Plebiscyt topowy 2

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Yacy pisze:Mi wyszło że trzeba/można/należy/chciałbym przesłuchać 3 x więcej Marka niż DS .
13. Missing...Presumed Having a Good Time The Notting Hillbill
14. Neck and Neck Chet Atkins
15. The Booze Brothers Brewers Droop
16. All the Roadrunning Emmylou Harris
A ja tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że powinny być tylko płyty (ewentualnie single) sygnowane nazwiskiem Knopflera jako wykonawcy.
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:Czyli mozna zaznaczyc, ze np. nasza ulubiona wersja to ta ktora pojawila sie na "Alchemy", ale punkty policzone beda razem z wersja studyjna.
A jeżeli ktoś poda na pierwszym miejscu Sułtanów studyjnym, na drugim z Alchemy, a na 3 jakiś jeszcze innych, to jak to będziesz liczył?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze:
ku3a pisze:Czyli mozna zaznaczyc, ze np. nasza ulubiona wersja to ta ktora pojawila sie na "Alchemy", ale punkty policzone beda razem z wersja studyjna.
A jeżeli ktoś poda na pierwszym miejscu Sułtanów studyjnym, na drugim z Alchemy, a na 3 jakiś jeszcze innych, to jak to będziesz liczył?
Ja bym w takim wypadku policzył Sułtanów na 1 miejscu, a resztę utworów ewentualnie przesunął o 2 miejsca w górę lub pozostawił 2 i 3 miejsce puste (zależnie od decyzji zgłaszającego swoje propozycje).
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:A jeżeli ktoś poda na pierwszym miejscu Sułtanów studyjnym, na drugim z Alchemy, a na 3 jakiś jeszcze innych, to jak to będziesz liczył?
Robinson pisze:Ja bym w takim wypadku policzył Sułtanów na 1 miejscu, a resztę utworów ewentualnie przesunął o 2 miejsca w górę lub pozostawił 2 i 3 miejsce puste (zależnie od decyzji zgłaszającego swoje propozycje).
bedzie policzone tylko z najwyzszego obstawionego miejsca, reszta glosow pojdzie w powietrze. Nie bedzie przesuwania innych do gory.
Ostatnio zmieniony pn lis 19, 2007 9:19 pm przez ku3a, łącznie zmieniany 2 razy.
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:
Yacy pisze:Mi wyszło że trzeba/można/należy/chciałbym przesłuchać 3 x więcej Marka niż DS .
13. Missing...Presumed Having a Good Time The Notting Hillbill
14. Neck and Neck Chet Atkins
15. The Booze Brothers Brewers Droop
16. All the Roadrunning Emmylou Harris
A ja tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że powinny być tylko płyty (ewentualnie single) sygnowane nazwiskiem Knopflera jako wykonawcy.
wlasnie wczesniej to przeciez napisalem.
jako wykonawcy albo wspolwykonawcy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Ok. Nothing Hillbillies wróciło na półkę ;-)
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:
kajman pisze:
Yacy pisze:Mi wyszło że trzeba/można/należy/chciałbym przesłuchać 3 x więcej Marka niż DS .
13. Missing...Presumed Having a Good Time The Notting Hillbill
14. Neck and Neck Chet Atkins
15. The Booze Brothers Brewers Droop
16. All the Roadrunning Emmylou Harris
A ja tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że powinny być tylko płyty (ewentualnie single) sygnowane nazwiskiem Knopflera jako wykonawcy.
wlasnie wczesniej to przeciez napisalem.
jako wykonawcy albo wspolwykonawcy.
Nie znałem (i nie słyszałem o) 3 z 4 wymienionych płyt, ale po sprawdzeniu rozumiem, że ChAtkins i EHarris powinny się ostać, ale z tego co wiem pozostałe płyty nie są sygnowane Brewers Droop & Mark Knopfler ani The Notting Hillbillies & Mark Knopfler, więc ich umieszczanie byłoby błędem. Były to bowiem zespoły, w których Mark grał, a grał także w Dire Straits, więc w topie solowym powinny być wszystkie zespóly, w ktorych Mark grał (a więc także Dire Straits) albo żaden, przy czym tylko ta druga opcja jest dla mnie sensowna.
Idąc tym śladem, to przy Bjork powinniśmy liczyć także nagrania Tappi Tíkarrass, Purrkur Pillnikk, Kukl & Sugarcubes.
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

przeciez napisalem...
ku3a pisze:Mark Knopfler - tu glosowac bedzie mozna na wszystko co jest sygnowane jego nazwiskiem, wobec czego na "All The Roadrunning" z Emmylou Harris tak, ale na Notting Hillbillies nie.
czy to nie to samo?...
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:przeciez napisalem...
ku3a pisze:Mark Knopfler - tu glosowac bedzie mozna na wszystko co jest sygnowane jego nazwiskiem, wobec czego na "All The Roadrunning" z Emmylou Harris tak, ale na Notting Hillbillies nie.
czy to nie to samo?...
Oczywiście, że nie. W The Nothing Hillbillies nie mogę się doszukać w nazwie wykonawcy słów Mark Knopfler, a w Emmylou Harris / Mark Knopfler wyraźnie to występuje (wlaśnie oglądałem sobie w necie okładki). Uważam, że jeżeli w solowym topie będzie TNH i tamten zespół (nie pamiętam nazwy) to będę miał pełne prawo wrzucić tam także piosenki Straitsów, bo są one na takich samych prawach.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Jeżeli chodzi o top Marka Knopflera to wolałbym poczekać. Najpierw zrobić Dire Straits, a potem Marka solowego, potem jeszcze solowy top Floydów, którego defacto nie było :)
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:
ku3a pisze:przeciez napisalem...
ku3a pisze:Mark Knopfler - tu glosowac bedzie mozna na wszystko co jest sygnowane jego nazwiskiem, wobec czego na "All The Roadrunning" z Emmylou Harris tak, ale na Notting Hillbillies nie.
czy to nie to samo?...
Oczywiście, że nie. W The Nothing Hillbillies nie mogę się doszukać w nazwie wykonawcy słów Mark Knopfler, a w Emmylou Harris / Mark Knopfler wyraźnie to występuje.
CZY JA NIE NAPISALEM, ZE NA E.H. BEDZIE MOZNA GLOSOWAC, A NA N.H. NIE :?: :!:
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:CZY JA NIE NAPISALEM, ZE NA E.H. BEDZIE MOZNA GLOSOWAC, A NA N.H. NIE :?: :!:
OK, widać jestem mało pojętny.
Awatar użytkownika
mcgrat
Posty: 296
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:34 pm
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mcgrat »

a wiadomo może w przybliżeniu chociaż kiedy będzie top LZ?
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Mam nadzieję, że Gary nie będzie czekał, aż ku3a skończy, bo coś to nam ostatnio bardzo wolno leci.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Mnie się nie śpieszy. nie wiem czy z NL IV się wyrobię, a twórczości LedZep prawie nie znam (tyle co na topach, plus kilka kawałków innych), z Dire Straits znam dwie płyty (w tym jedną mam od około 20 lat :lol: ), więc trochęmi zejdzie, żeby przygotować się do tych Topów.
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:Mam nadzieję, że Gary nie będzie czekał, aż ku3a skończy, bo coś to nam ostatnio bardzo wolno leci.
bardzo wolno??
ja mam zupelnie odwrotne odczucia, mam lekki przesyt tych topów.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

ku3a pisze:
kajman pisze:Mam nadzieję, że Gary nie będzie czekał, aż ku3a skończy, bo coś to nam ostatnio bardzo wolno leci.
bardzo wolno??
ja mam zupelnie odwrotne odczucia, mam lekki przesyt tych topów.
Mam dokładnie podobne odczucia. A co do topu Led Zeppelin, to chyba teraz Dire Straits? Chyba, że cóś przeoczyłem. :)
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

tak, teraz Dire Straits.
naskrobie cos dzisiaj w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

wg mnie tez lepiej by było troche zwolnić...
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ku3a pisze:tak, teraz Dire Straits.
naskrobie cos dzisiaj w tej sprawie.
jednak nie dalem rady...
postaram sie jutro, choc wole nie obiecywac.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Może mi ktoś zagwarantować, że następny plebiscyt odbędzie się w styczniu ? (Po prostu, chcę być pewny, że wezmę udział, a w dni nie-szkolne będę na forum kilkanaście minut tygodniowo...) Jeśli nie, to może moderator udzieli mi zgody na założenie tematu 18.12 ?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja z terminami.
W razie potrzeby założysz odpowiedni wątek 18 XII, a jak nie, to temat założy się gdzieś między świętami a nowym rokiem i poczekamy na Twój głos do początku stycznia.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Robinson pisze:Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja z terminami.
W razie potrzeby założysz odpowiedni wątek 18 XII, a jak nie, to temat założy się gdzieś między świętami a nowym rokiem i poczekamy na Twój głos do początku stycznia.
To dobre rozwiązanie. Dziękuję.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Tak dla przypomnienia:
kajman pisze:
adr pisze:Rozumiem, że kolejność ogłaszania topów będzie taka:
kajman pisze:1. 41 Pink Floyd
2. 24 Myslovitz
3. 21 Dire Straits
4. 20 U2
5. 20 Led Zeppelin
:?:
Zgadza się, dokładnie taka, więc jeszcze masz sporo czasu, żeby się przygotować.
W sumie Top U2 (który będę miał zaszczyt prowadzić) może być po Topie LZ, mi się nie spieszy. :)

Mogę już wstępnie podać, że będzie się głosować na 20 piosenek, na najlepsze płyty, oraz na najlepsze piosenki solowe członków U2 (chociaż poza dokonaniami Bono niewiele tego jest ;) ).
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

tu też chciałam wyrazić postulat, który łazi mi po głowie odkąd trafiłam wreszcie do tematu 'nasza lista IV' :) [zawsze muszę się znaleźć w ciekawych miejscach za późno :wink: ] - czy nie byłoby ciekawiej, gdyby głosowania na topy nie były jawne do momentu ogłoszenia wyników? jak się tak śledzi głosowanie każdej osoby na bieżąco, to jednak można wychwycić pewne tendencje, a tak to byłaby pełna niespodzianka [choć pewnie czasem spodziewana :wink: ]. dlatego chciałam zaproponować zmianę tego kawałka zasad w topach poszczególnych wykonawców.

a tak przy okazji:
Gary pisze:
kajman pisze:Led Zeppelin - Gary
Oczywiście biorę to na siebie! :)
kiedyś pisałam Gary, że pod koniec listopada ma być dzień z Led Zeppelin. no więc będziesz miał jeszcze więcej szczęścia, a w zasadzie jeszcze dłużej, bo od poniedziałku 3.12 TYDZIEŃ z Led Zeppelin :) .
ODPOWIEDZ