Przed topem Beatlesów spraw kilka

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Przed topem Beatlesów spraw kilka

Post autor: kajman »

ZWłaściwie powinienem już ruszyć z topem Beatlesów, ale mam kilka wątpliwości i chciałbym poznać opinię. Oczywiście w tym przypadku top 20 to absolutne minimum, ale zastanawiam się, czy nie lepszy byłby np. top 30. Ja bym najchętniej zrobił top 50, ale myślę, że dla niektórych byłaby to lekka przesada.
Oczywiście nie odpuszczę sobie topu płyt. W tym wypadku myślę, że jednak top 5 wystarczy. I myślę, że będą brane tylko klasyczne płyty wydawane w czasie ich kariery. W tym także Magical Mystery Tour i Yellow Submarine.
No i na zakończenie pomysł może trochę niekonwencjonalny, ale mam nadzieję, że się spodoba. Proponuję dodatkowy top 10 piosenek poszczególnych Beatlesów. Nagrali mnóstwo ciekawych rzeczy (no może poza Ringiem), ale nie sądzę, żeby któryś z nich załapał się na oddzielny plebiscyt.
Prosiłbym o komentarze raczej dosyć szybko, bo w czwartek będę chciał ruszyć z topem Beatlesów. Przy czym w tym wypadku ze względu na ogrom materiału chciałbym dać trzy tygodnie.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

prawde mowiac, wydaje mi sie, ze top20 to gora. Stonesow to prawie rownie zasluzony dla muzyki zespol, a widac z glosowania, ze niektorzy nie moga zebrac 10 ich kawalkow ktore lubia. Z Beatlesami moze byc podobnie - Ty bys ulozyl i top100 pewnie, ale nie wszyscy ich tak znaja.
poszczegolnych czlonkow grupy sam znam niezbyt wiele nagran. A czy np. u McCartneya liczyc Wings?
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

ale wsrod plyt powinna byc raczej dowolnosc...
z topem george/paul/john/ringo jestem zdecydowanie na tak, ale pod warunkiem ze licza tez sie duety, versusy itd.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze:1. ale wsrod plyt powinna byc raczej dowolnosc...
2. z topem george/paul/john/ringo jestem zdecydowanie na tak, ale pod warunkiem ze licza tez sie duety, versusy itd.
1. Ja uważam, że take błyty jak Beatles 1962-66 czy Love (chociaż uważam ją za znakomitą) nie powinny być brane pod uwagę.
2. Co do duetów to uważam, że oczywiście tak, pod warunkiem, że jest to faktycznie duet, a nie wykorzystanie kawałka wokalu w innej piosence. Co do versusów to chyba żadnych nie kojarzę, więc trudno mi się wypowiedzieć.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:1. prawde mowiac, wydaje mi sie, ze top20 to gora. Stonesow to prawie rownie zasluzony dla muzyki zespol, a widac z glosowania, ze niektorzy nie moga zebrac 10 ich kawalkow ktore lubia. Z Beatlesami moze byc podobnie - Ty bys ulozyl i top100 pewnie, ale nie wszyscy ich tak znaja.
2. poszczegolnych czlonkow grupy sam znam niezbyt wiele nagran. A czy np. u McCartneya liczyc Wings?
1. Doceniam zasługi Stonesów, ale mam wrażenie, że jednak ogólnie znanych przeboiów to Beatlesi natłukli znacznie więcej. Kto był lepszy to oczywiście kwestia dyskusji, ale mam wrażenie, że Stonsi pozostawili całościowe wrażenie swojej twórczości, a Beatlesi są bardziej znani z poszczególnych piosenek.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Jak dla mnie max. Top 20.
A pomysł z dodatkowym Topem bardzo dobry.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Top20 jak najbardziej, jak komuś mało, może dopisać resztę miejsc mniejszą czcionką. Pomysł z poszczególnymi topami też, chociaż tu akurat będzie mi ciężko nie wsadzać wyłącznie nagrań Johna Lennona.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

Troszkę tego jest do przesłuchania :D , może wyjątkowo TOP 30 ? + top plyt.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

jackal pisze:Top20 jak najbardziej, jak komuś mało, może dopisać resztę miejsc mniejszą czcionką. Pomysł z poszczególnymi topami też, chociaż tu akurat będzie mi ciężko nie wsadzać wyłącznie nagrań Johna Lennona.
A ja z kolei mogę mieć problemy ze zmieszczeniem więcej niż 1 Lennona do 10, a i to nie wiem czy się uda.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze:
jackal pisze:Top20 jak najbardziej, jak komuś mało, może dopisać resztę miejsc mniejszą czcionką. Pomysł z poszczególnymi topami też, chociaż tu akurat będzie mi ciężko nie wsadzać wyłącznie nagrań Johna Lennona.
A ja z kolei mogę mieć problemy ze zmieszczeniem więcej niż 1 Lennona do 10, a i to nie wiem czy się uda.
Nie mam pewności, czy w mojej 5-tce znajdzie się Lennon, ale w sumie ok. 3 Lennony będą w 10-tce.
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Post autor: retry2 »

A może niekonwencjonalnie TOP 25?

Nawet ja, mimo, że nie lubię Beatlesów (wiem, że to herezja!), to bez problemów jestem w stanie podać swój TOP 50.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Ja opowiadam się za top 20, choć wolałbym tradycyjne top 10.

Co do dodatkowych topów to myślę, że zasługują na oddzielne potraktowanie, ale wstrzymuję się w tym temacie od głosu.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Gary pisze:Ja opowiadam się za top 20, choć wolałbym tradycyjne top 10.
Co do dodatkowych topów to myślę, że zasługują na oddzielne potraktowanie, ale wstrzymuję się w tym temacie od głosu.
Nawet jeżeli to pewnie załapałyby się za minimum 5 lat, a tak będą mieli okazję już teraz tylko że w gromadzie.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5015
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Skoro był już top 20 z depeszami, to niech beatlesi też mają dwudziechę, ale nie więcej.

A te dodatkowe topy - niech będą. Ale co za dużo to niezdrowo, ja ostatnio już ledwo wyrabiam z przesłuchaniem wszystkiego i zagłosowaniem we wszystkich topach i listach :lol: .
ODPOWIEDZ