TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: kajman »

Alternatywne wyniki według średniej:
1. 5,56 Dream Theater - THE GIFT OF MUSIC
2. 4,97 Fismoll - JAŚNIENIE
3. 4,69 Chemia - I LOVE YOU SO MUCH
4. 4,53 Cuba de Zoo & Litza & Laboratorium Pieśni - BULDOŻER
4. 4,53 LeAnn Rimes & Gavin DeGraw - CELEBRATE ME HOME
6. 4,19 Lukas Graham - 7 YEARS
7. 3,44 Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin - WHAT'S GOING ON
8. 2,56 Jerz Igor - SANKI

Alternatywne wyniki punktowe:
1. 46 Fismoll - JAŚNIENIE
2. 45 Dream Theater - THE GIFT OF MUSIC
3. 31 Lukas Graham - 7 YEARS
4. 31 LeAnn Rimes & Gavin DeGraw - CELEBRATE ME HOME
5. 28 Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin - WHAT'S GOING ON
6. 27 Chemia - I LOVE YOU SO MUCH
7. 22 Cuba de Zoo & Litza & Laboratorium Pieśni - BULDOŻER
8. 17 Jerz Igor - SANKI
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

kajman pisze:
Sundrajta pisze:A więc myślę, że głównym kryterium zaliczenia ocen, będzie ich przyznanie przynajmniej 2/3 zestawu.
Czyli w tym przypadku ocen obserwa byś nie zaliczył?
Sundrajta pisze:I wtedy taka osoba, będzie już miała prawo umieścić w klasyfikacji miejsc w pierwszej piątce tylko jedną piosenkę, którą uważa za wartą tego!
A ja jestem przeciwny (jeżeli Cię dobrze zrozumiałem). Uważam, że w klasyfikacji opartej na miejscach powinny znaleźć się wszystkie utwory, ktory zostały zgłoszone przez kogokolwiek.(...)
1) W tym przypadku ocen obserwa99 od nowego roku musiałbym nie zaliczyć!
2) Ale co za różnica czy ktoś da np. pierwsze miejsce, a następne piosenki umieści na szóstym, siódmym itd. Zatem jak dla mnie bez różnicy! Będzie więc mógł w pierwszej piątce umieścić tylko jedną nowość, a pozostałych już nie, bo co o nich sądzi widać po notach. :cwany:

Jednak widzę też, że na razie jest małe zainteresowanie wypowiedziami w tym temacie. Zapewne przez świąteczny okres tak się dzieje. A jest za mało opinii, żebym od następnego notowania TN (już w nowym roku) wprowadził takowe zasady. :idea:
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: kajman »

2. Źle coś doczytałem.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Wypowiedź gżegoża wprowadziła małe zamieszanie!
W związku z nią wyślę teraz do wszystkich zainteresowanych PW (bowiem może się okazać, że nie każdy tutaj zajrzy) z zapytaniem czy są za zmianami w regulaminie Topu nowości polegającymi na tym że:
1) Ważne będą tylko takie zestawy ocen, w których ocenione zostanie co najmniej 2/3 zestawu.
2) Jeżeli pierwszy punkt będzie spełniony, to nadal można w pierwszej piątce umieszczać nawet jedną piosenkę i to na dowolnym w niej miejscu.
3) I oczywiście wciąż będzie możliwe głosowanie tylko w jednej kategorii czyli albo dawanie samych ocen (patrz punkt 1), albo samych miejsc ale przynajmniej trzech z pięciu możliwych. A zatem przyznanie np. dwóch lub tylko jednego miejsca bez spełnienia zasad z punktu 1 będzie głosem nieważnym.

Na odpowiedzi czekam przez tydzień, tak żeby zmiany mogły wejść w życie od 165 notowania. Z tymże proszę o zamieszczanie w tym wątku jedynie głosów negatywnych! Brak opinii będę przyjmował jako głos na tak. :idea:
Przy przynajmniej trzech głosach przeciwnych wprowadzeniu nowych zasad, dyskusja potrwa dalej, aż do pełnej zgody na nowy kształt regulaminu. :arrow:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Yacy »

ups...
Sundrajta pisze:Z tymże proszę o zamieszczanie w tym wątku jedynie głosów negatywnych! Brak opinii będę przyjmował jako głos na tak.
a jesli mi jest obojętne, to w jakim wątku mam zamieścić swój głos?
nie chciałbym aby mój głos był brany za "nie", a tym bardziej za "tak".
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Aro »

Sundrajta pisze:Brak opinii będę przyjmował jako głos na tak.
:evil:
szlag mnie trafia jak tego typu głupstwa się pojawiają.

EDIT:
Czy była to Twoja inicjatywa, czy ktoś Cię do tego zachęcił? Czy ktoś Cię upoważnił do decydowania za kogoś?
Fatalnie, ze tu zajrzałem.

W każdym razie nie zamierzam więcej topować nowości na tym forum.
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2015 9:10 pm przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Yacy »

;-)

jak na razie wypowiedziałem sie ja czyli na obecną chwilę wynik "ankiety" brzmi

1776 : 0 : 1
kolejno: tak : nie : wstrzymujący się
:-P

chyba, że przeoczyłem o jakiej "puli" użytkowników pisał Sundrajta :-)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

No właśnie przeoczyłeś. :D
Napisałem wyraźnie że wysyłam PW do uczestników TN. Wyszło mi 20 najbardziej aktywnych osób. :lol:
Bo to dopiero jest wstępne podejście. Jeżeli okaże się że dla wielu z nas te pomysły nie odpowiadają, to będziemy szukać kolejnych rozwiązań!
I być może wtedy dopiero będzie potrzebne zwyczajne głosowanie. :idea:
Aro pisze:
Sundrajta pisze:Brak opinii będę przyjmował jako głos na tak.
:evil:
szlag mnie trafia jak tego typu głupstwa się pojawiają.

EDIT:
Czy była to Twoja inicjatywa, czy ktoś Cię do tego zachęcił? Czy ktoś Cię upoważnił do decydowania za kogoś?
Fatalnie, ze tu zajrzałem.

W każdym razie nie zamierzam więcej topować nowości na tym forum.
A tego głosu to już kompletnie nie rozumiem! :shock:
Była przecież opinia wyrażona przez gżegoża więc chyba normalne jest że powinienem się jakoś do niej ustosunkować, poddać nawet głosowaniu jeśli będzie taka potrzeba. :roll:
Szkoda że masz zamiar zrezygnować z zabawy w ocenianie nowości i to z tak błahego powodu. :know:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Chciałem po prostu zaoszczędzić Wam czasu, bo wiadomo że jeśli ktoś jest na nie, to szybciej się wypowie niż ten kto nie ma zastrzeżeń! :wink:
A przecież ja tu o niczym nie decyduje i o niczgo sam nie narzucam. Co najwyżej przedstawiam propozycję zmian. Jeżeli zaś podałem tak niską liczbę osób (bo zaledwie nieco ponad 10% ogółu uczestników tegoż wątku), która może te zmiany zablokować, to chyba dobrze?
I oczywiście głos Aro odbieram jako ten przeciwko zmianom! Zatem jeszcze wystarczą takie dwa, żeby one nie mogły wejść w życie. :idea:
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: kajman »

Po pierwsze, bo to dla mnie najważniejsze, to mam nadzieję, że Aro zmieni swoją decyzję.
Po drugie zasada przyjęcia głosow osób wypowiadających się jako te na tak wydaje mi się bez sensu, bo te 20 osób, ktore powiadomiłeś może być zupełnie niezainteresowane jak liczyć głosy, a nie być na tak.
Po trzecie co do samego meritum to mamy do czynienia z dwoma kompletnie różnymi podsumowaniami, chociaż często wyniki u poszczególnych osób tworzą calość (ale na przykład u mnie nie zawsze). Ale jeżeli chodzi o wystawianie ocen to moim zdaniem faktycznie powinniśmy brać pod uwagę oceny osób, które starały się ocenić cały zestaw (pomijając siłą rzeczy utwory im niedostępne) i możemy przyjąć, że to jest te 2/3 zestawu. Natomiast w przypadku podsumowania pierwszych piątek powinniśmy brać pod uwagę wszystkie oddane głosy.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: dannar »

kajman pisze:... te 20 osób, ktore powiadomiłeś może być zupełnie niezainteresowane jak liczyć głosy, a nie być na tak.
Oczywiście kajman ma rację, więc mimo wszystko postanowiłem się wypowiedzieć. Popieram zaproponowane zmiany. Myślę, że nadrzędnym celem tego wątku jest zachęcenie do zapoznania się z WSZYSTKIMI nowościami. Jeżeli jollyroger72 ma czas na wyszukanie dla nas co tydzień pełnych wersji tych utworów, to pozostali uczestnicy powinni znaleźć czas na przesłuchanie ich chociaż we fragmencie - jeśli dotrwanie do końca jest niemożliwe...
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Po wczorajszym święcie muzyki pora wrócić do szarej rzeczywistości. :mrgreen:
kajman pisze:... te 20 osób, ktore powiadomiłeś może być zupełnie niezainteresowane jak liczyć głosy, a nie być na tak.
A czy w sumie to nie to samo?
kajman pisze:Po trzecie co do samego meritum to mamy do czynienia z dwoma kompletnie różnymi podsumowaniami, chociaż często wyniki u poszczególnych osób tworzą calość (ale na przykład u mnie nie zawsze). Ale jeżeli chodzi o wystawianie ocen to moim zdaniem faktycznie powinniśmy brać pod uwagę oceny osób, które starały się ocenić cały zestaw (pomijając siłą rzeczy utwory im niedostępne) i możemy przyjąć, że to jest te 2/3 zestawu. Natomiast w przypadku podsumowania pierwszych piątek powinniśmy brać pod uwagę wszystkie oddane głosy.
Odpowiem po części PW, którą Ci wcześniej wysłałem:
Tak by miało być gdyby dany uczestnik nie ocenił żadnej piosenki. Bowiem patrząc z drugiej strony, w takim przypadku jakim prawem mamy od kogoś wymagać żeby ocenił 2/3 zestawu by w piątce mógł dowolnie dysponować swymi głosami, jak można nie ocenić nic i tak samo dowolnie nimi dysponować?
Przecież gżegożowi właśnie o to chodziło, żeby nie przychodził ktoś przypadkowy i popierał tylko wybrany przez siebie utwór. Jeżeli tworzymy ograniczenia w gronie ocenianych piosenek, to tak samo powinniśmy je tworzyć przy przyznawaniu miejsc.
Czyli chodzi mi o to, że jeśli pozostawimy pełną swobodę przy przyznawaniu miejsc, to będzie jednak rodzaj dyskryminacji i polem do pewnych manipulacji. :roll: Bo rozumiem tak mi się wydaje, Twój tok myślenia, że są to jednakowoż dwa odmienne głosowania, tylko osobiście uważam iż takie rozgraniczenia prowadzą do sztucznych podziałów. :know:

Aha i jedno już jest pewne, że w pierwszym po nowym roku notowaniu TN głosujemy po staremu, bowiem na razie nie mogę napisać, że doszliśmy do jakiegoś konsensusu dotyczącego nowych zasad.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

Ja powiem krótko: róbta, co chceta. Ja nadal będę głosował po staremu, co widać choćby w najnowszym wydaniu TOPu.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

W żadnym przypadku tak być nie może. :lol: Wszystko musi być przez nas ustalone, bo ta zabawa jest dla ogółu forowiczów, a nie dla wybranych!

I zgodziłbym się wprowadzić małą korektę dla tych, którzy mieliby zamiar przyznawać tylko miejsca. Moje ograniczenie do przyznania aż trzech miejsc obowiązywałoby dopiero od dziesięciu piosenek w zestawie nowości. Przy mniejszych byłaby pełna dowolność. 8)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19625
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze:Wszystko musi być przez nas ustalone, bo ta zabawa jest dla ogółu forowiczów, a nie dla wybranych!
Ustalajcie. Nie zmieni to jednak sposobu mojego oceniania i przyznawania miejsc poszczególnym utworom.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Yacy »

Sundrajta pisze:Wszystko musi być przez nas ustalone, bo ta zabawa jest dla ogółu forowiczów, a nie dla wybranych!
czy poza Tobą ktoś jeszcze jest zainteresowany zmianami? nie zauważyłem. przynajmniej w tym temacie...
na razie jedynym efektem Twoich działań jest rezygnacja Aro. gratuluję efektów!

nigdy nie rozumiałem po co zmieniać coś co całkiem nieźle funkcjonuje?
jak tak dalej pójdzie to grono uczestników może się jeszcze zmniejszyć...
ale to już zależy od Ciebie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: konwicki1980 »

Ja z rzadka typuję, więc może tylko rzucę taką uwagę, by Andrzej zastanowił się, czy wyciągnął już wnioski po tym, w jaki sposób prowadził plebiscyt FORODERYKI 2013 i czy błędów popełnionych wtedy nie chce powielać tutaj. :wink: Do przemyślenia (bez urazy). :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

jollyroger72 pisze:
Sundrajta pisze:Wszystko musi być przez nas ustalone, bo ta zabawa jest dla ogółu forowiczów, a nie dla wybranych!
Ustalajcie. Nie zmieni to jednak sposobu mojego oceniania i przyznawania miejsc poszczególnym utworom.
Ale Ty dobrze prowadzisz typowanie, nawet przy proponowanych zmianach wszystko jest OK.
Yacy pisze:
Sundrajta pisze:Wszystko musi być przez nas ustalone, bo ta zabawa jest dla ogółu forowiczów, a nie dla wybranych!
czy poza Tobą ktoś jeszcze jest zainteresowany zmianami? nie zauważyłem. przynajmniej w tym temacie...
na razie jedynym efektem Twoich działań jest rezygnacja Aro. gratuluję efektów!

nigdy nie rozumiałem po co zmieniać coś co całkiem nieźle funkcjonuje?
jak tak dalej pójdzie to grono uczestników może się jeszcze zmniejszyć...
ale to już zależy od Ciebie.
Widocznie musisz udać się do okulisty. :wink:
Przecież gżegoż prosił o zmianę zasad i on to zainicjował! kajman także niektóre popiera zdecydowanie. W takim razie czy miałem ignorować kompletnie ich opinie? :idea: Czy tak będzie lepiej dla dobra ogółu?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

I w takim razie skoro opór jest tak duży zaczynamy głosowanie kto jest za zmianą regulaminu Topu nowości według trzech punktów, które wcześniej podałem z dzisiejszą poprawką przy punkcie trzecim? :idea:
Można też wybiórczo popierać tylko wybrane punkty.

Prawo głosu ma każdy forowicz, który w ubiegłym roku przynajmniej raz oceniał nowości. Ale też mogą wypowiadać się inni, o ile nikt nie wniesie zastrzeżeń.

Na głosy czekam powiedzmy do czwartku 13 stycznia, żeby od kolejnego notowania można je było wprowadzić w życie.
Jeżeli zmiana nie uzyska większości 2/3 głosów dalej będziemy wszystko oceniać po staremu.
No chyba że ktoś inny zaproponuje jakieś kolejne zmiany ale ja już nie zamierzam im przewodzić. :STOP:

Jako jeden z prowadzących top i pomysłodawca brzmienia tychże zmian nie wypowiadam się po żadnej ze stron. I czekam na głosy pozostałych forumian (jak to pięknie określił adameria). :D
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Yacy »

Sundrajta pisze:Widocznie musisz udać się do okulisty.
chodziło mi o zainteresowanie po Twoim pytaniu, co wydawało mi sie to oczywistą oczywistością.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Teraz to dopiero nie rozumiem, po którym pytaniu? :shock:
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: kajman »

Myślę, że obydwaj namieszaliście (bez urazy). Tak że może akurat tą dyskusję warto byłoby zakończyć.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Myślę że masz rację. :)
Pora by się wziąć za merytoryczną ocenę moich propopozycji. Tylko już widzę, że rzeczywiście zainteresowanie ewentualnymi zmianami jest znikome i wszystko zapewne pozostanie po staremu.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: 4989341 »

ale propozycje gżegoż'a są bardzo rozsądne i myślę, że chociaż powinniśmy o tym pomyśleć.
przeciwnicy ww zmian niech obronią stan który mamy.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6553
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: TOPnowości - notowanie 162 (1768 LP3)

Post autor: Sundrajta »

Widzę że w ten sposób niewiele da się osiągnąć, żeby spróbować dokonać zmian na lepsze, ma się rozumieć. A jak sobie przeglądałem forum, to przypomniało mi się że jest opcja zrobienia ankiety. :idea:
I to chyba byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie? Tylko żeby ją wprowadzić trzeba zdaje się otworzyć nowy wątek (nie wiem, bo nigdy tego nie robiłem)?
Zatem mam teraz takie pytanie, czy chcecie żeby taką ankietę przeprowadzić? Jeżeli odzew będzie pozytywny, to powinniśmy jakoś w miarę z sensem te pytania sformułować i wtedy wszystko się mam nadzieję wyklaruje.
Czekam na Wasze opinie, bo nie chcę nikomu niczego narzucać z góry. :arrow:
ODPOWIEDZ