Plebiscyt topowy 12

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: gżegoż »

konwicki1980 pisze:Wydaje mi się, że osoby znające temat lepiej ode mnie podały tyle argumentów merytorycznych, że Cię trochę przekonały.
Na pewno trochę tak, ale jednak nie do końca, bo nikt się nie odniósł do kilku argumentów, które wcześniej podnosiłem, czyli casusu T.Love i T.Love Alternative oraz
gżegoż pisze:niektóre utwory pojawiły się zarówno na płytach Kazika, jak i KNŻ, część przebojów Kazika jest śpiewanych na koncertach KNŻ (i ukazało się na koncertowych albumach tej formacji) oraz nawet nazwa zespołu wskazuje, iż jest to w zasadzie jedność (myślę, że gdyby samemu artyście zależało na tym, aby te podmioty bezwzględnie traktować oddzielnie, to zespół nazywałby się inaczej i nie byłoby w jego nazwie członu "Kazik").
W takim razie wychodzi na to, że całkiem sporo utworów z dorobku KNŻ to są... covery Kazika ;) No ale niech będzie i tak :P

Jeszcze jeden argument, którego wcześniej nie podawałem, to Trójkowy top Maanamu, w którym uwzględnione były zarówno piosenki zespołu, jak i solowe utwory Kory oraz Marka Jackowskiego, a także duety Kory z Pudelsami i chyba kimś jeszcze. Jakoś dało się to wszystko połączyć (gdyż najwyraźniej uznano, że najważniejsze są osoby liderów zespołu, a nie formalności i nazewnictwo) i chyba całe przedsięwzięcie na tym za bardzo nie ucierpiało? Podobnie lata temu odbył się wspólny top Republiki i Obywatela G.C. No ale wiem, co odpowiecie - że Trójka to Trójka, a forum to forum i ono rządzi się innymi zasadami ;)

No i nawet to, że niektóre spośród przytaczanych merytorycznych argumentów mnie przekonują, nie zmienia faktu, że nadal odnoszę wrażenie, iż przynajmniej część spośród wypowiadających się osób bardziej niż względami merytorycznymi kieruje się chęcią
gżegoż pisze:aby było jak najmniej materiału do słuchania i można było jak najszybciej skończyć i odhaczyć swój udział w kolejnym forumowym topie.
I to jest dla mnie smutne :( Na pewno do tej grupy nie zalicza się Geephard, który wystosował kompromisową propozycję:
Geephard pisze:wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby w przypadku Kazika zrobić minitopy KNŻ, El Dupy, czy Buldoga i mieć w końcu całego Kazika z głowy.
Udział w minitopach nie byłby przecież obowiązkowy, więc gdyby top Kazika został przegłosowany, to postulowałbym przeprowadzenie ankiety, jak to wszystko rozwiązać.

No i tym razem już nie mogę się powstrzymać (udało mi się to przy poprzednim poście) przed pewną uwagą ;) Skoro
kajman pisze:osobno. Tak samo Ørganek i Organek, Nosowka i Kasia Nosowska
to nie rozumiem, dlaczego "Don't Give Up" brało udział w topie Kate Bush, a "Kochana" w topie Renaty Przemyk. Bo jak Ørganek to nie to samo, co Organek, a Nosowska to nie to samo, co Kasia Nosowska, to przecież Kate Bush to nie to samo, co Kate Bush & Peter Gabriel, a Renata Przemyk to nie to samo, co Renata Przemyk & Kasia Nosowska ;) :P
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: adameria »

Geephard, dzięki za bardzo rozsądny i wyważony głos w dyskusji. W pełni popieram.
Zaczęło się od mojego pytania, a dlaczego się zaczęło to... możecie się domyślać,
co niebawem się wyjaśni. :D
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

gżegoż pisze:całkiem sporo utworów z dorobku KNŻ to są... covery Kazika
Dokładnie to miałem napisać. Ale np Obywatel G.C. nagrywał covery Republiki, a Republika covery Obywatela. A Sting nagrał wiele coverów Police ale czy to oznacza, że mieliśmy robić top Police i Stinga razem. Albo top Genesis łącznie z topem Hacketta, bo ten ostatni nagrał dwa albumy (w tym jeden na pewno dwupłytowy) zawierające covery Genesis no i był też członkiem zespołu.
gżegoż pisze:No ale wiem, co odpowiecie - że Trójka to Trójka, a forum to forum i ono rządzi się innymi zasadami
Dokładnie tak. Trojka nie jest wyrocznią, chociaż akurat w wielu sprawach muzycznych z nią się zgadzam.
gżegoż pisze:przynajmniej część spośród wypowiadających się osób bardziej niż względami merytorycznymi kieruje się chęcią aby było jak najmniej materiału do słuchania
Część nawet w ogóle nie słucha i bierze udział w topie. A część słucha. Akurat wypowiadających się bym nie podejrzewał o to, co Ty.
gżegoż pisze:casusu T.Love i T.Love Alternative
Ale to jest zupełnie inny casus. Po pierwsze była to zmiana nazwy a nie stylistyki, po drugie te podmioty nie istniały wtedy równolegle (a teraz o ile kojarzę płyty firmowane przez TLA są nagrywane przez skład TL).
Dalej: Ørganek to jest zespół nagrywający całe płyty jako zespół, a Kate z Peterem to jednorazowa kooperacja. I chyba nikt nie będzie odrzucał Zoilu, bo Kazik towarzyszy Nosowskiej.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze:I chyba nikt nie będzie odrzucał Zoilu.
Zoila. :)
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

Zoila też.
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Zawiesina »

Gżegoż, odnoszę wrażenie, że za bardzo do siebie bierzesz niektóre głosy w dyskusji. Nie są one przecież jakiś personalnym atakiem na Ciebie, tylko próbą przedstawienia odmiennego stanowiska. Głosowanie wydaje mi się demonstracyjne. Ale Twój wybór...

Odniosę się krótko do poszczególnych wątków. Istotnie sporo utworów na płytach KNŻ to covery Kazika. Konkretnie jest ich 8 (Spalam się, Piosenka trepa, 100 000 000, Spalaj się, Świadomość, Dziewczyny, Odrzuć to, Łysy jedzie do Moskwy). Mam wątpliwości czy na przestrzeni czterech płyt studyjnych, na których są łącznie 64 piosenki, ta liczba jest na tyle duża, by zbytnio utożsamiać te dwa byty artystyczne. KNŻ był zespołem na tyle ważnym i "dużym", że z pozoru robienie dla niego mini-topu byłoby trochę deprecjonujące. Ale to tylko 4 płyty studyjne (nawet głosowanie na top płyt byłoby karkołomne), więc mini-top mógłby się tu sprawdzić. Mini-top Buldoga z kolei wydaje mi się pomysłem chybionym, gdyż był to zespół, który nagrał trzy płyty studyjne i tylko na jednej z nich śpiewał Kazik.

Nie odniosę się do casucu T.Love / T.Love Alternativ, bo się na tych zespołach nie znam (ale kajman po części wyjasnił sprawę). Na Kaziku się znam, więc o nim piszę. Przy okazji dziękuję albarnowi za przedstawienie rysu historycznego.

Czy gdyby artyście zależało na rozróżnieniu projektów, to nazwałby je inaczej? Możliwe. Ale pamiętajmy, że nikt nie sygnuje swoich płyt z myślą o organizacji topu na naszym forum :) Myślę, że wystarczająco jasną deklaracją ze strony artysty jest to, które płyty umieścił w dyskografii danego projektu na danej oficjalnej stronie internetowej (a także sam fakt, że w ogóle są oddzielne strony KNŻ i Kazika). Dochodzą do tego już nawet takie didaskalia jak okładki poszczególnych płyt. Pierwsze dwa albumy KNŻ (wydane pod nazwami Kazik i Kazik Na Żywo) opatrzone są okładkami, które nie pozostawiają wątpliwości, że jest to jeden i ten sam zespół.

Co do motywacji uczestniczenia w topach. Nie wiem co ma dać "odhaczanie" uczestnictwa w topach. Jakieś punkty za to przyznajemy? :) Nic nie stoi na przeszkodzie, by twórczość danego wykonawcy zgłębiać po prostu, a nie przy okazji topu. Potem to przyda się, gdy top się już odbędzie (ja swoją dwudziestkę piosenek Lao Che miałem gotową długo przed startem ich topu; teraz sobie tak niezobowiązująco układam ranking Cohena, Armii, Elektrycznych Gitar, choć nie wiem kiedy - i czy w ogóle! - ich topy zostaną zorganizowane).

Co do topów trójkowych, to były one bardziej formą złożenia hołdu poszczególnym wykonawcom (Ciechowskiemu i Korze), więc do jednego wora wrzucono wszystkie piosenki, w których się udzielali, niezależnie od szyldu. Idea naszych topów jest nieco inna. Chcemy po prostu wytypować najlepsze naszym zdaniem piosenki danego zespołu. Gdybyśmy podłączali poboczne projekty do głosowania w głównym topie, tylko ze względu na jedną osobę ich lidera, to dochodziłoby do wypaczeń. Na przykład moglibyśmy "uznać", że jedną z najlepszych piosenek The White Stripes jest Steady, As She Goes...

Do sedna. Gdyby wśród artystów wyłonionych w głosowaniu znalazł się Kazik, i gdyby to mnie przypadło w udziale poprowadzenie topu, to zacząłbym od zrobienia sondy:
a) głosujemy tylko na twórczość solową Kazika, a KNŻ uczestniczy w dalszych plebiscytach topowych, czekając na swoją kolej;
b) głosujemy na twórczość solową Kazika i równolegle robimy mini-top KNŻ.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

Najpierw głos tajny
adameria pisze:Cześć,
Oto moje głosy:
1. Armia
2. Riverside
3. Kazik Na Żywo
4. TSA
5. Voo Voo
Pozdrawiam
adamw
Druga sprawa, to głos, w którym było 5 wykonawców, w tym 4, którzy już byli topowani. Są argumenty za i przeciw uznaniem jednego z tych 5 głosów (tego poprawnego oczywiście), no i zdecydowałem, że z uwagi na to, że to pierwsze głosowanie tego forumowicza oraz fakt, że nie ma to wpływu na dalsze losy plebiscytu, głos uznam. Choć rozumiem głosy przeciwne.

A oto wyniki pierwszej rundy plebiscytu topowego 12:
1. Aerosmith 22 6 2
2. Orchestral Manoeuvres in The Dark 15 9 3
3. Bon Jovi 15 4 1
3. Modern Talking 15 4 1
5. Voo Voo 14 4 1
6. New Order 12 4 1
7. Louane 12 3 1
8. The Smiths 11 4 1
9. happysad 11 4 2
10. Armia 11 3 1
10. Riverside 11 3 1
10. Kazik 11 3 1
.....................
13. TSA 10 3 2
14. The Offspring 10 2 1
14. Robert Plant 10 2 1
16. Leonard Cohen 8 4 3
17. Bruce Springsteen 8 2 2
17. Urszula 8 2 2
19. Turbo 8 2 1
19. Nick Cave and the Bad Seeds 8 2 1
21. Raz Dwa Trzy 7 3 1
22. TOTO 7 2 1
23. Kazik Na Żywo 7 2 2
24. Foo Fighters 6 3 3
25. KSU 6 2 1
26. Alanis Morissette 6 2 1
27. Bryan Adams 6 2 2
28. Emerson, Lake and Palmer 6 2 3
29. Enya 5 2 2
30. Alice in Chains 5 2 3
31. INXS 5 2 3
32. Nena 5 1 1
32. Kasia Kowalska 5 1 1
32. Muzyka ze ścieżek dźwiękowych do filmów z Jamesem Bondem 5 1 1
32. Simon & Garfunkel 5 1 1
32. Townes Van Zandt 5 1 1
37. Budgie 4 2 4
37. Lombard 4 2 4
39. Yes 4 1 2
39. Sade 4 1 2
39. Jamiroquai 4 1 2
39. Sinead O'Connor 4 1 2
39. Faith No More 4 1 2
39. Skaldowie 4 1 2
39. Erasure 4 1 2
46. Jean Michel Jarre 3 1 3
46. Closterkeller 3 1 3
46. Def Leppard 3 1 3
46. Enigma 3 1 3
46. Tracy Chapman 3 1 3
46. Klincz 3 1 3
46. Elektryczne Gitary 3 1 3
46. Róże Europy 3 1 3
46. Buldog 3 1 3
55. Gary Moore 2 1 4
55. Coma 2 1 4
55. PJ Harvey 2 1 4
55. Wilki 2 1 4
55. Santana 2 1 4
55. Avril Lavigne 2 1 4
55. Kobranocka 2 1 4
55. El Doopa 2 1 4
63. Mike Oldfield 1 1 5
63. Soundgarden 1 1 5
63. Nightwish 1 1 5
63. Arctic Monkeys 1 1 5
63. Tadeusz Woźniak 1 1 5
63. Kim Wilde 1 1 5
63. The KLF 1 1 5
63. Zuch Kazik 1 1 5
63. Morrissey 1 1 5

Ladies and gentlemen, mesdames et messieurs, w drugim etapie głosujemy na 5 wykonawców z tej dwunastki, która jest nad kreską. Punktacja jest ta sama :)
A termin głosowania ogłaszam do 7 marca, godz. 22:01
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

Jakby co, to mój jest przeciwny i na szczęście zaliczony głos nie ma wpływu na wyniki.
A te są fatalne. W zasadzie nie ma za bardzo na kogo glosować w drugiej rundzie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze:A te są fatalne. W zasadzie nie ma za bardzo na kogo glosować w drugiej rundzie.
Ja uważam wręcz przeciwnie, zresztą w końcu to nasz wybór :) A nie kogoś innego.

Nie czekając na nic, zagłosuję jako pierwszy
1. Louane
2. The Smiths
3. Modern Talking
4. New Order
5. OMD
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: wwas »

1. Riverside
2. Aerosmith
3. Happysad
4. The Smiths
5. Bon Jovi
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

Prawdopodobieństwo tego, że dwa kolejne przypadkowe wybory 5 elementów z 12 nie będą miały żadnego wspólnego elementu jest bardzo małe jak mi się wydaje. Ale liczyć to mi się nie chce. A Wam się udało. No ale to nie przypadkowe wybory i pewnie wiele jeszcze takich wspolnych zer będzie sporo.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Kertoip »

1. Armia
2. The Smiths
3. Voo Voo
4. New Order
5. Orchestral Manoeuvres in the Dark
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: wwas »

kajman pisze:Ale liczyć to mi się nie chce. A Wam się udało.
Ok. 1/38, z tym że jednak nie całkiem nam się udało, bo obaj mamy The Smiths.
Ostatnio zmieniony śr mar 01, 2017 12:13 am przez wwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: jollyroger72 »

Jaka będzie punktacja w przypadku, gdy zagłosuję tylko na 3 wykonawców :?:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: kajman »

Z tego co pamiętam ostatnio taki głos w ogóle nie został zaliczony.
EDIT: Sprawdziłem, nie został.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: ku3a »

1. Aerosmith
2. Happysad
3. Bon Jovi
4. Kazik
5. Modern Talking
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: jollyroger72 »

Dzięki, kajman :)

1. Bon Jovi
2. Armia
3. Kazik
4. Orchestral Manoeuvres in The Dark
5. Aerosmith
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Yacy »

1. Orchestral Manoeuvres in The Dark
2. Voo Voo
3. Aerosmith
4. Armia
5. Kazik
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: miszony »

1 . Voo Voo
2 . Orchestral Manoeuvres in The Dark
3 . Modern Talking
4 . Aerosmith
5 . Kazik
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Tomekk »

1. Aerosmith
2. happysad
3. Bon Jovi
4. Orchestral Manoeuvres in The Dark
5. Modern Talking
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: EVENo »

1. Bon Jovi
2. Aerosmith
3. happysad
4. Riverside
5. Kazik
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: Geephard »

1. Riverside
2. Aerosmith
3. Happysad
4. OMD
5. Louane
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: obserw99 »

Jeśli Modern Talking jest wyżej od Voo Voo to ta zabawa przestała mieć chyba sens... Głosowanie "dla jaj" chyba jest nonsensem...

5 artystów z tego co tu widzę będzie ciężko wybrać.
Ale Robert Plant dopiero na #12 to porażka totalna... :?

Mój głos:
1. Voo Voo
2. Aerosmith
3. Riverside
4. The Smiths
5. Armia
Ostatnio zmieniony śr mar 01, 2017 9:53 pm przez obserw99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: jollyroger72 »

obserw99 pisze:Ale Robert Plant dopiero na #12 to porażka totalna... :?
Na miejscu 14.
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Re: Plebiscyt topowy 12

Post autor: 1981 »

1. New Order
2. happysad
3. Bon Jovi
4. Aerosmith
5. Kazik
ODPOWIEDZ