1551 not statystyki

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

1551 not statystyki

Post autor: Artur »

Dopiero dzisiaj zapisując notowanie 1551 listy zauważyłem, że więcej utworów było na pozycji bez zmian (8) niż spadających (7). Szczerze mówiąc nie pamiętam aby kiedykolwiek wcześniej tak się to wszystko ułożyło. Może jednak ktoś pamięta takie sytuacje?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: 1551 not statystyki

Post autor: JaceK »

Gotowego wykazu nie ma, ale jeśli wejdziesz na podstronę [statystyki], a konkretnie: http://www.lp3.pl//alpt.phtml?m=25&ord=d&sort=11 -- masz kolumnę K, liczba pozycji bez zmian.

Wystarczy ustawić ją w kolejności malejącej i porównać z sąsiednimi: J, liczba spadków, L , liczba pozycji awansujących — metodą 'na oko' wychwycisz większość przypadków o jakich mowa.

Dokładny wykaz wymaga napisania kilku linijek kodu... może kiedyś. Jeśli jest taka potrzeba...
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: 1551 not statystyki

Post autor: Artur »

Bardzo dziękuję za pomoc w formie - zrób to sam, bo znów się czegoś nowego nauczyłem. Myślałem, że to jakiś odosobniony przypadek, a okazuje się, że wcale nie. Myślę, że nie ma potrzeby aby podawać wszystkie wyniki, zainteresowani mogą sobie sprawdzić sami.
ODPOWIEDZ