Koszmarlista nr 1.

Koszmarki z LP3 — wedle subiektywnej oceny użytkowników Forum

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Post autor: iqh »

1.miły mój - pani peszek - straszne grafomaństwo i jakoś tak nawet bez melodii
2.martyr - depeche mode - tak samo słabe jak każde ostatnie ich utwory
3.znam cię na pamięć - brodka - sam fakt że brodka jest na liście jest już dostatecznym nietaktem
4.na zawsze i na wieczność - wilki - już tylu ludzi się nad tym pastwiło więc ja już może nie będę
5.lady madonna - the beatles - wielka czwórka zza grobu? to pachnie nekrofilią

i na tym i tak koniec bo reszta piosenek jest więcej niż dobra
Awatar użytkownika
jaszczomp
Posty: 168
Rejestracja: wt lip 04, 2006 1:47 pm
Lokalizacja: Pyrzyce/Stargard

Post autor: jaszczomp »

kajman pisze:
jaszczomp pisze:I DON'T FEEL LIKE DANCING - Scissor Sisters
GOD'S TOP TEN - INXS
LOVE KILLS (STAR RIDER REMIX) - Freddie Mercury
ZNAM CIE NA PAMIEC - Brodka
KARP SIODMY WSPANIALY - Przyjaciele Karpia VII (mimo sympatii dla idei i wykonawców, lista przebojów to nie miejsce na takie twory)
Na razie przyjmuję założenie, że SS jest na 1 miejscu, a Karp na 5. Jeżeli będziesz miał inne dyspozycje to poraw lub zaznacz, że jażda z piosenek dostaje po 1 punkcie.
04. I DON'T FEEL LIKE DANCING - Scissor Sisters
02. GOD'S TOP TEN - INXS
01. LOVE KILLS (STAR RIDER REMIX) - Freddie Mercury
03. ZNAM CIE NA PAMIEC - Brodka
05. KARP SIODMY WSPANIALY - Przyjaciele Karpia VII
Awatar użytkownika
John The Revelator
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 6:33 pm
Lokalizacja: ZG

Post autor: John The Revelator »

iqh pisze: 2.martyr - depeche mode - tak samo słabe jak każde ostatnie ich utwory
ostro pojechałes :D
można ich nie lubić, ale żeby zaraz do jednego wora z wilkami :na zawsze i na wieczność" to gruba przesada :lol: :lol: :lol:
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

John The Revelator pisze:
iqh pisze: 2.martyr - depeche mode - tak samo słabe jak każde ostatnie ich utwory
ostro pojechałes :D
można ich nie lubić, ale żeby zaraz do jednego wora z wilkami :na zawsze i na wieczność" to gruba przesada :lol: :lol: :lol:
U mnie też niewiele mu brakowało, żeby trafić do zestawu.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: saferłel »

Maria Peszek - Miły Mój
Brodka - Znam cię na pamięć
Ania - trudno mi się przyznać
Goya - chodź pomaluj mój świat
ROMANCA CHERUBINA - Niemen, Kurylewicz, Warska

Ojej czemu tak nienawidzicie S.Sisters, widać że dyskotekowe lata 80 was nie kręcą tak jak mnie. Dla mnie S.Sisters to jedno z moich odkryc roku a album bardzo dobry, dużo ironii, zabawy i hitów!
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

saferłel pisze:Maria Peszek - Miły Mój
Brodka - Znam cię na pamięć
Ania - trudno mi się przyznać
Goya - chodź pomaluj mój świat
ROMANCA CHERUBINA - Niemen, Kurylewicz, Warska
Jeżeli nie podasz kolejności, to przyjmuję, że leci od góry czyli 1 to MPeszek, a 5 Warska & co
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: saferłel »

Tak, lista jest po kolei oczywiście.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

saferłel pisze: Ojej czemu tak nienawidzicie S.Sisters, widać że dyskotekowe lata 80 was nie kręcą tak jak mnie. Dla mnie S.Sisters to jedno z moich odkryc roku a album bardzo dobry, dużo ironii, zabawy i hitów!
po tak fantastycznym koncercie jaki dali w Gdyni chyba nie można ich nie lubić :)
Natalia
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 06, 2006 7:42 pm
Lokalizacja: WYSOKIE

Post autor: Natalia »

Dlaczego nikt nie głosuje na Mafię ,De Mono albo Ramonę ?
:D :shock:
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Natalia pisze:Dlaczego nikt nie głosuje na Mafię ,De Mono albo Ramonę ?
:D :shock:
Bo Mafia, De Mono i Ramona Rey startują w wątku koszmartop2006, a koszmarlista jest zestawem piosenek z ostatniego notowania listy, które nam się najbardziej nie podobają i w zamierzeniu jest projektem cotygodniowym.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5015
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Miałem problem jak wybierać buble - czy mają to być najgorsze utwory z listy, czy też te które moim zdaniem są na liście za wysoko.
Ograniczyłem się tylko do podstawowej trzydziechy (dlatego koszmarny majstersztyk Wilków się nie załapał). Moje typy są bez kolejności - proszę każdemu zaliczyć 1 punkt!

I DON'T FEEL LIKE DANCING - Scissor Sisters (gdyby to było z 15 miejsc niżej nie czepiałbym się)
WINDOW IN THE SKIES - U2 (smutne i straszne, że U2 popełnia dzisiaj takie "hity")
IT'S ONLY PAIN - Katie Melua (po co to w ogóle powstało? Najgorsza piosenka Katie)
ZNAM CIE NA PAMIEC - Brodka (dobre do wywoływania wymiotów)
KARP SIODMY WSPANIALY - Przyjaciele Karpia VII (sorry, ale to już jest nudne)

blisko nominacji (utwory niezłe, ale...):
ZOBACZ JAK PIEKNIE - Mira Kubasinska & After Blues (za długo na liście)
HEJ CHLOPCZE - Cool Kids Of Death (najbardziej przeceniana polska grupa rockowa?)

i jeszcze nagroda specjalna:
Pink Floyd za zdominowanie Topu Wszech Czasów (chociaż Time i High Hopes są genialne)

Więcej głosować na "koszmary" już raczej nie będę, bo to męczące. Wolę zająć się dobrą muzą.
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Post autor: iqh »

John The Revelator pisze:ostro pojechałes :D można ich nie lubić, ale żeby zaraz do jednego wora z wilkami :na zawsze i na wieczność" to gruba przesada :lol: :lol: :lol:
kwestia gustu...miałem na myśli to że dla mnie wszystkie utwory depeszów od precious brzmią tak samo...i jeżeli ten pierwszy był znośny to już piąty z kolei taki sam znacznie odrzuca

oczywiście rozumiem że mamy inne gusta panie john;]
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

John The Revelator pisze:eee jak np ten caly peszek którego nie znosze... hahaha
Przeproś za ten tekst :twisted: Ale byś pieknie "odszczekiwał" gdybyś spotkał się z daną osobą w cztery oczy. Utwór mozesz wyśmiewać - daną osobę/artystę już nie! Nominacja dla Ciebie do "Bublotekstu Roku"
Do nasłuchania
czapelka
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 23, 2006 4:26 pm

Post autor: czapelka »

Nie chcę uchodzić za adwokata, ale Zbyszu - John przecież nie skrytykował Marii Peszek, tylko jej utwór właśnie... Chyba, że Twoja uwaga nie była na poważnie, to sorki, nie załapałem :)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Po 1) Uzycie nazwiska z małej litery, co zdradza zdecydowanie negatywne nastawienie :evil:
Po 2) Zakwalifikowanie Marii Peszek jako mężczyzny (patrz wyrażenie: "ten cały peszek którego nie znosze") :twisted: :twisted: :twisted:

Zresztą uzyłem tylko tego cytatu, którego się czepiam.

Rozumiem krytyke twórczości, utworu itp - braku kultury w wyrażaniu swoich opinii już nie. Krytyka to nie to samo co krytykanctwo. Moze jestem staroświecki, moze nie nadążam za sposobami wspolczesnej komunikacji internetowej, ale np. takie forum jest miejscem dostępnym dla wszystkich. Nie chciał bym jako Maria Peszek przeczytać czegoś takiego. Albo np. przeczytać o sobie, ze "ta cała zbyszek iksiński*, której nie znosze" parafrazując feralny cytat.

Wracając do "Bubloteki". Pomysł intrygujący, ciekawy, ale wykonaie KOSZMARNE. Więcej kultury Panie i Panowie. Dziękuję za wypowiedz. Houk.

* - iksiński - bo przecież nie podam swojego nazwiska
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9269
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Moich 5 nielubianych obecnie utworów na lp3:

1. BOMBONIERKA - Basia Stepniak-Wilk & Grzegorz Turnau
2.TRUDNO MI SIE PRZYZNAC - Ania
3.SLON - Lech Janerka
4.NOCNOAUTOBUSOWA - Orkiestra Na Zdrowie i Jacek Kleyff
5.ZOBACZ JAK PIEKNIE - Mira Kubasinska & After Blues
czapelka
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 23, 2006 4:26 pm

Post autor: czapelka »

John The Revelator pisze: ...bo te 4 utwory są po prostu nudne albo wkurzające jak np ten caly peszek którego nie znosze...
Może niepotrzebnie rozwlekam temat, który mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale co mi tam - w zęby za to nie dostanę :) Pewnie niezrozumienie wynikło ze skrótowego sposobu komunikowania się jakiego używa John The Revelator, co znajduje odzwierciedlenie m.in. właśnie w pisaniu nazwiska Peszek z małej litery, czy nie używanie wszędzie polskich liter (z ogóńkami). Wydaje mi się, że pisząc "ten caly peszek" miał on na myśli "ten utwór Marii Peszek". Poza tym wydaje mi się, że abstrahując od kwestii obrażania (lub nie) artystów, ma on pełne prawo do tego, by danego artysty "nie znosić" - nie napisał przecież, że Maria Peszek jest głupia czy coś takiego, napisał tylko, że nie znosi jej utworu (lub w Twojej interpretacji - jej (jego :) ) osoby) i ma do tego pełne prawo. Przecież w końcu nie każdy musi każdego lubieć i ja się godzę z faktem, że ktoś może mnie nie znosić (nawet jako kobietę - bo jestem facetem). A Maria Peszek poprzez bycie osobą publicznie znaną musi się liczyć z tym, że jej osoba i/lub twórczość nie przypadnie do gustu wszystkim i ktoś może napisać, że jej nie znosi lub nie znosi jej piosenek, nie podając przy tym żadnych powodów. I to już kwestia pani Marii jak odbierze taką wypowiedź. Fakt, że nieeleganckie jest pisanie nazwiska z małej litery i nie zamierzam tego tłumaczyć przyjmowaną coraz częściej przez internautów konwencją. To tyle ode mnie w tym temacie, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Widzisz...Ty potrafiłaś (-eś) napisac 4 razy o Marii Peszek jako kobiecie/osobie/atrystce - wspomiany wyzej autor nie potrafił tego nawet ani razu. Dlatego sie czepiam. Nie co go gustu muzycznego - tylko do ewidentnego braku kultury. Kultury, ktora to dzieki anonimowości internetu skutecznie sie redukuje.

Dlatego nie chę aby "KoszmarLista" stałą sie zwykła spluwaczką w anononimowym świecie internetu

Do nasłuchnia
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Pozwolę sobie mieć trochę odmienne zdanie.
0. (ponieważ nie jest to żadne wytumaczenie, więc nie zasługuje na żaden porządny numer) Poziom kultury na tym forum jest bardzo wysoki w porównani z innym forami, na których zdarza mi się bywać.
1. Niezbyt kulturalne komentarze zdarzają się także na innych wątkach. Może tutaj jest ich procentowo więcej, ale i tutaj ich zbyt dużo nie widzę.
2. Ja uważam, że koszmarlista pełni jeszcze jedną rolę poza zabawową, zdecydowanie odmienną od tego, co Ty odbierasz. Pokazuje odmienność sympatii i antypatii i w większości przypadków jest przyjmowana bardzo dobrze. Złośliwe komentarze są tutaj jednak w zdecydowanej mniejszości.
3. Bardzo dobrze, że pojawiają się takie komentarze jak Twój, bo sądzę, że znaczna część osób nie uświadamia (lub prznajmniej nie do końca uświadamia) sobie niewłaściwość swojego postępowania i należy im zwrócić na to uwagę. Natomiast moim zdaniem takie dyskusje jak ta do niczego nie prowadzą i myślę, że warto je wyciszać jak najszybciej.
P.S. To, o czym pisałem w punkcie 2 nie było wcale moim zamierzeniem, ale czytając większość komentarzy cieszyłem się z zachowń naszych kolegów forumowiczów.
I jeszcze dygresja ogólnoforumowa. Jak rzadko gdzie udaje się nam dogadywać mimo że różnica wieku między nami potrafi wynosić i 40 lat.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

A oto pierwsze notowanie koszmarlisty (kolejno miejsce, ilość punktów, ilość głosujących, najwyższa pozycja.
1. 39 11 1 Wilki - Na zawsze i na wieczność
2. 38 13 1 Brodka - Znam Cię na pamięć
3. 25 8 1 Freddie Mercury - Love kills
4. 23 8 1 Goya - Chodź pomaluj mój świat
5. 21 7 1 Scissor Sisters - I don't feel like dancing
6. 20 5 1 Basia Stępniak-Wilk & Grzegorz Turnau - Bombonierka
7. 17 4 1 Maria Peszek - Miły mój
8. 14 5 2 Ania - Trudno mi się przyznać
9. 11 4 1 Mira Kubasińska & After Blues - Zobacz jak pięknie
10. 10 2 1 Reni Jusis - Niemy krzyk
11. 9 3 1 Katie Melua - It's only pain
11. 9 3 1 Nelly Furtado - All good things
13. 9 3 2 U2 - Window in the skies
14. 6 2 2 Edyta Górniak - Loving you
15. 5 4 4 Przyjaciele Karpia VII - Karp Siódmy Wspaniały
16. 5 1 1 James Blunt - Goodbye my lover
17. 4 2 3 Aga Zaryan - Throw it away
18. 4 1 2 Depeche Mode - Martyr
18. 4 1 2 Grzegorz Turnau - Nie wiem o trawie
18. 4 1 2 INXS - God's top ten
21. 3 2 4 Orkiestra na Zdrowie & Jacek Kleyff - Nocnoautobusowa
22. 3 1 3 Lech Janerka - Słoń
22. 3 1 3 Miles Davis - Time after time
22. 3 1 3 Voo Voo - F-1
25. 2 2 5 Buldog - V rozbiór Polski
25. 2 2 5 T Love - Czarnuch
27. 2 1 4 Cool Kids of Death - Hej chłopcze
27. 2 1 4 Michael Buble & Laura Pausini - You'll never find another love like mine
27. 2 1 4 America - Razorlight
27. 2 1 4 Strachy na Lachy - Moralne salto
31. 1 1 5 Warska & Niemen & Kurylewicz - Romanca cherubina
31. 1 1 5 The Beatles - Lady Madonna
31. 1 1 5 U2 & Green Day - The saints are coming
Oddano głosy na 33 piosenki spośród 56 na które można było głosować (czyli 23 nie zdobyły żadnego punktu), w tym na 23 z 30 z głownego zestawienia i 10 z 26 z poczekalni.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Jeszcze jedna informacja - głosowało 21 osób.
ODPOWIEDZ