawet automatyczną obsługę). Osobiście będę dodawał pliki w mp3, bo nie stanowi to dla mnie już wiekszego problemu.
A co do jakości: wyobraźmy sobie sytuację, w której mamy niesamowitą piosenkę (jakoś 96kbps) jakiegoś ciężko undergroundowego zespołu z dalekiej zagranicy, który rozpadł się 3 lata temu, a o którym nikt nie słyszał. Dlaczego taki utwór miałby być dyskwalifikowany z miejsca, chociaż właśnie idealnie spełniałby założenia listy.
FA (Frequent answers)
"Można by zrobić ustępstwo"

To po co ta zasada ;)

A jeszcze retorycznie, czy ktoś zgrywa piosenki w jakości poniżej 128kbps?
Uwaga bonus: istnieje sensowny sposób na rozstrzyganie jakości utworów przy dynamicznej jakości? Nie musimy się chyba aż tak formalizować?

Co do otagowania - jestem za (chociaż w podanym przeze mnie przypadku też czasem byłoby to bez sensu)
To tyle wywodów, przemyśleń i spostrzeżeń...
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

Nivo pisze:A jeszcze retorycznie, czy ktoś zgrywa piosenki w jakości poniżej 128kbps?
Nie jestem jakimś wielkim uczonym z dziedziny informatyki, ale poddaję w wątpliwość przełożenie wysokości bitratów na jakość danego nagrania. Niejednokrotnie zgrałem mp3-kę 320kbps i była ona w dużo gorszej jakości (wierząć własnemu uchu :lol: i korektorowi graficznemu), od tej, która miała tylko 128kbps. :?: :?: :?: .
Nivo pisze:Uwaga bonus: istnieje sensowny sposób na rozstrzyganie jakości utworów przy dynamicznej jakości? Nie musimy się chyba aż tak formalizować?
Tego stwierdzenia, jako "średniak" komputerowy nie rozumiem wogóle. Domniemam jednak o co chodzi. Rozumiem, że za pomocą jakiegoś programu można z nagrania 96kbps zrobić to samo w wersji 192, 256, 320kbps i jakość będzie lepsza :?: :?: :?:
IZA
Posty: 595
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:08 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: IZA »

No to kilka groszy ode mnie:

Odnośnie terminu, uważam drugą połowę sierpnia za najlepszy. Ani za szybko, ani za długo :)

Co do nagrań, wydaje mi się, że zbyt surowe reguły zniechęcą do uczestnictwa w kolejnej edycji. Moim zdaniem należy tylko przestrzegać podpisywania plików wg. wzoru „wykonawca – tytuł”

Procedurę zgłaszania i odsłuchiwania nagrań zostawiłabym po staremu.

Ze specjalną edycją jeszcze bym poczekała. Ta niech będzie na zasadach podobnych do poprzednich dwóch.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Post autor: Nivo »

HERMMAN, nie do końca. Istnieją programy które dostosowują jakość zapisu do "domnienanych" potrzeb w danej chwili. To oznacza, że piosenka może mieć kilka wartości jakości (np. ciche intro w 128kbps, potem 192, a jakiś magicznie progresywny moment w 320; wszystko w 1 utworku)

Właściwie to po prostu rozwlekłem myśl IZY. Nie ma sensu wprowadzanie przepisów, które są całkowicie zbyteczne i będą utrudniać, odstraszać, zniechęcać itp. Nic nie należy komplikować.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Na pewno nie powinno być ograniczeń bitrate'owych przy ewentualnej edycji z występami na żywo. I rzeczywiście, 7 dni to dla mnie lepszy czas niż 36h, bo przy okazji cała zabawa faktycznie się nie znudzi.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

dominik_fi pisze:
i Oczywiście wymogiem powinno być to że można zgłaszać tylko format mp3 w jakości co najmniej 128 kbit

Grr :evil: . Tu pozwolę sobie zaprotestować. Jak już liczyłaby się jakość bitrate, to najlepsze jest zmienne (VBR), bo jak mamy mało dźwięków, to wcale nie musimy mieć 256, wystarczy np. 100.
Po drugie - w poprzedniej edycji wrzucałem pliki w .ogg i jakoś nikt nie protestował, nikomu nie przeszkadzało. Takie pliki chodzą równie dobrze pod winampem, linuxem, jak i na Mac-u, więc są niezwykle uniwersalne. W dodatku przy podobnej kompresji dają nieco lepszą jakość niż .mp3 . No i przede wszystkim - większość dźwięków w mojej płytotece zgrywam właśnie na oggi.
Nie wspominam o tym, że jeśli nagrywam radio z netu to w jakości 96 kbs, więc jeśli bym w ten sposób nagrał jakąś perełkę, to nie dałoby się jej wrzucić do konkursu. To znaczy - dałoby, ale bym musiał ją sztucznie przerabiać CDex-em, albo Monkey, a nie widzę takiej potrzeby. Zwłaszcza, że jakość na pewno by nie wzrosła.
Także mocno protestuje w tym miejscu. Mocno sztuczne i naciągane te ograniczenia.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

W dodatku przy podobnej kompresji dają nieco lepszą jakość niż .mp3
Nieco? Dają o wiele lepszą jakość! Z braku miejsca większośc plików muzycznych na dysku mam w formacie ogg z kompresją ok 40-50 kbps i ich jakosc prawie we wszystkich przpadkach jest bardzo dobra. czego nie mozna powiedziec o mp3ce zgranej do 48 kbps ;]
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Łucek »

ja jestem za odłożeniem 3 edycji nieco w czasie, wrzesień chyba byłby ok, covery ewentualnie mogły by być, chociaż w tej chwili żadne ciekawe nie przychodzą mi do głowy, ale jakby co to w porządku...
przepisów może nie komplikujmy... :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

prz_rulez pisze:
W dodatku przy podobnej kompresji dają nieco lepszą jakość niż .mp3
Nieco? Dają o wiele lepszą jakość! Z braku miejsca większośc plików muzycznych na dysku mam w formacie ogg z kompresją ok 40-50 kbps i ich jakosc prawie we wszystkich przpadkach jest bardzo dobra. czego nie mozna powiedziec o mp3ce zgranej do 48 kbps ;]
Cóż, ponieważ wcześniej natknąłem sie kilkukrotnie na zatwardziałych obrońców mp3, to wolałem nie pisać, że dużo i dlatego tylko napisałem nieco ;). Bo że dużo lepszą to wiem, bo porównywaliśmy na programie muzycznym.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Piszcie czy będziecie wystawić utwory na edycję specjalną(jak się okaże, że mało osób ma coś do zaoferowania w danym temacie to nie będzie edycji specjalnej).

covery(cover utworu, który był na lp3, na topie, na liście do głosowania na top): mam dużo propozycji
polskie: tutaj też coś się znajdzie
śmieszne: od biedy 3 znajdę
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

osobiscie wolalbym na razie jeszcze jedna zwykla edycje
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

To róbmy jeszcze zwykłą 3 edycje, ale niech każdy szuka sobie już jakichś coverów tak, żeby po 3 nie było zbyt długiej przerwy.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Jeśli chodzi o mnie to:
covery: już mam wybrany utwór ;)
polskie: utworu nie mam wybranego, ale mam pewną propozycję, którą pewnie w przypadku specjalnej edycji rozważę :)
śmieszne: już mam. tylko chyba z ta edycja bedzie trudno, bo niektore kompozycje [mysle tutaj o roznych skeczach] bedzie ciezko zakwalifikowac jako utwor.
ale nawet jesli, to juz cos mam. przy okazji jest to w dodatku przerobiony utwor pewnego dobrze znanego z lp3 wykonawcy... ;)

aha, moglbym prosic jakis odnosnik do zasad "Naszej listy"?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

A mozna by jeszcze zrobic taka edycje specjalna, ktorej pomysl wpadl mi oczywiscie przy sluchaniu strefy rokendrola bez angola - z utworami w innych jezykach niz polski i angielski
a w ogole to lepiej by chyba bylo gdyby w specjalnej edycji proponowaloby sie nie 3, tylko 1 utwór i po fazie grupowej bylyby cwiercfinaly
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Czy już nie czas zaczynać zbierać utwory do Naszej Listy 3?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Niech powracają wszyscy z wyjazdów najpierw.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Myślę, że gdzieś od 3 września można by zacząć wrzucać utwory.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Ale w końcu jaka ta lista ma być? Normalna, czy jakaś specjalna??
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

no wlasnie, mysle, ze to moznaby juz ustalic
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Myślę , że jednak będzie to normalna edycja.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

To proszę mój głos zapisać też za normalną edycją od września lub ostatniego tygodnia sierpnia.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

po 1 - normalna edycja
po 2 - rozpoczęcie sierpień/wrzesień
ODPOWIEDZ