nasza cotygodniowa lista najlepszych płyt

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Hehe, robi się dość humorystyczna sytuacja.
I pomyśleć, że to tylko dzięki dobremu humorowi adra. :lol:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

a mówiłem: ANKIETA ;-) raz oddany glos nie podlega zmianie... Ja wiem tak miało być ... lepiej. Widać lepsze jest wrogiem dobrego. Tylko co dalej?
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Tomekk pisze:a ja za ograniczeniem 8) :)
a konkretnie?
Tomekk
Posty: 10727
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

chodzi o płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3 :D
kajman
Posty: 64162
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Robinson pisze:Hehe, robi się dość humorystyczna sytuacja.
I pomyśleć, że to tylko dzięki dobremu humorowi adra. :lol:
To może adr będzie miał jeszcze lepszy humor i ponownie przyłączy się do opcji z ograniczaniem. :D
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

lepiej niech juz jego humor pozostanie taki jaki jest teraz ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

kajman pisze:
Robinson pisze:Hehe, robi się dość humorystyczna sytuacja.
I pomyśleć, że to tylko dzięki dobremu humorowi adra. :lol:
To może adr będzie miał jeszcze lepszy humor i ponownie przyłączy się do opcji z ograniczaniem. :D
Albo bez :twisted: .
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Miszon pisze: Zresztą - nie wiem, jak w końcu zostanie ustalone, ale moim zdaniem lepiej, by w coś bawiło się 15 osób, a nie 5 i przy braku ograniczeń nie tylko będzie więcej osób mogło regularnie się udzielać, ale też będziemy mieli szansę polecić innym więcej płyt (a chyba też o taką propomocję tutuaj chodzi?).
Według mnie jest to jeden z największych, jeśli nie największy argument przemawiającym za głosowaniem bez ograniczeń. I nawet ja, trochę sceptyczny na początku, mógłbym uczestniczyć w głosowaniu.
A może teraz policzmy ile osób głosowałoby w różnych wariantach ?
Ja będę mógł głosować, tylko przy braku ograniczeń.
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Post autor: retry2 »

Ja z kolei mógłbym głosować tylko w wypadku wersji z ograniczeniami. W odmiennym wypadku nie miałoby to sensu - przez najbliższe 5 lat lista prawdopodobnie by się nie zmieniała
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

powiem szczerze - nie wierze
kajman
Posty: 64162
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

retry2 pisze:Ja z kolei mógłbym głosować tylko w wypadku wersji z ograniczeniami. W odmiennym wypadku nie miałoby to sensu - przez najbliższe 5 lat lista prawdopodobnie by się nie zmieniała
A może wprost przeciwnie. W tym tygodniu 5 płyt Beatlesów, w przyszłym 5 Floydów, za 2 tygodnie może coś z nowości, a za 3 kilka Myslovitzów.
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Post autor: retry2 »

5 lat to małe wyolbrzymienie

Jeśli to ma być lista najlepszych płyt, to od dłuższego czasu moje zestawienie jest zawierające 5, 10 albumów jest niezmienne. Płyta wymaga pewnej ilości przesłuchań aby zaliczyć ją do tego grona wybranych. Płyty, które świeżo poznałem (w większości nie są to te najnowsze) po prostu nie mają szans.

Właściwie w moim przypadku lista najlepszych płyt byłaby tożsama z listą płyt Wszech Czasów.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

przeciez nie chodzi o 10 najlepszych plyt Twojego zycia, tylko o taka cotygodniowa liste przebojow plyt, czyli plyt ktore w danym tygodniu najlepiej Ci sie sluchalo.
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Post autor: retry2 »

Dla mnie to tożsame. Nawet jeśli przez miesiąc nie słuchałem np. "Islands" King Crimson. to i tak wiem, że słuchałoby się absolutnie cudownie. Z kolei np. nowa płyta Marka Knopflera jest bardzo ładna, w topie z płytami powiązanym z lp3 znalazłaby się na pewno. Ale i tak słucham jej z mniejszą przyjemnością niż tych najlepszych ("odświętnych")
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

nie chodzi o to co by Ci sie podobalo gdybys sluchal, tylko o to co sie podobalo gdy sluchales. Dwie kompletnie rozne rzeczy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

ku3a pisze:przeciez nie chodzi o 10 najlepszych plyt Twojego zycia, tylko o taka cotygodniowa liste przebojow plyt, czyli plyt ktore w danym tygodniu najlepiej Ci sie sluchalo.
Dokładnie. Ja też tak rozumiem termin "cotygodniowa".
Gdyby było inaczej, nie głosowałbym za opcją bez ograniczeń.
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Post autor: retry2 »

Uznajmy, że zostałem przekonany.
kajman
Posty: 64162
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

retry2 pisze:Uznajmy, że zostałem przekonany.
A ja uważam, że racja jest po Twojej stronie. Nie wiem, jak jest w przypadku innych, ale w moim przypadku na pewno bardzo rzadko zdarzałyby się płyty, które bym słuchał co tydzień. Jeżeli miałbym brać pod uwagę płyty, które w danym tygodniu faktycznie słuchałem, to za każdym razem byłaby to inna lista płyt. Płytę AMJ, którą uważam za absolutnie najlepszą w tym roku, słuchałem do tej pory w całości tylko 3 razy, w tym raz była podkładem do konwersacji. Pewnie w tygodniu obecnym (czyli od środy do wtorku) wygrałaby, ale w kolejnym nie powinienem jej brać pod uwagę, bo raczej szans na jej słuchanie nie mam. W rachubę będą wchodziły tylko płyty: Wish you, Atom heart i jeszcze jakieś inne Floydów. To doprowadzi do jakieś totalnej paranoi. Co więcej, będą tygodnie, kiedy ilość przesłuchanych płyt będzie wynosiła zero, góra jedna i co wtedy :?:
P.S. Po jednej z Twoich poprzednich wypowiedzi bardzo się ucieszyłem, że ktoś napisał o Islands. To od wielu, wielu lat moja płyta wszechczasów.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:A ja uważam, że racja jest po Twojej stronie. Nie wiem, jak jest w przypadku innych, ale w moim przypadku na pewno bardzo rzadko zdarzałyby się płyty, które bym słuchał co tydzień. Jeżeli miałbym brać pod uwagę płyty, które w danym tygodniu faktycznie słuchałem, to za każdym razem byłaby to inna lista płyt.
czy mam rozumiec, ze w cotygodniowej liscie plyt mialbys zamiar glosowac na plyty ktorych nawet w tym tygodniu nie przesluchales?? To dopiero jest dla mnie paranoja...
kajman pisze:Co więcej, będą tygodnie, kiedy ilość przesłuchanych płyt będzie wynosiła zero, góra jedna i co wtedy :?:
nie doszukalem sie informacji, zeby byl obowiazek glosowania...
kajman
Posty: 64162
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:
kajman pisze:A ja uważam, że racja jest po Twojej stronie. Nie wiem, jak jest w przypadku innych, ale w moim przypadku na pewno bardzo rzadko zdarzałyby się płyty, które bym słuchał co tydzień. Jeżeli miałbym brać pod uwagę płyty, które w danym tygodniu faktycznie słuchałem, to za każdym razem byłaby to inna lista płyt.
czy mam rozumiec, ze w cotygodniowej liscie plyt mialbys zamiar glosowac na plyty ktorych nawet w tym tygodniu nie przesluchales?? To dopiero jest dla mnie paranoja...
Nie muszę słuchać płyty codziennie, żeby wiedzieć, jak mi się w danym dniu najbardziej podoba i nie muszę słuchać raz w tygodniu, żeby wiedzieć, którą w danym tygodniu uważam za najlepszą. To tak, jakbym żeby powiedzieć, jaka jest moja ulubiona potrawa, to musiałbym ją jeść w tygodniu poprzedzającym tą wypowiedź. Zresztą była tutaj (o ile dobrze kojarzę) wypowiedź osoby gotowej głosować na płyty nie znając ich w całości i chociaż raczej czegoś takiego nie planuję, to jestem w stanie zrozumieć taką postawę.
kajman
Posty: 64162
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

I może jeszcze analogicznie. Jestem prawie pewien, że na LP3 ludzie oddają głosy także na piosenki, których w poprzednim tygodniu nie słyszeli, bo akurat ich Trójka nie nadawała, a we własnych zbiorach nie mają.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:Nie muszę słuchać płyty codziennie, żeby wiedzieć, jak mi się w danym dniu najbardziej podoba i nie muszę słuchać raz w tygodniu, żeby wiedzieć, którą w danym tygodniu uważam za najlepszą.
nie mowie, zeby sluchac codziennie, ale zeby zaglosowac na ta plyte jako jedna z najlepszych w danym tygodniu, to nie wyobrazam sobie, zeby chocby raz jej nie przesluchac.
przedziwne stanowisko jak dla mnie.
nie dojdziemy do porozumienia.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze:Nie muszę słuchać płyty codziennie, żeby wiedzieć, jak mi się w danym dniu najbardziej podoba i nie muszę słuchać raz w tygodniu, żeby wiedzieć, którą w danym tygodniu uważam za najlepszą. To tak, jakbym żeby powiedzieć, jaka jest moja ulubiona potrawa, to musiałbym ją jeść w tygodniu poprzedzającym tą wypowiedź.
To porównanie tylko umocniło moją opinię za ograniczeniami. :D
kajman pisze:Jestem prawie pewien, że na LP3 ludzie oddają głosy także na piosenki, których w poprzednim tygodniu nie słyszeli, bo akurat ich Trójka nie nadawała, a we własnych zbiorach nie mają.
Ba, są nawet przypadki, że głosowało sie na utwór, którego się w ogóle jeszcze nie słyszało. ;) Mnie się to wprawdzie nie zdarzyło, ale pamiętam, że ktoś ;) tak miał z Mr. Z'oobem.

Jako że ja np. już od kilikunastu dni nie słyszałem utworu Moherowy Ninja ani Icky Thump (bo ostatnie notowanie LP3 słuchałem wyrywkowo), to i tak wiem, że te utwory mi się podobają i nadal głosuję na nie na LP3 i na forumową bez potrzeby ich odsłuchiwania w danym tygodniu.

Przy zastosowaniu formuły bez ograniczeń spodziewać się można dużego rozrzutu głosów i dodatkowo:
a) ciągłych rewolucyjnych zmian na swojej liście płyt (np. zgodnie z poszczególnymi topami The Beatles, Pink Floyd, Myslovitz, itd.) albo
b) ciągłej stagnacji, gdy ktoś potraktuje to bardziej jako najlepsze płyty wszech czasów.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

ku3a pisze:
kajman pisze:Nie muszę słuchać płyty codziennie, żeby wiedzieć, jak mi się w danym dniu najbardziej podoba i nie muszę słuchać raz w tygodniu, żeby wiedzieć, którą w danym tygodniu uważam za najlepszą.
nie mowie, zeby sluchac codziennie, ale zeby zaglosowac na ta plyte jako jedna z najlepszych w danym tygodniu, to nie wyobrazam sobie, zeby chocby raz jej nie przesluchac.
przedziwne stanowisko jak dla mnie.
nie dojdziemy do porozumienia.
Mam takie samo zdanie jak ku3a. Nie słuchałem - nie głosuję. A piosenki z LP3 zwykle raz się słyszy w tygodniu, na samej LP3 :).

A nie widzę też dziwnego w tym, że co tydzień bym głosował na inne płyty. Chyba nawet dobrze. Co więcej, gdyby doszło do ograniczeń, prawdopodobnie przez wiele tygodni non stop głosowałbym na te same (z powodów które wcześniej podałem, nazwijmy je "ekonomicznymi"). Bo niewiele mam/znam płyt, które mają swoich odpowiedników na LP3 (z 5?).
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Ostatecznie zawsze można uruchmić zabawę w formie z obostrzeniami, a z czasem (w razie potrzeby) spróbować modyfikacji przez usunięcie tych obostrzeń. Albo na odwrót - najpierw zacząć zabawę bez ograniczeń, a potem (w razie potrzeby) spróbować nałożyć to ograniczenie, o którym piszemy.
ODPOWIEDZ