TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: kajman »

adameria pisze:
kajman pisze:Kamp! jest tragiczny ale to nic w porównaniu z Anią. Nie wiem czy kiedyś już nagrała coś tak katastrofalnego. Jak słyszę coś takiego to skalpel mi się w kieszeni otwiera.
Jestem ciekaw, kiedy przestaniesz powtarzać jak mantrę jak to bardzo tragiczna jest Ania.
Mam kompletnie odmienne zdanie. Nie to, żebym uwielbiał tą wykonawczynię, ale jak na pop to jest to bardzo przyzwoita muzyka w tym kraju.
No, ale chyba inaczej rozumiemy pojęcie popu. A Skalpel to chyba taki muzyk, który rapuje... 8)
O poprzedniej pisałem, że jest tylko beznadziejna. Na Bang bang sam głosowałem, jej pierwsze utwory trawiłem, Charlie nawet brzmiał przyjemnie. Natomiast to nagranie jest najgorszym z tych, które słyszałem w jej wykonaniu.
Jeżeli chodzi o pop w tym kraju to nie mam dużego porównania, bo nie słyszałem Andrzejewicz czy Grzeszczak, ale jeżeli miałbym wybierać to na liście zdecydowanie wolałbym Dodę (czy nawet Feela z tego co kojarzę, ale mało kojarzę) niż Anię.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: ADDY »

Koniec głosowania
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: ADDY »

seblit pisze:W tym tygodniu miejsca 4 i 5 nie zasługują na żadne punkty, więc jeśli to możliwe wolałbym, żeby ADDY im ich nie doliczał.
OK
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: ADDY »

Skubas wygrywa rywalizację w tym tygodniu, możemy spodziewać się dziś debiutu na Liście. Czy "Nie pytaj" powtórzy sukcesy "Linoskoczka"?


01. Skubas - NIE PYTAJ 1+5+5+5+2+3+4+4+4+2+2=37
02. Blasko, Sarah - GOD-FEARING 5+3+1+5+3+5+1+5+3+5=36
03. Of Monsters And Men - KING AND LIONHEART 1+3+3+2+5+3+4+5+2+5=33
04. Emeli Sande - CLOWN 5+2+5+3+4+1+4+5=29
05. Ania - JESZCZE TEN JEDEN RAZ 3+2+4+2+5+2+2+3=23
06. Jason Mraz - THE WOMAN I LOVE 4+3+3+4+1+3+1=19
07. Kamp! - MELT 5+1+4+4+1=15
08. Petula Clark - CUT COPY ME 1+2+1+1+4+4=13
09. Marc Lavoine - J'AI VU LA LUMIERE 3+3=6


piosenek: 9
osób: 17 (-3) [27]
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Witam :) tym razem nawet frekwencja w tymże wątku potwierdza przeciętność zestawu!
Żadna piosenka nie osiągnęła średniej 5, co dotąd się nie zdarzyło! :nie:
Zwyciężył Skubas, który trzeba przynać swoim poprzednim utworem na LP3 zrobił oszałamiającą karierę!
Miejsca na podium zdobyła jeszcze Sarah Blasko i grupa Of Monsters And Men, która także miała już kilka zauważalnych piosenek na naszej liście.
I chyba mamy w sobie jakąś niechęć do francuskich piosenek, bo na końcu znalazł się właśnie taki utwór...

1. [ 4,86 ] Skubas - NIE PYTAJ
2. [ 4,32 ] Sarah Blasko - GOD-FEARING
3. [ 4,29 ] Of Monsters And Men - KING AND LIONHEART
4. [ 3,46 ] Ania - JESZCZE TEN JEDEN RAZ
5. [ 3,39 ] Emeli Sande - CLOWN
6. [ 3,11 ] Jason Mraz - THE WOMAN I LOVE

-------------------------------------------------------
7. [ 2,89 ] Kamp! - MELT
8. [ 2,89 ] Petula Clark - CUT ME COPY
9. [ 2,39 ] Marc Lavoine - J'AI VU LA LUMIERE


Najbardziej skrajne oceny zdobyła zwycięska piosenka, wyrównując rekord (najniższa 0 / najwyższa 9,5)!
Najniżej cały zestaw ocenił temik3, dając średnią dla nowości - 1,72
a najwyżej gżegoż, ze średnią ocen - 5,61!

głosowało 14 osób [średnia wszystkich ocen - 3,51]
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2013 7:56 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: Sundrajta »

I jak widać w praktyce wyniki obydwu głosowań są bardzo zbliżone, z małymi wyłomami.
Dlatego chyba już pora zapytać, którym sposobem ostatecznie będziemy oceniać nowości, bo chyba aż dwa do tej zabawy nie są potrzebne?
Jednakże ostateczną decyzję podejmą jak zwykle uczestnicy tejże zabawy... :mrgreen:
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: ADDY »

Sundrajta pisze: Dlatego chyba już pora zapytać, którym sposobem ostatecznie będziemy oceniać nowości, bo chyba aż dwa do tej zabawy nie są potrzebne?
Jednakże ostateczną decyzję podejmą jak zwykle uczestnicy tejże zabawy... :mrgreen:
Ja nie widzę powodu, dlaczego nie miałoby być dwóch głosowań.
Jeśli nie chcesz już podliczać głosów, to spokojnie mogę robić to za Ciebie ;-)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: kajman »

Ja jestem za dwoma metodami.
gżegoż

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: gżegoż »

Sundrajta pisze:najwyżej gżegoż, ze średnią ocen - 5,61!
Nigdy bym się tego po sobie nie spodziewał :mrgreen: Raczej wydawało mi się, że jestem jednym z największych malkontentów :P
Sundrajta pisze:chyba już pora zapytać, którym sposobem ostatecznie będziemy oceniać nowości, bo chyba aż dwa do tej zabawy nie są potrzebne?
Nie zgadzam się, niech pozostaną obie metody!
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: miszony »

Ja tez chciałbym aby te dwie metody zostały
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: kajman »

Sundrajta pisze:Żadna piosenka nie osiągnęła średniej 5, co dotąd się nie zdarzyło! :nie:
I chyba mamy w sobie jakąś niechęć do francuskich piosenek, bo na końcu znalazł się właśnie taki utwór...
głosowało 13 osób
Gdybym teraz oceniał to Skubas miałby średnią powyżej 5. Z każdym przesłuchaniem brzmi mi lepiej
Zawsze ja byłem na tym forum największym wrogiem francuskich piosenek, a tutaj mam wynik powyżej średniej :wink: .
No i coś z wynikami się nie zgadza, bo 3,11 jest możliwe tylko przy 9 lub 14 osobach, a 4,86 przy 14 lub 11. Pozostałe wyniki też wskazują raczej na 14 osób.
Swoją drogą nie pamiętam jak było poprzednimi razy, ale gżegoż ma średnią powyżej najwyższego wyniku, a temik3 (i być może ktoś jeszcze poza mną) poniżej najniższego.
gżegoż pisze:Raczej wydawało mi się, że jestem jednym z największych malkontentów
Może tylko w tym tygodniu tak wyszło.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: Sundrajta »

gżegoż pisze:
Sundrajta pisze:najwyżej gżegoż, ze średnią ocen - 5,61!
Nigdy bym się tego po sobie nie spodziewał :mrgreen: Raczej wydawało mi się, że jestem jednym z największych malkontentów :P
Sundrajta pisze:chyba już pora zapytać, którym sposobem ostatecznie będziemy oceniać nowości, bo chyba aż dwa do tej zabawy nie są potrzebne?
Nie zgadzam się, niech pozostaną obie metody!
1) Dla mnie też wydawało się, że bardzo nisko oceniłem ten zestaw, a tu się okazało że mój wynik dał mi trzecie miejsce na trzynastu głosujących! Jednak cieszę się, że nie wygrałem. :wink:
2) No skoro się upieracie? Ja też nie mam nic przeciwko dwóm metodom oceniania i na razie mam czas by podliczać wyniki więc spoko Addy dam radę! :arrow:
Tylko myślałem, że niektórzy będą za uporządkowaniem systemu i ujednoliceniu sposobu punktowania.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze:
Sundrajta pisze:Żadna piosenka nie osiągnęła średniej 5, co dotąd się nie zdarzyło! :nie:
I chyba mamy w sobie jakąś niechęć do francuskich piosenek, bo na końcu znalazł się właśnie taki utwór...
głosowało 13 osób
Gdybym teraz oceniał to Skubas miałby średnią powyżej 5. Z każdym przesłuchaniem brzmi mi lepiej
Zawsze ja byłem na tym forum największym wrogiem francuskich piosenek, a tutaj mam wynik powyżej średniej :wink: .
No i coś z wynikami się nie zgadza, bo 3,11 jest możliwe tylko przy 9 lub 14 osobach, a 4,86 przy 14 lub 11. Pozostałe wyniki też wskazują raczej na 14 osób.
Swoją drogą nie pamiętam jak było poprzednimi razy, ale gżegoż ma średnią powyżej najwyższego wyniku, a temik3 (i być może ktoś jeszcze poza mną) poniżej najniższego.
Muszę przyznać że rzeczywiście pomyliłem się co do liczby uczestników, bo było nas 14! Ale to stąd że ten wynik obliczałem sam, a pozostałe obliczał mi program Microsoft Excel i raczej się nie pomylił! :wink:
A jeśli chodzi o te średnie poszczególnych uczestników to nie ma co się za bardzo dziwić jeżeli u temik'a3 najwyższą oceną jest czwórka, a najniższą zero, to taka średnia wychodzi! :shock:
U gżegoża znowuż najwyższą notą jest siódemka, a najniższą trzy i pół, to i w tym przypadku średnia nie dziwi.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 016 (1620 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Błąd już został naprawiony!
Dzięki za podpowiedź kajman. :)

P.S.: a swoją drogą trochę to dla mnie dziwne, że u nas zespół Kamp! osiągnął bardzo przeciętny wynik, a na forumowej debiutuje najwyżej ze wszystkich nowości, na 25 miejscu, daleko dystansując pozostałe! :nie:
Tylko że tam głosowało ponad 90 osób i ten utwór znalazł jednak dziesięciu "bardzo nawiedzonych fanów", którzy u nas nie raczyli wyrazić swego zafascynowania tymże hit-gniotem! :mrgreen:
ODPOWIEDZ