TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Czyli jak wysoko oceniamy nowości zaproponowane do zestawu do głosowania na bieżące wydania LP3

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: temik3 »

0,0 Andrzej Piaseczny - O SOBIE SAMYM
0,0 Beirut - NO NO NO
0,0 Męskie Granie Orkiestra - ARMATY 14
0,0 Mietek Szcześniak - NIERÓWNI
0,0 Monika Kuszyńska - OBUDŹ SIĘ I ŻYJ

Nie chcę źle wypowiadać się o tym zestawie. ale Piasek zrobił z wielkiego przeboju coś do nie słuchania, a dołożenie polskiej wersji Moniki to jakieś nieporozumienie, Męskie Granie jak dla mnie nazwanie tego "hymnem MG" to jakaś kpina. Beirut jak zwykle, a Mietek to już chyba nic dobrego nie jest w stanie wymyślić.
Ostatnio zmieniony pt cze 12, 2015 2:58 pm przez temik3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

No cóż... Temik3 ma sporo racji. Czy ktoś ogarnia całościowo te zestawy? Tydzień temu 15 propozycji, w tym tygodniu zaledwie 5. Chyba można zrobić założenie, że co tydzień dodajemy 10-12 nowych propozycji. Czy to takie trudne? A sam obecny zestaw nowości? Piasek, zamiast napisać coś od siebie, odgrzewa Gawlińskiego... Po co w zestawie Monika po polsku? Nieporozumienie... Męskie Granie też przereklamowane... Beirut i Szcześniaka przemilczę... Gdzie się podział prawdziwy rock?

No i te odsłuchy na stronie Trójki... ŻENADA. Znów nie wszystkie działają :roll:

1. ----------------------------
2. ----------------------------
3. ----------------------------
4. 4,0 Męskie Granie Orkiestra - ARMATY
5. 3,0 Andrzej Piaseczny - O SOBIE SAMYM
..............................................................
2,0 Monika Kuszyńska - OBUDŹ SIĘ I ŻYJ
1,5 Beirut - NO NO NO
0,5 Mietek Szcześniak - NIERÓWNI
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Yacy »

szybko, łatwo, nieprzyjemnie...

1. 4,0 Mietek Szcześniak - NIERÓWNI
2. 2,0 Męskie Granie Orkiestra - ARMATY
3. 1,5 Monika Kuszyńska - OBUDŹ SIĘ I ŻYJ
4. 5.---

1,0 Beirut - NO NO NO

jeśli gdzieś przeczytam, że to jest nagrane dla jaj to zrozumiem. i poprawię na 0,0. te "ozdobniki": "aaaa" i "mmmm" są koszmarne. podobnie aranżacja i instrumentacja!!!
-10,0 Andrzej Piaseczny - O SOBIE SAMYM
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: kajman »

Prawdziwy rock dostał u Ciebie w zeszłym tygodniu zero.
Yacy, w ten sposób zawyżasz średnią ocenę utworu.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:Prawdziwy rock dostał u Ciebie w zeszłym tygodniu zero.
Jeśli rockiem nazywasz obecnego Planta to sorry, wolę Madonnę.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Yacy »

w jaki sposób?
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze:
kajman pisze:Prawdziwy rock dostał u Ciebie w zeszłym tygodniu zero.
Jeśli rockiem nazywasz obecnego Planta to sorry, wolę Madonnę.
To że Tobie się nie podoba nie oznacza że nie jest rockiem.
Yacy pisze:w jaki sposób?
Np 10 osób dało 30 punktów to wychodzi średnia 3,00, a jeżeli 11 osób (doliczając Twoje zero) to 2,73. Czyli nie dając zera zwayżasz w tym przypadku średnią o 0,27.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: adameria »

1. 7.5 Mietek Szcześniak - NIERÓWNI
2. 4.5 Męskie Granie Orkiestra - ARMATY
3. 4.0 Beirut - NO NO NO
4. 2.0 Andrzej Piaseczny - O SOBIE SAMYM
5. 1.0 Monika Kuszyńska - OBUDŹ SIĘ I ŻYJ

Niestety w ubiegłym tygodniu nie dało się głosować na nowości. Tu linków nie było, tam odsłuchy się popsuły, a ja nie mam takiej determinacji... nie muszę głosować na wszystko. :know: Mietek jak zwykle w formie, do pięknego wiersza ks. Twardowskiego. Na liście furory nie zrobi, głosował pewnie nie będę, ale podoba mi się. MGO - cóż, to raczej pozostałość po ubiegłorocznym sukcesie, ale może się mylę. Zdecydowanie najlepiej wypadła Mela, mimo, że tutaj "jedzie Nosowską", to wokal bardzo udany. Z kompozycją i przebojowością - nieco gorzej. Beirut - na początku, łorety, jakieś Kasjo z małą klawiaturką wchodzi, ale potem jest coraz lepiej i lepiej. Mnie te wszystkie mruczanki nie przeszkadzają, ot taka maniera bejrutowa. Piasek dostał punkty za orkiestrę i instrumentację, bo na pewno nie za samego Piaska i to, że już kolejny raz Andrzej coś odgrzewa. Przynajmniej tak mi się to kojarzy. Chociaż nie przypuszczam, abym zachwycał się jego nowymi kawałkami, gdyby takie były. Niestety największą pomyłką zestawu jest utwór Moniki. Kibicowałem Jej, to fakt. Ale tutaj inny fakt - dodania wersji polskiej jest lekką pomyłką. Najlepsze jest to, że jeśli teraz będą często grać ten utwór w radio to może on stać się przebojem. Życzę Monice jak najlepiej, ale nie mogę dać więcej - sorry...
Póki co, to statystycznie jestem najbardziej zadowolony z zestawu, ale to tylko pozory. Statystyka jest jednak bezlitosna. Zero należy się za liczbę dodanych utworów. Podejrzewam jednak, że coś się popsuło w ubiegłym tygodniu i pewnie, żeby jakoś ciężko nie mieszać, to dla ostrożności dodano tylko 5 utworów. To prawie tyle samo co na liście Top Orbit (przedział 3-5 utworów), która nie dość, że ma wyłącznie polskie propozycje, to na dodatek są to zespoły raczej mało znane.
Zmierzam do tego, że nie wysilono się zbytnio w tym tygodniu, ale nieobecność Piotra Barona i przede wszystkim kłopoty techniczne nieco to usprawiedliwiają. Nieco.
No to żem się rozpisał... ojojojoj... zmęczyłem się. Dziękuję za uwagę.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Czyli nie dając zera zwayżasz w tym przypadku średnią o 0,27.
tak myślałem ;-)
no niestety dla mnie ważniejsze jest moje samopoczucie. gdybym dał 0,0 to miałbym samopoczucie średnie :-P a przy minus dziesięć mam nieco lepsze :-)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze:a przy minus dziesięć mam nieco lepsze :-)
A jakie miewasz przy +32? :wink:
Tomekk
Posty: 10727
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Tomekk »

Jeden z gorszych zestawów nowości w tym roku. Jedynie Męskie Granie ratuje trochę tę sytuację.
Piasek to jakiś koszmar. Tak zepsuć piosenkę mało kto potrafi. Beirut jak zawsze słabo, ale tym razem gorzej niż zwykle. Po co dodawać utwór Moniki po polsku, który niestety brzmi gorzej niż w wersji angielskiej?
Po raz kolejny Trójka "olewa" nowe nagrania i nowych wykonawców. Jeżeli w czołówce jest Celińska i Wodecki, to lista powoli robi się bardzo słaba. Za kształt listy odpowiadają słuchacze, ale jak nie mają wyboru, to głosują na Wodeckiego, albo wcale nie głosują...

Brandon Flowers, Muse, Hurts, Olivia Livki, kilka utworów z tegorocznej Eurowizji (po co drugi raz Kuszyńska?), Sia, Leslie Clio, Lenka, Rae Morris, Florrie, Mika, Lemon, Sarsa, nowy Josef Salvat, Little Boots, Natalia Nykiel, RAC, Daniel Johns, The Common Linnets, Leona Lewis, Elliphant, Vanessa Carlton, Lena czy nawet Renata Przemyk. Wymienić można jeszcze wiele braków. Szkoda, że pomija się wyżej wskazanych artystów, z których większość gościła na LP3...

1. 7,5 Męskie Granie Orkiestra - ARMATY
2. 5,0 Monika Kuszyńska - OBUDŹ SIĘ I ŻYJ
3. 3,0 Mietek Szcześniak - NIERÓWNI
4. 1,5 Beirut - NO NO NO
5. 0,0 Andrzej Piaseczny - O SOBIE SAMYM
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: kajman »

Z tego co słyszałem to prawie wszystko to jakieś totalne koszmary które spowodowałyby że ta lista w ogole nie nadawałaby się do słuchania gdyby ludzie na to głosowali. Ale te utwory raczej by nie zaistniały bo jednak gust słuchaczy jest inny. Może Muse by coś wywalczyło ale i oni tak sobie ostatnio sobie radzili.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Yacy »

jollyroger72 pisze:A jakie miewasz przy +32? :wink:
ale przy plusach "10" wystarczy, bo tu nie muszę sobie poprawiać humoru ;-) przy minusach muszę mieć jaką przyjemność i -10 już ją daje :-P
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: adameria »

Tomekk pisze:...Lena czy nawet Renata Przemyk. Wymienić można jeszcze wiele braków.
Jest 5 propozycji i to 5 polskich propozycji, a żadna nie jest świeża, jeśli o tym mówimy. Żadna. Przepraszam, nie chcę być postrzegany jak megaloman, ale uważam, że naprawdę można być coś świeżego wpuścić do zestawu... Nie tym razem, jak widać. A jest tyle dobrej, polskiej muzyki, wystarczy tylko chcieć...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Z tego co słyszałem to ...
ciężko się z tymi słowami nie zgodzić... dodam jeszcze słowo o Renacie. po co nowy utwór? żeby szorował poczekalnię? oczywiście fajnie, że dali szansę czterem utworom z najnowszej płyty, ale już wystarczy.
a tak właściwie to nie mam pojęcia co powinni dodać żeby miało szansę na lp3. oczywiście nie mówię o Heyu, Kaziku , AA czy Fiszu.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: adameria »

Yacy, ale kolejna kwestia co jest grane w radio. Jeśli Wodecki, no to efekt jest jaki jest. Gdyby grano młode kapele, to z pewnością słuchacze coś by wyłowili. Właściwie od czasu Cuba de Zoo nic się nie przebiło. Nawet taki Straigth Jack Cat ma pod górkę, no ale ile razy był grany na antenie (nie liczmy audycji Stelmacha)?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19577
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: jollyroger72 »

adameria pisze:Jest 5 propozycji i to 5 polskich propozycji
:?:
Beirut też?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: adameria »

Oczywiście zagalopowałem się... :roll: :oops: ale to tym gorzej, bo niejedna polska propozycja byłaby lepsza od bejrutowców.
Tomekk
Posty: 10727
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Tomekk »

Yacy pisze:ciężko się z tymi słowami nie zgodzić... dodam jeszcze słowo o Renacie. po co nowy utwór? żeby szorował poczekalnię? oczywiście fajnie, że dali szansę czterem utworom z najnowszej płyty, ale już wystarczy.
"Rzeźba dnia" chyba jest kolejnym singlem. Skąd możesz wiedzieć czy nie spodoba się słuchaczom na tyle, że wejdzie do Top 30.
Chodzi o możliwość wyboru. Nie chcę głosować na mniejsze zło. Fajnie, że jest Hey, ale to kotlet sprzed 6 lat. Andrus nie wymaga komentarza, a Wodecki i Celińska wyznaczają chyba nowe trendy i są najważniejszymi postaciami 2015 roku :roll:
Lista idzie w złym kierunku i z roku na rok jest z tym coraz gorzej, niestety.

Najdziwniejsze jest to, że w zestawie brak jest niektórych wykonawców promowanych przez Trójkę w innych audycjach - np. Natalii Nykiel, Król dopiero teraz dostał szansę i jakoś świetnie ją wykorzystuje, więc nikt raczej nie może w 100% powiedzieć (jak kajman), że coś się spodoba głosującym, a coś nie. Trzeba dawać możliwość wyboru, a z tym ostatnio coraz słabiej. Przynajmniej jeśli chodzi o zestaw do głosowania na Listę. Spójrzcie na Top 13. Gdyby nie Florence i jej nowa płyta, to byłby totalny beton. a nowych zagranicznych wydawnictw jest wiele, z czego bardzo dużo nadaje się do emisji w Trójce.
gżegoż

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: gżegoż »

3,0 Andrzej Piaseczny - O SOBIE SAMYM
4,5 Beirut - NO NO NO
6,0 Męskie Granie Orkiestra - ARMATY
4,0 Mietek Szcześniak - NIERÓWNI
5,5 Monika Kuszyńska - OBUDŹ SIĘ I ŻYJ

1. Męskie Granie Orkiestra - ARMATY
2. Monika Kuszyńska - OBUDŹ SIĘ I ŻYJ
3. Beirut - NO NO NO
4. Mietek Szcześniak - NIERÓWNI
5. Andrzej Piaseczny - O SOBIE SAMYM
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: kajman »

Tomekk pisze:Fajnie, że jest Hey, ale to kotlet sprzed 6 lat.
Ale na szczęście nie taki, ktory był na liście (jak to było np w przypadku Kultu). Do tego przearanżowany przez co brzmi znacznie lepiej niż pierwowzór.
Tomekk pisze:Andrus nie wymaga komentarza
Komentarzem jest miejsce na LP3. W zestawie jest sporo znanych nazwisk i nazw (przynajmniej takie mam wrażenie) z muzyki pop (Avril, Bella z psem, Calexico, Charlatans, drudzy Chemicy, Django, Interpol, Kasabian, Lifehouse, Madonna, Marina, Ronson, po dwóch Mumfordzi, Nickelbacków, Noelów, Paloma, Roisin, Script, Strome, Impala, Train, Warpaint; po co mają wrzucać kolejne jak te nic nie potrafią zdziałać) i jakoś nie na nie głosują ludzie tylko na Andrusa, Wodeckiego i Celińską. Mam wrażenie że Ty raczej chciałbyś wymienić słuchaczy na innych, a nie zestaw do głosowania.
Tomekk pisze:jakoś świetnie ją wykorzystuje, więc nikt raczej nie może w 100% powiedzieć (jak kajman)
Na 100% nie, bo czasem trafi się ślepej kurze jak z tymi Chemikami.
Tomekk pisze:Trzeba dawać możliwość wyboru, a z tym ostatnio coraz słabiej.
Jak podawałem wyżej jest jak najbardziej. A Trójka nigdy nie hołubiła komercyjnego popu (i okolic). A z tego co wymieniłeś to prawie nic do Trojki nie pasuje.
Tomekk
Posty: 10727
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Tomekk »

kajman pisze: A z tego co wymieniłeś to prawie nic do Trojki nie pasuje.
Większość z nich była na liście lub w zestawie do głosowania, więc niestety nie masz racji.
To jest lista przebojów, a nie lista coverów czy piosenek kabaretowych... ale każdy lubi co innego.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: adameria »

Tomekk pisze:Król dopiero teraz dostał szansę i jakoś świetnie ją wykorzystuje,
O, no tak. Z tym, że ja się dziwię, że propozycji nie było jeszcze za czasów UL/KR.
kajman pisze:Ty raczej chciałbyś wymienić słuchaczy na innych, a nie zestaw do głosowania
Obydwaj zapominacie o tym, że słuchacze głosują na to, co usłyszą w radio. Taka "dziwna" przypadłość. :wink:
gżegoż pisze:(...)
No to chyba już nie jestem statystycznie najbardziej zadowolony, co jest bardziej zgodne z prawdą.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: TOPnowości - notowanie 135 (1741 LP3)

Post autor: Yacy »

Tomekk pisze:To jest lista przebojów, a nie lista coverów czy piosenek kabaretowych... ale każdy lubi co innego.
jednak najważniejszego członu nie wpisałeś :-) Lista Przebojów Trójki :-)
co niestety niekiedy powoduje pewne ułomności...
Tomekk pisze:"Rzeźba dnia" chyba jest kolejnym singlem. Skąd możesz wiedzieć czy nie spodoba się słuchaczom na tyle, że wejdzie do Top 30.
głównie chodziło mi o to, że były już cztery utwory z płyty, a nie wszyscy wykonawcy mają tyle szczęścia aby aż tyle razy dostawać szansę. żeby chociaż coś się przebiło do podstawowego notowania... dla mnie mogą wrzucać kolejne, chociażby Dwojedno! :-)
ODPOWIEDZ