Nasz Top King Crimson

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

To ja skromnie. Są to jednak piosenki które bardzo, bardzo cenie.

1. Epitaph
2. I talk to the wind
3. 21st century schizoid man
4. Eyes wide open
5. Moon child

Wciaż jeszcze nie znalazłem czasu aby się wgłebić w dyskografię tej niezwykłej grupy. Sama pierwsza płyta jest czymś nadzwyczajnym... Inne pewnie też.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Przeglądam sobie teraz temat i widzę, że Miszon wyedytował post po trzech dniach. ;-) [Ja bym jednak radził, żeby pisać post pod postem po takim czasie, bo pewne rzeczy można przegapić.]
Miszon pisze:edit:
Zaskoczyło mnie aż tyle nagrań z Larks' Tongues In Aspic, bo słabo znam tę płytę (a z linka podanego przez abd3mza nie da się słuchać z powodu praw autorskich). Aczkolwiek jak pisałem - to co znam dobre jest.
Nie rozumiem...
Kolejny ;-)
Miszon pisze:edit:
Nie bez kozery dorzuciłęm texty, bo co prawda dopiero niedawno zacząłem zwracać uwagę na to, O CZYM śpiewają (zawsze wystarczało mi to JAK grają), ale niewątpliwie te texty są ciekawe. I to zarówno Sinfieldowskie poezje jak i Belewowe haiku i zabawy językiem. No i zgryźliwy humor.
Ja oprócz fragmentów Epitaph, I talk to the wind, Islands i Formantera Lady nic nie rozumiem. [Poczytam w wolnej chwili. ;-)]
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

No to Twoja 30 pokrywa się w 5/6 z moją 30 w chwili obecnej i podejrzewam, że to się nie zmieni, bo kolejny utwór, który mógłby teoretycznie dołączyć jest obecnie na miejscu 38.
I ciekaw jestem czy albumy oceniałeś całościowo czy po utworach, bo jeżeli to drugie to ten błąd może mieć znaczenie.
abd3mz pisze:09 Cat food ( In the Court of the Crimson King )
Akurat ten utwór pochodzi z płyty In the Wake of Poseidon.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

kajman pisze:I ciekaw jestem czy albumy oceniałeś całościowo czy po utworach, bo jeżeli to drugie to ten błąd może mieć znaczenie.
(...)Akurat ten utwór pochodzi z płyty In the Wake of Poseidon.
I tak i tak, ale jeśli jest tak jak napisałeś [a jest] to kolejność drugiej i trzeciej płyty bym zamienił. Jeśli mogę oczywiście. :-)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:
Miszon pisze:Nie bez kozery dorzuciłęm texty, bo co prawda dopiero niedawno zacząłem zwracać uwagę na to, O CZYM śpiewają (zawsze wystarczało mi to JAK grają), ale niewątpliwie te texty są ciekawe. I to zarówno Sinfieldowskie poezje jak i Belewowe haiku i zabawy językiem. No i zgryźliwy humor.
Ja oprócz fragmentów Epitaph, I talk to the wind, Islands i Formantera Lady nic nie rozumiem. [Poczytam w wolnej chwili. ;-)]
Ja kiedyś dawno temu współtłumaczyłem dla potrzeb prywatnych niektóre ich texty. Pamiętam, że (chyba miałem tylko z 2 płyt), że były tam przecudowne poetyckie wizje jak Court czy Epitaph, jak i odlotowe gry słowne jak Pictures.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Nie ma co przedłużać,, koniec układanki ;-) Muszę przyznac, że jednej z trudniejszych... pozycje 1-7 były wlaściwie do przewidzenia... Zaskoczył mnie utwór nr 10!!! Jedyny z ostatnich płyt! I to tyle!
Teraz Muse posłuchać czegoś innego :mrgreen:

KING CRIMSON TOP33:

1 Epitaph
2 The Court Of The Crimson King
3 Starless
4 21st Century Schizoid Man
5 Red
6 I Talk To The Wind
7 In The Wake Of Poseidon


8 Islands
9 Lizard
10 Level Five
11 THRAK
12 Larks' Tongues In Aspic, Part Two
13 Fallen Angel
14 The Night Watch
15 Lady of the Dancing Water
16 Moonchild
17 Lament
18 Coda- Marine 475
19 Exiles
20 Formentera Lady


21 Matte Kudasai
22 Prelude: Song Of The Gulls
23 VROOOM
24 VROOOM VROOOM
25 VROOOM VROOOM- Coda
26 Happy Family
27 Discipline
28 Larks' Tongues In Aspic, Part One
29 Larks'Tongues in Aspic, Part III
30 Starless And Bible Black
31 Ladies Of The Road
32 The Mincer
33 Cadence And Cascade
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:
kajman pisze:I ciekaw jestem czy albumy oceniałeś całościowo czy po utworach, bo jeżeli to drugie to ten błąd może mieć znaczenie.
(...)Akurat ten utwór pochodzi z płyty In the Wake of Poseidon.
I tak i tak, ale jeśli jest tak jak napisałeś [a jest] to kolejność drugiej i trzeciej płyty bym zamienił. Jeśli mogę oczywiście. :-)
Oczywiście możesz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

abd3mz pisze:
Miszon pisze:edit:
Nie bez kozery dorzuciłęm texty, bo co prawda dopiero niedawno zacząłem zwracać uwagę na to, O CZYM śpiewają (zawsze wystarczało mi to JAK grają), ale niewątpliwie te texty są ciekawe. I to zarówno Sinfieldowskie poezje jak i Belewowe haiku i zabawy językiem. No i zgryźliwy humor.
Ja oprócz fragmentów Epitaph, I talk to the wind, Islands i Formantera Lady nic nie rozumiem. [Poczytam w wolnej chwili. ;-)]
I to jest dobry powód, by uznać te texty za dobre ;). Szczerze też sporo nie czaję, ale trochę się wgryzłem po tym, jak pan Mann przetłumaczył w Dużym Formacie Epitaph i In the court of the Crimson King, bo zaciekawiło mnie to.

Pictures in the city
Pictures of a City (a konkretniej to: Pictures of a City including 42nd at Treadmill).

Co do tego "Larks'..." - chodzi o to, że są w wma i mój winamp chce szukać do nich jakiś praw autorskich, co mu się nie udaje i się wiesza.

"Formantera Lady" - kurka, już któraś osoba. Co w tym jest? Muszę się chyba lepiej przysluchać, bo przez lata po prostu next wciskałem na odtwarzaczu, bo jest dla mnie minimum o połowę za długie, a do tego w pierwszej połowie prawie nic nie ma. :roll:
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

kajman pisze:Oczywiście możesz.
Zamienione. Dzięki.
Miszon pisze:I to jest dobry powód, by uznać te texty za dobre ;).
:lol:
Miszon pisze:
Pictures in the city
Pictures of a City (a konkretniej to: Pictures of a City including 42nd at Treadmill).
Ja też mam tak otagowane, ale tak jak pisałem tytuły wziąłem od kajmana.
Miszon pisze:Co do tego "Larks'..." - chodzi o to, że są w wma i mój winamp chce szukać do nich jakiś praw autorskich, co mu się nie udaje i się wiesza.
Ja na 99% pobrałem z tamtego linku i mam w mp3... Jak chcesz to mogę wrzucić na jakiś serwer.
Miszon pisze:"Formantera Lady" - kurka, już któraś osoba. Co w tym jest? Muszę się chyba lepiej przysluchać, bo przez lata po prostu next wciskałem na odtwarzaczu, bo jest dla mnie minimum o połowę za długie, a do tego w pierwszej połowie prawie nic nie ma. :roll:
Cóż... Dla mnie to genialny utwór. Zagrany z taką lekkością, że chyba najbardziej mnie relaksuje z ich utworów. Anielski utwór z genialnymi "przypadkowymi" dźwiękami. :) [A jeszcze dużo jest fletu. ;-)]
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

abd3mz pisze: Pictures of a City (a konkretniej to: Pictures of a City including 42nd at Treadmill).
Ja też mam tak otagowane, ale tak jak pisałem tytuły wziąłem od kajmana. [/quote]
Ja mam tak na płycie, a nie w otagowaniu, więc to raczej jest dobrze ;).
abd3mz pisze:Ja na 99% pobrałem z tamtego linku i mam w mp3... Jak chcesz to mogę wrzucić na jakiś serwer.
poradziłem sobie :).
Miszon pisze:"Formantera Lady" - kurka, już któraś osoba. Co w tym jest? Muszę się chyba lepiej przysluchać, bo przez lata po prostu next wciskałem na odtwarzaczu, bo jest dla mnie minimum o połowę za długie, a do tego w pierwszej połowie prawie nic nie ma. :roll:
Cóż... Dla mnie to genialny utwór. Zagrany z taką lekkością, że chyba najbardziej mnie relaksuje z ich utworów. Anielski utwór z genialnymi "przypadkowymi" dźwiękami. :) [A jeszcze dużo jest fletu. ;-)][/quote]
Ja tylko pamiętam z tego wiolonczelę i nudny rytm. Przypadkowe dźwięki owszem, ale raczej za bardzo przypadkowe jak dla mnie :twisted: .
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

Czas na mój Top płyt :

Ok. 30 uworów czeka na ostatnie przesłuchanie, ale obawiam się że sie nic nie zmieni. :wink:

1. In the Court of the Crimson King - bezapelacyjnie od samego początku do samego konca.....
2. Islands
3. Red

4. In the Wake of Poseidon
5. Starless and Bible Black
6. Lizard
7. Larks' Tongues in Aspic

8. The ConstruKction of Light
9. Discipline
10. Beat
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Przede wszystkim informuję, że zmieniłem termin zakończenie głosowanie na Top King Crimson. Zmieniłem go na zaplanowany pierwotnie, bo byłem pewien, że 5 lipca to jest niedziela, a właśnie w niedzielę zaplanowałem już na początku zakończenie Topu. No, ale skoro przedłużyłem termin to zmieniłem godzinę zakończenia z powodu pewnego natrętnego faceta, który nazywa się Debug mode i nawiedza to forum o północy. A swoją drogą, to gdybym nie zauważył (dopiero teraz) że ustaliłem termin głosowania do dzisiaj, to swoje typy wrzuciłbym dopiero jutro i pojutrze (bo po północy) podałbym oficjalne wyniki, a tak pojawią się już jutro.

Właśnie jestem przy przedostatnim przesłuchaniu Crimsonów, które pewnie byłoby ostatnim, gdyby nie to, że przerwie mi je LP3 (zdążyłbym, gdyby nie okazało, że piosenki do NL muszę zgłosić i wrzucić już dzisiaj, co wyrwało mi godzinę przesłuchań). To przesłuchanie obejmuje 23 piosenki, a jutro na ostatnie zostanie mi 14 czyli około 2 godzin muzyki.

Brałem pod uwagę 96 piosenek (przy czym oprócz Języczków wszystkie inne utwory w częściach traktowałem jako jeden, a w tym VROOOMy, brałem pod uwagę także 4 nagrania koncertowe, które furory nie zrobiły), więc przedstawię Top 80. Jego czołówka będzie się sporo różniła od podanego wcześniej zestawu (3 piosenki w Top20 będą spoza niego). Największym zaskoczeniem może być utwór, o którym nawet nie wiem, czy został zalinkowany przez abd3mza.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Top płyt:
1. In the Court of the Crimson King
2. In the wake of Poseidon
3. Islands
4. Starless and Bible Black
5. Red


Top piosenek:
(tylko top 15)


1 Starless
2 In The Wake Of Poseidon
3 Epitaph
4 The Court Of The Crimson King
5 Formentera Lady
6 Islands
7 21st Century Schizoid Man
8 I talk to the wind
9 Cat Food
10 Trio

11 The Night Watch
12 Moonchild
13 Pictures of a City
14 The Great Deceiver
15 Fracture
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

To na razie top płyt. Właściwie wszystko było jasne już wczoraj, ale nie do końca byłem pewien, czy nie będzie zmiany na 5 miejscu (nota bene SABB dopiero na finiszu zdobyło to miejsce). Na 7 wakat, gdyż według mnie jest przepaść między 6 a 8 miejscem.
1. Islands
2. In The Wake Of Poseidon
3. Lizard
4. In The Court Of The Crimson King
5. Starless And Bible Black
6. Red


8. Larks' Tongues In Aspic
9. The Power To Believe
10. The ConstruKction Of Light
11. THRAK
12. Beat
13. Three Of A Perfect Pair
14. Discipline
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Gary pisze:Top płyt:
1 Starless
:D Tak trzymać!

Ja swojej pierwszej 20 nie zmienię, mimo że odkryłem ,że Islands jest świetnym kawałkiem, a spoza 20 mogłoby cośo ostatnie 3 miejsca powalczyć.
Natomiast pozmieniały mi się mocno miejsca poza 20, z tym że jeszcze mi zostały 4 płyty do ponownego przesłuchania i ostateczne podsumowanie tych miejsc (na razie jest ich około 20) zapuszczę już po terminie (pewnie w poniedziałek wieczorem). Byłoby to wczoraj, gdyby nie Lista, a także nie to, że przez całe popołudnie przed Listą, a także po powrocie z niej oglądałem na youtube fragmenty "Across the universe", na który to film mocno sie napaliłem ;).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

W Topie utworów kolejność ws czołówce wahała się do samego końca. Ostatnie przesłuchanie przyniosło 4 zamiany miejsc w czołowej 14 (czyli dotyczyła ponad połowy tych piosenek).Właściwie pewne prawie od początku było tylko pierwsze miejsce.
Widać totalną dominację płyty Islands, z której piosenki zajęły całe podium. Wygląda także, że moim ulubionym singlem w historii muzyki jest Cat Food, bo utwór zajął 4 miejsce, a B-side czyli Groon 11 (to chyba największe zaskoczenie w moim Topie).
Widać dominację utworów z płyt 1-4 i 6-7. W pierwszej 30 znalazły się tylko 2 utwory spoza tych płyt (na miejscach 27 i 20). Utwór na 20 jest wyraźnie nawiązaniem do nr 8, ale widać podchodzą mi takie klimaty.
1. Formantera Lady
2. Islands
3. The Letters
4. Cat Food
5. Circus
6. Starless And Bible Black
7. Moonchild
8. The Devil's Triangle
9. Pictures Of A City
10. Fracture
11. Groon
12. Sailor's Tale
13. Ladies On The Road
14. Starless
15. Red
16. Indoor Games
17. 21st Century Schizoid Man
18. Providence
19. In The Court Of The Crimson King
20. Dangerous Curves

21. Epitaph
22. Trio
23. Lady Of The Dancing Water
24. The Night Watch
25. Cadence And Cascade
26. Easy Money
27. No Warning
28. In The Wake Of Poseidon
29. Exiles
30. We'll Let You Know
31. One More Red Nightmare
32. Happy Family
33. Prelude: Song Of The Gulls
34. Lizard
35. Sex Sleep Eat Drink Dream
36. Inner Garden
37. Peace
38. Requiem
39. The Great Deceiver
40. Lament
41. The Mincer
42. Dig Me
43. Level Five
44. Fallen Angel
45. Eyes Wide Open
46. Two Hands
47. Coda: I Have A Dream
48. Matte Kudasai
49. ProzaKc Blues
50. Neurotica
51. Book Of Saturday
52. The World's My Oyster Soup Kitchen Floor Wax Museum
53. Thela Hun Ginjeet
54. Waiting Man
55. Industry
56. BBoom
57. The King Crimson Barber Shop
58. Dinosaur
59. THRAK
60. Larks' Tongues In Aspic, Part One
61. Into The Frying Pan
62. FraKctured
63. I Talk To The Wind
64. Walking On Air
65. Happy With What You Have To Be Happy With
66. Facts Of Life
67. Indiscipline
68. People
69. Earthbound
70. Frame By Frame
71. Peoria
72. VROOOM
73. The Power To Believe
74. Larks' Tongues In Aspic (Part IV)
75. Larks' Tongues In Aspic, Part Two
76. Elephant Talk
77. Three Of A Perfect Pair
78. The Talking Drum
79. EleKtrik
80. Asbury Park
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Cieszy mnie miejsce 20, bo myślałem, że tylko ja dostrzegłem to, jak fajnie ten kawałek się rozwija i jak hipnotyzuje :).
Brawa też za odwagę umieszczenia Epitaph poza 20!
Widzę też, że podobne utwory z kolorowych płyt wyróżniłeś w 50, co ja (46, 48, 50).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Miszon pisze:Cieszy mnie miejsce 20, bo myślałem, że tylko ja dostrzegłem to, jak fajnie ten kawałek się rozwija i jak hipnotyzuje :).
Jak dla mnie jest powieleniem pomysłu z Devil's triangle (ale zrobionym znakomicie). Tam też jest ten hipnotuzujący rytm i utwór podobnie się rozwija. Tylko że tam, gdzie DC się kończy, to w TDC następuje przejście i fragment totalnego odlotu.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

Przesłuchałam 5 płyt [4 pierwsze + 'Red'], z których jedna mi się bardzo podobała, a pozostałe po części ;-). Po najmniejszej części niestety 'Islands'... [muszę przyznać, że słuchając 'Letters' miałam w pewnym momencie wrażenie, jakby nagle na utwór została nałożona próba orkiestry przed koncertem ;-). Ja jednak wolę słuchać właściwych koncertów :-). Tak... trudno mi słuchać tego typu utworów...]. Uzbierałam 10, z których większość raczej uładza i chyba odalternatywuje ;-) pozostałe wyniki [choć oczywiście jeden głos niewiele zmieni], więc może najwięksi fani King Crimson nie będą zadowoleni... :-).

1. Cadence And Cascade
2. The Court Of The Crimson King
3. Epitaph
4. In The Wake Of Poseidon
5. I Talk To The Wind
6.
7. Lady Of The Dancing Water
8. Prelude: Song Of The Gulls
9.
10.
11.
12. Fallen Angel
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19. Formantera Lady
20. Pictures Of A City

Top płyt:
1.
2. In The Court Of The Crimson King
3.
4.
5. In The Wake Of Poseidon
6.
7.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Jakby nie zmienił misie numer jeden to byłbym bardziej zadowolony. ;-) Ale i tak się bardzo cieszę. :-) [I jednocześnie trochę dziwię, bo myślałem że Epitaph będzie na pierwszym.]
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3244
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Arkano »

1. I Talk to the Wind (In the Court of the Crimson King)
2. The Court of the Crimson King (In the Court of the Crimson King)
3. Cadence and Cascade (In the Wake of Poseidon)
4. Islands (Islands)
5. One Time (THRAK)
6. Coda: I Have a Dream (The ConstruKction of Light)
7. Starless (Red)
8. Prelude: Song of the Gulls (Islands)
9. Epitaph (In the Court of the Crimson King)
10. Lizard (Lizard)
11. Matte Kudasai (Discipline)
12. Walking on Air (THRAK)
13. Moonchild (In the Court of the Crimson King)
14. Inner Garden I (THRAK)
15. Coda: Marine 475 (THRAK)
16. In the Wake of Poseidon (In the Wake of Poseidon)
17. VROOOM (THRAK)
18. Lady of the Dancing Water (Lizard)
19. Fallen Angel (Red)
20. Heaven and Earth - Project X (The ConstruKction of Light)


albumy
1. In the Court of the Crimson King
2. THRAK
3. Lizard
4. Islands
5. Red
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

1. The Court Of The Crimson King
2. Epitaph
3. Starless

4. Red
5. Islands
6. Moonchild
7. Pictures of a City
8. 21st Century Schizoid Man
9. The Letters
10. I Talk To The Wind
11. In The Wake Of Poseidon
12. Sailor's Tale
13. Prelude: Song Of The Gulls
14. Cadence And Cascade
15. Easy Money
16. Cat Food
17. The Devil's Triangle
18. Circus
19. Formentera Lady
20. Lizard
21. Ladies Of The Road
22. Exiles
23. Fallen Angel
24. Starless And Bible Black
25. One More Red Nightmare
26. Indoor Games
27. Fracture
28. Providence
29. Eyes Wide Open
30. Elektrik
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Arkano pisze:20. Heaven and Earth - Project X (The ConstruKction of Light)
Przykro mi bardzo, ale tego utworu nie będę mógł Ci uznać, bo jest on firmowany przez Project X i nie zmienia tego ani fakt umieszczenia tego utworu na płycie Crimsonów ani to, że skład obu zespołów jest identyczny.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Miałem to samo napisać.
A tak w ogóle - Arkano pobił rekord, jeśli chodzi o nowsze utwory w czołówce.

edit:
A jeśli komuś mało Crimsonów, to tu ma jeszcze małą ciekawostkę:

http://www.4shared.com/file/54126648/17 ... rippa.html

Nagranie zostało wyemitowane w czasie minimaxu z jakiejś Crimsonowej okazji (60-te urodziny Frippa?). Tytuł utworu to "Pozdrowienia dla Roberta Frippa", a został on popełniony przez jakiś polski zespół (Riverside? Satellite? coś z tych klimatów). Ten kawałek jest cały zagrany w technice frippertronics, więc jest przy okazji szansa na podszkolenie się w teorii muzyki ;).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Top King Crimson ogłaszam za zakończony.
Wygrało to, co wygrać musiało czyli Epitaph.
Z kolei o drugie miejsce rozgorzała zacięta walka, którą wygrało In the Court of the Crimson King.
Zdecydowanie wygrały utwory z pierwszego okresu działalności (najwyższa z późniejszego na 25), a bezkonkurencyjna była pierwwsza płyta In the Court of the Crimson King (piosenki z niej były na miejscach 1, 2, 4, 5 i 6).
1. 225 13 1 Epitaph
2. 168 12 1 In The Court Of The Crimson King
3. 163 10 1 Starless
4. 160 11 2 21st Century Schizoid Man
5. 137 9 1 I Talk To The Wind
6. 134 11 1 Moonchild
7. 131 9 2 In The Wake Of Poseidon
8. 124 8 1 Islands
9. 83 7 4 Red
10. 74 6 4 Cat Food
11. 72 7 1 Formantera Lady
12. 59 6 6 Lizard
13. 59 4 1 Cadence And Cascade
14. 53 6 4 Lady Of The Dancing Water
15. 52 6 5 Pictures Of A City
16. 50 5 8 Prelude: Song of the Gulls
17. 43 4 3 The Letters
18. 40 4 4 Sailor's Tale
19. 40 4 5 Cirkus
20. 31 2 5 Starless And Bible Black
21. 30 4 3 Ladies On The Road
22. 29 4 11 Fallen Angel
23. 26 3 8 The Devil's Triangle
24. 25 2 6 Larks' Tongues In Aspic
25. 21 2 10 Matte Kudasai
26. 20 3 7 Exiles
27. 20 3 12 One More Red Nightmare
28. 19 2 10 Trio
29. 17 2 10 Fracture
29. 17 2 10 Easy Money
31. 17 2 11 The Night Watch
32. 17 1 4 Eyes Wide Open
33. 16 1 5 One Time
34. 15 1 6 Coda: I Have a Dream
35. 13 1 8 Three Of A Perfect Pair
36. 12 1 9 The ConstruKction Of Light
37. 11 2 14 Inner Garden
38. 11 1 10 Level Five
39. 10 2 12 Walking On Air
40. 10 1 11 Book Of Saturday
40. 10 1 11 Groon
42. 9 2 15 Coda Marine 475
43. 9 1 12 THRAK
44. 8 2 16 Indoor Games
45. 8 1 13 Dinosaur
46. 7 1 14 The Great Deceiver
47. 4 1 17 Lament
47. 4 1 17 VROOOM
49. 3 1 18 Providence
50. 2 1 19 Happy Family
51. 1 1 20 Dangerous Curves


Top płyt.
Tutaj zdecydowane zwycięstwo pierwszej płyty, a o kolejne miejsca zaciekle walczyły płyty 2, 4 i 7.
1. 68 In The Court Of The Crimson King
2. 42 Red
3. 40 Islands
4. 35 In The Wake Of Poseidon
5. 24 Lizard
6. 18 Starless And Bible Black
7. 12 THRAK
8. 8 Larks' Tongues In Aspic
9. 3 The Power To Believe


Top okładek:
1. 10 In The Court Of The Crimson King
2. 9 Lizard
3. 8 Larks' Tongues In Aspic
4. 6 Islands
4. 6 Discipline
6. 5 In The Wake Of Poseidon
7. 1 The Power To Believe


W topach głosowało osób:
14 - utwory
11 - płyty
3 - okładki
ODPOWIEDZ