TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: ADDY »

Grycek pisze: Dodano:
Ania - KIEDYŚ MI POWIESZ KIM CHCESZ BYĆ
Ania Rusowicz - STRÓŻE ŚWIATEŁ
Artur Andrus i Dorota Miśkiewicz - BAMBINO JAZZU
Caro Emerald - DREAM A LITTLE DREAM OF ME
Janek Samołyk - PROBLEM Z WIERNOŚCIĄ
Jools Holland & Rumer - AC-CENT-TCHU-ATE THE POSITIVE
Kim Nowak & Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - PROSTO W OGIEŃ
Michał Kuczyński - ALL I HAD
Muchy - WRÓŻBY
Peter J. Brich - TOO FAR FROM THE TRAIN
Robbie Williams - DIFFERENT
Sambor - GRAVITY
Shins, The - WONDERFUL CHRISTMASTIME
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: ADDY »

Ania - KIEDYŚ MI POWIESZ KIM CHCESZ BYĆ http://www.youtube.com/watch?v=EHBELZo6d34
Ania Rusowicz - STRÓŻE ŚWIATEŁ http://www.youtube.com/watch?v=RpuiKyuuYRA
Artur Andrus i Dorota Miśkiewicz - BAMBINO JAZZU http://www.youtube.com/watch?v=tOrEAng6Rvg
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2012 11:10 pm przez ADDY, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: ADDY »

Caro Emerald - DREAM A LITTLE DREAM OF ME http://www.youtube.com/watch?v=NfykP-yY-dI
Janek Samołyk - PROBLEM Z WIERNOŚCIĄ http://www.youtube.com/watch?v=aQPxwnP1bAo
Jools Holland & Rumer - AC-CENT-TCHU-ATE THE POSITIVE http://www.youtube.com/watch?v=-bG0RlWgWBE
Kim Nowak & Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - PROSTO W OGIEŃ http://www.youtube.com/watch?v=Eud8SRMaXe4
Michał Kuczyński - ALL I HAD brak nagrania
Muchy - WRÓŻBY http://www.youtube.com/watch?v=bHX5HF5OUP4
Peter J. Birch - TOO FAR FROM THE TRAIN http://www.youtube.com/watch?v=E9vpMgMriQk
Robbie Williams - DIFFERENT http://www.youtube.com/watch?v=MFCWdrnZIIs
Sambor - GRAVITY http://www.youtube.com/watch?v=pl-ecD2Ka-E
Shins, The - WONDERFUL CHRISTMASTIME http://www.youtube.com/watch?v=9IBqwAKv8b8
Szymek79
Posty: 1116
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 9:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 603 notowania
Lokalizacja: Kraków

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: Szymek79 »

1. Ania - KIEDYŚ MI POWIESZ KIM CHCESZ BYĆ
2. Robbie Williams - DIFFERENT
3. Shins, The - WONDERFUL CHRISTMASTIME
4. Peter J. Brich - TOO FAR FROM THE TRAIN
5. Caro Emerald - DREAM A LITTLE DREAM OF ME
Awatar użytkownika
Isenor
Posty: 1796
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007( Not. 1301)
Lokalizacja: Radomsko/Warszawa

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: Isenor »

1. Ania Rusowicz - STRÓŻE ŚWIATEŁ
2. Ania - KIEDYŚ MI POWIESZ KIM CHCESZ BYĆ
3. Kim Nowak & Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - PROSTO W OGIEŃ
4. Artur Andrus i Dorota Miśkiewicz - BAMBINO JAZZU
5. Janek Samołyk - PROBLEM Z WIERNOŚCIĄ
gżegoż

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: gżegoż »

1. Muchy - WRÓŻBY
2. Janek Samołyk - PROBLEM Z WIERNOŚCIĄ
3. Shins, The - WONDERFUL CHRISTMASTIME
4. Sambor - GRAVITY
5. Kim Nowak & Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - PROSTO W OGIEŃ
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Witam :)
Mam taki pomysł do rozpatrzenia dla ADDY'ego, gdyż on jako założyciel tego tematu powinien go rozpatrzeć jako pierwszy.
Chciałbym żebyśmy nowości oceniali według nowego sposobu niż do tej pory. I byłoby to połączeniem negatywnej oceny z koszmarlisty oraz dotychczasowy pozytywny stąd.
Otóż proponuję byśmy każdej nowości, którą zdołamy odsłuchać przyznawali notę. Mam dwie propozycje skali, albo od 1 do 10 punktów z przeskokiem co jeden punkt, albo od 1 do 5 punktów z przeskokiem co pół punktu. Później obliczalibyśmy średnią notę dla każdej piosenki i ta znajwyższą by wygrywała!
Taki sposób oceniania pozwoliłby nam na większe różnicowanie, które nowości jeszcze bardziej zasługują na naszą uwagę! A że co tydzień jest średnio między dziesięcioma a dwudziestoma propozycjami czyli to nie przekraczałoby możliwości percepcyjnych każdego z nas.
Teraz czekam na Wasz odzew czy komuś w ogóle mój pomysł się spodoba? Jeżeli zyskałby Waszą przychylność moglibyśmy tę zasadę wprowadzić od Nowego Roku! Liczę na konstruktywną dyskusję na ten temat. :idea:
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: kajman »

Na razie nie będę oceniał pomysłu czy mi się podoba czy nie, natomiast pojawia się pewien problem techniczny. Może on mieć kilka wariantów, ale sprowadza się do tego, że nie wszyscy by oceniali wszystkie utwory. Powodów może być kilka, a takie najbardziej oczywiste to brak dojścia na początku tygodnia do utworu i dodanie utworu do zestawu po głosowaniu. Z drugiej strony są to także bolączki tego sposobu liczenia punktów jaki jest teraz.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: Sundrajta »

No właśnie obecny system nie jest doskonały.
Oczywiście nie będzie obowiązku oceniania wszystkich piosenek. Te których nie znamy lub z innych względów nie chcemy oceniać po prostu nie otrzymają od nas żadnej punktacji! Ale zważmy że np. jedną piosenkę oceni 25 osób i wyjdzie jej średnia powiedzmy 6,25 pkt. a druga chociażby później dodana do zestawu lub trudniejsza do znalezienia w sieci, zostanie oceniona przez 7 osób i średnia wyniesie 7,14 pkt. W takim przypadku ta druga wygrywa chociaż oceni ją znacznie mniej forowiczów.
I tu będzie pewien dylemat, bowiem im mniej osób ocenia tym wynik jest bardziej niewiarygodny! No ale żaden system nie będzie doskonały, a ten przynajmniej pozwoli wskazywać także te piosenki, które nam od początku się nie podobają (tu mój ukłon choćby do szeroko ostatnio omawianej propozycji Przyjaciół Karpia)!
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: kajman »

No cóż, ja uważam, że można spróbować coś takiego, ale przynajmniej przez dwa-trzy pierwsze tygodnie równolegle. Zobaczymy jak się sprawdzi. Tylko wtedy będą więcej ważyły punkty u osób, które lubują się w skrajnościach niż tych, którzy oceniają bliżej średniej. Ja od razu mówię, że może dziesiątek u mnie nie będzie zbyt dużo to zer będzie mnóstwo a średnia ocena będzie w okolicach 3 (chociaż akurat w tym tygodniu byłaby wyższa).
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: kajman »

Przedziwny z mojego punktu widzenia zestaw w tym tygodniu. Nie ma bowiem utworów słabych i dobrych. Są tylko beznadziejne, przeciętne, bardzo dobre i świetne.
I co ciekawe rozkłada się to 5-3-5 (bardzo dobre i świetne tutaj zgrupowałem razem). W koszmarach Ania i Robbie, chociaż te utwory są sporo lepsze od pierwszych singli, ale jeszcze gorzej brzmi Sambor. Przewaga pierwszej dwójki jest znaczna i nawet zastanawiałem się czy nie zrobić wakatu w środku, ale cała kolejna trójka zasłużyła na pojawienie się w mojej piątce. Nota bene co do kolejności na miejscach 1-2 i 3-5 kompletnie nie mam pewności, ale jeżeli 3 odsłuchy nie dały mi pewności to kolejne nie pomogą. A Andrusowi za ten utwór (mimo że jest w nim najsłabszym ogniwem) wybaczam nawet Królową. Ogólnie u mnie mocno jazzowo, chociaż dla równowagi na 5 utwór w stylu Beatlesów.
1. Artur Andrus & Dorota Miśkiewicz - BAMBINO JAZZU
2. Ania Rusowicz - STRÓŻE ŚWIATEŁ
3. Jools Holland & Rumer - AC-CENT-TCHU-ATE THE POSITIVE
4. Michał Kuczyński - ALL I HAD
5. The Shins - WONDERFUL CHRISTMASTIME
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: kamil_snk »

Mimo wszystko jestem na nie. Przynajmniej z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że większosci propozycji nie chciałoby mi się uważnie słuchać i leciałaby jakaś czwórka z automatu (w skali 10 punktowej) jako taka przeciętna ocena, bądź nie głosowałbym na nie wcale - co jak zauważyliście jest wadą. Zresztą na liście jak i koszmarliście oceniamy pozytywnie bądź negatywnie (głosując na nie) tylko wybrane kawałki (nie ma przecież obowiązku podawania nawet pełnej dziesiątki jeśli nam się aż tyle utworów nie podoba) a nie wszystkie. Według mnie to takie trochę dodawanie sobie roboty, które nowej, ciekawej zabawie nie przysporzy popularności. Czemu roboty? Bo przyjemnością jest słuchanie muzyki, która nam sie podoba, a nie wszystkiego jak leci. A strzelam (mniej lub bardziej celnie), że taka średnia podobających się utworów oscyluje w granicach 20-40% - w każdym razie mniej niż połowa. Więc przesłuchanie całego zestawu uważnie, żeby tylko go ocenić, może okazać się nudne. Przy okazji trochę się wytłumaczę - to nie tak, że nie trzeba słuchać nowości przy głosowaniu na obecną listę topnowości. Chodzi mi bardziej o znaczenie, wagę. Teraz jak coś mi się nie spodoba w 30 sekund, to po prostu to pomijam, nie głosuję na to. A przypadku zaproponowanym przez Sundrajtę, żeby nowa zabawa miała sens - powinienem przesłuchać całość i gdzieś to umieścić, zdecydować czy może trójka czy czwórka lub piątka. Bo takie cztery z automatu jak napisałem na początku trochę mija się z celem.

Podsumowując - jestem na nie, być może z mojego lenistwa ;) Natomiast mam dwie inne propozycje. Możemy podawać (w tym samym wątku) utwory, które nam się kompletnie nie podobają (na wzór koszmarlisty). Oczywiście od reszty forowiczów, a przede wszystkim ADDY'ego zależy czy to się przyjmie. I druga sprawa - w podsumowaniu nowości (nawet w utworzonym już oddzielnym wątku z wynikami) można podawać kiedy utwór wszedł do zestawu do głosowania (jeśli był dodany w tygodniu). Akurat w tym wypadku to dość ważne, ponieważ drugiej szansy na poprawę swojej pozycji w tej zabawie już nie dostanie ;)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: kajman »

kamil_snk pisze:1. Przynajmniej z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że większości propozycji nie chciałoby mi się uważnie słuchać i leciałaby jakaś czwórka z automatu (w skali 10 punktowej) jako taka przeciętna ocena, bądź nie głosowałbym na nie wcale - co jak zauważyliście jest wadą.
2. nie ma przecież obowiązku podawania nawet pełnej dziesiątki jeśli nam się aż tyle utworów nie podoba
1. A strzelam (mniej lub bardziej celnie), że taka średnia podobających się utworów oscyluje w granicach 20-40% - w każdym razie mniej niż połowa. Więc przesłuchanie całego zestawu uważnie, żeby tylko go ocenić, może okazać się nudne.
Teraz jak coś mi się nie spodoba w 30 sekund, to po prostu to pomijam, nie głosuję na to.
3. Możemy podawać (w tym samym wątku) utwory, które nam się kompletnie nie podobają (na wzór koszmarlisty).
4. I druga sprawa - w podsumowaniu nowości (nawet w utworzonym już oddzielnym wątku z wynikami) można podawać kiedy utwór wszedł do zestawu do głosowania (jeśli był dodany w tygodniu).
5. Akurat w tym wypadku to dość ważne, ponieważ drugiej szansy na poprawę swojej pozycji w tej zabawie już nie dostanie ;)
1. Ja przesłuchuję cały zestaw od deski do deski, większość nawet dwa razy (koszmarom jednak dziękuję za powtórkę, przynajmniej w całości). U mnie wszystkie muszą mieć równą szansę na starcie (przynajmniej w tej zabawie). Te najlepsze potem mogą się dostać na moją listę i wtedy może będą słuchane w sumie i kilkaset (takie Whole lotta love w wersji Santany pewnie słuchałem już ponad 500 razy). Tak więc raczej nie grozi mi danie czwórki na odczepnego.
2. Tylko że niepodawanie całej dziesiątki nie oznacza, że się nie zna 10 utworów w całości. Ja w czasach, kiedy zestaw był słabszy moim zdaniem głosowałem na 5 utworów, a prawie dwieście przynajmniej raz w całości słyszałem.
3. Na jakiej zasadzie? Punktów minusowych i sumujemy z tymi dodatnimi czy jako osobną listę? I jeżeli piszesz, że po 30 sekundach często przestajesz słuchać czy to wystarczy żeby uznać utwór za ewidentny koszmar i ustawić w kolejności z innymi koszmarami?
4. Pomysł dobry (ale wtedy też warto byłoby podawać te, które dla większości są niedostępne) mimo że
5. Zawsze można edytować swój głos. Ja robiłem to już kilka razy.
mariusz72
Posty: 1165
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:07 pm
Lokalizacja: okolica Krakowa

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: mariusz72 »

Myślę że ocena nowości w obecny sposób jest OK. Nie ruszałbym tego.

Dziwne jakieś te nowe nagrania, więc wyróżnię tylko:

1. Caro Emerald - DREAM A LITTLE DREAM OF ME
2. Robbie Williams - DIFFERENT
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: Tomekk »

1. Ania - KIEDYŚ MI POWIESZ KIM CHCESZ BYĆ
2. Robbie Williams - DIFFERENT
3. -
4. Muchy - WRÓŻBY
5. Janek Samołyk - PROBLEM Z WIERNOŚCIĄ
Szymek79
Posty: 1116
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 9:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 603 notowania
Lokalizacja: Kraków

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: Szymek79 »

Mnie też się wydaję, że sposób oceniania jest ok. Mam tylko jeden zarzut, że nie wszyscy typują Top5 (stąd też mogą być przekłamania w wynikach), naprawdę tak trudno ułożyć pięć nagrań w kolejności od najlepszego do najsłabszego bo chyba na tym powinna polegać ta zabawa. A nie na wybieraniu tylko tego co się zna i lubi od tego to jest głosowanie już na listę. Mnie też nie jednokrotnie podoba się jedna czy dwie nowości ale i tak zawsze typuje pięć bo takie były w założeniu zasady.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: kamil_snk »

Ad. 1 - Cóż, może to tylko ja jestem taki leniwy ;)
Ad. 2 - Nie chodziło mi w tym wypadku, że się nie zna, a o to, że głosuje się tylko na to co się lubi, a nie ocenia wszystko (a takie jest założenie pomysłu nad którym dyskutujemy)
Ad. 3 - Oddzielna lista. Wystarcza, by uznać, że coś jest poniżej średniej i wrzucić to do subiektywnej szufladki "koszmar". Co do kolejności koszmarów - w sumie nie zastanawiałem się nad tym; na właściwiej koszmarliście to jest troszkę inaczej.
Ad. 4 - A są jakieś niedostępne? ADDY chyba wrzuca linki do wszystkich nowości. Ale jak jest tak jak piszesz, to jak najbardziej można taką informację wg mnie umieścić.
Ad. 5 - Tu Ci przyznam rację.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Myślę że aż tacy leniwi nie jesteśmy, by problemem było odsłuchanie maximum dwudziestu piosenek! I też uważam że jeżeli bierzemy się za taką zabawę, to z tym zamysłem, że oceniamy wszystkie piosenki! I dlatego wpadłem na taki pomysł, żeby inni wiedzieli nie tylko o tym co nam się podoba, ale i to co jest dla nas koszmarem! I tu zgadzam się z pomysłem kajmana, by na początku prowadzić oba głosowania równolegle i się przekonać czy w ogóle ma to sens, a później wyciągnąć wnioski i podjąć ostateczną decyzję!
A głównym cele mojego pomysłu było urozmaicenie tej zabawy, bo dotąd wszędzie głosujemy w taki sam sposób, wybierając od pięciu do dziesięciu utworów, które nam się podobają lub wręcz przeciwnie!
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: djjack »

1. Caro Emerald - DREAM A LITTLE DREAM OF ME
2. Shins, The - WONDERFUL CHRISTMASTIME
3. Ania Rusowicz- STRÓŻE ŚWIATEŁ
4. Ania - KIEDYŚ MI POWIESZ KIM CHCESZ BYĆ
5. Artur Andrus i Dorota Miśkiewicz - BAMBINO JAZZU
gżegoż

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: gżegoż »

Szymek79 pisze:Mnie też się wydaję, że sposób oceniania jest ok. Mam tylko jeden zarzut, że nie wszyscy typują Top5 (stąd też mogą być przekłamania w wynikach), naprawdę tak trudno ułożyć pięć nagrań w kolejności od najlepszego do najsłabszego bo chyba na tym powinna polegać ta zabawa. A nie na wybieraniu tylko tego co się zna i lubi od tego to jest głosowanie już na listę. Mnie też nie jednokrotnie podoba się jedna czy dwie nowości ale i tak zawsze typuje pięć bo takie były w założeniu zasady.
Brawo! :) Dokładnie to samo od początku trochę mnie irytowało. Niezależnie od tego, ile utworów z zestawu się nam podoba, a ile nie, to ułożenie nawet wszystkich propozycji w kolejności od najlepszego do najgorszego chyba nie przekraczałoby możliwości każdego z nas. A już przynajmniej pięciu (bo można się zgodzić z tym, że pod sam koniec stawki, gdy mamy do czynienia z samymi koszmarami, głowienie się nad kolejnością nie jest niczym przyjemnym). Ja w tym tygodniu znowu swoją piątkę "upchnąłem kolanem", ale jednak ją skompletowałem, bo takie głosowania z "kreskami" w środku (tudzież na początku lub na końcu) rzeczywiście trochę wypaczają wyniki i chyba świadczą o "chodzeniu na łatwiznę". Gdy jakiś utwór zdecydowanie góruje nad resztą, to lepiej wyrazić to w komentarzu dołączonym do głosowania, a nie poprzez niepodanie w ogóle miejsc 2-5. Jak na innych forach oceniacie utwory z danej płyty, to jakoś dajecie radę ułożyć kilkanaście utworów w kolejności od najlepszego do najgorszego. Czy zatem tutaj byłoby tak wielkim problemem ułożenie zaledwie pierwszej piątki?

Tak więc również postulowałbym wprowadzenie do regulaminu obligatoryjnego nakazu wskazywania 5 utworów (bo przecież to nie jest głosowanie na listę, w którym powinniśmy zaznaczać tylko to, co się nam podoba) i niezaliczanie głosów niepełnych. propozycja Sundrajty może i jest ciekawa, ale niestety obawiam się, że niewiele osób miałoby czas i ochotę, by tak szczegółowo się w to wszystko zagłębiać. I tu nie chodzi o żadne lenistwo, ale o obiektywny brak czasu na przesłuchiwanie całego zestawu nowości (wraz z koszmarami) po kilka razy.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: piotr1990 »

Duet A. Andrusa z D. Miśkiewicz jest świetny :) Ania Rusowicz dobra chociaż uważam, że ma lepsze utwory na płycie. Pozostała trójka odstaje troche od pierwszej dwójki , ale z kolei zdecydowanie zostawia w tyle reszte ;)

1. Artur Andrus i Dorota Miśkiewicz - BAMBINO JAZZU
2. Ania Rusowicz - STRÓŻE ŚWIATEŁ
3. Caro Emerald - DREAM A LITTLE DREAM OF ME
4. Peter J. Birch - TOO FAR FROM THE TRAIN
5. Jools Holland & Rumer - AC-CENT-TCHU-ATE THE POSITIVE
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: kajman »

A co jeśli już numer 2 lub 3 jest dla kogoś koszmarem, a jeżeli nawet nie koszmarem to uważa go za tak słaby, że niewart głosu.
Jeżeli o mnie chodzi to jeżeli jest coś względnie ciekawego to tutaj oddaję głos. Wariant z uniemożliwieniem głosowania na mniej niż 5 utworów raczej zniechęci mnie do głosowania niż na głosowanie na to, co nie jest mego głosu warte. I nie jestem pewien czy tylko mnie.
kamil_snk pisze:Ad. 2 - Nie chodziło mi w tym wypadku, że się nie zna, a o to, że głosuje się tylko na to co się lubi, a nie ocenia wszystko (a takie jest założenie pomysłu nad którym dyskutujemy)
Ad. 4 - A są jakieś niedostępne? ADDY chyba wrzuca linki do wszystkich nowości. Ale jak jest tak jak piszesz, to jak najbardziej można taką informację wg mnie umieścić.
2. Ale żeby wiedzieć co się lubi trzeba to przesłuchać. Nowości przesłuchuję wszystkie, nawet gdy jestem praktycznie pewien, że utwór mi się nie spodoba (tak jak teraz Kim, którą słyszałem na liście).
4. No to zobacz na link do Kuczyńskiego. Mi się udało do niego dotrzeć, ale czy innym także?
Awatar użytkownika
mr.pusiak
Posty: 1597
Rejestracja: wt gru 23, 2003 2:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1993
Lokalizacja: Dynów

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: mr.pusiak »

1. Robbie Williams - DIFFERENT
2. -
3. -
4. -
5. Caro Emerald - DREAM A LITTLE DREAM OF ME
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

gżegoż pisze: Tak więc również postulowałbym wprowadzenie do regulaminu obligatoryjnego nakazu wskazywania 5 utworów
Ej, ej, nie za daleko puszczasz wodze fantazji :?: :evil:
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: TOPnowości - notowanie 009 (1612 LP3)

Post autor: romec »

kajman pisze:A co jeśli już numer 2 lub 3 jest dla kogoś koszmarem, a jeżeli nawet nie koszmarem to uważa go za tak słaby, że niewart głosu.
Jeżeli o mnie chodzi to jeżeli jest coś względnie ciekawego to tutaj oddaję głos. Wariant z uniemożliwieniem głosowania na mniej niż 5 utworów raczej zniechęci mnie do głosowania niż na głosowanie na to, co nie jest mego głosu warte. I nie jestem pewien czy tylko mnie.
Podpisuję się pod tymi słowami. Chyba lepiej wybrać te 2 utwory, które rzeczywiście się podobają (i np. zagłosuje się na nie na liście), niż oddać 5 i 4 pkt od siebie dla swoich faworytów a 3 pkt, 2pkt i 1pkt dla mocnych średniaków lub (nie lubię używać tego słowa) koszmarów. W kogoś opinii to wygląda inaczej, ale czemu od razu by zabraniać takiego głosowania? Bo wypacza wyniki? Moim skromnym zdaniem zabranianie niepełnego głosowania wypacza wyniki dalece bardziej, bo oznacza to prawdopodobnie kilka osób mniej głosujących (chyba wliczyłbym się do tych osób) oraz głosowanie pod przymusem na słabsze utwory.]

1. Peter J. Birch - TOO FAR FROM THE TRAIN
2. Robbie Williams - DIFFERENT
3. Ania - KIEDYŚ MI POWIESZ KIM CHCESZ BYĆ

Przy okazji - Nr 1 - Łał!
ODPOWIEDZ