TOPy 20 konkretnych wykonawców

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TOPy 20 konkretnych wykonawców

Post autor: Miszon »

Czy ktoś może pamięta, jakie TOPy 20 konkretnych wykonawców były robione?
Ja kojarzę Tori Amos, Sting, Metallica (ten był chyba pierwszy w ostatnich latach, nie wiem czy dawniej robione takie rzeczy), Roger Waters, R.E.M., ale zapisane gdzieś mam chyba tylko Tori, Watersa i REM (nie od początku).
Na pewno coś jeszcze było, ale mi umknęło w tej chwili. Chyba ostatnio David Gilmour, ale głowy nie dam, bo przez wakacje zasadniczo nie słucham radia zwykle.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Oddział Zamknięty

Post autor: djjack »

Miszon pisze:Czy ktoś może pamięta, jakie TOPy 20 konkretnych wykonawców były robione?
Ja kojarzę Tori Amos, Sting, Metallica (ten był chyba pierwszy w ostatnich latach, nie wiem czy dawniej robione takie rzeczy), Roger Waters, R.E.M., ale zapisane gdzieś mam chyba tylko Tori, Watersa i REM (nie od początku).
Na pewno coś jeszcze było, ale mi umknęło w tej chwili. Chyba ostatnio David Gilmour, ale głowy nie dam, bo przez wakacje zasadniczo nie słucham radia zwykle.
Z polskiego podwórka - Oddział Zamknięty.
Ostatnio zmieniony pn paź 01, 2007 7:50 am przez djjack, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

O, to nawet nie wiedziałem! A dawno to było?

Aha. A nie było U2 przypadkiem?

PS. I jeszcze teraz Deep Purple mi się przypomniało, bo nawet głosowałem na to :) .
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Jeszcze na pewno Jethro Tull.
Może w domu znajdę jeszcze jakieś.
Możliwe, że są spisane na nieoficjalnej stronie MiniMax.
A jeśli chodzi o Oddział Zamknięty to był w 1999 roku na 20-lecie zespołu.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ale to w Minimaxie były układane a nie na Lp3
A top z Gilmourem oczywiście był układany, Deep Purple również.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No nie wszystkie w minimaxie, bo pamiętam, żę Metalliki normalnie leciał w Markomanii, na pewno była sobota przed południem, bo nie słuchałem, bo w szkole byłem na jakiś zawodach czy coś w tym stylu.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Ja pamietam jeszcze Queen.
Metallica byla jakos w 1998 chyba, niedlugo po wydaniu "Garage Inc.". Bardzo sie dziwilem, ze "Whiskey In The Jar" jest tylko na dwudziestym. Mam spisana cala dwudziestke. Wtedy pierwszy raz w zyciu uslyszalem "Orion" :P .
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:Mam spisana cala dwudziestke.
To może napisz ją tutaj. Chętnie sie z tym topem zapoznam, gdyż niesłuchałem tego.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Miszon pisze:No nie wszystkie w minimaxie, bo pamiętam, żę Metalliki normalnie leciał w Markomanii, na pewno była sobota przed południem, bo nie słuchałem, bo w szkole byłem na jakiś zawodach czy coś w tym stylu.
Na pewno Top 20 było wieczorem, bo słuchałem. O ile dobrze pamiętam to cieszyłem się z miejsca na podium (2lub3) piosenki "Fade to Black", bo to moja ulubiony utwór Metallici i przez fanów doceniany, a przez pozostałych słabo znany.
Właśnie Kuba jak masz to wrzuć tą listę. Miło będzie powspominać.
Aha to było przed koncertem Metallici w Polsce w Chorzowie chyba.
A wygrało chyba "One"?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

dobrze, z checia wrzuce.
ale to jak wroce do domu, a ze wroce tuz przed meczem, to raczej nalezy sie zestawienia spodziewac poznym wieczorem :-).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Hmm.. dziwna sprawa z tym topem Metalliki... ja z kolei mam zupełnie inne skojarzenia - że na pewno przed południem, bo jechaliśmy z kumplem samochodem ze szkoły i ogólnie po mieście, a wtedy to raczej mi się nie zdarzało, także dobrze pamiętam...

Ja za to wrzucę tu TOP Marka Knopflera, bo taki tez był, ajk się okazało. Nie mam całego, bo tylko tyle zanotowałem.

20.
19.
18.
17. Silvertown blues
16.
15.
14.
13. Golden heart
12.
11. ROmeo and Juliet
10. Once upon a time in the west
9. Callin' home
8. The long road
7. Ride across the river
6. Tunnel of love
5. Rudiger
4. Sailing to Philadelfia
3. Provate investigations
2. Brothers in arms
ex eqo 2.: Sultans of swing

1. Telegraph road


Zaskakujące jest pierwsze miejsce, oraz to, żę na drugim są ex equo dwa kawałki!
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Miszon pisze:Hmm.. dziwna sprawa z tym topem Metalliki... ja z kolei mam zupełnie inne skojarzenia - że na pewno przed południem
Mi też się wydaje, że Top-20 Metalliki był raczej w godzinach przedpołudniowych 8)

W sobotniej popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (od godz. 16:00) Piotr Kaczkowski zaprezentował swego czasu Top-20 zespołu The Cure.
Było to w 2000 roku.

Wydaje mi się że był tez top-20 Stinga.
Ostatnio zmieniony śr lis 15, 2006 6:36 pm przez stavanger, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Miszon pisze:1. Telegraph road
Zaskakujące jest pierwsze miejsce
Przyznam się, że mnie to nie zaskakuje. O ile pamiętam, a DS nie są moim ulubionym zespołem, że to bardzo dobry kawałek, a Brothers in arms nie robi na mnie zbyt dobrego wrażenia. A tak najbardziej to lubię Love over gold.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

fajnie, dzieki za wyniki, nie sluchalem tego :-(.
Miszon pisze:9. Callin' home
pewnie chodzi o "Going Home", czyli temat muzyczny z filmu "Local Hero"
Miszon pisze:7. Ride across the river
wow, super, ze to tak wysoko :-D, uwielbiam ten kawalek.
ale nie ma "Your Latest Trick"?! Buuuu.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

stavanger pisze: Mi też się wydaje, że Top-20 Metalliki był raczej w godzinach przedpołudniowych 8)
No nie wiem, ale mi ciągle się to kojarzy z godzinami popołudniowymi, a nawet wieczornymi. No, ale nie będę się upierał. Pamiętam, że ktoś tam prowadził to razem z Niedźwiedziem i pamiętam zdziwienie pana Marka, że Nothing Else Matters i The Unforgiven nie zajęły 2-ch pierwszych miejsc, ale może się mylę bo już stary jestem :wink: i pamięć nie ta.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

ku3a pisze:fajnie, dzieki za wyniki, nie sluchalem tego :-(.
Miszon pisze:9. Callin' home
pewnie chodzi o "Going Home", czyli temat muzyczny z filmu "Local Hero"
Miszon pisze:7. Ride across the river
wow, super, ze to tak wysoko :-D, uwielbiam ten kawalek.
ale nie ma "Your Latest Trick"?! Buuuu.
No nie bylo "Your latest trick", przynajmniej w tej czesci, ktorej sluchalem.

"Goin' home" - byc moze, slabo kojarze solowa tworczosc Knopflera. A najbardziej tez lubie plyte 'Love over gold".

TOP Metalliki - istnieje jeszcze takie wytlumaczenie, ze byly 2 takie TOPy. i ten drugi popoludniu. Ale w 1998 to raczej ten porzed poludniem, bo wtedy do liceum wlasnie chodzilem, jakos tak pod koniec, 4 klasa chyba, to by sie nawet zgadzalo z tym, co pamietam.

Jak znajde, to wrzuce tez pozniej TOPy REM (1. miejsce - Drive!:D), Watersa i Tori. To sa jednak dobre podpowiedzi do topu wszech czasow.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Tylko, że ten top nie był w 1998 tylko w 1999 roku. Podobnie jak Kuba pamiętam, że rozpoczął go "Whiskey in the jar", a ta piosenka stała się popularna w 1999 roku, w tym roku też była na liście.
I sprawdziłem w internecie, że 1 czerwca 1999 roku (jednak nie w Chorzowie, lecz na Gwardii w Warszawie) odbył się koncert Metallici (jako support wystąpiła Apocalyptica) i wydaje mi się, że to z okazji tego koncertu było (Trójka chyba miała patronat nad tym koncertem)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

W 1998 czy 1999, na jedno wychodzi :wink: . ALe na pewno jakbym nie byl w szkole, to bym sluchal. A wieczorami do szkoly nie chadzam :wink: .
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Ale to było w weekend a nie w tygodniu :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No dokladnie, w sobote. Bo ja nie bylem w szkole na lekcjach, tylko na zawodach jakis albo "na ochotnika" na jakiejs imprezie szkolnej.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

1:00000000000ooooooo :!: :D :D :D

No wiec Top Metalliki wygladal tak (bylo to 29.05.1999):

1. One
2. Nothing Else Matters
3. Master Of Puppets
4. The Unforgiven
5. Enter Sandman
6. Fade To Black
7. Orion
8. Until It Sleeps
9. For Whom The Bell Tolls
10. Sad But True
11. Welcome Home (Sanitarium)
12. Seek And Destroy
13. Creeping Death
14. The Unforgiven II
15. The Memory Remains
16. Mama Said
17. To Live Is To Die
18. Battery
19. Wherever I May Roam
20. Whiskey In The Jar

A koncert na Gwardii byl rewelacyjny, do tej pory go pamietam. Oprocz Apocalyptiki byl jeszcze King Diamond i Monster Magnet.

Dobra, wracam, bo jest Cyrk :-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Miszon pisze: Ja za to wrzucę tu TOP Marka Knopflera, bo taki tez był, ajk się okazało. Nie mam całego, bo tylko tyle zanotowałem.
Wow! Nawet nie wiedziałem, ze taki top juz był! :lol: A tak się zastanawiałem, kiedy takowy będzie :wink: Świetne wyniki. Długo bym mógł je analizować, ale dzisiaj nie mam czasu.
A moze ktoś zna cała dwudziestkę... I proszę o napisanie kiedy ten top był- czyżby przed przyjazdem Marka do Polski w 2002 bodajże?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:1:00000000000ooooooo :!: :D :D :D

No wiec Top Metalliki wygladal tak (bylo to 29.05.1999):
Wyniki nawet przewidywalne...
King Diamond grał? Niezle.
A Cyrku niestety nie oglądam, bo niestety mam problemy z odbiorem TV4. A bym sobie przypmniał...
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

tadzio3 pisze:King Diamond grał? Niezle.
ten akurat wystep w polowie opuscilem, a w polowie obserwowalem z daleka. Szykowalem sily na Apocalyptike i Metallike :-). Oj, jak zaczeli Master to... sie dzialo :P .
tadzio3 pisze:A Cyrku niestety nie oglądam, bo niestety mam problemy z odbiorem TV4. A bym sobie przypmniał...
polecam osiolka dot kom ;-).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

tadzio3 pisze:
Miszon pisze: Ja za to wrzucę tu TOP Marka Knopflera, bo taki tez był, ajk się okazało. Nie mam całego, bo tylko tyle zanotowałem.
Wow! Nawet nie wiedziałem, ze taki top juz był! :lol: A tak się zastanawiałem, kiedy takowy będzie :wink: Świetne wyniki. Długo bym mógł je analizować, ale dzisiaj nie mam czasu.
A moze ktoś zna cała dwudziestkę... I proszę o napisanie kiedy ten top był- czyżby przed przyjazdem Marka do Polski w 2002 bodajże?
O ile pamietam - właśnie wtedy. Jutro sprawdzę, kiedy to było, bo teraz nie mogę już świecić światła w pokoju :wink: .
ODPOWIEDZ