Plebiscyt "Nasza Lista"(taka zabawa)

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Mam pare pytań odnośnie dugiej edycji "Naszej Listy".
I. Wyjeżdżam na misiąc pod początek lipca, więc nie dałbym rady poprowadzić teraz "Naszej Listy". Ktoś chce prowadzić w zastępstwie, czy czekamy do sierpnia?
II. Co do systemu głosowania... pomysł ku3y mi się podoba, ale uważam, że powinno się w tym przypadku wprowadzić pewne ograniczenia np. rożnica punktów między dwoma sąsiednimi miejscami nie może być większa od np. 3, mając do wykorzystania 39 punktów.
III. Kwestia ograniczeń co do wyboru utworów. Czy wszystkim obecne ograniczenia odpowiadają, czy może tak jak na forum Sigur Ros zakazać tylko utworów singlowych?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:III. Kwestia ograniczeń co do wyboru utworów. Czy wszystkim obecne ograniczenia odpowiadają, czy może tak jak na forum Sigur Ros zakazać tylko utworów singlowych?
Mnie odpowiadają takie ograniczenia jakie są teraz. Nie znam się na tym co jest singlem a co nie. :P
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

ku3a pisze:to ja mam jeszcze inny pomysl :-P.
moze kazdy by mial do dyspozycji np. 20 punktow i jak by je rozdzielil pomiedzy piosenki to bylaby juz jego decyzja. Moznaby 5-5-4-3-2-1, moznaby tylko jednej 20, moznaby dwudziestu po jednym punkcie, czy jakiekolwiek posrednie rozwiazanie.
8)
]

Jak rozumiem to chodzi o ten pomysł ku3y. Niewątpliwie jest interesujący. I to by była prawdziwa loteria kto wygra kolejne etapy.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Grycek pisze:Mam pare pytań odnośnie dugiej edycji "Naszej Listy".
I. Wyjeżdżam na misiąc pod początek lipca, więc nie dałbym rady poprowadzić teraz "Naszej Listy". Ktoś chce prowadzić w zastępstwie, czy czekamy do sierpnia?
Moim zdaniem można poczekać do końca sezonu urlopowego, czyli do września.
Grycek pisze:II. Co do systemu głosowania... pomysł ku3y mi się podoba, ale uważam, że powinno się w tym przypadku wprowadzić pewne ograniczenia np. rożnica punktów między dwoma sąsiednimi miejscami nie może być większa od np. 3, mając do wykorzystania 39 punktów.
Tu moje nastawienie jest neutralne. Podporządkuje się większości.
Grycek pisze:III. Kwestia ograniczeń co do wyboru utworów. Czy wszystkim obecne ograniczenia odpowiadają, czy może tak jak na forum Sigur Ros zakazać tylko utworów singlowych?
Tu jestem za pozostawieniem dotychczasowych zasad.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Grycek pisze:Mam pare pytań odnośnie dugiej edycji "Naszej Listy".
I. Wyjeżdżam na misiąc pod początek lipca, więc nie dałbym rady poprowadzić teraz "Naszej Listy". Ktoś chce prowadzić w zastępstwie, czy czekamy do sierpnia?
mnie prawdopodobnie przynajmniej przez tydzien w lipcu nie bedzie, wiec nie dalbym rady poprowadzic calej edycji.
Grycek pisze:III. Kwestia ograniczeń co do wyboru utworów. Czy wszystkim obecne ograniczenia odpowiadają, czy może tak jak na forum Sigur Ros zakazać tylko utworów singlowych?
misie podoba tak jak jest
pytanie tylko co z wykonawcami ktorzy "wystapili" w pierwszej edycji plebiscytu. Ja jestem za tym, zeby mogli byc ponownie zaproponowani, w koncu dalej spelniaja warunek, ze nie mieli zadnej piosenki na Liscie ani w propozycjach do Topu.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ja mam takie zdanie. Jeżeli organizator się znajdzie i podejmie się prowadzenia "naszej listy" w najbliższym czasie to jestem za. Nic się jednak nie stanie, jeżeli przeniesiemy wszystko na wrzesień, bądź sierpień.
Podobnie sprawa sie tyczy zasad. Ten kto zorganizuje zadecyduje co i jak. Osobiście wolałbym żeby zasady zostały delikatnie zmienione np sprawa punktacji, a jeżeli chodzi o wykonawców to pozwalałbym ponowne proponowanie tych samych, chociaż lepiej byłoby proponowac nowych (przynajmniej ja tak bedę robił).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Grycek pisze:Mam pare pytań odnośnie dugiej edycji "Naszej Listy".
I. wg mnie możemy poczekać, no chyba że będzie ochotnik
II. pomysł Ku3y ok ale tylko na eliminacje, a potem puchary - to jest naprawdę sprawiedliwe :-) i emocjonujące
III. jakiekolwiek ograniczenia zabiraja sporo czasu. Single sa wydawane np. tylko w Japoni czy USA - jak to dokładnie ustalić? A tal patrzymy w archiwum lp3 i już . A Ci którzy byli w pierwszej edycji raczej też już nie (można utworzyć archiwum ), ale tu bym się tak nie upierał jak w przypadku pkt II.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

ku3a pisze:[mnie prawdopodobnie przynajmniej przez tydzien w lipcu nie bedzie, wiec nie dalbym rady poprowadzic calej edycji.
Jeśli będziemy teraz to organizować to mógłbym Cię na ten tydzień zastąpić. Oczywiście bez wiedzy o poprzednich wynikach, bo skoro drabinka jest jawna to nie są wtedy one potrzebne. :)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Gary pisze:
ku3a pisze:[mnie prawdopodobnie przynajmniej przez tydzien w lipcu nie bedzie, wiec nie dalbym rady poprowadzic calej edycji.
Jeśli będziemy teraz to organizować to mógłbym Cię na ten tydzień zastąpić. Oczywiście bez wiedzy o poprzednich wynikach, bo skoro drabinka jest jawna to nie są wtedy one potrzebne. :)
Wyniki eliminacji są potrzebne w przypadku remisów.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

ku3a pisze: misie podoba tak jak jest
Misie też :).
ku3a pisze:pytanie tylko co z wykonawcami ktorzy "wystapili" w pierwszej edycji plebiscytu. Ja jestem za tym, zeby mogli byc ponownie zaproponowani, w koncu dalej spelniaja warunek, ze nie mieli zadnej piosenki na Liscie ani w propozycjach do Topu.
No, chyba że niektózy z nich znajdą się w międzyczasie na liście ;). Aczkolwiek, marne tu widzę szanse. Tak naprawdę jeśli utwory te nie będą kilka razy gdzieś zagrane, to raczej nie ma szans, żeby weszły tak "same z siebie" to 50-tki (bo zakładam, że później już mogą mieć łatwiej, bo więcej ludzi je usłyszy). A nam będzie chyba trudno je tam "wepchnąć", bo chyba to 50-tki trzeba około 30 głosów, o ile dobrze pamiętam.
Natomiast jeśli chodzi o sam system, to jak sądzę większość się przekonała, że jest jak najbardziej sprawiedliwy. W dodatku okazało się też, że rzadko zmieniamy zdanie, jak już raz sobie je ustalimy ;).

Z osiągnięć "swoich" piosenek jestem zadowolony - wszystkie przeszły przez eliminacje, dwie dalej przeszły, jedna odpadła z późniejszym finalistą, a 1 minimalnie naprawdę z Mars Volta, które wydawało się być pewnym półfinalistą, ale trafiło na jeszcze pewniejszego, czyli "Mju":P.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

A ja mam tą satysfakcję że jako jedyny w pierwszej rudzie umieściłem MEW na pierwszym miejscu.
Czy można w nagrode dla utworu umieścić go na liście do głosowania na naszej Forumowej liście przebojów mimo ze nie ma jej w zestawie do głosowania na LP3?
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Było kilka lepszych utworków, ale jeśli Mew znajdzie się w propozycjach to chętnie zagłosuję.

Co do następnej edycji i rozdzielania punktów generalnie popieram pomysł ku3y. Moja propozycja jest taka - 40 punktów do rozdania i minimum 5 piosenek musi otrzymać jakiś punkt. Co do fazy pucharowej, to chyba bym nic nie zmieniał.

Gratulacje dla zwycięskiej czwórki. Dodatkowo gratsy dla Tadzia3, którego propozycje punktowały u mnie najlepiej, i dla Grycka za pomysł i za RAIN - PARSIFAL (patrząc z perspektywy kilku ostatnich tygodni to dla mnie chyba największe odkrycie tej zabawy).
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Artur pisze:Czy można w nagrode dla utworu umieścić go na liście do głosowania na naszej Forumowej liście przebojów mimo ze nie ma jej w zestawie do głosowania na LP3?
niestety tak bezposrednio to nie, nie bedziemy burzyc podstawowego warunku, ze glosowac mozna tylko na rzeczy ktore sa w zestawie do glosowania na Liste, tak wiec glosowac bedzie mozna jesli jakims cudem uda sie wrzucic to do zestawu :-).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

adr pisze: Dodatkowo gratsy dla Tadzia3, którego propozycje punktowały u mnie najlepiej, i dla Grycka za pomysł i za RAIN - PARSIFAL (patrząc z perspektywy kilku ostatnich tygodni to dla mnie chyba największe odkrycie tej zabawy).
Jak dla mnie też. Jestem zafascynowany tym utworem i nie wykluczam, że wrzucę go do mojego TOPu Wszech Czasów. Szkoda, że trafił od razu w I rundzie na XIII Stoleti, bo u mnie miał zdecydowane 1. miejsce.
Można wiedzieć, z którego roku ów pochodzi?
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Miszon pisze:
adr pisze: Dodatkowo gratsy dla Tadzia3, którego propozycje punktowały u mnie najlepiej, i dla Grycka za pomysł i za RAIN - PARSIFAL (patrząc z perspektywy kilku ostatnich tygodni to dla mnie chyba największe odkrycie tej zabawy).
Jak dla mnie też. Jestem zafascynowany tym utworem i nie wykluczam, że wrzucę go do mojego TOPu Wszech Czasów. Szkoda, że trafił od razu w I rundzie na XIII Stoleti, bo u mnie miał zdecydowane 1. miejsce.
Można wiedzieć, z którego roku ów pochodzi?
Z 2004 roku.
Radziłbym przesłuchać całość, bo jest to czarowny album, a Parsifal to drobny fragment tej opowieści.
Album można ściągnąć legalnie ze strony artysty.
http://www.telosmusic.net/cerulean%20bl ... plebuy.htm
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Ja z niezadowoleniem czekałbym na sierpień albo i wrzesień, więc kjeżeli nie będzie przeciwwskazań w postaci niechętnych osób (koncepcji albo mojej osobie), to mógłbym poprowadzić drugą edycję, pod warunkiem jednak, że ktoś mi udostę[ni coś takiego, jak ten schowek Grycka (przy talentach mojego kompa założony przeze mnie może świrować).
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze:pod warunkiem jednak, że ktoś mi udostę[ni coś takiego, jak ten schowek Grycka (przy talentach mojego kompa założony przeze mnie może świrować).
Oto Twój chomik:
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=kajman
Więcej informacji przesyłam w wiadomości prywatnej.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Robinson pisze:Oto Twój chomik:
Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Ktoś pisał, że słyszał w Jedynce Dzioło.

No to ja dziś w Empiku słyszałem Sunrise Ave :). Co prawda, nie pamiętałem, jaki to zespół (pomyliłem z Avenged Sevenfold), ale wiedziałem, że było w Naszej Liście i nawet mi się podobało ;).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Ja słyszałem Dzioło w Jedynce.
Natomiast Sunrise Ave już 3 razy zdarzyło mi się usłyszeć w "Zetce". :?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Gary pisze: Natomiast Sunrise Ave już 3 razy zdarzyło mi się usłyszeć w "Zetce". :?
Tak, tam często można to usłyszeć. Z resztą znałem już ten utwór przed "naszą listą"
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

dlaczego piszenie "Sunrise Ave", a nie "Sunrise Avenue"?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

bo tak to było otagowane i z przyzwyczajenia. :) Chociaż popatrzyłem w Googlach i tam też piszą raz tak, raz tak. Na okładce singla z tą piosenką konkursową jest napisane "Sunrise Ave".
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

W takim razie czekam na drugą edycję :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

też bym chętnie posłuchał jakiś ciekawych kawałków. :-)

Kajman! skoro nikt nie ma nic przeciwko ( bo niby czemu miałby mieć ? ) to podaj terminy i ewentualnie zasady i zaczynamy!!!!!!
ODPOWIEDZ