Top Starego Dobrego Małżeństwa

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: bear »

TOP STAREGO DOBREGO MAŁŻEŃSTWA

Obrazek

Mam zaszczyt oraz przyjemność zaprosić na już drugi top prowadzony przeze mnie :P
Choć uważam, że odpowiedniejszym czasem na taki top byłaby jesień, to mam nadzieję że buchająca wiosna nie zakłóci nam odbioru tej muzyki :wink:
Nie jestem wielkim znawcą SDMu, nie czuję się nawet najwłaściwszą osobą do poprowadzenia takiego topu na tym forum. Skoro jednak padło na mnie, to zrobię to najlepiej jak umiem.

Głosujemy tradycyjnie na 20 ulubionych utworów i 5 ulubionych płyt.
Czas: miesiąc czy od razu przedłużamy o tydzień ze względu na zlot? To jeszcze jest do ustalenia.

Nie wiem jeszcze jak to będzie tym razem z patronatem medialnym i czy można już mówić o tradycji prezentowania wyników naszych topów w Radiu Orbit. Ja jestem na to otwarty, choć ani technicznie, ani czasowo nie będę mógł się w to zaangażować. Jednak gdyby ktoś z redakcji miał ochotę się tym zająć to chętnie prześlę wyniki.

Dyskografia

link do pobrania lub odsłuchu

Płyty studyjne:
Dla wszystkich starczy miejsca (1990)
Makatki (1990)
Sercopisanie (1990)
Czarny blues o czwartej nad ranem (1992)
Pod wielkim dachem nieba (1992)
Niebieska tancbuda (1993)
Dolina w długich cieniach (1995)
Latwce pogodnych dni (1996)
Miejska strona księżyca (1998)
Bieszczadzkie Anioły (2000)
Kino objazdowe (2002)
Beretka dla Bejdaka (2004)
Missa Pagana (2005)
Tabletki ze słów (2006)
Jednoczas (2008)
Odwet pozorów (2009)

Płyty koncertowe i komplikacje:
Live In Łowicz (1992)
Cudne manowce (1999)
Biesy i czady w Chicago (2002)
Złota kolekcja (2003)
Bucalala (2004)
Blues nocy bieszczadzkiej (2010)

Listę utworów, które są dostępne tylko na płytach koncertowych i komplikacjach:

Cudne manowce:
Majka
Śląski blues
Zmierzch

Bucalala:
Osiedlowe tango
Baby sienne i senne
Szklane oko
Jaś Wędrowniczek z Krzyśkiem Myszkowskim

Blues nocy bieszczadzkiej:
Kwiaciarka z Plant
Z rozkazu serca, ognia, powietrza i wody
Makatka dla Zuzanny
Zapaliłeś dzień
Niebo sierpniowe
Październik
Są takiej chwile
Zabieszczaduj z nami
Bieszczadzka gałązka
Blues o powrocie
Jakże blisko
Makatka na dwoje
Biały kompas
Makatka mocno katowicka
19-80 Blues
Do przyjaciela
Blues nocy bieszczadzkiej

jeśli coś przeoczyłem (a jest to możliwe) to proszę o poprawki
Ostatnio zmieniony ndz kwie 17, 2011 12:24 am przez bear, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: Yacy »

No to można wyjść z ukrycia i oficjalnie słuchać :-)

Zostały mi 83 utwory! Absolutnie rewelacyjne, same NAJ! I jak to ułożyć... Wydaje mi się, że podium znam... Ciekawe czy to się nie zmieni...
bear pisze:Nie jestem wielkim znawcą SDMu, nie czuję się nawet najwłaściwszą osobą do poprowadzenia takiego topu na tym forum. Skoro jednak padło na mnie, to zrobię to najlepiej jak umiem.
na pewno jesteś jedną z dwóch najwłaściwszych ;-) ale z trzecim miejscem nie da rady poprowadzić topu :-)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: krzysiek83 »

Jutro koncert u mnie w mieście, ale jednak Kabanosa nie przebiją więc poznam ich z płyt jeno :mrgreen:
Oczywiście dużo tego, a znam tylko dwie. Chociaż jedna to koncertówka, więc takie de best ofy z pierwszych płyt.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: adameria »

Do tego zespołu chcę podejść dość solidnie, dlatego już teraz napiszę, że moim zdaniem miesiąc nie wystarczy.
A jeszcze nie pogubić się co na jakiej płycie... :know:
To chyba nie będzie łatwy Top.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: kajman »

Dla mnie wystarczyłby miesiąc, bo teraz przerwa świąteczna, potem majowa, ale zdaję sobie sprawę, że to jednak kobyła (z 3 razy tyle muzyki co u Breakout) i podejrzewam, że w miesiąc to mało kto by się wyrobił. Miesiąc (i to góra) to dobra ilość czasu na kolejny top.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: TomaszBr »

Wyszło mi 247 utworów :shock: Włącznie z powtórzonymi utworami z "Missa Pagana" (doliczyłem, bo części stamtąd nie ma nigdzie indziej), ale nie doliczałem Sercopisania
Plus jeszcze utwory jedynie z koncertówek.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: kajman »

Na Sercopisaniu jest jeden utwor, ktorego na razie nigdzie indziej nie znalazłem.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: TomaszBr »

Faktycznie, jest "Zawieja w Michigan", której nigdzie nie ma (tytuł ma podobny do "Tobie albo zawieja w Michigan", które jest na pierwszej płycie).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: Yacy »

Bo to jest ten sam utwór. :-)
W ogóle z płytą SCENOPISANIE jest coś dziwnego, bo na ich stronie nie wymieniają jej w dyskografii. Ja twierdzę, że mam ich wszystkie płyty. Chociaż brak na półce Scenopisania. Na płytach reklamują swoje reedycje. i tej płyty tam nie ma. :-)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: kajman »

Na wiki też są jaja. SP jest podane przy SDM jako trzecia płyta, przy SP jest informacja, że to pierwsza płyta, a po prawej też jest przed Makatkami, a Dolina tam nie istnieje.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: JaceK »

Yacy pisze:No to można wyjść z ukrycia i oficjalnie słuchać :-)
A można się przyznać, że bywało się na koncertach tej "kapeli" — wprawdzie nie był to spodek i czynny stadion z aparaturą kilkuset kilowatów na stronę... Ale byłem! I to nie raz.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: bear »

dodałem listę utworów dostępnych tylko na koncertówkach i komplikacjach, proszę o zapoznanie się z nią i ewentualną weryfikację jeśli coś jest nie tak.
jeśli chodzi o ostateczny termin to poproszę o więcej głosów na ten temat.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: Neo01 »

kajman pisze:Na wiki też są jaja. SP jest podane przy SDM jako trzecia płyta, przy SP jest informacja, że to pierwsza płyta, a po prawej też jest przed Makatkami, a Dolina tam nie istnieje.
"SP" - za wiki: "Nagrań dokonano w styczniu i kwietniu 1990 roku w studiu "Tonpressu" oraz w grudniu 1990 roku w studiu "Izabelin" w Warszawie. Tak więc może być jednocześnie i pierwsza i trzecia - zależy czy patrzeć na datę rozpoczęcia pracy czy zakończenia :mrgreen: .
A tak, btw, czy wcześniej niektóre z tych wydawnictw nie istniały w wersjach kasetowych?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: Yacy »

nie wiem czy czegoś nie namieszałem, ale ja wyciągnąłem z tych płyt jeszcze::

Cudne manowce:
Zmierzch

Bucalala:
Osiedlowe tango
Baby sienne i senne
Szklane oko

Blues nocy bieszczadzkiej:
Do przyjaciela
Blues nocy bieszczadzkiej

A Pod wieczór jest na płycie Beretka dla Bejdaka.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: kajman »

Uff, na dzisiaj maraton zakończony. Przesłuchałem 9 płyt, w tym kino. Trochę rewelacyjnych kawałków rzuciło mi się w uszy. Jedna płyta bije inne (w moich uszach) na głowę. No i z niej pochodzi utwór, którego cover był na mojej liście (o czym do dzisiaj nie wiedziałem). Jutro cztery płyty oraz nagrania z k/k czyli mały pryszcz. Ale dogrywki będą później, bo będę musiał odsapnąć.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: Yacy »

właściwie kolejność płyt znam. i nie zmienią tego drobne lub większe przetasowania poszczególnych utworów :-)

Mój Top Albumów SDM:


00 - Live in Łowicz

01 - Czarny blues o czwartej nad ranem
02 - Dla wszystkich starczy miejsca
03 - Makatki
04 - Latawce pogodnych dni
05 - Pod wielkim dachem nieba


06 - Niebieska tancbuda
07 - Odwet pozorów
08 - Bieszczadzkie anioły
09 - Dolina w długich cieniach
10 - Miejska strona księżyca


czyli jak widać zdecydowanie wolę pierwsze płyty. z jednym wyjątkiem [na 7 miejscu], który jednak daje nadzieję na przyszłość, bo to ich ostatnia płyta :-)

pozostałych nie uwzględniam, bo niestety nie słucham ich jako płyty, tylko jako pojedyncze utwory.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: bear »

Yacy pisze:nie wiem czy czegoś nie namieszałem, ale ja wyciągnąłem z tych płyt jeszcze::
dzięki Yacy, nie ukrywam że liczyłem na Twoją korektę :)
teraz już chyba wszystko powinno być ok.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: TomaszBr »

Odnośnie terminu - miesiąc to może być mało, proponuję ok. 27 maja, czyli tydzień po zlocie. W końcu to jednak ponad 250 utworów. Dobrze, że nie ma Topu Elvisa Presleya, wtedy dopiero by było :lol:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: kajman »

Czy ja mógłbym prosić jakiegoś fachowca, żeby podał, ktore utwory na Missa Pagana są utworami nowymi, bo tak na moje to sporo już było na innych płytach. W niektórych to jest oczywiste, ale przy niektórych zbieżność może być przypadkowa.
TomaszBr pisze:Dobrze, że nie ma Topu Elvisa Presleya, wtedy dopiero by było :lol:
Chyba z Presleyem nie byłoby jeszcze tak źle, mam wrażenie że Dylan to by dopiero była rozp... no i Santana pewnie też.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: kajman »

Może coś przeoczyłem (miałem prawo, 200kilkadziesiąt nagrań w ciągu półtora dnia), ale nie kojarzę, żeby gdzieś poza BNB była Makatki: na pamięć i z Tymbarka, a poza Bukalalą (i BNB) Miedziana dziewczyna.
Do ułożenia kolejności albumów jeszcze daleko, ale pierwsze odczucie wygląda następująco:
Latawce
Tabletki
Jednoczas
Kino
Odwet
Miejska
Blues
Beretka
Dolina
Pod wielkim
Dla wszystkich
Niebieska
Dla wszystkich
Makatki
Między pierwszym i drugim oraz 13 i 14 spora różnica.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: kajman »

Makatka z Tymbarka to to samo co Tymbark, czyli można sobie darować.
Podany przez prowadzącego link nie obejmuje (o ile nie oślepłem) Bluesa nocy bieszczadzkiej.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Może coś przeoczyłem (miałem prawo, 200kilkadziesiąt nagrań w ciągu półtora dnia), ale nie kojarzę, żeby gdzieś poza BNB była Makatki: na pamięć i z Tymbarka, a poza Bukalalą (i BNB) Miedziana dziewczyna.
Makatka na pamięć - KINO OBJAZDOWE
Miedziana dziewczyna - ZŁOTA KOLEKCJA

polecam stronę płyty SDM
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: Neo01 »

kajman pisze:
TomaszBr pisze:Dobrze, że nie ma Topu Elvisa Presleya, wtedy dopiero by było :lol:
Chyba z Presleyem nie byłoby jeszcze tak źle, mam wrażenie że Dylan to by dopiero była rozp... no i Santana pewnie też.
Ponoć Krzychu Krawczyk ma w swoim repertuarze jakieś 500 kawałków :P 8) .
Edit: Swoich kawałków ma (włącznie z Trubadurami) - z tego co liczyłem - 486 + standardy polskie, amerykańskie i kolędy, razem co najmniej 550.
Elvis i Dylan jakieś 400-450, a Santana 200 z czymś.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 17, 2011 6:02 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: kajman »

Tylko że Złota kolekcja to też kompilacja czyli utwór nie znajduje się na płycie studyjnej czyli warto i tak go umieścić w zestawie w pierwszym poście.
A tamto oglądałem dwa razy, ale tą Makatkę jakoś przeoczyłem.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Top Starego Dobrego Małżeństwa

Post autor: neon.ka »

Bardzo się cieszę z rozpoczęcia topu! :-)
Co do terminu, to jestem za małym wydłużeniem ale już bez opcji przesuwania później.
I jak najbardziej jestem też za audycją w radiu.
Yacy do beara pisze:na pewno jesteś jedną z dwóch najwłaściwszych ;-) ale z trzecim miejscem nie da rady poprowadzić topu :-)
posprawdzałam głosy w plebiscycie i widzę, że 'pijesz' do mnie. ;-) Bardzo Ci dziękuję za taką opinię, niemniej jednak nie do końca mogę się z nią zgodzić. :oops: :wink: Myślę, że nie będzie też niczym niewłaściwym jeśli napiszę, że bear również, nie wiedzieć czemu, był tak miły i uznał mnie za większego znawcę SDM od siebie i już zaraz po wynikach plebiscytu pytał mnie, czy nie chciałabym z tego powodu poprowadzić topu. :-)
A ja pytam skąd Wam przyszło do głowy to, że ja jestem tak dobrze zorientowana? :-) Ja po prostu SDM bardzo lubię. Ale to tylko na poziomie emocji, a nie wiedzy... [takich poprawek, jakie Yacy zapodałeś do pierwszego postu beara, ja bym z pewnością nie potrafiła zrobić].
No a poza tym u mnie to ciągły brak czasu, brak czasu... [w ogóle mam wrażenie, że jedynym topem, który jeszcze byłabym w stanie poprowadzić, to byłby Sigur Rós...]
I wiem, że Marcin zrobisz to świetnie, jak wszystkie topy, za które byłeś odpowiedzialny do tej pory - nie tylko na tym forum. :-)
Yacy pisze:No to można wyjść z ukrycia i oficjalnie słuchać
długi weekend za pasem, trzeba zabrać gitarę ze sobą, gdziekolwiek się w tym czasie nie będzie... :-)
ODPOWIEDZ