Re-topy

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re-topy

Post autor: kajman »

Przede wszystkim blokuje na zawsze wykonawców, którzy nie nagrali od tej pory dwóch płyt i ich nie nagrają, jak np Republika.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Re-topy

Post autor: piotr1990 »

100% racji z postem powyżej. ;)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Re-topy

Post autor: Neo01 »

Jak nie ma nowej płyty, to nie bardzo wiem jaki jest sens organizowania kolejnego topu. Przynajmniej w najbliższych latach.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Re-topy

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze:Jak nie ma nowej płyty, to nie bardzo wiem jaki jest sens organizowania kolejnego topu. Przynajmniej w najbliższych latach.
Bo dochodzą nowi userzy - to po pierwsze.
Bo gusta się zmieniają z tygodnia na tydzień - to po drugie.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Re-topy

Post autor: Neo01 »

Więc co tydzień można by powtarzać topy... No cóż, mnie chyba gust się tak szybko nie zmienia. A co do nowych forowiczów - owszem, to jest argument, ale jednak bardziej przemawia do mnie fakt nagrania nowych płyt. Być może z czasem tak, ale obecnie nie widzę specjalnie sensu takich topów.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Re-topy

Post autor: adameria »

Jestem za tym:
1.2. Robimy re-top rownolegle z topami zwykłymi przy przyjęciu znacznie dłuższego okresu jego przeprowadzenia.
2.2.4. Sumaryczne (czyli suma lat i wydanych płyt musi być większa od jakiejś liczby).

Moja proponowana liczba to: 5.
Nie brałem udziału w Topie Depeche Mode i innych, a chętnie wziąłbym... Myślę znalazłoby się nieco użytkowników.

Oczywiście osobny plebiscyt na re-topy.
No i tu wreszcie będzie jakieś ograniczenie i może dzięki temu mniejsze rozproszenie w wynikach.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re-topy

Post autor: kajman »

Na pierwszej stronie podałem datę zakończenia głosowania.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Re-topy

Post autor: adameria »

Dałeś, dałeś... ale... Czy wysłałeś PW do wszystkich potencjalnie zainteresowanych?
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Re-topy

Post autor: barb42 »

Ja tej daty czytając post Kajmana w ogóle nie widziałam, ale ona pojawiła się chyba później?

Chciałabym uczestniczyć w topach wielu wykonawców, którzy już byli, ale rozumiem też niechęć do ponownego topowania dawnych użytkowników, no bo ileż można to samo. ;-)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Re-topy

Post autor: adameria »

barb42 pisze: rozumiem też niechęć do ponownego topowania dawnych użytkowników
A ja nie rozumiem, dlaczego równolegle nie miałyby być przeprowadzane.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Re-topy

Post autor: Geephard »

Ja też nie rozumiem. Równoległe topy to najlepsza z możliwych opcji, a nie jakieś tam dwa normalne, jeden powtórkowy i inne tego typu kombinacje. Po co to komu? Wiemy, że niektóre osoby nie pragną powtórek (np Kajman) bo słusznie uważają, że jest jeszcze tyleeeee wykonawców nie topowanych, że życie jest za krótkie żeby kręcić się w kółko. Dlatego opcja mieszenia topów bieżących z powtórkowymi bardzo mi się nie podoba. A topy równoległe? Nie wadzą nikomu. Jak ktoś chce bierze udział, jak nie to nie. Jako, że trwałyby po 3 miesiące można by swobodnie dysponować czasem i decydować czy ktoś ma bardziej ochotę wziąść udział w topie bieżącym czy powtórkowym, jeżeli nie ma czasu na wszystkie. Proste rozwiązanie pozostawiające owce bez szwanku i najedzonego wilka, a mające tak niewielką popularność w głosach. :know:
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Re-topy

Post autor: 4989341 »

Geephard pisze:Jako, że trwałyby po 3 miesiące można by swobodnie dysponować czasem i decydować czy ktoś ma bardziej ochotę wziąść udział w topie bieżącym czy powtórkowym, jeżeli nie ma czasu na wszystkie.
3mieisiące?
1-1,5 miesiąca to i tak sporo czasu.
naprawdę potrzeba na głosowanie aż tyle czasu?
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re-topy

Post autor: kajman »

Są osoby, które potrzebują. Ja akurat w większości topów wyrabiam się przed czasem, ale rozumiem, że niektórzy są załadowani różnymi obowiązkami więc potrzebny im jest dłuższy termin. A na topy powtórkowe powinno być więcej czasu (jeżeli odbywałyby się równolegle), bo trzeba przy którymś topie ten czas sobie wygospodarować, a pewnie nie zawsze można.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Re-topy

Post autor: wwas »

4989341 pisze:1-1,5 miesiąca to i tak sporo czasu.
Jeżeli wykonawca ma w dyskografii kilkanaście (a czasem nawet jeszcze więcej) płyt, z którymi miało się dotąd na tyle mało do czynienia, że trzeba je poznawać właściwie od zera, w dodatku nie jest to ten typ muzyki, w którym wszystko można powiedzieć po jednym lub dwóch przesłuchaniach, może się okazać, że wcale nie jest to aż tak sporo. Przyznam, że przy większości układanych przeze mnie dotychczas miałem pewne odczucie, że gdybym dostał do dyspozycji więcej czasu, zrobiłbym to lepiej. Zastanawiam się, czy w niektórych wypadkach nie poczekać od razu na top powtórkowy - może wtedy zdążę ;)
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Re-topy

Post autor: piotr1990 »

Dziś o 21 koniec głosowania. Jestem ciekaw co zostanie ustalone.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re-topy

Post autor: kajman »

gżegoż, w Twoim przy przyjmę 6 i 2, 7 i 1 oraz 8 i 0, co się sprowadza do sumarycznego z sumą 8, co jak pisałeś też bierzesz pod uwagę.

Gary, w punkcie 2 czasowe dla tych, którzy nie wydali trzech płyt, ale ile czasu?

wwas, ile ma wynosić ta suma?
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Re-topy

Post autor: wwas »

Niech będzie 7.

Przy okazji zastanawiam się, jakie zasady liczenia lat byśmy przyjęli. Od początku głosowania na pierwszy top? Od zakończenia głosowania? Od ogłoszenia wyników? Do momentu rozpoczęcia plebiscytu topowego? Do zakończenia? Do momentu, kiedy top będzie rzeczywiście przeprowadzany? (to ostatnie może być trunde z powodów praktycznych ;))
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re-topy

Post autor: kajman »

Też o tym myślałem i wydaje mi się, że najlepiej byłoby przyjąć zakończenie głosowania i moment zakończenia plebiscytu.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re-topy

Post autor: kajman »

Podaję wyniki głosowania. Uważam, że czasu było wystarczająco dużo, żeby zagłosować. Jakby co możemy ciągnąć to dalej, ale warto byłoby ruszyć z re-topami, a co najwyżej potem doszlifować zasady lub nawet je zmienić.
1. Jak umiejscowić re-top w kontekście normalnych topów:
1.1. Robimy topy na zmianę na zasadzie jeden lub kilka topów zwykłych (ilość ewentualnie w dalszych ustaleniach) potem re-top.
4 głosy za tą opcją w tym trzy z ustaleniem zasady 5-2 (w tym raz opcjonalnie 6-2).
1.2. Robimy re-top rownolegle z topami zwykłymi przy przyjęciu znacznie dłuższego okresu jego przeprowadzenia.
6 głosów w tym trzy z podaniem czasu (po 1 razie na 3, 4, 5 miesięcy).
1.3. Jedna osoba podała opcję nieuwzględnioną w propozycjach: re-top w normalnym cyklu topów wybierany w normalnym plebiscycie.
Wygląda na to, że przeszła opcja z re-topami prowadzonymi równolegle.

2. Jakie zasady będę obowiązywały przy ustalaniu, ktore topy będą mogły być brane pod uwagę:
2.1. Nie ma żadnych ograniczeń i możemy powtórzyć dowolny przeprowadzony top.
Dwa głosy za tą opcją.
2.2. Wprowadzamy ograniczenie(a).
2.2.1. Czasowe (określona ilość czasu, która upłynęła od poprzedniego topu wykonawcy).
Tutaj jeden głos za 6 latami i jeden z wariantem 6 dla wykonawcy który w tym czasie wydał dwie płyty, 7 lub 8 jeżeli nie wydał żadnej (z opcją zmiany głosy na wariant 2.2.4.)
2.2.2. Płytowe (ilość płyt wydanych od poprzedniego topu wykonawcy).
Brak głosów.
2.2.3. Czasowo-płytowe (obowiązują obydwa kryteria lub musi być spełnione jedno z nich).
4 osoby w tym jedna na 3 płyty lub jakaś nieokreślona liczba lat, po jednej 3 lub 7 i 3 lub 5 oraz jedna 2 i 6 (obydwa warunki muszą być spełnione).
2.2.4. Sumaryczne (czyli suma lat i wydanych płyt musi być większa od jakiejś liczby).
5 glosów, wszystkie z podaniem liczby (2 razy 5, raz 6 i dwa razy 7).
Wygląda, że najwięcej głosów na ostatnią opcję (szczególnie gdyby przyjąć opcjonalną zmianę opcji jednego z głosujących), ale chyba najsprawiedliwiej byłoby sprawdzić wszystkie układy we wszystkich wariantach głosów. No prawie wszystkich, bo z jednym z opcji 2.2.3. trudno jest coś zrobić.
Sporządziłem takie zestawienie biorąc pod uwagę 11 glosow (w tym te z opcji 2.1.):
Kolejne rubryki: ilość lat od zakończenia topu, ilość płyt wydanych w tym czasie, liczba głosów które tą opcję przyjmują, tych, którzy ją odrzucają, ilość wykonawców spełniających warunki.
6 2 11:1 (6)
7 0 11:1 (1)
6 1 9:3 (4*)
5 2 8:4 (3)
6 0 7:5 (6)
5 1 6:6 (3)
5 0 5:7 (2)
4 1 4:8 (2)
kolejnych wariantów już nie liczyłem.
* warunek zostanie spełniony 2 kwietnia, więc przed końcem plebiscytu re-topowego, a pewnie także przed faktycznym jego rozpoczęciem już będzie tak jak tu podałem.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re-topy

Post autor: kajman »

Myślę, że warto byłoby zrobić plebiscyt re-topowy na pierwszą płytę topowaną, żeby już w maju można pierwszy taki top przeprowadzić.
Tylko takie dwa pytania:
1. czy głosujemy tak jak w normalnym plebiscycie topowym na 5 wykonawców czy przy ograniczonej liczbie kandydatów (20 lub 23) na mniejszą, a ewentualnie w kolejnych plebiscytach w miarę przybywania płyt tą liczbę zwiększali.
2. i właśnie czy na 20 czy na 23 czyli czy układ 5 lat i 1 płyta też będziemy brali pod uwagę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Re-topy

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:2. i właśnie czy na 20 czy na 23 czyli czy układ 5 lat i 1 płyta też będziemy brali pod uwagę.
Moim zdaniem na 23.

Proponuję, byśmy głosowali na 5 wykonawców z następującą punktacją:
1 miejsce - 10 pkt.
2 miejsce - 7 pkt.
3 miejsce - 5 pkt.
4 miejsce - 3 pkt.
5 miejsce - 1 pkt.

I głosujmy jawnie. Tak, by gżegoż mógł policzyć i "pokombinować' po swojemu :lol: Czas głosowania nie dłuższy niż 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Re-topy

Post autor: konwicki1980 »

Ja na pewno w żadnych głosowaniach prowadzonych równolegle brać udziału nie będę. Jak mówią, nie należy mieszać ogórków z dżemem. Musztardy z kisielem i śliwek z likierem. Coraz bardziej dziwaczne plebiscyty i interpretacje wyników głosowania są tu przeprowadzane. Zawsze można dopisać swoje głosy do już istniejących topów i tyle.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Re-topy

Post autor: jollyroger72 »

No jak zwykle. Toruń kontra Turoń :lol:
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re-topy

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:Ja na pewno w żadnych głosowaniach prowadzonych równolegle brać udziału nie będę.
Twoje prawo.
konwicki1980 pisze:Jak mówią, nie należy mieszać ogórków z dżemem. Musztardy z kisielem i śliwek z likierem.
Znam takich, którzy lubią ogórki z dżemem (ja akurat nie), a likier śliwkowy to chyba coś normalnego.
konwicki1980 pisze:Coraz bardziej dziwaczne plebiscyty
Widocznie dla wielu osob nie dziwne, bo akurat wiele osób chce brać udział w re-topach, a ktoryś trzeba wybrać i jakieś zasady ustalić.
konwicki1980 pisze:i interpretacje wyników głosowania są tu przeprowadzane
A co widzisz dziwnego w tych interpretacjach wyników?
konwicki1980 pisze:Zawsze można dopisać swoje głosy do już istniejących topów i tyle.
A jak to policzyć, skoro poprzednio nie głosowano na niektóre płyty, bo ich po prostu nie było?
gżegoż

Re: Re-topy

Post autor: gżegoż »

jollyroger72 pisze:No jak zwykle. Toruń kontra Turoń :lol:
:wink: :lol:
jollyroger72 pisze:I głosujmy jawnie. Tak, by gżegoż mógł policzyć i "pokombinować' po swojemu :lol:
Niestety tym razem nie możecie na mnie liczyć 8) Przyjmę wyniki głosowania takimi, jakimi będą i dostosuję się do Waszych wyborów.
kajman pisze:gżegoż, w Twoim przy przyjmę 6 i 2, 7 i 1 oraz 8 i 0, co się sprowadza do sumarycznego z sumą 8, co jak pisałeś też bierzesz pod uwagę.
Słusznie zrobiłeś. W sumie to rzeczywiście opcja suma lat i wydanych płyt musi być większa od liczby 7 (bądź większa lub równa 8 ) wydaje mi się najrozsądniejsza.
ODPOWIEDZ