Podsumowania roku

Wszelkie dyskusje na temat statystycznego widzenia Listy Przebojów Trójki — podsumowania, zestawienia, komentarze, interpretacje i wszelkie inne w tym temacie...

Moderatorzy: Piotr, Piotr

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Podsumowania roku

Post autor: tadzio3 »

Piszę, bo ucieszyło mnie to jakie ciekawe i obszerne podsumowania zamieszczone zostały na stronce. naprawdę duże dzieło....
Nabrałem też apetytu na to by ktoś zamieścił podsumowania każdego roku. Myślę, że nie powinno to stanowić ogromnej trudności skoro tworzone sa tak potężne zestawienia- z pewnością z pomoca jakiegoś programu (chyba że się mylę!). Wracając- przydałyby się roczne podsumowania, bo na trójkowej znajdziemy tylko kilka, a większość z ostatnich lat.
Moim skromnym zdaniem powinno się tworzyć je na podstawie wszystkich list z danego roku, a nie jak czasem to bywało na liście opuszczane zostawalo ostatnie wydanie w danym roku. Takie zestawienia powinny miec charakter niezależny od pods. trójkowych. Po prostu będa miały charakter (powtarzam się) ciekawostek statystycznych.
Mam nadzieję, że ktoś się tego podejmie. ja bym to chętnie zrobił, gdybym miał więcej czasu i jakiś pomocniczy program, bo ręcznie to zajęło by... hoho
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Podsumowania roku

Post autor: Piotr »

tadzio3 pisze:(...)Mam nadzieję, że ktoś się tego podejmie. ja bym to chętnie zrobił, gdybym miał więcej czasu i jakiś pomocniczy program, bo ręcznie to zajęło by... hoho
Beda. Moze nie na gwiazdke, ale beda.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A w tym roku będzie w trójce emitowane podsumowanie roku?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

No wlasnie, ktos wie? Wczoraj z racji przygotowan swiatecznych nie sluchalem calego notowania, ale w tej czesci ktorej sluchalem NieDzwiedz nic nie mowil o podsumowaniu. Obstawialem, ze to bedzie w poniedzialek, ale potwierdzenia nie dostalem.
guest

Post autor: guest »

podsumowanie roku będzie na antenie 20 stycznia w specjalnym wyjazdowym (Zakopane) notowaniu lp
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Kiedy (i czy w ogóle) będą dodane pozostałe podsumowania roczne?
Druga sprawa- są dwa rodzaje tych podsumowań, wg zasad trójki i podsumowania Piotra. Może należałoby jakoś krótko napisac czym one się różnią (bo to sa raczej mało znaczące zmiany).
:?:
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

tadzio3 pisze:Kiedy (i czy w ogóle) będą dodane pozostałe podsumowania roczne?
Beda pozostale. Kiedy? Nie moge podac dokladnej daty.
tadzio3 pisze:Druga sprawa- są dwa rodzaje tych podsumowań, wg zasad trójki i podsumowania Piotra. Może należałoby jakoś krótko napisac czym one się różnią (bo to sa raczej mało znaczące zmiany).
:?:
Roznia sie sposobem ustalania kolejnosci. Trojka ustala wg zasady, punkty, najwyzsza pozycja i ile razy na tej pozycji, ilosc tygodni (to jesli chodzi o utwory, ktore zajely kiedykolwiek na liscie miejsce pierwsze, a w pozostalych przypadkach: punkty, najwyzsza pozycja, ilosc tygodni na liscie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

To akurat wiem, jak ustala Trójka, a te Twoje pods. na czym polegają- jakie mają zmiany?
A w podsumowaniach trójkowych czasem, a nawet często zdarzały się przypadki, że pods. roku nie obejmowały ostatniego notowania w roku, gdyż podliczanie i wyemitowanie tego pods. były np w święta bozonarodzeniowe. Czy układając listę wg Trójki było to brane pod uwagę, czy liczyło się cały rok bez względu na to jakie było podsumowanie w radio?
Moim zdaniem ta druga opcja jest słuszniejsza i z tego co widzę na tych udostępnionych tak jest.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Piotr pisze:Roznia sie sposobem ustalania kolejnosci. Trojka ustala wg zasady, punkty, najwyzsza pozycja i ile razy na tej pozycji, ilosc tygodni (to jesli chodzi o utwory, ktore zajely kiedykolwiek na liscie miejsce pierwsze, a w pozostalych przypadkach: punkty, najwyzsza pozycja, ilosc tygodni na liscie.
Taka krótka informacja rozróżniająca oba zestawienia powinna pojawic się przy tych podsumowaniach, gdyż przypadkowa osoba nie wie, czym różnią się obie wersje.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

tadzio3 pisze:To akurat wiem, jak ustala Trójka, a te Twoje pods. na czym polegają- jakie mają zmiany?
A w podsumowaniach trójkowych czasem, a nawet często zdarzały się przypadki, że pods. roku nie obejmowały ostatniego notowania w roku, gdyż podliczanie i wyemitowanie tego pods. były np w święta bozonarodzeniowe. Czy układając listę wg Trójki było to brane pod uwagę, czy liczyło się cały rok bez względu na to jakie było podsumowanie w radio?
Moim zdaniem ta druga opcja jest słuszniejsza i z tego co widzę na tych udostępnionych tak jest.
Podsumowania Trojkowe sa podsumowaniami Trojkowymi czyli takimi jakie byly prezentowane. A wiec czasami nie obejmowaly ostatniego regularnego notowania w roku.
Natomiast te drugie zawieraja takowe notowanie. Zreszta na pierwszej stronie widnieje odpowiednia informacja, ktorych notowan dane podsumowanie dotyczy.
Jak juz zapewne dawno temu zauwazyles, nie ma zadnej konsekwencji w podsumowaniach Trojkowych. Jak bylo wygodnie, tak tez ustalono podsumowanie.
ODPOWIEDZ