Nasz top Hey'a

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Ulubiona płyta studyjna Hey'a?

Czas głosowania minął wt wrz 25, 2007 12:31 am

Fire
3
15%
Ho!
5
25%
?
2
10%
Karma
3
15%
Hey
0
Brak głosów
[sic!]
4
20%
Music, Music
1
5%
Echosystem
2
10%
 
Liczba głosów: 20

nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nasz top Hey'a

Post autor: nastoletni_duch »

Skoro zakończył się top Bjorkowy, pora na kolejny. Wg przyjętych zasad Top z Hey'em mam przeprowadzić ja.

Zasady są podobne jak przy wcześniejszych. Podajemy dowolną liczbę ulubionych utworów zespołu. Liczone jest jednak tylko pierwsze dziesięć miejsc (1 miejsce 10 pkt; 10 - 1 pkt)

Czas dwa tygodnie (koniec 25 września wieczorem).

A więc do dzieła.

dodaję też ankietę, gdzie możecie zagłosować na ulubioną płytę.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9271
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Nareszcie jest top Hey'a :D Hurrra :!:
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

glos na plyte juz poszedl, na piosenki bedzie pozniej :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Yeah! Wreszcie. Na razie głos a płytę, bo piosenek to będzie sporo ;). Cóż, wybrałem "Ho!", częściowo ze względów sentymentalnych. Pierwsze trzy płyty zespołu (w tym "Live!") nabyłem mniej więcej w tym samym czasie, ale to właśnie "Ho!" najbardziej mi się spodobało. Miało przede wszystkim lepsze brzmienie od debiutu, zwłaszcza w kwestii gitar (które nieco archaiczne są już na "Fire", zwłaszcza w wolniejszych fragmentach), bardziej też wygładzone, zespół grał lepiej technicznie, no i genialne (choć proste) solówki, najlepsze w karierze zespołu. Do dziś potrafię większość kawałków z tej płyty zagrać (a raczej wyrzępolić ;) ) na gitarze (a mniej więcej wtedy zaczynała się moja gitarowa edukacja), może nie wszystkie z pamięci, ale "z kasetą" jak najbardziej ;). No i jeszcze jedna rzecz - nabycie tej płyty w wersji CD niestety graniczy z cudem, nad czym niezwykle ubolewam :(. A kasetę mam już mocno zjechaną, zwłaszcza pod koniec drugiej strony (skutek zawsze prawie kilkunastokrotnego przewijania "Chyba", które było na tyle krótkie i na tyle fajne, że raz nigdy mi nie wystarczał ;) ).
Nie ma chyba zespołu polskiego, które nowe płyty tak by mnie nie cieszyły, z każdą mam jakieś miłe wspomnienia, do dziś pamiętam też swój niepokój, kiedy istnienie zespołu wydawało się bardzo zagrożone po odejściu Banacha, a także złość na wytwórnię, że wybierała złe single z płyt "Karma" i "Hey", co na pewno mocno wpłynęło na ów kryzys w zespole. Wspaniały był też moment, kiedy pierwszy raz byłem na ich koncercie - niewątpliwie jeden z najlepszych koncertów, na jakich byłem, zarówno muzycznie, jak i pod względem zabawy (a także długości - 7 bisów i w sumie 2,5h :D ). Krótko mówiąc - wygląda na to, że to mój ulubiony polski zespół, a na pewno z żadnym nie czuję się tak mocno emocjonalnie związany. A biorąc pod uwagę, że zagraniczne moje ulubionie zespoły dawno nie istnieją...
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Z płytą będzie mi trudno, bo Heya owszem lubię, ale nie tak, żeby znać całe płyty, tylko góra po kilka piosenek z każdej. Ale może pod koniec już będę bardziej wyedukowany. Jeżeli chodzi o piosenki, to muszę wszystkiego posłuchać, żeby wybrać miejsca od 2 w dół (1 już mam zarezerwowane, ale jak znam życie nie załapie się nawet do 20).
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

No to ja może rozpocznę to głosowanie, jako, że już od tygodnia przewałkowałem całą dyskografię ;) W sumie to chyba najcieższy dla mnie top. W pierwszej selekcji wyszło mi... 98 utworów. Tutaj umieszczę 50tkę. Ułożenie raczej dość losowe zwłaszcza na dalszych pozycjach.

Tak jak ktoś napisał wyżej, Hey to zdecydowanie mój ulubiony polski zespół, więc ciesze się, że to mi dane jest przeprowadzić ten top :)


1.Z REJESTRU STRASZNYCH SNÓW
2.DOLLY
3.CUDZOZIEMKA W RAJU KOBIET
4.O PODGLĄDANIU
5.MALINY SIĘ KOŃCZĄ
6.ZAKOCHANI
7.HELEDORE BABE
8.NAJWAŻNIEJSZE
9.ZOBACZYSZ
10.MUKA!

11.As Raindrops Fell
12.One of Them
13.W imieniu dam
14.Little Peace
15.Mikimoto - król pereł
16.Morf&na
16.Wczesna jesień
17.4 pory
18.Mimo wszystko
19.Manto
20.Wodolanki
21.Cisza, ja i czas
22.Moja i Twoja nadzieja
23.Pomyłka S.
24.Anioł
25.Fire of My Soul
26.To trzeba lubić...
27.Zeroekran
28.Antiba
29.Mru-Mru
30.Klus Mitroh
31.Prawda
32.To tu
33.Mataforgana
34.A gdy mnie sen zmorzy
35.Choice
36.Dorosłość jak początek umierania
37.Jeśli łaska
38.Saskia's Life
39.A ty?
40.Karą będzie lęk
41.Dosyć poważnie
42.Luli lali
43.Empty Page
44.Całą noc
45.Zazdrość
46.I don't Know
47.Je-łe
48.R.e.r.e.
49.Sos
50.That's a Lie


Z wyborem płyty też nie było łatwo. Wybierałem między ?,Karmą i [sic!]. Zdecydowałem się na Karmę.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Heh, z piosenek wynikałoby jednak, że jesteś raczej fanem "[sic!]" ;).
30.Klus Mitroh
Czy to znaczy, że na Heyowe covery też głosujemy?
Bo to byłoby nawet fajne, gdyż u mnie wysokie miejsce wtedy miałby zapewnione "Where is my mind..?" :).
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Miszon pisze:Heh, z piosenek wynikałoby jednak, że jesteś raczej fanem "[sic!]" ;).

Bo jestem ;) Jednak ostatnio miałem etap znudzenia tą płytą, a z Karmą mi się to nie zdarzało ;)
30.Klus Mitroh
Czy to znaczy, że na Heyowe covery też głosujemy?
Bo to byłoby nawet fajne, gdyż u mnie wysokie miejsce wtedy miałby zapewnione "Where is my mind..?" :).
Oczywiście też, choć najlepiej by było gdyby były to takie covery, które gdzieś tam się znalazły na jakimś wydawnictwie ;>
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Of course to miałem na myśli. Czy "i should have known better" i "For whom the bell tolls" kwalifikują się jako wydane na "jakimś wydawnictwie", czy liczymy raczej rzeczy typu "Klus Mitroh", "Where is my mind...?", "I'm only sleeping"? ;)
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Miszon pisze:Of course to miałem na myśli. Czy "i should have known better" i "For whom the bell tolls" kwalifikują się jako wydane na "jakimś wydawnictwie", czy liczymy raczej rzeczy typu "Klus Mitroh", "Where is my mind...?", "I'm only sleeping"? ;)
Też się kwalifikują. Bo w końcu też zostały wydane na ''jakimś wydawnictwie" ;]
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

nastoletni_duch pisze:No to ja może rozpocznę to głosowanie, jako, że już od tygodnia przewałkowałem całą dyskografię
a ja bez wałkowania podałbym top10, ale chę sobie przesłuchać i zobaczyć co się zmieni :-) A zę będzie to nie wątpliwie wielka przyjemnośc to tym bardziej zrobię to z ochoą :-)

Twój top że tak powiem bardzo ciekawy...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Chciałem sobie przypomnieć większość utworów Heya, ale na LastFM w zasadzie ich nie ma. :(
Może ktoś ma jakąś fajną kolekcję, którą chciałoby mu się wrzucić na jakiś serwer, bo fajnie by było, gdyby z jednego miejsca można sobie było wszystko ściągnać do odsłuchania zanim się ułoży swój Top.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No właśnie problem polega na tym, że te stare nagrania (zwłaszcza płyty "Ho!" i "?" są wyjątkowo ciężko dostępne na CD, a co za tym idzie także na mp3 :? . Dodatkowo, ponieważ wersje kasetowe pierwszych dwóch płyt różniły się od wersji CD, to ja np. "Teksańskiego" czy "Ho" przez długie lata posiadałem jedynie w wersji nagranej z LPP3 (z "Ho" zresztą jest tak do dzisiaj :cry: ). Dodatkowo wszelkie CD wystawiane na aukcjach osiągają zawrotne ceny ("?" w wersji angielskiej ponad 300 zeta kiedyś, a wystawiający w dodatku wycofał ofertę, bo jeszcze nie był zadowolony z ceny :shock: ). Od "Karmy" jest już OK. Mnie niedawno udało się nabyć w miarę tanio na CD "Fire" i "Heledore", ale to pierwsze jest wydane w okrojonej wersji, tzn. bez książeczki praktycznie i znieco zmienioną (zbrzydzoną) okładką.
Trzeba przyznać, że to wielki paradoks, że najbardziej sprzedające się dawniej płyty jednego z najpopularniejszych polskich zespołów nie doczekały się jakiejś sensownej reedycji. A w dodatku żeby było śmieszniej zespół nie ma na to żadnego wpływu, gdyż prawa do nagrań posiada ich stara wytwórnia (teraz to chyba Universal jest tym właścicielem, jako spadkobierca Izabelin Studio) :? .
W każdym razie ja nigdzie takowych zbiorów nie posiadam, jedynie na kompie "Fire" i od "[Koncertowy]" i troszkę tych bonusowych plików czy odrzutów z płyt. NIestety nie wiem, czy znajdę czas wrzucić do gdzieś na serwer (tzn. trochę to potrwa, no chyba że na tym kompie nie mam tych wszystkich płyt, tylko w domu zostały).
Popytaj może na forum Heya, gdzie można chociaż jakieś minutowe fragmenty znaleźć.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

z 9 płyt - czemu nie ma Helodore w ankiecie? - niestety nie mam dwóch :-(
Fire -cd
Ho! - brak
? - brak
Karma -cdr
Hey -cd
[sic!] -cd
Music, Music -cd
Echosystem -cd

na allegro kiedyś pojawił się pakiet Fire, Ho!, ?, Karma. Cena była ok 200 zł wszedłem w tę aukcję ale jak się zrobiło 300 z hakiem to wymiękłem... Byłem pewien że na last.fm będą fragmenty do odsłuchania :-(
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No to właśnie masz pecha, bo właśnie te dwie płyty są najtrudniej dostępne. A masz je chociaż na kasecie?

Ja za to nie wiem, czemu w zestawie do głosowania są uwzględnione tylko płyty studyjne?? A może ktoś lubi bardzo "[Koncertowy]", albo "Live!"?

Dzisiaj jak wrócę z pracy (czyli koło 23) postaram sięzrobić takie minutowe fragmenty wszystkich utwórów Heya jakie posiadam w formie cyfrowej i wrzucić je gdzieś na chomika, żebyście sobie mogli posłuchać choć troszkę.
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Yacy pisze:z 9 płyt - czemu nie ma Helodore w ankiecie?
Nie dodałem Heledore, bo to w sumie to samo co na ?, więc chyba nie ma sensu?;>
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Miszon pisze:No to właśnie masz pecha, bo właśnie te dwie płyty są najtrudniej dostępne. A masz je chociaż na kasecie?

Ja za to nie wiem, czemu w zestawie do głosowania są uwzględnione tylko płyty studyjne?? A może ktoś lubi bardzo "[Koncertowy]", albo "Live!"?

Dzisiaj jak wrócę z pracy (czyli koło 23) postaram sięzrobić takie minutowe fragmenty wszystkich utwórów Heya jakie posiadam w formie cyfrowej i wrzucić je gdzieś na chomika, żebyście sobie mogli posłuchać choć troszkę.
No dobra, w takim razie dodam (zrobiłem wzorem topu RHCP, gdzie też były tylko płyty studyjne).

edit. albo i nie. ankieta się nie wyświetla przy próbie edycji postu...
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zawiesina »

1. Dosyć poważnie
2. Mimo wszystko
3. List
4. Ho!
5. 4 pory
6. Moja i twoja nadzieja
7. Empty Page
8. Ja Sowa
9. A ty?
10. Antiba
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Z pierwszej dziesiątki nastoletniego ducha znam tylko 3 utwory, z których jednego nie lubię, jeden podoba mi się średnio i jeden bardzo. Mam nadzieję, że kolejne zestawy będą dla mnie bardziej przyjazne.
I jeszcze jedna uwaga. Podałeś 51 piosenek - popatrz na miejsce 16.
Z pierwszej 10 Zawiesiny znam 7 piosenek, z czego lubię 2 1/2. Czy zawsze musi mi się podobać co innego niż innym (Bjork to wyjątek potwierdzający regułę).
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

kajman pisze:I jeszcze jedna uwaga. Podałeś 51 piosenek - popatrz na miejsce 16.
No faktycznie ;) A niech już tak zostanie ;) a co to za utwór którego nie lubisz?;>
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

kajman pisze:Z pierwszej dziesiątki nastoletniego ducha znam tylko 3 utwory, z których jednego nie lubię, jeden podoba mi się średnio i jeden bardzo. Mam nadzieję, że kolejne zestawy będą dla mnie bardziej przyjazne.
I jeszcze jedna uwaga. Podałeś 51 piosenek - popatrz na miejsce 16.
Z pierwszej 10 Zawiesiny znam 7 piosenek, z czego lubię 2 1/2. Czy zawsze musi mi się podobać co innego niż innym (Bjork to wyjątek potwierdzający regułę).
Strzelam ;) :
- z nastoletniego znasz "Cudziemkę w raju kobiet", "Heledore babe" i "Mukę!", czyli single,
- a z zawiesiny nie znasz "Empty Page", "Antiby" i nie mam pojęcia czego, bo reszta to single, które były na Liście...

A tak pozostając w temacie:
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy ... 68090.html
ciekawy wywiad :).

Ja z kolei nie przepadam za płytami "Hey" oraz "[sic!]", a z zestawu zawiesiny nie lubię (co jest rzadkie u mnie w Heyu) pierwszej i dziesiątej pozycji - ciekawe, prawda? ;)

A tu jeszcze jakby ktoś chciał zobaczyć, jak wyglądał zespół kiedyś, to proszę bardzo:
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Miszon
w katalogu Hey czeka teledysk (3D o ile pamiętam nawet ;) ).

A jeszcze przed nocką powinna znaleźć się tam sprytnie zmontowana pierwsza płytka :).

edit:
są już tam Fire, wybór solówek, który znalazłem kiedyś na necie, parę "nietypowych", mało znanych kawałków oraz Koncertowy, na którym jest parę piosenek z "?" i "Ho!". Przyznaję, że troszkę pomontowałem niektóre kawałki (najlepiej chyba wyszło ze "Z jednej krwi") ;).

A ostatnio coś sporo Heyowych klimató w mediach, tym razem koncert unplugged. Zapowiada się niezwykle smakowicie :). Lira korbowa - a ktoś tu mówił, że formuła Heya zaczyna się wyczerpywać ;) (heh, płyta "music music" a wyczerpywanie formuły to raczej dalekie pokrewieństwo :P ).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Na razie ustawiłem tylko dwudziestkę dwójkę (bo wszystkiego mam tu 55):

1. Teksański (Fire)
2. Ja sowa (Ho!)
3. Dreams (Fire)
4. Katasza (Karma)
5. List (?)
6. Moja i Twoja nadzieja(acoustic) (Fire)
7. Chyba (Ho!)
8. Luli lali (ECHOSYSTEM)
9. Gdy mnie sen zmorzy (?)
10. Where is my mind...? ([Koncertowy])
11. Mimo wszystko (ECHOSYSTEM)
12. Dorosłość jak początek umierania (?)
13. Leżę tu (ECHOSYSTEM)
14. mru-mru (music music)
15. Zobaczysz (Fire) - a w zasadzie to chodzi mi o wersję obecną, czyli ([Koncertowy])
16. Ho (Ho!)
17. Byłabym (ECHOSYSTEM)
18. Zazdrość (Fire), ale równie fajna jest wersja z (Live)
19. Cudzoziemka w raju kobiet ([sic!])
20. mataforgana (music music)
21. Klus Mitroh ([Koncertowy])
22. I don't know (?)

Zrobiło sięw czołówce bardzo balladowo, ale cóż rzec, skoro Hey ma te ballady naprawdę świetne... Może tyle jeszcze, że pierwsze 3 kawałki to zdecydowana czołówka, a do zestawienia w moim Topie WszechCzasów dorzucam jeszcze "List". Tu jest niżej, ale cóż pocznę, że szalenie lubię się wydrzeć w "Kataszy", a w dodatku pamiętam jak z koleżanką uczyliśmy się fizyki słuchając kasety wkrótce po premierze, a następnego dnia chodziliśmy po szkole i wrzeszczeliśmy "razy dwa, razy dwa, razy dwaaaa!":). A koleżanka miała długie rzęsy podkreślone delikatnie na czarno i błękitne oczy... Zresztą, co tam oczy, te usta malinowe... ;) 8) .

Dalej na razie chronologicznie, może później jakoś prowizorycznie to ustawię.

"Fire":
Fate
Schisophrenic family
Delusions
Desire

"Ho!":
Between
Is it strange
Niekoniecznie o mężczyźnie
Cudownie

"Live!":
Redemption songs

"Heledore":
Z jednej krwi

"Heledore" oraz "?":
Heledore babe
Anioł
Musli

"Karma":
Zakochani
Wodolanki
O podglądaniu
Saskia's life
Sio

"Hey":
Najważniejsze
Czas spełnienia
Wielki węzeł
Piękna pani z czółenkiem

"[sic!]":
Cisza, ja i czas
Romans petitem
Dolly
Mikimoto - król pereł

"music music":
manto
muka!
mehehe
morf&na
moll

"Woodstock 2004"(DVD):
I'm only sleeping

"ECHOSYSTEM":
To tu

A na chomiku można już paru płytek skrótowo posłuchać :).
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Miszon pisze:A koleżanka miała długie rzęsy podkreślone delikatnie na czarno i błękitne oczy... Zresztą, co tam oczy, te usta malinowe... ;) 8) .
:-)
a maliny sie koncza...
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Miszon pisze:
1. Teksański (Fire)
2. Ja sowa (Ho!)
3. Dreams (Fire)

6. Moja i Twoja nadzieja(acoustic) (Fire)
Faktycznie balladowo...sentymentalnie rzekłbym nawet ;) i teraz pytanie. przy podliczaniu 'Moją i Twoja nadzieję' rozdzielać z wersją akustyczną? ja byłbym za połączeniem.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

1. Helodore baby (ten, kto pytał zrozumie i niektórzy inni pewnie też).
2. U Zawiesiny oczywiście 8 (zaćmienie, bo zgubiłem najświeższą).
3. Z listy Miszona znam 5, 3 lubię, ale...
Czyli na razie znam tylko ledwo ponad połowę i to przede wszystkim to, co było na LP3, poza tym to naprawdę niewiele (chyba 3 1/2 utworu). Lubię z tego mniej niż połowę, a do tego mojego absolutnie numeru 1 nie ma na razie w żadnej 10. Dalej to i nie pamiętam co jest na listach i nie mam pewności, co u mnie jeszcze będzie na podium, ale z tego co kojarzę, to jednej nie było, a druga to tak na 60% była.
ODPOWIEDZ