Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: wwas »

neon.ka pisze:naprawdę mnie zadziwia, że pojawiają się po całej tej dyskusji odpowiedzi C
Też Cię zadziwię:

C

Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że jeden głos tajny w drugim etapie może mieć dużo większy wpływ na ostateczne wyniki niż dotychczas, a już kilka w zupełności wystarczy, żeby pokrzyżować plany wszelkim kombinatorom.
neon.ka pisze:Jednym z powodów dla których byłam za głosowaniem tajnym było to, by każdy wskazywał swoje typy tylko z własnej głowy - typ mieszany, czyli wpisywanie swoich typów na forum, sprawia natomiast, że inni mogą się zasugerować pojawiającym się w nich wykonawcą (mi samej tak się zdarzało - zapominając wcześniej o jakimś zespole korzystałam z czyjegoś typu) - to po pierwsze, a po drugie jednak pewną tendencję punktowania konkretnych podmiotów wykonawczych wtedy widać i może to tak, czy inaczej, wpływać na decyzje w układaniu typów. A w związku z tym niestety ale chciałabym również nie tracić szansy, by komuś może przypomnieć o kimś, na kogo warto zagłosować... Po prostu uważam, że przy głosowaniu mieszanym więcej stracę, niż zyskam, jeśli będę głosować tajnie. Niestety.
W drugim etapie pierwszy z powyższych argumentów już nie działa, a drugi działa dużo słabiej, niewykluczone że bilans może Ci już wyjść na plus.

Swoją drogą miałem właśnie nadzieję, że wprowadzenie głosowania dwuetapowego pozwoli wyeliminować opisany wyżej efekt - wszyscy wykonawcy zakwalifikowani do drugiego etapu mieliby w nim równe szanse na starcie, nie trzeba by było nikomu o niczym przypominać ani niczego sugerować. I w sumie na tym wyrównaniu szans zależało mi bardziej niż na wykluczeniu możliwości przekrętów, jakich mogliby się dopuścić ostatni głosujący. Niestety, wyniki dotychczasowych głosowań przesądziły, że próg wejścia do drugiego etapu będzie bardzo wysoki, czyli bez pomocy intensywnego przypominania i sugerowania w pierwszym etapie i tak trudno będzie go przekroczyć, a więc będzie on wyglądał bardzo podobnie do dotychczasowego głosowania. Szkoda...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze:Ale należy się cieszyć, że nie ma A.
No chyba tylko ktoś zupełnie niezorientowany zmarnowałby głos na A, wiedząc, ile głosów padło na B i C... :) Opcja C jest najlepsza, bo każdy może głosować tak jak chce.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

Albo ktoś kogo nie obchodzi co wygra a chce wyartykułować swoją opinię.
student
Posty: 765
Rejestracja: sob mar 10, 2012 6:17 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: student »

C
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: Geephard »

B
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: piotr1990 »

C
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: westron »

B
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: ku3a »

c
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: Aro »

Wg własnego uznania czyli C.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kamil_snk »

C
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: adameria »

Koniec głosowania oczywiście.
Wynik jest chyba znany, ale jeszcze ogłoszę go oficjalnie,
a potem przejdziemy do dyskusji na temat głosowania w samych topów.
Spróbujemy dojść do jakiegoś wspólnego stanowiska, co wcale nie będzie
takie proste...
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: westron »

W świetle tego że aktualnie głosujemy na Top i Re-Top warto chyba kontynuować dyskusję :)
gżegoż

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: gżegoż »

Potwierdzam, warto! :)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: adameria »

Gwoli formalności...

Głosowanie nr 7 - wyniki:

W jaki sposób głosujemy w drugim etapie?
A. Jawnie - 0 głosów
B. Tajnie - 6 głosów
C. Tajnie lub jawnie (wedle własnego uznania) - 14 głosów

Wygrała opcja C, a więc w drugim etapie głosujemy tajnie lub jawnie.
Przepraszam za tak kolosalne opóźnienie... i nie mam nic na swoją obronę. :know:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: adameria »

Podsumowanie:

1. Plebiscyty topowe składają się z 2 etapów.
2. Pierwszy etap: głosujemy na 5 dowolnych wykonawców.
3. Drugi etap: wyłaniamy 12 zwycięzców. Przy czym należy dodać, że z pierwszego etapu do drugiego przechodzą także wszyscy wykonawcy, którzy uzyskali tę samą liczbę punktów co wykonawca na miejscu 12.
Spośród nich ponownie głosujemy na 5 wykonawców.
4. Po drugim etapie organizujemy topy dla wszystkich tych wykonawców, którzy zajęli miejsca wyższe niż 6.
5. Na każdym etapie głosujemy jawnie lub tajnie.
6. Nie ma możliwości edycji wysłanych głosów.
7. Pierwszy etap - głosowanie trwa 2 tygodnie. Drugi etap - głosowanie trwa tydzień.
8. Jest sugestia, aby osoba prowadząca plebiscyt topowy wysłała przypomnienie o głosowaniu w każdym etapie przy pomocy PW na 1 dzień lub 2 dni przed końcem głosowania.
Jestem skłonny udostępnić taką listę osób potencjalnie zainteresowanych.

Powyższe ustalenia powinny wejść w życie od najbliższego plebiscytu topowego.

Czy powyższe podsumowanie mam umieścić także w 1 poście niniejszego wątku jako owoc wspólnej dyskusji i głosowań?
Myślę, że to jest koniec dyskusji o plebiscytach topowych.
Wszystkim biorącym udział w głosowaniach i zabierającym głos bardzo dziękuję.
Zwłaszcza dziękuję tym, którzy niejednokrotnie prostowali moje przemyślenia i wypowiedzi.

--------------------------------------------------------------------------

Oficjalnie otwieram też dyskusję dotyczącą głosowań w samych topach.

--------------------------------------------------------------------------

Kwestią nr 1 jest chyba liczba utworów, która powinna decydować o tym, czy głos jest ważny czy nie.
Moja opinia jest taka, że niestety albo powinien być ustalony jakiś limit albo zaliczać każdy głos,
ale bezlitośnie gospodarz topu powinien liczyć punkty od dołu.
Sprowadzałoby się to do tego, że jeśli ktoś głosuje tak:
1. Takie tango
albo tak:
20. Takie tango
to utwór "Takiego tango" otrzymuje 1 punkt.
Z mojego punktu widzenia ważnym jest także likwidacja tzw. "dziur" w głosach.
I tutaj ponownie byłbym za tym, aby głosujący głosował sobie dowolnie, ale punkty
niestety zaliczamy od dołu. Sorry...
Np. poniższy głos i odpowiednio przyznane punkty:
1. Takie tango - 3 punkty
10. Szalony koń - 2 punkty
20. Noc komety - 1 punkt
Myślę, że w ten sposób raz na zawsze pozbędziemy się "dziur" i "dziurek" i manipulowania
przy punktacji.
Owszem, wiem, że ktoś kto słabo zna twórczość danego wykonawcy lub nie lubi tego wykonawcy,
a mimo to oddaje głosy, będzie tutaj potraktowany gorzej, no ale przecież sam gorzej traktuje danego wykonawcę.
Reguła twarda, ale myślę że sprawiedliwa.
gżegoż

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: gżegoż »

Czasem zdarza się i tak, że ze wszystkim się w stu procentach zgadzam! :D :mrgreen:

W uzupełnieniu dodam, że w trakcie tej dyskusji: Co w topach należałoby ustalić (którą zapewne bardzo dobrze przestudiowałeś, a jak nie, to powinieneś to zrobić :wink: ) pojawiła się propozycja, aby zaliczane były tylko głosy z minimum pięcioma utworami i miała ona wcale nie tak mało zwolenników. Myślę, że warto byłoby poddać ją pod głosowanie.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: adameria »

Studiowałem, ale tak dawno temu, że zrobię to ponownie. Dzięki.
Na gorąco myślę jednak, że zaliczanie wszelakich głosów, ale z przyznawaniem punktów
od dołu, może nie tyle zniechęci głosujących, bo przecież tego nie mam na celu,
co skutecznie ograniczy umieszczanie głosów takich, że jest miejsce 1 a potem 11.

Sam głosowałem na Strachy na Lachy swego czasu w taki sposób, że teraz
się tego po prostu wstydzę, a wiem, że gdyby było głosowanie od dołu
to nie kombinowałbym niepotrzebnie. Niecnie wykorzystałem "dziury"
tylko po to, żeby utwór "Piła tango" wygrał ten top. Inna rzecz, że ten utwór
obecnie ociera się u mnie o mój indywidualny szeroki TWC, pewnie
jeszcze znalazłbym więcej ich ulubionych utworów, a moja sympatia
do nich wzrosła.
Nie zmienia to faktu, że mi wstyd, a skoro wstawiłem "dziury" no to sorry...

Zatem jeśli ktoś zna 3 utwory albo lubi tylko 1 utwór, to niech sobie zagłosuje,
czemu nie, ale znaczenie jego głosu powinno być odpowiednio mniejsze
w porównaniu do osoby, która przedarła się przez całą dyskografię łącznie
z B-side-ami albo zna twórczość na wyrywki i wstawiła kolejność 20 utworów (albo np. 3 razy więcej).
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: piotr1990 »

Albo ja się czepiam, albo czegoś nie pamiętam ale:
adameria pisze:3. Drugi etap: wyłaniamy 12 zwycięzców. Przy czym należy dodać, że z pierwszego etapu do drugiego przechodzą także wszyscy wykonawcy, którzy uzyskali tę samą liczbę punktów co wykonawca na miejscu 12.
Spośród nich ponownie głosujemy na 5 wykonawców.
4. Po drugim etapie organizujemy topy dla wszystkich tych wykonawców, którzy zajęli miejsca wyższe niż 6.
A co jeśli nie będzie miejsca 12? A będzie podwójne miejsce 11 i 13? A wszystkie będą mieć tyle samo punktów? Podobnie było w ostatnim plebiscycie, że nie było 5 miejsca, a 6 miało tyle samo punktów co 4 i wszyscy przeszli. To będzie tak samo czy 13 nie przechodzi bo już nie pamiętam... :oops:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

adameria pisze:Moja opinia jest taka, że niestety albo powinien być ustalony jakiś limit albo zaliczać każdy głos,
ale bezlitośnie gospodarz topu powinien liczyć punkty od dołu.
Moim zdaniem taka zasada jest nie do przyjęcia, bowiem zniechęca do uczestnictwa w topach, a jeszcze bardziej do poznawania dyskografii podmiotów topu. Jeżeli ktoś przypuszcza, że może po przesłuchaniu całej dyskografii nie znaleźć dwudziestu utworów, które może uznać za chociażby przyzwoite, a cały jego wysiłek sprowadzi się do tego, że jego zwycięzca (którym może być utwór uznany przez niego za wybitny) zdobędzie na przykład 8 punktów to po co ma się wygłupiać i w ogóle czegokolwiek słuchać.
Sprawa druga przyjęcie takich założeń jest zaproszeniem do manipulacji. Wystarczy poczekać do ostatniej chwili, zagłosować na swoją powiedzmy ulubioną trójkę, a pozostałe 17 głosów oddać na wybrane przypadkowo utwory z dyskografii wykonawcy, które nie otrzymały wcześniej żadnego głosu. W ten sposób zaśmieci się top, a swój cel polegający na forsowaniu ulubionych utworów się osiągnie.
Ta sama sytuacja jest z płytami. Podam na przykładzie: moim zdaniem Budka Suflera wydała trzy rewelacyjne płyty, a pozostałe to badziewie i w zasadzie nie jestem w stanie stwierdzić, która najmniej mnie wkurza. To mam ukarać te płyty nie wybierając dwóch kolejnych miejsc i skazując zwycięzcę na tylko 3 punkty czy dobrać pozostałe dwie na chybił trafił lub zagłosować na Zawsze i Jest (bo pewnie i tak poza mną nikt nie zagłosuje)?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: jollyroger72 »

adameria pisze:3. Drugi etap: wyłaniamy 12 zwycięzców. Przy czym należy dodać, że z pierwszego etapu do drugiego przechodzą także wszyscy wykonawcy, którzy uzyskali tę samą liczbę punktów co wykonawca na miejscu 12.
To zdanie jest nieprecyzyjne, o czym wspomniał już piotr1990 :wink:
adameria pisze:5. Na każdym etapie głosujemy jawnie lub tajnie.
No raczej w każdym etapie...
adameria pisze:6. Nie ma możliwości edycji wysłanych głosów.
Możliwość jest zawsze. Jak już, to: "Nie wolni edytować wysłanych głosów".

Sorry za drobiazgowość :oops:

Aaa, oczywiście popieram stanowisko kajmana :P
Ostatnio zmieniony pt wrz 04, 2015 4:31 pm przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: 4989341 »

już się wypowiedziałem kiedyś tam, nawet prowadziłem sporą dyskusje z kajmanem na ten temat.
zasady powinny obowiązywać w każdym topie takie same.

nie chodzi w topach o ilość głosów ale ich jakości.
jeśli ktoś nie potrafi wybrać 20 piosenek i ich uszeregować to może powinien sobie dany top darować.
przecież każdy z góry wie czy dany artysta go "jara" czy też nie.
czy jego twórczość zna, lubi, szanuje czy też zazwyczaj omija ją szerokim łukiem.

zaakcentowałbym też propozycje adamerii.
liczenie od dołu raczej zachęci innych do większego wysiłku jeśli chce aby jego głosy były poważnie traktowane.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: adameria »

piotr1990 i jollyroger72 dziękuję za drobiazgowość i mam nadzieję, że gospodarz topu odpowiednio
doprecyzuje zapisy. W pierwszym etapie można zapisać, że będzie to "przynajmniej miejsce 12".
Czy muszę to poprawiać?
kajman pisze:Sprawa druga przyjęcie takich założeń jest zaproszeniem do manipulacji.
Jedno pytanie: uważasz, że głosy z "dziurami" to nie jest manipulacja?
Bo według mnie to jest ogromny wytrych do manipulacji wszelakiej.
Jak w takim razie potraktować głos osoby, która zagląda do archiwum alp3.pl; wykonawca ma tam 10 piosenek dajmy na to;
po czym głosujący umieszcza 5 utworów na miejscach od 1 do 5? Wysiłek wstawienia takiego głosu to jest maksymalnie 10 minut.
Czy to jest sprawiedliwe w odniesieniu do głosującego, który przedarł się przez całą dyskografię?

Jaki jest zapis w pierwszym poście topów?
"Głosujemy maksymalnie na 20 utworów" czy "głosujemy na 20 utworów"?
Bo widzę, że w większości gospodarze topów umieszczają ten drugi zapis,
a to oznacza, że jeśli wtedy ktoś umieści 19 utworów, to dobrą wolą gospodarza jest,
że taki głos jest uznany jako ważny.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

4989341 pisze:nie chodzi w topach o ilość głosów ale ich jakości
No cóż, w moim odczuciu wybranie 10 utworów do przesłuchaniu całego repertuaru artysty, niż ułożenie w kolejności 20 przypadkowo słyszanych singli.
4989341 pisze:jeśli ktoś nie potrafi wybrać 20 piosenek i ich uszeregować to może powinien sobie dany top darować.
Czyli jeżeli nie jest pewien, czy potrafi po przesłuchaniu dyskografii znaleźć 20 utworów to powinien darować sobie słuchanie? Czy może po trudzie wielogodzinnych przesłuchać zrezygnować z głosowania?
4989341 pisze:przecież każdy z góry wie czy dany artysta go "jara" czy też nie
Po znanych kilku singlach, które prawie zawsze należą do najgorszych utworów w dorobku artysty? Czy np po poznaniu słabiutkich utworów Genesis, które były na LP3 zrezygnować i nie poznać wspaniałych rzeczy z czasów do odejścia Hacketta?
4989341 pisze:zazwyczaj omija ją szerokim łukiem
Zazwyczaj omija, ale przy takim topie może się zorientować czy słusznie.
adameria pisze:Jedno pytanie: uważasz, że głosy z "dziurami" to nie jest manipulacja?
Nigdy bym na to nie wpadł, że to może być manipulacja. Dla mnie to świadectwo odczuć na temat utworów w dorobku danego artysty. Jeśli jeden utwór oceniam na dziesięć, a kolejny na sześć to uważam, że ten drugi nie zasługuje żeby przebywać w pobliżu pierwszego. A w chwili obecnej jest co najmniej jeden wykonawca, którego na podstawie znanych utworów tak odbieram.
adameria pisze:Jak w takim razie potraktować głos osoby, która zagląda do archiwum alp3.pl; wykonawca ma tam 10 piosenek dajmy na to; po czym głosujący umieszcza 5 utworów na miejscach od 1 do 5?
A jak ocenić takiego, który znajdzie tam 20 i ułoży w kolejności? Wyżej niż takiego, który przesłucha wszystko i wybierze tylko 18 i za pierwsze miejsce dostanie 2 punkty mniej niż tamten?
adameria pisze:Czy to jest sprawiedliwe w odniesieniu do głosującego, który przedarł się przez całą dyskografię?
Też zadałem to pytanie tylko przy innym układzie.
adameria pisze:Bo widzę, że w większości gospodarze topów umieszczają ten drugi zapis
To wobec tego trzeba go obligatoryjnie zmienić na ten pierwszy, a jeżeli nawet nie
adameria pisze:jeśli wtedy ktoś umieści 19 utworów, to dobrą wolą gospodarza jest, że taki głos jest uznany jako ważny
ta informacja musi zostać zawarta w pierwszym poście, żeby zainteresowanie mogli się zastanowić czy się wygłupiać i przedzierać przez całą dyskografię.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: konwicki1980 »

Kajman jak zwykle dzielisz włos na czworo. ;) Większość z Twojej wyszukanej erystycznie próby obrony status quo w zasadzie "dziur" nikomu poza Tobą nie przyszłaby do głowy. Moim zdaniem gospodarz topu powinien określić, jak liczy takie głosy. A co do miejsca 12., to nic nie trzeba doprecyzowywać. Żartownisiom w tej kwestii dziękujemy ;) Poza tym z wszystkim co pisał Adam się zgadzam, poza jedną kwestią, z którą nie zgadzałem się od początku. Koniec końców i tak wygrają najlepsi.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: Geephard »

kajman pisze:No cóż, w moim odczuciu wybranie 10 utworów do przesłuchaniu całego repertuaru artysty, niż ułożenie w kolejności 20 przypadkowo słyszanych singli.
Myślę, ze ta dyskusja nie jest skierowana przeciwko Tobie i innym osobom odsłuchującym cały dorobek danego artysty, ale raczej tym, którzy głosują na kilka utworów które znają. Jeśli chodzi o zacytowaną wypowiedź nie ma wątpliwości, że te 10 głosów jest bardziej wartościowe. Ale co jeżeli zestawimy ze sobą wspomniane 10 głosów i 1 głos osoby, która zagłosowała na jeden spośród kilku utworów danego artysty jakie zna? Najuczciwiej by było gdyby takie osoby (ten drugi przypadek) nie głosowały wcale, ale tego wymusić w stanie nie jesteśmy. Dlatego myślę, że jest to słuszny kierunek - poświęćmy dobro Kajmana, dla dobra całego topu. :wink:
kajman pisze:Moim zdaniem taka zasada jest nie do przyjęcia, bowiem zniechęca do uczestnictwa w topach, a jeszcze bardziej do poznawania dyskografii podmiotów topu.
Nie wiem jak jest w Twoim przypadku ale mnie motywuje chęć poznawania sama w sobie, a nie liczba punktów jakie otrzymają moje głosy. Często zresztą wyniki topów mnie średnio interesują. Same topy traktuje jako pretekst do poznawania, na tej samej zasadzie na jakiej Yacy organizuje swoje konkursy.
kajman pisze:Czyli jeżeli nie jest pewien, czy potrafi po przesłuchaniu dyskografii znaleźć 20 utworów to powinien darować sobie słuchanie? Czy może po trudzie wielogodzinnych przesłuchać zrezygnować z głosowania?
Może, a nawet powinien zostawić ślad po tym w postaci głosów, które dostaną mniejszą ilość punktów. Może też wyrazić niepochlebną opinie o wykonawcy itp. I wcale nie będzie to niesprawiedliwe bo jeżeli ktoś nie jest w stanie spokojnie ułożyć 20-tki to znaczy, że dany wykonawca wybitnie mu nie leży. Jeśli tak jest to jego głos nie powinien mieć równej wartości co głosy innych osób, lubiących i doceniających dorobek danego wykonawcy.
TPN25. Głosowałem tam na 2-3 utwory, które udało mi się przesłuchać w całości (mimo, że większość była krótka). Uważam, że ta muzyka to totalne dno i nie widzę w niej nic wartościowego, ale skoro już poświęciłem na nią czas to postanowiłem zagłosować. 20 punktów otrzymała Legia Pany, która ostatecznie wygrała tylko dlatego, że była strawna dla tych, którzy takiej muzyki nie lubią, ale mimo to zdecydowali się wziąć udział w topie. Osoby (w tym również Ty), którym ta muzyka się podobała byli z tego co pamiętam ze zwycięzcy niezadowoleni. Wolisz aby wygrywały utwory strawne dla osób nielubiących danego artysty, gatunku lub stylu, czy raczej utwory wybitne dla osób, które potrafią daną muzykę docenić?
Pozwole sobe zacytować z innego forum.
kajman pisze:Nie wiem czy to jest miejsce, ale po prostu rozwalił mnie facet na filwebie, który na marudzenia, że idąc na Pixele spodziewali się innego filmu niż tego, jaki był napisał: Sądzę że co poniektórzy narzekają na pornosy że się w nich pier..lą (wykropkowanie nie moje). Krótko mówiąc zgadzam się z nim.
Jeżeli te osoby marudzące wystawiają niską notę danemu filmowi to ich ocena powinna być równoważna ocenie osób, które były świadome na co idą do kina i co oglądają? Nie powinna. To samo z muzyką. Wartość głosu w topie osób lubiących muzykę danego artysty, potrafiących ją docenić nie powinna być równoważna ocenie osoby, która tej muzyki kompletnie nie czuje i nie lubi. Ma ona prawo się z nią zapoznać, ocenić, wyrazić swoją opinię, nawet zagłosować, ale nie wymagać aby wartość jej głosu była równoważna. Takie jest moje zdanie.
ODPOWIEDZ