Plebiscyt re-topowy

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

4989341 pisze:ale organizowanie topu czy re-topu w ciągu 5-6miesiecy to gruba przesada
Podejrzewam, że Kult nie ruszy tak od razu. Wygląda na to, że będzie na niego trochę ponad 4,5 miesiąca. 4,5 miesiąca jest planowane też na Republikę. Więc pisanie, że to 5-6 miesiecy to gruba przesada.
Przeanalizujmy te 4,5 miesiąca (no powiedzmy, że 5). W tym czasie będzie trwał top T.Love, następnie przeleci top Roxette i zacznie się top Archive. To daje razem 3,5 topu czyli niecałe 1,5 miesiąca na jeden top. Ja sobie z tym poradzę i myślę, że inne osoby będą potrafiły wygospodarować tyle czasu, żeby dać radę. Z kolei jeżeli zakończenie topu będzie powiedzmy na początku lipca może dla niego oznaczać problem wyboru czy top T.Love czy top Kultu. Ja mam sporo czasu, to dam radę, pewnie kilka innych osób też, ale nie sądzę, żeby wszyscy, którzy by mieli na topowanie ochotę.
Poza tym ten temat był omawiany i były rozpatrywane dwie opcje: w jednej re-topy miałyby się odbywać w czasie wolnym od zwykłych topów, w drugie jakby w tle zwykłych, ale trwałyby 4-5 miesięcy. Ta druga opcja pozwala nam zaoszczędzić czas (bo terminy zwykłych topow są takie jakby tych re nie bylo) i daje szansę wielu osobom w uczestniczeniu w nich.
4989341 pisze: wszystko zależy od "wagi" twórczości
Ale akurat te trzy zespoły mają spory dorobek. Najmniejszy chyba Republika, ale i w tym przypadku to 6 pełnych albumów plus pewna ilość nagrań nie znajdujących się na żadnym z nich.
4989341 pisze:kto nie znajdzie czasu na re-top w ciągu 90/100 dni nie znajdzie go także w kolejnych miesiącach.
Dosyć ryzykowne twierdzenie, szczególnie że studenci mają na karku sesję, potem wakacje i akurat w tym okresie mogą mieć problem z czasem i/lub dostępem do internetu).
miszony pisze:Jolly zwróć uwagę że obecny top T.Love trwa znacznie krócej niż proponowany termin dla re-topu Kultu.
Ale trwają one jednocześnie. Można stwierdzić, że przyjęliśmy, że jednak nowe topy są tutaj priorytetem.
I jeszcze jedno. Jeżeli chodzi o mnie to w początkowym okresie trwania topów głosowałem tylko na utwory, które znałem (może czasem coś dodatkowo posłuchałem). Teraz praktycznie top Kultu będę robił od nowa, bo podejrzewam, że znam gdzieś 1/3 utworów (jeżeli aż tyle) z ich dorobku.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Neo01 »

Myślę podobnie jak większość przedmówców.
I mam taki pomysł, żeby re-topy były trochę na zakładkę z "normalnymi", czyli można by ruszyć z Kultem gdzieś w czerwcu i pociągnąć do sierpnia - 2 miechy chyba wystarczy na tak popularny zespół.
Kajmanie, topy ciągnące się jak flaki z olejem, po 4-5 m-cy to raczej nie jest dobry pomysł (spada "napięcie", a jednocześnie ludzie już po 3 m-cach pewnie będą niecierpliwi o wyniki). Ewentualnie ten Kult można by do września pociągnąć, z uwagi na okres wakacyjny.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Tylko dlatego przeszły re-topy równolegle z normalnymi topami że miały trwać długo. W innym przypadku byśmy mieli na zmianę topy zwykłe i re-topy (tak gdzieś w stosunku 2:1). Ale wtedy top Kultu ruszałby pod koniec czerwca, przesunąłby Roxette z tego terminu na koniec lipca, Archive na połowę września i re-top Republiki rozpoczynałby się na początku listopada. A nowa seria topów zamiast ruszyć pod koniec września to wystartuje na Gwiazdkę. Jeżeli tak ma być to moim zdaniem lepiej w ogole z re-topow zrezygnować, bo tyle jeszcze zwykłych topów czeka.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Geephard »

Neo01 pisze:Myślę podobnie jak większość przedmówców.
Nie będę komentował większości przedmówców bo mi ręce opadły jak to czytałem i gdybym chciał szczerze napisać co pomyślałem to jeszcze bym przez przypadek kogoś obraził, a mamy nowy regulamin. :P
Jedyne usprawiedliwienie to takie, że jak przeczytałem
kajman pisze:i na początku marca Hey.
to mnie lekkie przerażenie ogarnęło, bo to przecież prawie za rok. Dlaczego re-topy mają dłuższy okres trwania to było setki razy pisane, i w sumie się dziwie, że znowu trzeba to było powtarzać.
Ale jednak Kajman, chyba Cię trochę ułańska fantazja poniosła. Bo 4,5 miesiąca to jednak z lekka przydługi okres. 4,5+4,5+4,5+1=14,5 miesiąca na 1 cykl re-topów. Chyba jednak zgodzimy się, że rozsądnie byłoby taki cykl zamknąć w 1 roku. Ta 1 to czas na plebiscyt. 1+3,5+4,0+3,5=12 miesięcy!
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Po pierwsze plebiscyt może być robiony podczas topu, na przykład na dwa miesiące przed skończeniem ostatniego. Można się zastanowić nad skróceniem topu Heya, a jeszcze bardziej Republiki. Myślę, że w 12 miesięcy na upartego da się zmieścić. Natomiast w przypadku Kultu to po pierwsze jest to 14 studyjnych płyt, po drugie wakacje, które dla wielu osób jest okresem ograniczonego dostępu do netu. Dla wielu i tak pewnie będzie problemem wyrobienie się z topem Roxette, który wypadnie na lipiec/sierpień.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Gary »

a ja jestem za tym, by re-topy trwały minimum 3 miesiące, zwłaszcza że o ile dobrze rozumiem będą trwały równolegle do zwykłych topów. Nie każdy dysponuje nieograniczonym czasem, wakacjami itp.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Ten temat już był rozważany w innym wątku i tam była mowa o czterech miesiącach. Tak że teraz niektórzy się obudzili.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: 4989341 »

kajman pisze:Ten temat już był rozważany w innym wątku i tam była mowa o czterech miesiącach. Tak że teraz niektórzy się obudzili.
naprawdę? jakoś nie widziałem nigdzie ankiety jak długo mają trwać re-topy.
oprócz tego 4 miechy to nie pół roku
kajman pisze:Z Kultem można ruszać na dniach i pociągnąć go gdzieś do połowy października.
maj- październik!?
nie ja to sobie wymyśliłem
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

To może zacytuję.
Geephard pisze:1.2. Robimy re-top rownolegle z topami zwykłymi przy przyjęciu znacznie dłuższego okresu jego przeprowadzenia.
kajman pisze:1.2. Okres trwania topu to minimum 4 miesiące.
gżegoż pisze:Myślę, że nie byłoby przeszkód, aby w jednym cyklu (pomiędzy plebiscytami topowymi) odbywało się 5 (lub więcej, jeżeli tak wyniknie z głosowania) nowych topów i równolegle dwa powtórkowe.
wwas pisze:1.2. Robimy re-top rownolegle z topami zwykłymi przy przyjęciu znacznie dłuższego okresu jego przeprowadzenia - może dzięki temu uda mi się zdążyć, bo przyznam, że przy obecnych napiętych terminach z niektórymi mam pewien problem.
Yacy pisze:1.2. Robimy re-top równolegle z topami zwykłymi przy przyjęciu znacznie dłuższego okresu jego przeprowadzenia.
adameria pisze:1.2. Robimy re-top rownolegle z topami zwykłymi przy przyjęciu znacznie dłuższego okresu jego przeprowadzenia.
Dodam jeszcze, że Geephard potem wspominał o trzech miesiącach. Natomiast biorąc pod uwagę, że zwykły top trwa przeciętnie prawie 2 miesiące, to 2 re-topy równoległe na 5 lub więcej zwykłych to wychodzi mi z wyliczeń 4-5 miesięcy na jeden. Chociaż faktycznie o minimum 4 miesiącach pisałem tylko ja.
Poza tym znacznie dłuższy w stosunku do dwóch miesięcy to myślę, że dla większości osób raczej dłuższy niż trzy miesiące, ale mogę się mylić.
Wprawdzie w tamtym wątku nie było opcji topów równoległych o czasie trwania podobnym do normalnych topów, ale w moim odczuciu taka opcja nie miała tam szans, bo z wypowiedzi wynikało, że sporo osób by się z tym nie wyrobiło. Zresztą akurat tutaj wola większości będąca ewidentną dyskryminacją osob mających mniej czasu byłaby zagraniem bardzo nie fair (nie masz czasu to nie bierz udziału w topach).
4989341 pisze:maj- październik!?
Top jeszcze nie ruszył, a jeżeli ruszy koło 25 maja to do połowy października to będzie 4 2/3 miesiąca (a jak już pisałem po pierwsze będą wakacje, po drugie to Kult akurat sporo wydał).
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: 4989341 »

potrafię zrozumieć, że niektórzy potrzebują więcej czasu. niech będą one dłuższe niż te zwykle 2-miesięczne, szczególnie w takim przypadku jak kult.
ale też bez przesady, nic co ciągnie się jak flaki z olejem nie jest dobre.
raz temperatura rywalizacji spada, dwa, im dłuższy okres głosowania tym większa możliwość zmian "gustu" poszczególnych osób. większość z nas inaczej oddałaby głos w maju, a inaczej w październiku.

ok, skoro faktycznie większość prosi o re-topy 4miesięczne to ja się dostosuję (choć to na razie nie jest tak dla mnie 100% pewne).
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Neo01 »

Myślę, że potrzeba tu salomonowego rozwiązania. Uśredniając wszystkie wypowiedzi wygląda, że re-top powinien trwać 3,5-4 miesiące.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kamil_snk »

Nie włączałem się chyba jeszcze w tą dyskusję, więc dorzucę swoje skromne zdanie. Popieram Neo01, z zastrzeżeniem, by brać pod uwagę obszerność dyskografii. Skoro to mają być topy powtórkowe, niejako prowadzone obok normalnych, to trzeba im troszkę więcej czasu, ale też nie za długo. Choć dla mnie 4 miesiące to już takie maksimum. Kult powinien dostać tak bliżej trzech miesięcy.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: konwicki1980 »

4989341 pisze:raz temperatura rywalizacji spada.
Niby jak?
Ja przesłuchuję wszystko po kolei i nie zwracam uwagi na wyniki innych, ani tym bardziej się nimi nie sugeruję.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Tylko że z tego uśrednienia wyjdzie, że spora część osób nie zatopuje.
Może po pierwsze ruszmy z topem, po drugie zapytajmy gżegoża, wwasa, Yacy'ego i adamerię co oznaczał dla nich mocno przedłużony czas głosowania i jakie efekty dla nich będzie miało to, jeżeli czas będzie zbyt krótki.
Nie wylewajmy dziecka z kąpielą i nie dyskryminujmy osób, które mają mniej czasu i którzy czasami nie są w stanie się wyrobić w dwa miesiące z normalnym topem. Może warto sobie przeczytać wypowiedzi w niektórych topach, w których niektórzy piszą, że się nie wyrobili w dwa miesiące, bo dyskografia była zbyt duża i nie głosują w ogóle lub głosują cząstkowo (na to co znali wcześniej).
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: 4989341 »

konwicki1980 pisze:
4989341 pisze:raz temperatura rywalizacji spada.
Niby jak?
Ja przesłuchuję wszystko po kolei i nie zwracam uwagi na wyniki innych, ani tym bardziej się nimi nie sugeruję.
też, tak robię. obecnie jestem w połowie dyskografii t.love.

miałem na myśli coś innego
ktoś głosuje w pierwszych tygodniach, a na wyniki czeka jeszcze kolejne 3/4 miechy
przecież w takim czasie to można zapomnieć, że się głosowało a tym bardziej na co :P

oprócz tego wraz z rozpoczęciem topu, każdy widzi datę zakończenia.
długi czas zakończenia raczej sprzyja myśleniu "eee, mam na to czas, wezmę się za to za jakiś czas, mam bardzo dużo czasu". lubimy odkładać zawsze wszystko na później, na ostatnią chwilę.
i obserwacja tego forum tylko upewnia mnie w tym myśleniu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Yacy »

kajman pisze: co oznaczał dla nich mocno przedłużony czas głosowania i jakie efekty dla nich będzie miało to, jeżeli czas będzie zbyt krótki.
dla mnie to 3-4 miesiące. Kult - 4. bo są egzaminy różnego rodzaju, bo są wakacje, bo kilka płyt jednak nagrali. koniec września byłby chyba ok.
oczywiście mnie wakacje, ani egzaminy nie dotyczą, więc ja się pewnie zmobilizuję w okolicach koncertu czyli pod koniec czerwca lub na początku lipca.

re-topy są jakimś dodatkiem dla innych topów, więc 3-4 rocznie to zdecydowanie wystarczająca liczba.
ja nad swój komfort wczesnego poznania wyników, przedkładam możliwość głosowania przez jak największą liczbę osób. :)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: wwas »

kajman pisze:co oznaczał dla nich mocno przedłużony czas głosowania i jakie efekty dla nich będzie miało to, jeżeli czas będzie zbyt krótki.
Efekt byłby prosty - nie wziąłbym udziału ;) A jaki musiałby być termin, żebym na pewno wziął? Tutaj udzielę ulubionej odpowiedzi autorów tego typu ankiet, czyli "trudno powiedzieć". Na podstawie doświadczeń z dotychczasowymi topami, mogę stwierdzić, że dwa miesiące to bywa mało, nawet jeżeli jest to jedyny top w danym okresie - pod koniec niektórych miewałem wrażenie, że mógłbym ułożyć top lepiej (przede wszystkim, czy nie przegapiłem jakiegoś utworu, który mógłby mieć szanse; niewykluczone, że było to wrażenie złudne), zdarzyło mi się też, że musiałem zrezygnować w trakcie (przy czym tu pewną rolę odegrały okoliczności związane ze zmianą pracy, z wyjazdem na narty, konieczność nadrobienia innych zaległości, które mi powstały, kiedy koncentrowałem się na topie Camela, a trochę też fakt, że po przesłuchaniu dwóch płyt Dead Can Dance wybranie z nich czegoś najlepszego wydało mi się niemożliwością - tak więc trudno mi powiedzieć, czy i w jakim stopniu przedłużenie terminu coś by zmieniło).

Na pewno nie chciałbym się jednak deklarować, czy np. jeżeli przedłużylibyśmy do pięciu miesięcy, to na pewno wziąłbym udział we wszystkich topach, a jeżeli tylko do czterech, to w niektórych. Bałbym się, że po takiej deklaracji termin mógłby zostać przedłużony specjalnie dla mnie, co postawiłoby mnie w dość kłopotliwej sytuacji ;) Jeśli zaś chodzi o perspektywy dotyczące tych najbliższych, w tej chwili widzę to tak: Republika w ogóle ma u mnie dość wysoki priorytet, więc niezależnie od terminu starałbym się zdążyć; o Heyu trudniej mi na razie coś powiedzieć, po prawdopodobnie zahaczyłby już on o 10. cykl topowy i nie wiadomo, z czym mógłby wówczas konkurować. Patrząc na miejsca 7-10 z ostatniego plebiscytu, mogę powiedzieć, że gdyby spotkał się np. z Armią, dwumiesięczny termin w zupełności by wystarczył, gdyby jednak trafił na Gary'ego Moore'a - oj, boję się, że nawet cztery miesiące mogłyby nie wystarczyć...
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

4989341 pisze:ktoś głosuje w pierwszych tygodniach, a na wyniki czeka jeszcze kolejne 3/4 miechy
I w ciągu tego tygodnia przesłuchał całą dyskografię, wybrał najciekawsze utwory i je w kolejności poustawiał po kolejnym/ch przesłuchaniach? Jeżeli tak to ma mój podziw, ale z drugiej strony czy musiał się tak spieszyć. A jeżeli ktoś wrzucił tylko to, co znał i na tym skończył to nie będzie mi żal, że sobie poczeka.
4989341 pisze:długi czas zakończenia raczej sprzyja myśleniu "eee, mam na to czas, wezmę się za to za jakiś czas, mam bardzo dużo czasu".
Niektórym tak, ale to uogólnienie, które na pewno nie stosuje się do wszystkich.
Yacy pisze:Kult - 4. bo są egzaminy różnego rodzaju, bo są wakacje, bo kilka płyt jednak nagrali.
Ja dlatego też chciałem do połowy (no może być nieco wcześniej) bo studentom wakacje kończą się w końcu września.
Yacy pisze:ja nad swój komfort wczesnego poznania wyników, przedkładam możliwość głosowania przez jak największą liczbę osób.
Ja całkowicie się pod tym podpisuję. Dla mnie topy mogłyby trwać miesiąc, retopy 2, ale to by mocno ograniczyło liczbę biorących udział.
gżegoż

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: gżegoż »

Wydawało mi się, że to już zostało wcześniej ustalone, iż najważniejsze są "zwykłe" topy, a re-topy odbywają się niezależnie od nich, niejako "w tle" i w związku z tym trwają znacznie dłużej. Gdyby tope powtórkowe miały trwać mniej więcej tyle samo, co nowe i odbywać się równocześnie, to mnóstwo osób nie byłoby w stanie tego pogodzić i właśnie dlatego re-topy powinny być bardziej rozciągnięte w czasie, by każdy mógł sobie to wszystko poukładać i wygospodarować czas w taki sposób, by z niczego nie musiał rezygnować. Ja na przykład nie wyobrażam sobie, bym mógł jednocześnie pracować zarówno nad topem T.Love, jak i Kultu i za ten drugi wezmę się dopiero wtedy, gdy skończę pierwszy. Poza tym trudno sobie wyobrazić, by top zespołu o tak wielkim dorobku, jak Kult, miał trwać zaledwie dwa miesiące.
Tak więc podsumowując: odnosiłem wrażenie, że to, iż topy powtórkowe mają trwać ok. 4 miesiące (albo w razie potrzeby nawet i dłużej) było uzgodnione dużo wcześniej i dziwię się, że teraz ta kwestia wywołuje kontrowersje.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Geephard »

4989341 pisze:potrafię zrozumieć, że niektórzy potrzebują więcej czasu.
Potrafisz zrozumieć, ale właściwie to masz to gdzieś, bo skoro Tobie to nie jest potrzebne to innym też nie musi.
4989341 pisze:raz temperatura rywalizacji spada
Rozumiem, że podczas topów dokładnie analizujesz każdy oddany głos, podliczasz po każdym wyniki i emocjonujesz się tym jak w jego trakcie zmieniają się miejsca Twoich faworytów. Jeśli nie to nie mam pojęcia o jakiej temperaturze piszesz.
4989341 pisze:większość z nas inaczej oddałaby głos w maju, a inaczej w październiku.
Skoro tak, to rozumny człowiek oddałby głos w październiku, aby być pewnym, że jego głos jest aktualny. Top można sobie ułożyć w maju, ale czy trzeba koniecznie wklejać swój głos. Można zaczekać do października. Jak nic się nie zmieni to wkleić, a w przeciwnym wypadku zaktualizować swój typ. No ale jeśli chce się ze wszystkiego robić problem, na przekór sporej części forumowiczów to wtedy faktycznie stanowi to problem o wadze wyższej niż to, że kilka osób nie odda swojego głosu z powodu braku czasu.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Neo 01 proszony jest o rozpoczęcie re-topu Heya.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Neo01 »

Przepraszam, ostatnio mam trochę zajętą głowę różnymi sprawami. W weekend postaram się otworzyć wątek.
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: miszony »

chyba Neo 01 zapomniał o Heyu
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: kajman »

Proszę Neo01 o rozpoczęcie topu w ciągu najbliższych kilku dni, a jeżeli nie to pytam czy Geephard chciałby się tego podjąć.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt re-topowy

Post autor: Geephard »

Mnie pytać nie musisz. Jakby co to chętnie się podejmę.
ODPOWIEDZ