nasza cotygodniowa lista najlepszych płyt

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

nasza cotygodniowa lista najlepszych płyt

Post autor: adr »

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie stworzyć forumowej listy najlepszych płyt, podobnej do naszej forumowej listy z piosenkami.

W komentarzach do swoich dziesiątek w forumowej czasami niektórzy podają swoje ulubione płyty. Gdyby tak co tydzień przynajmniej kilka osób układało swoją listę płyt (np. TOP 5) to już byłoby dobrze.

Trzeba by też zdecydować, czy głosować można na wszystkie płyty (u mnie np. na pierwszym miejscu jest teraz "czerwona" Aya RL), czy tylko "nowe" (ale jak to ustalić?), albo tylko takie płyty, które są reprezentowane przez jakiś utwór wśród propozycji do LP3 (to ostatnie wydaje mi się całkiem sensowne - byłoby powiązanie z Listą Trójki).

Ciekaw jestem co o tym myślicie drodzy forowicze. :)
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Wydaje mi się, że sensownie wygląda tylko ostatnia wersja czyli płyty, na których znajdują się piosenki z zestawu do głosowania, chociaż i tu przydałyby się pewne warunki, żeby okazjonalne utwory nie podchodziły pod jakieś stare płyty.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ja jestem jak najbardziej za. co tydzien tworze swoja liste przebojow plyt, za chwile bede sie zabierac za 854. notowanie.
ja jestem za tym, zeby brac pod uwage wszystkie plyty. od kilku tygodni najbardziej podoba mi sie "Absolution" - Muse i byloby oszustwem jakbym mial dac na pierwszym cos innego.
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:ja jestem jak najbardziej za. co tydzien tworze swoja liste przebojow plyt, za chwile bede sie zabierac za 854. notowanie.
ja jestem za tym, zeby brac pod uwage wszystkie plyty. od kilku tygodni najbardziej podoba mi sie "Absolution" - Muse i byloby oszustwem jakbym mial dac na pierwszym cos innego.
To w takim razie moje płyty wyglądałyby jakoś tak:
1. Islands
2. In the wake of Poseidon
3. Wish you were here.
Na mychartsie stworzyłem listę płyt, ale w oparciu o piosenki z mojej listy na mychartsie i tutaj bym stworzył taką w oparciu o Lp3.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:To w takim razie moje płyty wyglądałyby jakoś tak:
1. Islands
2. In the wake of Poseidon
3. Wish you were here.
jesli aktualnie walkujesz te plyty i najbardziej Ci sie podobaja to czemu nie.
na mojej liscie plyt nie ma "Brothers In Arms", bo na co dzien tego nie slucham.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze:1. Islands
2. In the wake of Poseidon
3. Wish you were here.
I to już tak od kilkudziesięciu lat? ;)

Jeśli chodzi o mnie to ja nigdy nie tworzyłem listy płyt.
Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem z jakich płyt pochodzi wiele z moich ulubionych utworów (zarówno wszech czasów jak i z ostatnich miesięcy).
Ja byłbym raczej za ograniczeniem się do płyt z ostatnich miesięcy czy ewentualnie do płyt z utworami z listy (lub z formularza do głosowania, co rozszerzyłoby znacznie ilość płyt branych pod uwagę).
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Ja to bym najpierw był chętny za przeprowadzeniem ogólnego topu na płytę ;P
mrsap
Posty: 1597
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:29 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrsap »

Jestem za taką listą. Od jakiegoś czasu co tydzień tworzę własną listę płyt. Uważam, że na tego typu liście powinny znjdować się płyty wydane w ciągu ostatniego roku od daty notowania. Tak chyba byłoby najsprawiedliwiej. Nie wprowadzałbym ograniczeń, żeby na płytach znajdowały się utwory z zestawu, bo w ten sposób trudno będzie cokolwiek wypromować...
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

to dlaczego ograniczac czasowo?
ja wciaz uwielbiam "Black Holes And Revelations", grubo ponad rok jest w mojej dziesiatce i nie widze powodow dla ktorych nie mialoby sie znalezc na mojej liscie tu ew. publikowanej, tym bardziej, ze akurat piosenka z tej plyty jest na Liscie i to nawet w dziesiatce.
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:to dlaczego ograniczac czasowo?
ja wciaz uwielbiam "Black Holes And Revelations", grubo ponad rok jest w mojej dziesiatce i nie widze powodow dla ktorych nie mialoby sie znalezc na mojej liscie tu ew. publikowanej, tym bardziej, ze akurat piosenka z tej plyty jest na Liscie i to nawet w dziesiatce.
To może połączymy te 2 postulaty. Płyta do roku od daty wydania lub z piosenką z zestawu do głosowania LP3, pod warunkiem, że to jest ostatnia płyta tego artysty.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mi sie to ograniczenie do roku nie podoba i juz. kto bedzie dbac o to czy jakies plyty nie przekroczyly roku? bo ja jako glosujacy na pewno nie bede sie takimi rzeczami zajmowac.
mrsap
Posty: 1597
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:29 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrsap »

kajman pisze:To może połączymy te 2 postulaty. Płyta do roku od daty wydania lub z piosenką z zestawu do głosowania LP3, pod warunkiem, że to jest ostatnia płyta tego artysty.
A może wystarczy ten ostatni postulat, zaproponowany przez kajmana...?

Chociaż jakieś ograniczenie czasowe by się przydało wprowadzić... Może chociaż płyty wydane w 2005 roku lub później...?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

zgadzam się z ku3ą. Pilnowanie czy album wydany rok czy dwa od dnia dzisiejszego... ograniczy liczbę uczestników. Czy nie wystarczy aby to były utwory związane z lp3 - top50 albo nawet całym zestawem i bez pomijania składanek, soundtracków, best of. Bo przecież te utwory mogą pochodzić z takich wydawnictw np. OFFENSYWA itp. Może czas zrobic ankietę i wyjaśnić te zagadki
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ankieta ograniczy mozliwosc wypowiedzi.
poki co i tak malo osob wyrazilo zainteresowanie...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Co do listy płyt nie toleruję żadnych ograniczeń. To, ze ktos złapał chęć na jakąś starą płytę nie powinnien być z tego powodu pokrzywdzony.

A tak na oko aktualnie ulubione płyty to:
1. Nieprzygoda - Happysad
2. The Boy With No Name - Travis
3. Fantasmagorie - Akurat
4. Black Rain - Ozzy Osbourne
5. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

tadzio3 pisze:Co do listy płyt nie toleruję żadnych ograniczeń. To, ze ktos złapał chęć na jakąś starą płytę nie powinnien być z tego powodu pokrzywdzony.
Tu chyba nie o to chodzi czy ktoś złapał chęć do starych płyt, bo ja mam taką chęć non-stop, a za ograniczeniem jestem.
Tu chodzi o to, że jak ja sobie np. co kilka dni słucham utworów z płyt Pink Floyd, King Crimson lub innych, a nowe płyty są u mnie bardzo daleko w klasyfikacji, więc moja 3-ka czy 5-tka płyt byłaby stale praktycznie niezmienna.
Tak jak jest ograniczenie przy głosowaniu na LP3 (formularz do głosowania), tak jak jest ograniczenie na forumową, tak samo byłbym za ograniczeniem w przypadku płyt. A jakie byłoby to ograniczenie to już inna kwestia.
Dla mnie w miarę kompromisowym wyjściem z sytuacji byłoby rozpoczęcie od płyt zawierających utwory z formularza do głosowania, a dodatkowo żeby można było głosować na wszystkie płyty, które ukażą się od dnia ewentualnego rozpoczęcia zabawy. I to tyle.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Robinson pisze:Tu chodzi o to, że jak ja sobie np. co kilka dni słucham utworów z płyt Pink Floyd, King Crimson lub innych, a nowe płyty są u mnie bardzo daleko w klasyfikacji, więc moja 3-ka czy 5-tka płyt byłaby stale praktycznie niezmienna.
To po pierwsze.
A po drugie byłby zapewne duży rozstrzał . Bo co z tego, że u mnie Pink Floyd, King Crimson, Dire Strais i inni byliby wysoko i może u kilku innych osób pewnie też, jak to by było z 5-6 różnych płyt . A nawet gdyby to miała być moja aktualna lista albumów, to też u kogo jest teraz Band of Horses albo Fair To Middland? Lista taka byłaby bardzo "płaska". Tu proponowałbym - co zrobiłem już w plebiscycie topowym - jednorazową zabawę w PŁYTĘ WSZECHCZASÓW bez żadnych absolutnie ograniczeń. A co tygodniowa zabawa powinna być jednak związana z lp3. I powinna mieć szansę na jakieś sensowne podsumowania. Na początek moglibyśmy zacząć od płyt związanych z piosenkami znajdującymi się w formularzu do głosowania. I zobaczyć jak to się uda.
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2007 12:30 pm przez Yacy, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Robinson pisze:Tu chodzi o to, że jak ja sobie np. co kilka dni słucham utworów z płyt Pink Floyd, King Crimson lub innych, a nowe płyty są u mnie bardzo daleko w klasyfikacji, więc moja 3-ka czy 5-tka płyt byłaby stale praktycznie niezmienna.
naprawde ciagle tak czesto sluchasz PF i bylyby na Twojej liscie? Ja Dire Straits i Metalliki slucham rzadko, a nawet jak kiedys poslucham sobie jakiejs plyty ktora stanowi dla mnie klasyke, to nie wchodzi ona na liste. To tak samo jak z piosenkami - to ze kiedys uslysze np. "The Unforgiven" wcale nie oznacza, ze od razu wroci na moja liste, natomiast na mojej liscie jest teraz np. "Sing For Absolution" - Muse, ktorego wczesniej po prostu nie znalem i teraz mnie oczarowuje.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:A nawet gdyby to miała być moja aktualna lista albumów to też u kogo jest teraz Band of Horses albo Fair To Middland?
a czy nie byloby super, jakby ktos dzieki Twojej liscie zainteresowal sie tymi plytami?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Robinson pisze:Tu chyba nie o to chodzi czy ktoś złapał chęć do starych płyt, bo ja mam taką chęć non-stop, a za ograniczeniem jestem.
Tu chodzi o to, że jak ja sobie np. co kilka dni słucham utworów z płyt Pink Floyd, King Crimson lub innych, a nowe płyty są u mnie bardzo daleko w klasyfikacji, więc moja 3-ka czy 5-tka płyt byłaby stale praktycznie niezmienna.
Ja mam podobnie, bo Floydów regularnie słucham, ale własnie te stare byłyby u mnie znacznie niżej od tych nowych, chyba że nastepuja powroty do ogromnej fascynacji. Do ponownej dużej fascynacji Floydów dosżło gdzies ponad 2 lata temu, kiedy mając stałe łąćza mogłem odnaleźć niedostepne dla mnie albumy i piosenki PF. to oczywiście w międzyczasie słuchało się tych najlepszych płyt i koło sie kręciło. Wtedy na pewno dużo ich płyt byoby w ściśłej czołowce, albo na pierwszych miejscach. Podobnie ok rok temu było z Dżemem. Ale tak, to takie płyty są na drugorzędnych pozycjach.

Jednak widze to z drugiej strony. Skoro to jest forum lp3, to nalezałoby wprowadzić ograniczenie (tak jak na forumowej), że udział w zabawie biora płyty, które są reprezentowane przez piosenki z zestawu do głosowania na lp3. Liberalny zestaw płyt zostawmy na forum mycharts, tam niech każdy tworzy swój zestaw jak chce, tak jak jest z listą piosenek.
Z tym, ze w tym przypadku nie robimy ograniczeń co do płyt składankowych, czy reedycji. Skoro piosenka pochodzi z takowego krążka niech i on bierze udział w zabawie dopóki piosenka z tego albumu jest w zesttawie na listę.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:naprawde ciagle tak czesto sluchasz PF i bylyby na Twojej liscie? Ja Dire Straits i Metalliki slucham rzadko, a nawet jak kiedys poslucham sobie jakiejs plyty ktora stanowi dla mnie klasyke, to nie wchodzi ona na liste. To tak samo jak z piosenkami - to ze kiedys uslysze np. "The Unforgiven" wcale nie oznacza, ze od razu wroci na moja liste, natomiast na mojej liscie jest teraz np. "Sing For Absolution" - Muse, ktorego wczesniej po prostu nie znalem i teraz mnie oczarowuje.
Tutaj w pełni zgadzam się z Ku3ą. Mam takie samo podejście.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

ku3a pisze: a czy nie byloby super, jakby ktos dzieki Twojej liscie zainteresowal się tymi plytami?
może i tak ale lista która wyglądałaby tak, że na kilku miejscach są płyty z 10 punktami, o ilości pozycji z 1, 2 czy 3 punktami już nie wspomnę.

Akurat złe przykłady podałem bo i BOH (Plyta z ub roku, bo Is there a ghost nie ma w zestawie :-( i FTM mają swego przedstawiciela w propozycjach do lp3.

A może warto przyjąc jakieś wstępne założenia i ruszyć z zabawą? Dlatego wrócę do propozycji ankiety.
Wg mnie taki pytania wyczrpują możliwości:

czy głosujemy na:
- wszystkie płyty bez wyjątku
- płyty nie starsze niż 1, 2, 3 lata [lub inna wartość]
- płyty, z których utwór jest w top50 poprzedniego notowania lp3
- płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3
- płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3 plus płyty, które ukazały się po rozpoczęciu zabawy
- wariacje ww. wariantów :-)

Starałem się wpisać wszystko co było poruszane w powyższych komentarzach.
Jako, ze jest to forum lp3 to ja jestem za rozwiązaniem
- płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

moje zdanie jest znane :-) :
- wszystkie płyty bez wyjątku
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Przychylałbym się do propozycji Ku3y, ale na wzglad na to, że inni mają odmienne zdanie i jest to forum lp3, a nie inny

- płyty, z których utwór jest w formularzu do głosowania na dane notowanie lp3
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Czyli co? Bez ankiety dajemy nasze propozycje w tym wątku, oczywiście jeśłi ktoś ma inny pomysł to niech też napisze... I proponuję aby Adr jako pomysłodawca okreśłił termin zakończenia wyborów i ogłosił wyniki.

Może o 20.00 w niedzielę :-)
ODPOWIEDZ