Antylista od nowego roku?

Koszmarki z LP3 — wedle subiektywnej oceny użytkowników Forum

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Piotr pisze:A ja wloze kij w mrowisko i zaryzykuje stwierdzenie, ze jestescie nietolerancyjni. Jesli sie komus podoba cos czego Wy nie lubicie to juz jest be. A nie daj Boze skrytykuje to co Wy lubicie. A podobno muzyka lagodzi obyczaje?!
Dzięki za krytykę, ale pozwolę nie zgodzić się z Twoją opinią. Wyrażamy tutaj swoje opinie, a najostrzejszym komentarzem, z jaklim się dotąd spotkałem, jest to, że rozmówca powinien z takim gustem słuchać zetlki. Nie ma tutaj wyzwisk, insynuacji i obraźliwych komentarzy jak na innych forach, więc może jednak muzyka łagodzi obyczaje. Wszyscy wiemy, że inni mogą mieć inny gust niż my i co najwyżej robimy delikatne przytyki. A antylista jest tylko zabawą, chociaż trochę na pewno oddaje to, czego nie chcielibyśmy w Trójce słuchać najbardziej. Przy okazji jednak pewnie pokaże, że prawie każda piosenka na liście ma także swoich przeciwników.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

kajman pisze:...A antylista jest tylko zabawą, chociaż trochę na pewno oddaje to, czego nie chcielibyśmy w Trójce słuchać najbardziej...
A te troche to ile jest? Zalozmy, ze Trojki slucha milion sluchaczy.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Piotr pisze:
kajman pisze:...A antylista jest tylko zabawą, chociaż trochę na pewno oddaje to, czego nie chcielibyśmy w Trójce słuchać najbardziej...
A te troche to ile jest? Zalozmy, ze Trojki slucha milion sluchaczy.
Poruszyłeś bardzo ciekawy problem, czy w Trójce puszcza się taką muzykę, która odpowiada słuchaczom. Tylko że tego nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć. Trzeba by przeprowadzić ankietę lub sondaż wśród reprezentatywnej grupy słuchaczy, a to mogłoby być raczej trudne. Natomiast od siebie mogę dodać, że wiele osób, z ktorymi zdarza mi się rozmawiać, mówi, że zrezygnowało ze słuchaqnia Trójki, bo muzycznie zeszła na psy. Uważam także, że porównanie listy z tym co Trójka puszcza na co dzień (szczególnie przed południem) wskazuje na to, że jednak słuchacze oczekują nieco ambitniejszej muzyki.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

P.S. Moja wcześniejsza wypowiedź, do ktorej się odniosłeś dotyczyła raczej forumowiczów niż ogółu słuchaczy Trójki.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Piotr pisze:A ja wloze kij w mrowisko i zaryzykuje stwierdzenie, ze jestescie nietolerancyjni. Jesli sie komus podoba cos czego Wy nie lubicie to juz jest be. A nie daj Boze skrytykuje to co Wy lubicie. A podobno muzyka lagodzi obyczaje?!
Piotrze, zapraszam na forum www.porcys.com, znanej w coraz szerszych kręgach (między innymi dlatego, że jej założycielem i redaktorem naczelnym jest wokalista The Car Is On Fire) stronki poświęconej muzyce alternatywnej. Tam dopiero słowo "nietolerancja muzyczna" nabiera wielu nowych znaczeń. Możesz uwierzyć że forumowicze Listy są wyjątkowo tolerancyjną i otwartą grupą słuchaczy a sam pomysł antylisty jest wg mnie wart uwagi i wykonania, aczkolwiek od początku jasnym staje się, że nie wszyscy muszą lubić to samo a na antylistę należy patrzeć po części z przymrużeniem oka.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ciekawe czy kiedys sie zdarzy, ze jakas piosenka bedzie na pierwszym na naszej liscie i na pierwszym na naszej antyliscie :P
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Proponuję jednak zmianę nazwy. "Antylista" jest obecna na natenie Antyradia - nie wypada w ten sposób "pożyczać" nazwy. Proponuję "Bubloteka" - nawiązujac i wspominajac dawne dzieje Rozgłośni Harcerskiej

Do nasłuchania
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

moze wiec tez nie wypada pozyczac nazwy?
poza tym mi by sie to kojarzylo z Michaelem Buble :P .
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Kontrlista to chyba jakoś dziwnie brzmi. Więc proszę o jakieś pomysły, bo wbrew tytułowi tego wątku zainauguruję go dzisiaj w nocy.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Ponieważ przewijała się tu na forum nazwa dla piosenek lubianych inaczej tzn. "koszmarek". To proponuję nazwę "Koszmarna lista przebojów" :D
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Strasznie długa. Może nim nie znajdziemy lepszej nazwy będzie to Koszmarlista?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

fajne z tymi koszmarkami :-D
moze wiec Lista Koszmarkow
albo skoro nie Antylista, to Lista Antyprzebojow
choc te koszmarki teraz bardziej mi sie podobaja.
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

"batony" - na cześć Button Hackers

albo "demony" - na cześć De Mono
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

"Bubloteka"
"Kiczoteka"
Do zakibicowania. AZS!!!Olsztyn!!!
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zawiesina »

To może "Kartoflista"? ;-)
Awatar użytkownika
jaszczomp
Posty: 168
Rejestracja: wt lip 04, 2006 1:47 pm
Lokalizacja: Pyrzyce/Stargard

Post autor: jaszczomp »

kiczotrujtop :twisted:
względnie kaczo-
ODPOWIEDZ