Koszmarlista 437

Koszmarki z LP3 — wedle subiektywnej oceny użytkowników Forum

Moderatorzy: ku3a, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Mateusz

detektyw
Posty: 1608
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:38 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Koszmarlista 437

Post autor: detektyw »

1. Fisz Emade Tworzywo - PYŁ
2. Fisz Emade Tworzywo - ZWIEDZAM ŚWIAT
3. Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs - ŚLADY
4. Kortez - ZOSTAŃ
5. Król - ZAKLĘCIE
6. Archive - BLACK AND BLUE
7. Patrick The Pan feat. Dawid Podsiadło - NIEDOPOWIEŚCI
8. Curly Heads - BURNING DOWN
9. Ed Sheeran - BLOODSTREAM
10. Blur - LONESOME STREET
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Koszmarlista 437

Post autor: Martyr »

1. Organek - GŁUPI JA
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Koszmarlista 437

Post autor: avalon1 »

No niestety.
Widzę Koszmarlista jest sztuką dla sztuki, a wklejenie co tydzień podobnego zestawu antypatii jest już dla Was celem samym w sobie. Uważam, ze stać nas na więcej i Lista może być bardziej wartościowa, czyli bardziej odzwierciedlać prawdziwy obraz muzyki. Obecna jej zawartość niestety to wypacza, bądź przekłamuje.

Podam kilka faktów. W ostatnim Top30 tylko 7 utworów było stricte zagranicznych (pominąłem Jaromira), czyli zaledwie 23%!!! Niemal połowa to różnego rodzaju hybrydy, w których warstwa muzyczna jest na drugim miejscu. 6 utworów ze szczytu "wyprodukowały" te same osoby, w dodatku związane z samym radiem. Dodatkowo, kolejne 2 utwory to twórczość "etatowych" pracowników Trójki. Nie wiem czy to prawnie zabronione, ale na pewno rodzące wątpliwości (Trójka jest radiem publicznym, a nie prywatnym). I nie wierzę w tego rodzaju cuda jak nowość na #1 miejscu, w dodatku z pominięciem poczekalni. Pamiętam, że było coś podobnego z Republiką, ale to były inne czasy, w których kilka zespołów rockowych praktycznie rządziło polską sceną muzyczną. Z samych tylko słów Marka Niedźwieckiego wynika, że nawet 1/3 głosów na Listę to nie są głosy słuchaczy!!

Tak więc próbowałem wprowadzić mechanizm weryfikujący tego rodzaju cuda. W dodatku oparty na pomyśle Koszmarlisty.
Jak najbardziej, na Liście jest miejsce dla wszystkich, ale po prostu we właściwych, zdrowych proporcjach, co na pewno wyjdzie wszystkim na dobre. No ale widzę, że wolicie by było tak jak jest, bo jest cacy.

Nawet ktoś mnie tu od tyłu atakuje i próbuje uciszyć...
krzychu78
Posty: 3723
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Koszmarlista 437

Post autor: krzychu78 »

1. Artur Andrus - BABA NA PSY
2. Kortez - ZOSTAŃ
3. Natalia Przybysz - NAZYWAM SIĘ NIEBO
4. Blur - LONESOME STREET
5. Mark Knopfler - SKYDIVER
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

avalon1 pisze:Widzę Koszmarlista jest sztuką dla sztuki, a wklejenie co tydzień podobnego zestawu antypatii jest już dla Was celem samym w sobie.
Oczywiście. Dziwne że dopiero teraz to zauważyłeś.
avalon1 pisze:Uważam, ze stać nas na więcej i Lista może być bardziej wartościowa, czyli bardziej odzwierciedlać prawdziwy obraz muzyki.
Osoby głosujące uważają widać, że jest wystarczająco wartościowa. Także osoby głosujące na tym forum chociaż akurat w ostatnim głosowaniu w top 30 minimalnie przeważały utwory zagraniczne.
avalon1 pisze:Obecna jej zawartość niestety to wypacza, bądź przekłamuje.
Masz rację jeżeli brakuje Ci komercyjnego badziewia (przynajmniej ja je tak odbieram). Ale Trójka ma być w założeniu stacją prezentującą ambitniejszą muzykę.
avalon1 pisze:W ostatnim Top30 tylko 7 utworów było stricte zagranicznych (pominąłem Jaromira), czyli zaledwie 23%!!!
Po prostu słuchacze Trójki nie snobują się na Zachód i doceniają polską muzykę, która muzycznie nie odbiega poziomem od tamtej, a może nawet ją przewyższa (mniej mamy bezwartościowych utworów pisanych tylko żeby się przebić).
avalon1 pisze:Niemal połowa to różnego rodzaju hybrydy, w których warstwa muzyczna jest na drugim miejscu.
I znowu to tylko Twoja opinia. Ja takich utworów znalazłbym kilka i tylko wtedy, gdy mocno bym się starał.
avalon1 pisze: 6 utworów ze szczytu "wyprodukowały" te same osoby, w dodatku związane z samym radiem. Dodatkowo, kolejne 2 utwory to twórczość "etatowych" pracowników Trójki.
Może 5, bo jednak Archive produkował chyba ktoś inny (co do Korteza to też wydaje mi się, że nikt z tamtych). A do meritum to może i tak jest ale różnorodność utworów pokazuje że nie producent jest najważniejszy
avalon1 pisze:Dodatkowo, kolejne 2 utwory to twórczość "etatowych" pracowników Trójki. Nie wiem czy to prawnie zabronione, ale na pewno rodzące wątpliwości (Trójka jest radiem publicznym, a nie prywatnym).
. Skoro słuchaczom Trójki się podoba to w porządku. Poza tym są to twórcy, którzy są znani i popularni także poza LP3 (jeden z nich nawet bardzo ze względu na występy w telewizji).
avalon1 pisze:I nie wierzę w tego rodzaju cuda jak nowość na #1 miejscu, w dodatku z pominięciem poczekalni.
A ja akurat miałbym więcej wątpliwości gdyby utwór wskoczył z poczekalni. Swoją drogą jednym z utworów, który poprzednio tego dokonał było Skyfall. Tamto też było efektem jakiejś manipulacji?
avalon1 pisze:Pamiętam, że było coś podobnego z Republiką, ale to były inne czasy
Tak, to były inne czasy. Rządziły wtedy kartki pocztowe, które przechodziły przez pocztę a ta nie była tak błyskawiczna jak net, w związku z tym gro głosów wysłanych w jednym tygodniu dochodziło w kolejnym (nota bene Republika nigdy nie wskoczyła od razu na pierwsze z pominięciem). A jeżeli chodzi o cuda to w 1982 roku można było głosować telefonicznie i wtedy Private investigations zadebiutowało na LP3 na 6 miejscu a zagrane było pierwszy raz tego dnia po 16. Być może wyżej w ten sam sposób zadebiutowałaby Autobiografia, ale że było to notowanie podwójne (czyli dwa razy więcej głosów) to skończyło się tylko na 17 miejscu.
avalon1 pisze:Z samych tylko słów Marka Niedźwieckiego wynika, że nawet 1/3 głosów na Listę to nie są głosy słuchaczy!!
Z których słów? Proszę o dokładną informację bo z czymś takim się nie spotkałem. A jeżeli nie słuchaczy to czyje?
I tak w ogóle albo manipulują głosujący ale wtedy argumenty o producentach czy muzykach związanych z Trójką nie mają nic do rzeczy albo czynią to dziennikarze nie licząc się z głosami ale od tego to Ty się gdzieś odżegnywałeś.
Awatar użytkownika
Isenor
Posty: 1796
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007( Not. 1301)
Lokalizacja: Radomsko/Warszawa

Re: Koszmarlista 437

Post autor: Isenor »

1. Maleńczuk i Psychodancing - PZPR
2. Organek - GŁUPI JA
3. Mary Komasa - COME
4. Fisz Emade Tworzywo - ZWIEDZAM ŚWIAT
5. Król - ZAKLĘCIE
6. Kortez - ZOSTAŃ
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8818
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Koszmarlista 437

Post autor: VILKI »

1. Artur Andrus - BABA NA PSY
2. Stanisława Celińska - CZERŃ I BIEL
3. Mary Komasa - COME
4. Maleńczuk i Psychodancing - PZPR
5. Perfect - DROGA BEZ ŁEZ
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Koszmarlista 437

Post autor: piotreklp3 »

Moja koszmarlista:
1. ØRGANEK — Głupi ja
2. JAROMÍR NOHAVICA — Nebe je tu
3. KAZIK & KWARTET PROFORMA — Kalifat
4. FISZ EMADE TWORZYWO — Pył
5. MACIEJ MALEŃCZUK I PSYCHODANCING — PZPR
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Koszmarlista 437

Post autor: Aro »

1. Fisz Emade Tworzywo - ZWIEDZAM ŚWIAT
2. Organek - GŁUPI JA
3. Simple Minds - SPIRITED AWAY
4. Mary Komasa – COME
5. Król - ZAKLĘCIE
6. Natalia Przybysz - NAZYWAM SIĘ NIEBO
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Koszmarlista 437

Post autor: rafal92 »

1. Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs - PYŁ
2. Artur Andrus - BABA NA PSY
3. Fisz Emade Tworzywo - ZWIEDZAM ŚWIAT
4. Organek - GŁUPI JA
5. Organek - O, MATKO!
6. Lao Che - TU
7. AC/DC - ROCK THE BLUES AWAY
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Koszmarlista 437

Post autor: Yacy »

1. Organek - O, MATKO!
2. Organek - GŁUPI JA
Awatar użytkownika
darek49
Posty: 556
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 12:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszmarlista 437

Post autor: darek49 »

1. Basia - CRUISING FOR BRUISING
2. Stanisław Soyka & Roger Berg Big Band - LET THE GOOD TIMES ROLL
3. Maleńczuk i Psychodancing - PZPR
4. Tomek Lipiński - TO, CZEGO PRAGNIESZ
5. Organek - GŁUPI JA
6. Toto - CHINATOWN
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Koszmarlista 437

Post autor: avalon1 »

No i znów tylko Kajman...
Kajman, to może przejdziemy na PW? :D
Proszę, powiedz najpierw czemu nie słuchasz Trójki poza Listą, tak napisałeś przy ostatnim notowaniu?
Termin szczyt, nie oznacza dokładnie pierwszą 6-tkę. Wiesz dokładnie o jakie otwory chodzi, więc nie bądź drobiazgowy.
Faktycznie Republika nie debiutowała na #1, ale całkiem sporo razy na #3-4.

Nie chodzi mi wcale o "komercyjne badziewie". Świat nie jest czarny i biały, nie jest nawet monochromatyczny, ma wiele kolorów.
W Trójce jest całkiem sporo dobrej muzyki sprzed lat, po powrocie Balonika się w tej kwestii się jeszcze poprawiło.
No ale niestety nowości to już nic ciekawego mówiąc delikatnie. Promowanie na maksa polskich twórców bo "dobre bo Polskie" (to właśnie snobizm w drugą stronę), a z paszportowych to już mizeria (tylko proszę mi nie wciskać, że na Zachodzie muzyka umarła) i tak potem jest na Liście.
Wczoraj Balonik puszczał nowe utwory Dżemu i Uriah Heep, całkiem dobre, czy trafią na listę? Nie sądzę, bo nie są "trendy"...
No ale Hozierów to jeszcze będzie całe stado.

Słuchałem też wczoraj Powtórki z rozrywki (czy jak się to teraz nazywa), no i był Bukartyk, był Andrus, nawet była jakaś druga część Młynka kawowego. Fajne, wesołe i na swoim miejscu. I niech tam zostanie.

Wklejam cytat z wątku o podkolorowywaniu listy
http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 38a8b00988
"Przyznał (MN) też, że bywają tygodnie, kiedy w ten sposób odrzucana jest ponad jedna trzecia głosów."
Tak więc jeśli w jubileuszowym notowaniu było 8000 głosów (użytkowników kont) to nawet 3000 nie było głosami słuchaczy.
Czyimi - nie słuchaczy, np komputerów, a ogólnie tych którym zależy by być lepszym od innych z pominięciem uczciwości.
Ostatnio zmieniony sob maja 16, 2015 8:04 am przez avalon1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6635
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Koszmarlista 437

Post autor: 4989341 »

01. Fisz Emade Tworzywo - Ślady
02. Voo Voo - GDYBYM
03. Lao Che - Tu
04. Maleńczuk & Psychodancing - PZPR
05. Stanisława Celińska - Czerń i biel
06. Piotr Bukartyk - Serce na patyku
07. Artur Andrus - Baba na psy
08. Mark Knopfler - Beryl
09. Natalia Przybysz - NAZYWAM SIĘ NIEBO
10. Steven Wilson - Perfect life
miszony
Posty: 4754
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Koszmarlista 437

Post autor: miszony »

1. KAZIK & KWARTET PROFORMA — Kalifat
2. MACIEJ MALEŃCZUK I PSYCHODANCING — PZPR
3. ARTUR ANDRUS — Baba na psy
4. JAROMÍR NOHAVICA — Nebe je tu
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Koszmarlista 437

Post autor: seblit »

1. Andrus - BABA NA PSY
2. Voo Voo - GDYBYM
3. Kortez - ZOSTAŃ
4. Soyka & Reszta - LET THE GOOD TIMES ROLL
5. Stanisława Celińska - CZERŃ I BIEL
6. Ed Sheeran - BLOODSTREAM
7. Cree - NA DNIE TWOJEGO SERCA
8. Mark Knopfler - SKYDIVER
9. Samołyk - ZBYT DŁUGIE CZASY
10. puste

Mi w LP3 nie podoba się jedynie odwrót od gwiazd światowej muzyki (bo komercha, fuj, a my tacy ambitni) i wprowadzenie na to miejsce kabaretowego chłamu i marnej piosenki poetyckiej albo na siłę wyszukiwanych niszowych wykonawców. Teraz np. dodano beznadziejnego Łanuszkę z równie beznadziejnym coverem, jakiegoś Bartasa i podrzędny hip-hop. I po co?
Co nie zmienia faktu, że ciekawej muzyki nadal jest sporo i dlatego nadal słucham LP3.
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

avalon1 pisze:Proszę, powiedz najpierw czemu nie słuchasz Trójki poza Listą, tak napisałeś przy ostatnim notowaniu?
Bo słucham muzyki takiej jaką lubię najbardziej (nie tylko ale w znacznej części) oraz muzyki, którą chcę poznać, żeby wiedzieć czy mi się spodoba. Jest to muzyka w znacznej części znacznie bardziej niszowa niż ta, która jest w Trójce (np tacy wykonawcy jak Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane, Angelique Kidjo i w mniewjszych ilościach Damn the Bard, Seasick Steve, Stonebringer, The Pop Group czy Artykuły Rolne). Ale też słucham nagminnie Voo Voo (najlepsza dla mnie płyta w ubiegłym roku na świecie). I przyznam że wcale mi nie zależy, żeby utwory tych wykonawców się na LP3 pojawiały.
avalon1 pisze:Termin szczyt, nie oznacza dokładnie pierwszą 6-tkę.
To mocno się różnimy w rozumieniu tego pojęcia bo miejsce 22 Pyłu to dla mnie szczyt w żadnym wypadku nie jest.
avalon1 pisze:Nie chodzi mi wcale o "komercyjne badziewie". Świat nie jest czarny i biały, nie jest nawet monochromatyczny, ma wiele kolorów.
Ale właśnie praktycznie tylko ono nie jest niszowe. Reszta to mniejsza bądź większa ale nisza.
avalon1 pisze:No ale niestety nowości to już nic ciekawego mówiąc delikatnie. Promowanie na maksa polskich twórców bo "dobre bo Polskie" (to właśnie snobizm w drugą stronę), a z paszportowych to już mizeria (tylko proszę mi nie wciskać, że na Zachodzie muzyka umarła) i tak potem jest na Liście.
W zestawie jest sporo dobrej muzyki zarówno polskiej i zagranicznej, a że słuchacze wybierają polską to widać taka im się najbardziej podoba (ja np w tym tygodniu głosowałem na 5 utworów (w tym na 3 polskie: Voo Voo, Andrusa i Czyżykiewicza). I kompletnie nie mam pojęcia czy były promowane czy nie.
avalon1 pisze:Wczoraj Balonik puszczał nowe utwory Dżemu i Uriah Heep, całkiem dobre, czy trafią na listę? Nie sądzę, bo nie są "trendy"...
A ja sądzę że przynajmniej Dżem się pojawi. A co do Hozierów to na tym forum sporo osób jest zadowolonych, że wreszcie Trójka gra światowe hity.
avalon1 pisze:no i był Bukartyk, był Andrus, nawet była jakaś druga część Młynka kawowego. Fajne, wesołe i na swoim miejscu. I niech tam zostanie.
Ale jeżeli słuchaczom się podobają to czemu nie dawać im szans na pojawienie się na liście. Szczegolnie że np ten Andrus jest znakomoty instrumentalnie, a na poprzedniej płycie Bukartyka były rewelacyjne rockowe kawałki. A Młynek to jesdna z moich ulubionych płyt ostatnich lat i żałuję że tylko dwa utwory z niej pojawiły się na liście.
avalon1 pisze:"Przyznał (MN) też, że bywają tygodnie, kiedy w ten sposób odrzucana jest ponad jedna trzecia głosów."
Jest odrzucana więc nie jest liczona. I są to głosy słuchaczy tylko że nieuczciwych.
seblit pisze:Mi w LP3 nie podoba się jedynie odwrót od gwiazd światowej muzyki
A mnie bardzo cieszy, że nie ma na LP3 przeciętniaków kreowanych na gwiazdy z fatalnym repertuarem (w zestawie zresztą jest ich sporo tylko na szczęście w większości się nie przebijają). No i słowo odwrót nie jest adekwatne bo w Trojce zawsze znaczna część komercyjnej muzyki była pomijana (gdzie Młode Tłoki, Sabrina, Kelly Family, Taylor Dayne?).
seblit pisze:wprowadzenie na to miejsce kabaretowego chłamu i marnej piosenki poetyckiej
Która po pierwsze bardzo się słuchaczom podoba a do tego w znacznej części jest na bardzo wysokim poziomie.
seblit pisze:Teraz np. dodano beznadziejnego Łanuszkę z równie beznadziejnym coverem
No fakt, że wybrano najsłabszy utwór z płyty ale i tak nieźle brzmi.
seblit pisze:jakiegoś Bartasa
Znakomite zwrotki, szkoda że refren psuje nieco wrażenie ale i tak całość na wielki plus. Niestety dorzucono też komercyjnych i marniutkich Chemików.
miszony
Posty: 4754
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Koszmarlista 437

Post autor: miszony »

Kajmanie, o ile Modern Talking, Sabrina i straszne Kelly Family - nie o tyle nie mogę się zgodzić z opinią na temat Taylor Dayne. Miała / ma/ doskonały głos i zgodzę się że to był pop ale na dobrym , światowym poziomie o czym świadczyły min. nominacja do nagród Grammy dla "Tell it to my heart ".
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Koszmarlista 437

Post autor: avalon1 »

A czy pomiędzy Kelly Family, Sabriną itd, a obecnymi "niszami" nie ma nic dobrego?
A ja dziś "zalicytowałem" na Madonne. A co mi tam, nawet poświęciłem na to jednego Knopflera ;-)
Z Waszych wypowiedzi wynika, że jakby w obecnych czasach Sade nagrała Smooth operator, to ten utwór by góra trafił do szczęśliwej 13-tki, no i na Koszmarlistę :D
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

avalon1 pisze:1. A ja dziś "zalicytowałem" na Madonne. A co mi tam, nawet poświęciłem na to jednego Knopflera ;-)
2. Z Waszych wypowiedzi wynika, że jakby w obecnych czasach Sade nagrała Smooth operator, to ten utwór by góra trafił do szczęśliwej 13-tki, no i na Koszmarlistę :D
1. Nic nie poradzę, że głosujesz na cieniutkie utwory potwierdzające miałkość światowej muzyki. Mając do wyboru takie utwory nie dziwię się ludziom że głosują na znacznie lepsze polskie kawałki.
2. A konkretnie z których wypowiedzi wynika? Wprawdzie Sade nagrała kilka rzeczy ciekawszych niż SO, ale myślę, że by tutaj się przebiła choćby ze względu na to, że jest Sade. Wystarczy spojrzeć jak żołnierz dobrze sobie radził.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Koszmarlista 437

Post autor: avalon1 »

A gdzie podsumowanie?

Myślę, że akurat trochę dobrego popu zagranicznego by się na liście przydało, zamiast różnych rodzimych eksperymentów.
To wcale mój ulubiony styl, jednak Madonna z Ghosttown bije na głowę Przybysz i Koteluk, to ta sama kategoria, ale inna liga.
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

W poniedziałek. Wszystkie wyniki pozostały w pracy na pendrivie a drugi raz to mi się nie chce liczyć.
avalon1 pisze:Myślę, że akurat trochę dobrego popu zagranicznego by się na liście przydało, zamiast różnych rodzimych eksperymentów.
Ale sporo popu zagranicznego jest w zestawie ale ludziom bardziej podobają się rodzime produkcje. No i experymentów wśród nich nie widzę żadnych.
avalon1 pisze:To wcale mój ulubiony styl, jednak Madonna z Ghosttown bije na głowę Przybysz i Koteluk, to ta sama kategoria, ale inna liga.
No cóż co do tego utworu Przybysz to się nawet zgodzę ale Mela bijeją bez problemu. A Madonna to zawsze była jedna z niższych list.
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Koszmarlista 437

Post autor: kajman »

Oficjalnie:
1. 3. 29 9 1 Fisz Emade Tworzywo - Zwiedzam świat
2. 4. 29 8 1 Fisz Emade Tworzywo - Pył
3. 1. 29 7 1 Artur Andrus - Baba na psy
4. 2. 27 8 1 Organek - Głupi ja
5. 5. 23 8 1 Maleńczuk & Psychodancing - PZPR
6. 7. 22 5 1 Voo Voo - Gdybym
7. 9. 18 6 1 Lao Che - Tu
8. 6. 18 5 1 Mary Komasa - Come
9. 8. 17 5 1 Stanisław Soyka & Roger Berg Big Band - Let the good times roll
10. N. 16 4 1 Lao Che - Wojenka
11. 13. 14 6 1 Król - Zaklęcie
12. 12. 14 5 1 Fisz Emade Tworzywo - Ślady
13. 18. 13 5 2 Stanisława Celińska - Czerń i biel
14. 17. 13 5 2 Kortez - Zostań
15. 10. 12 3 1 Kazik & Kwartet Proforma - Kalifat
16. 16. 10 4 1 Basia - Cruising for bruising
17. 18. 9 3 2 Florence + The Machine - What kind of man
18. 21. 9 3 2 Janek Samołyk - Złe czasy
19. 15. 9 2 1 Archive - Black and blue
20. 11. 8 3 1 Organek - O matko!
21. 14. 8 2 1 2Tm2,3 - Eli eli lamma sabachtani
22. N. 6 2 2 Jaromir Nohavica - Nebe je tu
23. 25. 5 3 3 Natalia Przybysz - Nazywam się niebo
24. 24. 5 2 3 Tomek Lipiński - To czego pragniesz
24. 28. 5 2 3 Mark Knopfler - Beryl
26. 28. 5 1 1 Florence + The Machine - Ship to wreck
27. 26. 4 1 2 Mela Koteluk - Żurawie origami
28. 28. 3 1 3 Simple Minds - Spirited away
29. 31. 2 1 4 Robert Plant - Embrace another fall
29. 31. 2 1 4 Cree - Na dnie twojego serca
29. N. 2 1 4 Lenny Kravitz - Sex
32. 31. 1 1 5 Blur - Lonesome street
32. 31. 1 1 5 Perfect - Droga bez łez
32. 38. 1 1 5 Steven Wilson - Perfect life
32. N. 1 1 5 Alabama Shakes - Don't wanna fight


i nieoficjalnie:
1. 1. 79 10 1 Fisz Emade Tworzywo - Zwiedzam świat
2. 4. 71 9 1 Organek - Głupi ja
3. 2. 69 8 1 Fisz Emade Tworzywo - Pył
4. 3. 68 8 1 Artur Andrus - Baba na psy
5. 5. 64 9 1 Maleńczuk & Psychodancing - PZPR
6. 7. 58 8 1 Lao Che - Tu
7. 6. 50 6 1 Voo Voo - Gdybym
8. 14. 48 7 2 Kortez - Zostań
9. 12. 44 6 1 Fisz Emade Tworzywo - Ślady
10. 11. 44 6 1 Król - Zaklęcie
11. 8. 43 5 1 Mary Komasa - Come
12. 9. 42 5 1 Stanisław Soyka & Roger Berg Big Band - Let the good times roll
13. 13. 38 5 2 Stanisława Celińska - Czerń i biel
14. 10. 36 4 1 Lao Che - Wojenka
15. 16. 35 5 1 Basia - Cruising for bruising
16. 23. 33 7 3 Natalia Przybysz - Nazywam się niebo
17. 15. 30 4 1 Kazik & Kwartet Proforma - Kalifat
18. 19. 28 4 1 Archive - Black and blue
19. 18. 26 4 2 Janek Samołyk - Złe czasy
20. 20. 25 4 1 Organek - O matko!
21. 17. 24 3 2 Florence + The Machine - What kind of man
22. 24. 21 4 3 Mark Knopfler - Beryl
23. 27. 18 3 2 Mela Koteluk - Żurawie origami
24. 21. 18 2 1 2Tm2,3 - Eli eli lamma sabachtani
25. 22. 16 2 2 Jaromir Nohavica - Nebe je tu
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Koszmarlista 437

Post autor: FOXD »

1. Florence And The Machine SHIP TO WRECK
2. Archive - BLACK AND BLUE
3. Kortez - ZOSTAŃ
4. Organek - GŁUPI JA
5. Florence And The Machine - WHAT KIND OF MAN
6. Mela Koteluk - ŻURAWIE ORIGAMI
7. Natalia Przybysz - NAZYWAM SIĘ NIEBO
8. Mark Knopfler - BERYL
9. 2Tm2,3 - ELI ELI LAMA SABACHTANI
10. Mela Koteluk - TRAGIKOMEDIA
ODPOWIEDZ