Plebiscyt "Nasza Lista"(taka zabawa)

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

To jeszcze ja się wypowiem.
1. a) Zdążę wrzucić utwory, zagłosować w eliminacjach i na wakcje...
2. c) u mnie rundy pucharowe trwały tak długo, bo nie miałem dostępu do komputera
3. a) lub b) dla mnie system z rozdziałem punktów wymagał za dużo myślenia

I jeszcze odnośnie wykonawców jakich umieszczamy. Myślę, że mogą się potarzać z tymi z pierwszej edycji, ale ten sam użytkownik nie powinien 2 razy prezentować tego samego zespołu.

Ps. Kajman, masz moje oficjalne błogosławieństwo :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15294
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Yacy pisze:Kajman życzę udanych wakacji - chyba się nie mylę :?: :D

i ... do roboty :lol: tzn. chyba dziś , jutro powinieneś - wydaje mi się że jednogłośnie, samodzielnie - na podstawie naszych postów ustalić reguły, daty i uroczyście otworzyć II EDYCJĘ "NASZEJ LISTY".
Proponuję w takim razie, aby zrobić to w nowym temacie, bo ten już całkiem spory się zrobił :).

Mam jeszcze uwagę do głosujących. Jak tak sobie czytałem tearchiwum głosów, to zauważyłem, że chya fajniej wygląda, jak ktoś oprócz suchej punktacji/głosowania w jakiś sposób kilkoma słowami argumentuje swój wybór. Sądzę, że zwłaszcza dla zgłaszającego piosenkę fajnie jest dowiedzieć się, co o niej myślą inni, opórcz tego, że się podoba/nie podoba, bo to widać w głosach. Przynajmniej w rundzie eliminacyjnej można by tak zrobić, bo później to już raczej trudno coś dodać więcej na temat danego utworu. Ale wydaję mi się, że to było by fajne :).
kajman
Posty: 64208
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Grycek pisze:Ps. Kajman, masz moje oficjalne błogosławieństwo :D
Dzięki! Przyjąłem. Jutro będziemy ruszali. Podam adres i rozpiszę terminarz. Wrzucanie piosenek do 1 lipca do godziny 16.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Czy jest wymóg 3 piosenek, czy można mniej :?:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

stavanger pisze:Czy jest wymóg 3 piosenek, czy można mniej :?:
A co? Chcesz zachować inne na następne edycje? ;)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Za tydzień jest piątek 29 czerwca, może by tak od 22 zacząć a przez ten tydzień każdy by wybrał i wrzucił piosenki. A np:. przed nr 1 na Liście Pan Marek mógłby zapowiedzieć oficjalne rozpoczęcie drugiej edycji.
Ciekawe tylko czy by się zgodził, ale w końcu ktoś tu ma znajomości już nie pamiętam kto, mógłby się wstawić.
kajman
Posty: 64208
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Wydaje mi się, że lepsza do rozpoczęcia edycja będzie następna niedziela, a jutro zaczniemy zrzucać utwory. U mnie prawie na pewno będzie to jakiś James Barclay Harvest.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Czyli Barclay James Harvest,
ja wybiore raczej polskie utwory
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Łucek »

no to faktycznie sporo mnie ominęło, przez ten tydzień ten temat osiągnął 133% swojej objętości :)

wyniki ciekawe, zaskoczyło mnie trochę, że tak rozłożyły się głosy w eliminacjach, żałuję Efemerydy i Human Scum, bo nadal uważam je za najlepsze...ale zabawa i tak mi się strasznie podobała :D

gratuluję wszystkim zwycięzcom i nam wszystkim, bo podejrzewam, że każdy odkrył dla siebie jakiś genialny kawałek 8)

co do kolejnych etapów, to zgadzam się na jakiekolwiek zasady (te okazały sie być bardzo sprawiedliwe i ciekawe zazrazem - brawo Grycek :D ), a pomysł z dzieleniem danej ilości punktów szczególnie mnie intryguje... :)

pozdrawiam i czekam na kolejną edycję :wink:
kajman
Posty: 64208
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

stavanger pisze:Czyli Barclay James Harvest,
ja wybiore raczej polskie utwory
Oczywiście! Głupia pomyłka. Ja przyjąłem zasade 2 zagraniczne i jeden polski i jadę według alfabetu więc teraz B, awentualnie 2 zagraniczny na C.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15294
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

A ja postanowiłem "jechać" katalogami. Bo tak to miałem tyle różnych piosenek na myśli, ze nie mogłem się kompletnie zdecydować, co wybrać. I w ten sposób powstała jakaś trójka losowa, bardzo zróżnicowana geograficznie (Kanada, Hiszpania, Polska).
Zastanawiam się tylko ewentualnie, czy jednak nie wrócić do obranej wcześniej przez siebie zasady i umieszczać w kolejnych edycjach jakiejś innej piosenki wykonawcy, którego już wam zaprezentowałem wcześniej. W ten sposób w każdej z edycji byłoby 2 dwóch nowych oraz jeden "stary" wykonawca. Tylko jak wybrać kolejność powtórek? Po popularności w oprzedniej edycji? To teraz wypadałoby na powtórkę z Chinook...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

kajman właśnie rozpoczął Edycję nr 2

http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?t=1585
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15294
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Łucek pisze: napisał:
4. Zack and sara
Mimo, że na to głosowałeś, to chyba jednak nie słuchałeś uważnie tego ;).
Bo piosenka zaczyna się od słów:
"Sara pisana bez 'h' zaczynała się nudzić
przy wzmacniaczach Peaveya w 1984
Gdy Zak pisany bez 'c' wypróbowywał kilka nowych gitar
grając ulubioną piosenkę Sary bez 'h' " :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15294
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Aby "uczcić" zakończenie czwartej edycji Naszej Listy postanowiłem zrobić sobie płytkę Audio z edycji I. Zajęło mi troszkę wybieranie utworów, a jeszcze dłużej takie ich dobranie, aby się zmieściły na płycie (w ostatniej chwili wywaliłem Sylvana, bo nie starczyło na niego czasu, na czym z kolei niespodziewanie skorzystał Sputnik, jakoś przeze mnie nie zauważony w czasie plebiscytu). No i najwięcej zajęło układanie odpoiwedniej kolejności utworów, aby płytka ładnie brzmiała i miała sens :).

Ostateczny jej kształt jest taki:

1. The Futureheads - Hounds of love - czyli zaczynamy od podstawowego instrumentu, jakim jest głos ;)
2. No Respect - Human Scum - czyli powoli się rozkręcamy
3. Dzioło - Zamyślone głowy - czyli "pierwszy singiel" z płytki (taki do RMFów i Zetów 8) ). Jak to singiel, powinien być na początku gdzieś ;)
4. Sputnik - Prujezd Hlavou - czyli zabawa trwa :)
5. Sunrise Ave. - Fairytale gone bad - troszkę zwalniamy przy drugim "singielku"
6. The Clientele - (I can seem) To make you mine - czas nieco przystopować zmęczone nogi ;) (kawałek wtedy mi umknął, ale niedawno oglądałem całkiem oryginalną "psedokomedię romantyczną" Lake House, w której chyba to było)
7. Thirteen Senses - Thru the glass - pierwszy przedstawiciel czołówki owej edycji. Wchodzimy w lekko baśniowe klimaty
8. Mew - The Zookeeper's boy - mój numer 1 tej edycji. Zagłębiamy się w owych klimatach bardziej
9. Rzrnen - Forgiveness - i dochodzimy do centrum bajkowości
10. Godsmack - Serenity - lekko przesurawiamy klimat, choć na razie bez prądu raczej
11. A Fallacy - Picture frames - stopniowo, wraz z utworem, obieramy kierunek na zupełnie inne tory. I za chwilę odbijamy się od ściany, "zwijając" płytę do początku niejako przez chwilę (kawałek nieoficjalnie był w NL, ale że przypadł mi do gustu, no to jest tutaj)
12. The Mars Volta - The widow - kolejna perełka edycji. Przedłużona końcówka pozwala "odciąć" łądnie kolejne piosenki
13. Herman's Hermits - No milk today - i budzimy się ponownie do podrygów :)
14. Hot Blood - Soul Dracula - ...które kontynuujemy w rytmie prawdziwego disco, jak to na podrygi przystało ;). Kolejny ze zwycięzców tamtej edycji
15. The UNB - Ja rodiłsja w gorodje, katoryj nie gieroj - a na koniec poskaczemy jeszcze w rytmie pogo
16. XIII Stoleti - Elizabeth - nieco zmęczeni już wolniej ruszamy się, tym razem samą głową, w mroczne klimaty wchodząc. Przy okazji kończymy wątek "zwiedzania sąsiadów językowych":D
17. Tiromancino - Per me importante - a teraz przytulamy się do płci przeciwnej (albo i tej samej, jeśli kogoś najdzie taka ochota, a "obyczajówka" nie przeszkodzi 8) )
18. Rain - Parsifal - i kończymy cudownie, moim osobistym finalistą owej edycji (i chyba największym dla mnie zwycięzcą, bo kompletnie wcześniej nie znałem, a teraz mam całą płytę)

I to by było na tyle.

edit:
Aha. Oczywiście nie brałem pod uwagę własnych propozycji oraz Akurata, bo te rzeczy mam już na płytach.
IZA
Posty: 595
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:08 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: IZA »

Wow, z tym Sputknikiem to mnie zaskoczyłeś :shock: Ale fajnie, że zespół, który sam nie wydaje płyt (cały swój dorobek zamieścili na stronie www w Mp3) wreszcie znalazł się na jakimś krążku ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15294
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

IZA pisze:Wow, z tym Sputknikiem to mnie zaskoczyłeś :shock:
Siebie też :). Bo w plebiscycie u mnie przepadli. Ale jak widać na płytkę pasowali ;).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Cieszę się, że na płytę pasuje moja podstawowa trójka i piosenka pozakonkursowa. :)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9272
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

ku3a pisze:
Martyr pisze:Heh, 30 min. temu Trójka puściła "Soul Dracula"....
standard :-)
przed chwilą Mann to puścil! Od razu Nasza Lista mi sie przypomniala! :D
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Kiedy nowa edycja?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Tu jest/była dyskusja: Nasza Lista 6? :)
ODPOWIEDZ