Plebiscyt topowy 12

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

darewski
Posty: 370
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 2:38 pm
Lokalizacja: STĄPORKOW

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: darewski »

1. Orchestral Manoeuvres in The Dark
2. New Order
3. Aerosmith
4. Bon Jovi
5. The Smiths
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

obserw99 pisze:Jeśli Modern Talking jest wyżej od Voo Voo to ta zabawa przestała mieć chyba sens... Głosowanie "dla jaj" chyba jest nonsensem...
Ja głosowałem całkiem serio, i jeśli akurat mowa o tych dwóch podmiotach wykonawczych, to byłem i na koncercie Thomasa Andersa, i na Voo Voo i zdecydowanie lepiej wypadł ten pierwszy, a zespół W.W. hmm, no lepiej nie mówić. Grunt powiedzieć, że obserwowało to wszystko jakieś 40 osób, licząc dość optymistycznie... Także no każdy ma swoje gusta i nie ma się co obrażać na innych :wink: Inaczej ta zabawa przestanie mieć sens :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Yacy »

spojrzałem na ich dyskografię i dokładnie połowę płyt znam bardzo dobrze, chociaż pamiętam słabo.
minęło jednak równo 30 lat gdy przestałem ich regularnie słuchać :-P
też pomyślałem, że to żarty (i tak zapewne w kilku przypadkach jest/będzie), ale z drugiej strony to nie jest najsłabszy wykonawca w "12" ;-)
i bywały dużo trudniejsze topy do słuchania. i to nie tak dawno temu :-)

czy przy okazji będą mini-topy C.C. Catch, Chrisa Normana i Blue System? :lol:
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Martyr »

1. New Order
2. Bon Jovi
3. Aerosmith
4. Orchestral Manoeuvres in The Dark
5. Kazik
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

Yacy pisze:czy przy okazji będą mini-topy C.C. Catch, Chrisa Normana i Blue System? :lol:
Na życzenie to można by dowolne zrobić, jako że Dieter Bohlen pisał dla bardzo wielu wykonawców. Ale oczywiście jego kopie Modern Talking w postaci BS czy żeński - C.C. Catch - myślę, że jak najbardziej. :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:zespół W.W. hmm, no lepiej nie mówić
Byłem na minimum 4 koncertach Voo Voo i za każdym razem było rewelacyjnie i należą do czołówki moich koncertów widzianych w życiu. Teraz niestety ominą Toruń, więc wybiorę się do Bydgoszczy i być może też do Włocławka.
konwicki1980 pisze:Grunt powiedzieć, że obserwowało to wszystko jakieś 40 osób
A co to ma za znaczenie. Jeden z najlepszych koncertów, jakie słyszałem obserwowało pewnie z 200 osób, ale tylko góra 20 szalało; pozostali czekali aż się to skończy i chyba byli gotowi zarówno nas jak i wykonawców zlinczować.
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: miszony »

Głosowałem na MT całkiem poważnie i chętnie bym wziął udział np. w Topie Sandry ale to raczej marzenie ściętej głowy.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: obserw99 »

konwicki1980 pisze:
obserw99 pisze:Jeśli Modern Talking jest wyżej od Voo Voo to ta zabawa przestała mieć chyba sens... Głosowanie "dla jaj" chyba jest nonsensem...
Ja głosowałem całkiem serio, i jeśli akurat mowa o tych dwóch podmiotach wykonawczych, to byłem i na koncercie Thomasa Andersa, i na Voo Voo i zdecydowanie lepiej wypadł ten pierwszy, a zespół W.W. hmm, no lepiej nie mówić. Grunt powiedzieć, że obserwowało to wszystko jakieś 40 osób, licząc dość optymistycznie... Także no każdy ma swoje gusta i nie ma się co obrażać na innych :wink: Inaczej ta zabawa przestanie mieć sens :wink:
OK. Jasne...
Z tym, że to jest strona forumowa LP3. Na LP3 żaden utwór Modern Talking "nie dorósł artystycznie" i nie pojawił się NIGDY w propozycjach do głosowania na LP3.
Brnę dalej. Skoro to jest strona forumowa LP3 to dlaczego forumowicze mają mieć chęć głosowania na najlepszy utwór MT? hmmm.
Może jednak ja nie dorosłem do muzyki MT.... 8). Zostawmy to.
miszony pisze:Głosowałem na MT całkiem poważnie i chętnie bym wziął udział np. w Topie Sandry ale to raczej marzenie ściętej głowy.
Twój wolny wybór..
Boli mnie to, że forumowicze nie cenią jednak wyżej takich dinozaurów rocka jak zespołu Yes, Emerson Lake And Plamer czy Roberta Planta od np MT, który przeszedł jak burza do 2 etapu...
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

obserw99 pisze:Może jednak ja nie dorosłem do muzyki MT....
Nie dorosłeś. Ja zresztą też.
obserw99 pisze:Skoro to jest strona forumowa LP3 to dlaczego forumowicze mają mieć chęć głosowania na najlepszy utwór MT?
Bo trzeba stawiać sobie wyższe cele. LP3 nie dorosła do MT.
obserw99 pisze:który przeszedł jak burza do 2 etapu...
Nic z tego nie wynika. Zobaczymy jak sobie teraz poradzi.
obserw99 pisze:forumowicze nie cenią jednak wyżej
Niektórzy cenią, ale cenią sobie wyżej (akurat podam swój przykład) właśnie Voo Voo, w moim odczuciu zdecydowanie nr 1 polskiej sceny rockowej, Sntanę, który też gigantem rocka (chociaż innej jego odmiany) jest czy Skaldów i Woźniaka, polskich gigantów sprzed lat 40. Plant miałby mój głos w drugiej rundzie bez problemu, Yes pewnie też, chociaż nie wszystkie ich płyty wysoko cenię a akurat ELP nie należą do moich ulubieńców. Wolałbym VDGG, Procol Harum czy jeszcze bardziej zespoły jazzrockowe jak BS&T, Chase, Nucleus czy Mahavishnu Orchestra. Ale czy komu mówi coś nazwa Nucleus, Chase lub Barclay James Harvest (jeden z moich ulubionych i zdecydowanie niedocenionych); mógłbym wymieniać jeszcze wielu, ale dla niektórych byłyby to puste pojęcia.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

obserw99 pisze:Skoro to jest strona forumowa LP3 to dlaczego forumowicze mają mieć chęć głosowania na najlepszy utwór MT? hmmm.
Może jednak ja nie dorosłem do muzyki MT.... 8).
Co ma piernik do wiatraka :D Niektórzy mają swoje "szufladki" muzyczne, z których nie wychodzą i już minimalne odstępstwo od tego traktują jako wykroczenie, a są tacy, którzy słuchają różnych klimatów. Słucham już trochę listy i niektóre utwory MT z pewnością nie są "gorsze" (w rozumieniu "trójkowości") od niektórych propozycji z lat ostatnich. A czy ostatecznie odbędzie się top Modern Talking, zależy od wszystkich. Na pewno z takimi epitetami łatwo nie ma :wink: Ja znam zarówno wszystkie płyty Led Zeppelin, jak i tego zespołu, który "nie dorósł".
Pozdrawiam :wink:
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Aro »

1. Voo Voo
2. happysad
3. Kazik
4. Aerosmith
5. Bon Jovi
Ostatnio zmieniony czw mar 02, 2017 9:37 pm przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: adameria »

Czy taka dyskusja "wyborcza" jest dopuszczalna? Tak tylko pytam.

Aro, sorry, ale chyba mamy już drugi etap... :know:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze:Czy taka dyskusja "wyborcza" jest dopuszczalna? Tak tylko pytam.
Haha, a kogo? W sumie hejtowanie jednego z najbardziej zasłużonych zespołów dla muzyki dyskotekowej nie jest na pewno najbardziej rozsądne, ale i tak nikt nikogo nie przekona. :lol:
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Aro »

Nawet nie zauważyłem, że to już po I etapie. Mocno przysnąłem jak widać.
poprawiłem głosy. Dzięki. :)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: adameria »

konwicki1980 pisze:jednego z najbardziej zasłużonych zespołów dla muzyki dyskotekowej
Tym mnie sprowokowałeś.

W latach 80-tych dla mnie to był szczyt obciachu, komercji i żenady muzycznej i Bogu niech będą dzięki, że Trójka i Pan Marek
nie dał się złamać i ta grupa była skutecznie zbanowana przez Trójkę. Wtedy głosowało się na wszystkie utwory usłyszane
w Trójce. Dzisiaj się uśmiecham, dość kpiarsko, jak ich słyszę i już nie mam takiej alergii, no i wiem, co widać także tutaj,
że dla niektórych to bogowie i demony sceny pop.
Na szczęście w tej edycji mają skuteczną konkurencję w postaci OMD, które znam... z Trójki.
Jak ten top przejdzie, a pewnie tak się stanie, to będzie to niczym chichot historii i kabaret w jednym.
To będzie większe kuriozum niż topy TPN25 i Arki Noego (choć tamte oba mocno wtedy wspierałem),
no ale cóż, to są demokratyczne wybory.
Jak ten top nie przejdzie, to już na wieki wieków będę błogosławił dwa etapy.

Sam się o to prosiłeś. :wink:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze:Jak ten top przejdzie, a pewnie tak się stanie, to będzie to niczym chichot historii i kabaret w jednym.
A podobno muzyka łączy, a nie dzieli :)
https://www.youtube.com/watch?v=-9TEyRlpvlo
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: adameria »

Tu będzie połączony chichot z kabaretem, więc zgadza się - muzyka łączy. :wink:
Tak poza tym, to spokojnie, proszę wyluzuj, nie bierz tego do siebie, bo przecież moja wypowiedź ma także charakter ironiczny.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: jollyroger72 »

Siedziałem cicho, ale i ja coś napiszę...
Myślałem, że zgłaszamy propozycje tylko tych wykonawców, którzy umieścili choć jeden utwór na Liście Trójki. Gdybym wiedział, że jest pełna dowolność, to dla jaj w 1 rundzie zagłosowałbym np. tak:
1. Running Wild
2. Kreator
3. Sodom
4. W.A.S.P.
5. Dimmu Borgir
wiedząc, że ci wykonawcy i tak nie mają szans :lol:
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Zawiesina »

1. Kazik
2. Armia
3. Aerosmith
4. Louane
5. Modern Talking
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: obserw99 »

adameria pisze:
konwicki1980 pisze:jednego z najbardziej zasłużonych zespołów dla muzyki dyskotekowej
Tym mnie sprowokowałeś.

W latach 80-tych dla mnie to był szczyt obciachu, komercji i żenady muzycznej i Bogu niech będą dzięki, że Trójka i Pan Marek
nie dał się złamać i ta grupa była skutecznie zbanowana przez Trójkę. Wtedy głosowało się na wszystkie utwory usłyszane
w Trójce. Dzisiaj się uśmiecham, dość kpiarsko, jak ich słyszę i już nie mam takiej alergii, no i wiem, co widać także tutaj,
że dla niektórych to bogowie i demony sceny pop.
Na szczęście w tej edycji mają skuteczną konkurencję w postaci OMD, które znam... z Trójki.
Jak ten top przejdzie, a pewnie tak się stanie, to będzie to niczym chichot historii i kabaret w jednym.
To będzie większe kuriozum niż topy TPN25 i Arki Noego (choć tamte oba mocno wtedy wspierałem),
no ale cóż, to są demokratyczne wybory.
Jak ten top nie przejdzie, to już na wieki wieków będę błogosławił dwa etapy.
Sam się o to prosiłeś. :wink:
Jak MT jednak przejdzie dalej w 2 etapie to jestem bardzo ciekawy jak np Kajman, słynący z tego, że głosuje na każdy Top (za co wielki szacun! na marginesie) przebrnie przez dyskografię Modern Talking? :shock:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Yacy »

adameria pisze:Na szczęście w tej edycji mają skuteczną konkurencję w postaci OMD, które znam... z Trójki.
niestety mają też konkurencję w postaci pani, która - wg francuskiej wiki - nagrała jedną płytę, a w sumie 15 utworów. (słownie: piętnaście).
domyślam się, że dodatkowo są gdzieś jakieś covery i koncertowe perełki na youtubie.
dla mnie to jest dużo bardziej jajcarskie i żenujące niż top MT.
w regulaminie nie ma zapisu o głosowaniu tylko i wyłącznie na Trójkowych artystów, więc wszystko jest ok.
ale mam nadzieję, że mimo wszystko drugi etap spowoduje, że ten top zostanie odsunięty w czasie przynajmniej o jedną edycję.
miszony wspomniał o Sandrze, którą ja słuchałem w latach 80-tych, ale nigdy nie wpadłbym na pomysł, żeby spodziewać się tu jej topu ;-)
nawet na Nenę, która minimalnie zaznaczyła swą obecność na lp3, oddaję głosy tylko i wyłącznie dlatego, że na 100% jestem pewien, że jej top tu nie grozi :-)
bo średnio mi pasuje Jej top do naszego forum...
dlatego jakiś czas temu sam go sobie zrobiłem. ;-)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: adameria »

Z tego co napisałeś - wniosek jest jeden - ustalenie minimum dorobku artystycznego, żeby kogoś topować.
Oczywiście wyjątkiem są wykonawcy, którzy np. nagrali jeden album i rozwiązali się. Do przemyślenia... na kolejną edycję.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

Louane ma trochę więcej niż 15 :wink: ponad 20 na pewno się uzbiera :) Poza tym ma niewiele lat i nie jest żadną "panią. "A o kajmana bym się nie martwił, dyskografia MT nie jest aż tak obszerna jak chociażby Black Sabbath, a jednak mnie się udało przez nią przebrnąć. :D
adameria pisze:Do przemyślenia... na kolejną edycję.
A kto głosował na TPN 25?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Yacy »

adameria pisze:Z tego co napisałeś - wniosek jest jeden - ustalenie minimum dorobku artystycznego, żeby kogoś topować.
ja jednak mam nadzieję, że to podwójne sito wystarczy. ;-)
konwicki1980 pisze:Louane ma trochę więcej niż 15 :wink: ponad 20 na pewno się uzbiera :)
uff... to zmienia postać rzeczy :P
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

Yacy pisze:uff... to zmienia postać rzeczy :P
Możesz być Jacku pewien, że będę ją zgłaszał do skutku tam, gdzie tylko się da. :) A nowa płyta już w tym roku, więc "argument" o "brakach repertuarowych" z czasem będzie tracił na znaczeniu 8)
ODPOWIEDZ