Głosowanie na 1272 lp3

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

jotem3 pisze:nie musisz zachęcać - już pierwsze głosy Jason otrzymał (patrz wyżej) :-)
zastanawiam się tylko czemu tak późno ten utwór został włączony do głosowania ?? Przecież Pan Marek w Markomanii puszczał go w sierpniu zeszłego roku ??
ale - lepiej późno ...
chociaż z drugiej strony - mam nadzieję, że będę złym prorokiem, jeśli już zagości wyżej niż w nieszczęśliwej to już z poczekalni się nie wykaraska. Takie utwory jak Life is Wonderful, Say After Me - Bic Rungi czy Venus Envy - Gino Vanelliego - piękne - ale na listę trochę chyba mają daleką drogę ...
No wlasnie, Jason a nie James.
A mi sie wydaje, ze to wejdzie do trzydziestki. To cudenko nalezy jak dla mnie do serii takich tylkotrojkowych piosenek jak ostatnio chocby "Heartbeats". Tylko ze "Heartbeats" mnie nie ujelo, a LIW od poczatku chwycilo mnie za serce. To piosenka ktora ma wielka sile, ale nie taka ktora maja "grzalki", lecz taka ktora pozostawia czlowieka zupelnie bezsilnego. To taki happysad, choc wlasciwie bardziej sadhappy. Odwrotnie niz u Kuby Kawalca i zespolu, mamy tutaj cieply i optymistyczny tekst zaspiewany z takim cudownym bolem, ktory sprawia, ze zastanawiamy sie nad tekstem, nad zyciem, nad sensem, nad tym co i jak jest, bylo i mogloby byc. A ze pozno? "The Blower's Daughter" tez weszlo z rok po tym jak wyszlo na singlu. Licze ze "Life Is Wonderful" bedzie sobie radzic nie gorzej.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

zeta pisze:Bobby swoim pytaniem pobudził moją ciekawość, z którego krańca Polski pochodzisz?
a skad wiesz, ze z kranca? ;-)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

jeszcze jedno - wyglada mi na to, ze byc moze jestesmy swiadkami narodzin kolejnego naszego forumowego przeboju.

and now for something completely different - czy ktos sie wybiera pojutrze na Gunsow? Ja nie chcialbym w trakcie koncertu zglosic nieprzygotowania i znowu mecze "Use Your Illusion" i "Appetite For Destruction".
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

moj zestaw:
1. LIFE IS WONDERFUL - Jason Mraz
2. SUPERMASSIVE BLACK HOLE - Muse
3. NO TOMORROW - Orson - nie ma w zestawie do glosowania, ale nie moge sie powstrzymac! super energy!! - plyta nr 1 w UK
4. MIEC CZY BYC - Myslovitz
5. SPIDER'S WEB - Katie Melua
6. CRAZY - Gnarls Brakley
7. THE HARDEST PART - Coldplay
8. FOLD - Archive
9. WISEMEN - James Blunt
10. GET TOGETHER - Madonna
-------
plyty:
1. Myslovitz - Happiness Is Easy
2. Jason Mraz - Mr. A-Z
3. Coldplay - X&Y
-------
life is wonderful :)
Awatar użytkownika
Frodo
Posty: 48
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 3:19 am
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Frodo »

1 DANI CALIFORNIA - Red Hot Chili Peppers
2 ALL YOU WANT - The Globetrotters
3 LET THERE BE LOVE - Chris Botti & Michael Buble
4 ONE - Mary J. Blige feat. U2
5 FOLD - Archieve
6 LIFE IS WONDERFUL - Jason Mraz
7 WE SHALL OVERCOME - Bruce Springsteen
8 CZERWONE TULIPANY - Negatyw
9 VICARIOUS - Tool
10 NIE MAM CZASU NA SEX Maria Peszek

pozdro
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

1.CONCEIVING YOU - Riverside(Mystic) [-]
2.ON AN ISLAND - David Gilmour(EMI) [-]
3.FOLD - Archive(Warner) [+1]
4.SMILE - David Gilmour(EMI)[+2]
5.SYSTEM - Archive(Warner) [-]
6.DELIKATNIENIE - Swietliki & Boguslaw Linda(Universal)[+1]
7.11:11 - Grzegorz Turnau(EMI) [+1]
8.SONG TO SAY GOODBYE - Placebo(EMI) [+1]
9.TALK - Coldplay(EMI)[+1]
10.THIS IS US - Mark Knopfler & Emmylou Harris(Universal) [+1]

11.STEADY AS SHE GOES - Raconteurs(XL Recordings) [+1]
12.RONDELEK - Mlynek Kawowy(JG) [+1]
13.THE HARDEST PART - Coldplay(EMI)[+1]
15.LIFE WASTED - Pearl Jam(Sony BMG)

Plyty:
Pearl Jam - Yield
Pearl Jam - No Code
Galahad - Year Zero
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Frodo pisze:9 VICARIOUS - Tool
to juz niestety wypadlo, wiec jak chcesz to podmien cos innego w to miejsce
brok
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 05, 2006 1:07 am

Post autor: brok »

Witajcie!!!

Moje typy:

1.LET THERE BE LOVE - Chris Botti & Michael Buble
2.ALL YOU WANT - The Globetrotters
3.SMILE - David Gilmour
4.LONELY DAY - System Of A Down
5.A GDYBYSMY NIGDY SIE NIE SPOTKALI - Anna Maria Jopek
6.CHYBA NA PEWNO - Mieczyslaw Szczesniak
7.WE SHALL OVERCOME - Bruce Springsteen
8.ON AN ISLAND - David Gilmour
9.SONG TO SAY GOODBYE - Placebo
10.ORIGINAL OF THE SPECIES - U2

Pozdrowienia!
mascha
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 08, 2006 11:33 pm

Post autor: mascha »

ku3a pisze:
zeta pisze:Bobby swoim pytaniem pobudził moją ciekawość, z którego krańca Polski pochodzisz?
a skad wiesz, ze z kranca? ;-)
Pochodzę prawie ze środka Polski - z Torunia, ale od wielu lat mieszkam z rodzicami w Gdańsku, więc oboje macie nosa :wink:
Mam blisko na Open'er Festival :D
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ja chcialem sie przejechac na Open'er, ale nikt ze znajomych nie byl chetny, a szkoda, bo na Placebo i Franza F mam wielka ochote. Ale za to dzisiaj mialem mini festiwal, bo na Legii oprocz Guns N'Roses wystapili Sebastian Bach, Oddzial Zamkniety, Kobranocka i mlode chlopaki ze Stanow - 650North (dostalem od nich plytke :-) ). Axl w znakomitej formie! Co za glos, nic sie nie zmienil przez te wszystkie lata :-). No i nikt w ten sposob nie porusza sie na scenie. Znakomity koncert! Oczywiscie niestety nie tak dobry jak bylby gdyby byl tez Slash... Widac nikt tak jak on nie zagra niektorych kawalkow i dlatego nie zagrali "Don't Cry" :-( i kilku innych singli z "Use Your Illusion". Co prawda jeden z gitarzystow gral solowo "Don't Cry" gdy inni poszli odpoczywac albo sie przebrac za scene, ale jego wersja byla po prostu slaba.
zeta
Posty: 1016
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 3:47 pm

Post autor: zeta »

Naliczyłam 12 głosujących, ładnie to wygląda. W końcu nie chodzi o ciągłe bicie rekordów. Ważne, że są osoby, które angażują się, chcą razem słuchać muzyki i dzielić się swoimi odczuciami z nią związanymi. Taka refleksja mnie naszła.
No tak, ale głosowanie na dzisiaj jeszcze nie skończone. Oficjalne wyniki oczywiście poda Ku3a.
Kubo, nie myśl przypadkiem, że chcę Ciebie wygryźć, bo uważam, że robisz to świetnie :)
zeta
Posty: 1016
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 3:47 pm

Post autor: zeta »

mascha pisze:
ku3a pisze:
zeta pisze:Bobby swoim pytaniem pobudził moją ciekawość, z którego krańca Polski pochodzisz?
a skad wiesz, ze z kranca? ;-)
Pochodzę prawie ze środka Polski - z Torunia, ale od wielu lat mieszkam z rodzicami w Gdańsku, więc oboje macie nosa :wink:
Mam blisko na Open'er Festival :D
Z tym nosem wcale nie jest tak dobrze, myślałam, że jesteś z południa :) Byłam raz w Toruniu, jeszcze w liceum, zapamiętałam małą, ale bardzo urokliwą starówkę. A Gdańsk też przepiękny. No i blisko do Gdyni........ Ciekawe czy uda mi się chociaż na jeden dzień pojechać na Festival
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Dzieki :-). Nie liczylem ile na razie osob zaglosowalo, ale jesli faktycznie 12 to niezle. Wydawalo mi sie, ze jakos slabiej to wyglada. Wyniki sa juz prawie gotowe, ale oczywiscie poczekam jeszcze kilka godzin. Licze, ze ktos jeszcze zaglosuje.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

1. I CRIED FOR YOU - Katie Melua
2. SPIDER'S WEB - Katie Melua
3. SMILE - David Gilmour
4. ON A ISLAND - David Gilmour
5. WATERMARK - Enya
6. JAZZ NAD WISLA - T. Love
7. RONDELEK - Mlynek Kawowy
8. NIE MAM CZASU NA SEKS - Maria Peszek
9. KONSTYTUCJE 2006 - Lech Janerka, Sidney Polak, Junior Stress
10. TCHU MI BRAK - Pustki

Dziękuiję.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Zestawik glosujący:

1. PAN PANCERNY - Kult (świetnie się sprawdził na prywatnej potańcównie)
2. FOLD - Archive (napięcie przed koncertem w Trójce rośnie)
3. TCHU MI BRAK - Pustki (szkoda, ze już na wylicie, ale mają spóźnionych nastepców)
4. SŁABOŚĆ CHWILOWA - Pustki (wreszcie!!! Przecież to był oficjalnie drugi singiel grupy)
5. LIFE IS BEAUTIFUL - Jason Mraz (któż to jest ten Jason? Niedzwiedz to ma nosa...Czy potrzeba nam czegoś więcej po meczu z Niemcami?)
6. NEVER WENT TO CHURCH - The Streets (dzekuję pani Agnieszko Sz.)
7. DELIKATNIENIE - Świetliki + Linda (kupić "12"; nie kupić "12", kupić, nie kupić, kupić, nie kupić...)
8. NIE MAM CZASU NA SEKS - M. Peszek (na Marię czas jest zawsze)
9. DALEKA DROGA DO DOMU - Coma (proces przyzwyczajania do nowej płyty grupy trwa)
10. LIFE WASTED - Pearl Jam (bo Pearl Jam wielkim zespołem jest)

Zdążyłem? ;-)

Do nasłuchania
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ktos jeszcze? bo zaraz budka sie zamyka
Tori

Post autor: Tori »

Hi
szukałam stronek o moim ulubionym zespole Archive i trafiłam na to forum. Właściwie nie głosuję na listę trójki, kiedyś owszem, ale od 2 lat już nie, i nawet rzadko przesłuchuję całą piątkową listę, ale zainteresowało mnie wasze głosowanie, przejrzałam sobie i generalnie słuchamy podobnej muzyki - Archive (oczywiście!), Riverside, Gilmour, The Globetrotters, Kult, Coma... Jestem strasznie monotematyczna - dla mnie na pierwszym zawsze jest Archive - Again
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

no to zapraszamy. Zaglosuj, sprawdz jak poszlo Twoim ulubiencom, a moze potem bedziesz tez chciala porownac jak to sie ma do LP3 i moze wrocisz do sluchania Listy :-).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Tori pisze:(...) Jestem strasznie monotematyczna - dla mnie na pierwszym zawsze jest Archive - Again
A zatem — wpisz się na stałe w ten krajobraz, i aktywnie uczestnicz jako zarejestrowana forumowniczka... kolejna niewiasta w tym dotychczas męskim gronie. ZAPRASZAM!
Tori

Post autor: Tori »

zachęciliście mnie :) ale dzisiaj i tak nie będę słuchać listy - wychodzę na miasto. Wrzucę swoję dziesiątkę, a za tydzień zobaczymy, może jeżeli już dzisiaj zaplanuję sobie słuchanie listy, nic mnie nie oderwie, ale nie mogę powiedzieć na 100%, bo ciepło się zrobiło i jest dużo pomysłów

1. FOLD - Archive
2. CONCEIVING YOU - Riverside
3. ALL YOU WANT - The Globetrotters
4. ON AN ISLAND - David Gilmour
5. LET THERE BE LOVE - Chris Botti & Michael Buble
6. WE SHALL OVERCOME - Bruce Springsteen
7. THIS IS US - Mark Knopfler & Emmylou Harris
8. JOHN THE REVELATOR - Depeche Mode
9. DON'T GO - Nouvelle Vague
10. PAN PANCERNY - Kult

Już zapomniałam, że trudno się zmieścić w dziesiątce, zawsze miałam z tym problemy. I mało czasu na zastanowienie. Ciekawe jak ta lista się ułoży i jak się będzie miała do trójkowej. Sprawdziłam ostatnie notowanie, różnice są.
To bawcie się zajebiście!
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Hej. Jestem tu nowy i... wiem ze od razu padnie na mnie grono zagorzalych krytykow. Okej... tylko mnie nie poduście :P

Więc ja troche tu pozmieniam i pokrytykuję. Od paru lat Eurowizja jest totalnie ignorowana na liście. To po prostu wstyd. Kazdy uwaza ze to chala, a pan Marek to juz totalnie wrecz obraza fanow Eurowizji. No, ale nasza nieliczna (niestety) grupa sie tym nie przejmuje. Prawdopodobnie zadnej piosenki nie ma w zestawieniu , na ktora dam tu glosa no ale..... tak bywa.

1. Lordi - Hard Rock Hallelujah - ta piosenka to w ogole wypas, mozna sie przy niej absolutnie wyzyc. wstyd ze nie ma je jw zestawie. ale pan marek niestety nie daje listy dla ludzi, tylko dla siebie. dlatego nie bylo ani o-zone ani las ketchup ani pozniejszych kawalkow britney ani wiekszosci numerow lez krzysztofa krawczyka.... nie wazne czy ich lubie czy nie to jest fakt po prostu :(

2. Severina - Moja stikla - swietna chorwacka wokalistka w tym roku byla na eurowizji z super smieszna piosenka Moja stikla, po jej wysluchaniu kazdy dol znika!

3. Texas Lightning - No, No, Never - byli w tym roku na eurowizji od niemiec. niesteyt ignorowani jak ich troje. wiem, bo niedawno wrocilem z tygodniowej wymiany w niemczech. ani razu nie widzialem teog kawalka poza dzownkami do telefonow......

4. The Pussycat Dolls & Will.i.am - Beep! ----> radioy hit w Niemczech. Wierzcie lub nie ;-)

5. Silbermond - Unendlich - swietny kawalek niemiecki, jestem pod wrazeniem :) mix gracii evanescence i innych artystow

6. Ich Troje & Real McCoy - Follow My Heart ---> na zlosc panu markowi :) ich troje nie sa tacy zli jak wszysyc mowia, to glupota

7. Las Ketchup - Bloody Mary ----> to samo co wyzej :)

8. Arsenium, Natalia Gordienco & Connect - R - Loca ----> byly ozonowiec naprawde swietie spiewa LIVE!

9. Blog 27 - Wid Out Ya ----> to nie sa glupie dzieciaki! One sa swietne. No i to one byly na 17 miejscu na Germany Top 100 Singles, a nie panna Anna Maria :>

10. zeby nie bylo ze listy trojki nie slucham to Katie Melua - Spider's Web. Ta piosenka wzbudza takie dziwne uczucia w człowieku..... Eeech :)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

juz czuje ze zostane ostro pojechany :) to jeszcze dodam ze piosenki eurowizyjne sa takie swietne bo mozna latwo przetlumaczyc je na rozne inne jezyki... to jest wlasnie najwieksza frajda, piosenka w 15 jezykach :) najlepiej sie nadaje Elena Risteska - Ninanajna z tego roku, po prostu slowa same sie tworza...przynajmniej po niemiecku i polsku :) wraz z angielskim i macedonskim to juz sa 4ery....a beda 44ery :)

aha.....bal wiedenski w wykonaniu ich troje byl bardzo nieniesmaczny :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

przede wszystkim format! Powinno byc TYTUL PIOSENKI - Nazwa Wykonawcy, czyli najpierw tytul, potem wykonawca i tytul duzymi literami. Naprawde przez te kilka minut ktore bede to poprawial moglbym co innego zrobic.

po drugie - sam zestaw piosenek. to w ogole pomine milczeniem. To tylko moze zdopinguje nas do tego, zeby ustalic scisle zasady na jakie piosenki mozna glosowac.

po trzecie - glosowanie zakonczone!
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

juz czuje ze zostane ostro pojechany
Ja nie bedę krytykował, bo każdyu ma swoje indywidualne gusta muzyczne.
piosenki eurowizyjne sa takie swietne bo mozna latwo przetlumaczyc je na rozne inne jezyki... to jest wlasnie najwieksza frajda
w końcu eurowizja jest dla ludzi. dla przeciętnych, laików muzycznych, nie dla znawców, czego tutaj oczekiwać. Zgadzam się ze sa proste i łatwo przetłumaczalne, ale w sumie o to chodzi
Od paru lat Eurowizja jest totalnie ignorowana na liście
To fakt, zaczęło się od momentu, kiedy eurowizja zmieniła zasady, że głosuje nie jurry a widzowie. obiektywnie mówiąc, to nie ma za bardzo z czego wybierać, bo nawet gdyby pan Marek wpuścił do zestawu wszystkie przez ciebie wymieniane piosenki, to może raptem 2-3 utwory zaznałyby szczęścia bycia w 50, bąź 30.
Lordi - Hard Rock Hallelujah - ta piosenka to w ogole wypas, mozna sie przy niej absolutnie wyzyc. wstyd ze nie ma je jw zestawie. ale pan marek niestety nie daje listy dla ludzi, tylko dla siebie
Zgadzam się Lordi górą!- szczególnie wersja nie-eurowizyjna, dłuższa. Lista jest tworzona przez pana marka i niestety (albo stety) to on wybiera co ma trafić na listę. Fakt, czasem to ogranicza wybór słuchaczy.
Ich Troje & Real McCoy - Follow My Heart ---> na zlosc panu markowi ich troje nie sa tacy zli jak wszysyc mowia, to glupota
fakt, że piosenka na eurowizję była trafnym wyborem, bo spełniała podstawowe wymogi i kryteria aby podobac sie na tym festiwalu- za dużo było jednak w tym przepychu i poliglotycyzmu!
ich troje było już kiedyś na liscie i w gruncie rzeczy ich muzyka z pierwszych płyt niczym sie nie różniła od piosenek lansowanych w trójce, jednak postać Michał W. sprawiła, ze odstraszył chyba Marka N. Podobnie z innymi wykonawcami (virgin, łzy)
zeby nie bylo ze listy trojki nie slucham to Katie Melua - Spider's Web. Ta piosenka wzbudza takie dziwne uczucia w człowieku..... Eeech
Co racja, to racja. poprzednia płyta jest tez znakomita, tylko niestety nie wypromowana :?
zeta
Posty: 1016
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 3:47 pm

Post autor: zeta »

Ale tu się dzieje! Chciałabym wtrącić swoje trzy grosze, ale teraz spieszę się do sklepu po kapselki z zawartością, żeby niczego nie brakowało podczas słuchanie naszej ulubionej listy.
Ruszamy o 18-tej :)
ODPOWIEDZ