Radiowa Piosenka Miesiaca

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderator: jollyroger72

Re: Radiowa Piosenka Miesiaca

Postprzez djjack » Pt lut 26, 2016 11:02 pm

marcinparys11 napisał(a):(...)
P.S. W ubiegłym roku w tym samym antykwariacie natrafiłem na "Panoramę" nr 34 z 20 sierpnia 1961. Jedną z ważnych informacji zawartych na drugiej stronie było umocnienie granicy Niemieckiej Republiki Demokratycznej w Berlinie (czyli zbudowanie muru w nocy z soboty na niedzielę 12/13 sierpnia). W kąciku muzycznym tego numeru zamieszczono piosenkę plebiscytową - ale gdzieś zawieruszyłem kartkę z zapisanym tytułem. Może ją znajdę?

Sprawdziłem.
To był utwór "Przejeżdżający pociąg". Muzyka - Henryk Klejne. Słowa - Tadeusz Urgacz.
djjack

Postprzez marcinparys11 » So lut 27, 2016 10:51 pm

Dziękuję! I oczekuję na dalsze piosenki drukowane w "Panoramie".
Teksty i nuty piosenek zamieszczały w tamtych czasach okazjonalnie także inne gazety, np. "Przyjaciółka", "Nowa Wieś" oraz... "Ilustrowany Magazyn Turystyczny - IMT".
marcinparys11

Postprzez djjack » Pt mar 04, 2016 10:59 pm

marcinparys11 napisał(a):(...)
Zapotrzebowanie na ciąg dalszy - przynamniej z mojej strony jest ogromne. I czekam.
(...)

"Panorama Śląska"
Rok 1960 (c.d.)
Nr 34 "Tak tak". Muzyka - H. Giraud, słowa - J. Kulmowa. Premiera 20 VIII.
Nr 35 "Dingo". Muzyka - Romuald Żyliński, słowa - J. Gałkowski, B. Choiński. Premiera - 27 VIII.
Nr 36 "Księżyc na karuzeli". Muzyka - Robert Filiński, słowa - Jan Zalewski. Premiera - 3 IX.
Nr 37 "Moja ulica". Muzyka - Edward Pałasz, słowa - Alojzy Pałasz. Premiera - 10 IX.
Nr 38 "Są takie dni...". Muzyka - Wojciech Piętowski, słowa - Kazimierz Winkler. Premiera - 17 IX.
Nr 39 "Ala ma asa". Muzyka - Waldemar Kazanecki, słowa - Anna Jakowska. Premiera - 24 IX.
Nr 40 "Trochę wiosny jesienią". Muzyka - Robert Filiński, słowa - Teresa Filińska. Premiera - 1 X.
Nr 41 "Liliowy wrzos". Muzyka - Romuald Milner, słowa - Krystyna Chudowolska. Premiera - 8 X.
Nr 42 "Deszczowy koncert". Muzyka - Zygmunt Karasiński, słowa - Ola Obarska. Premiera - 15 X.
Nr 43 "Milczenie". Muzyka - Izaac Dunajewski, słowa - Mirosław Łebkowski. Premiera - 22 X.
Nr 44 "To niby takie proste". Muzyka - Wiktor Kolankowski, słowa - Włodzimierz Patuszyński. Premiera - 29 X.
Nr 45 "Buenos Dias". Muzyka - melodia ludowa z Kuby, słowa - Kazimierz Winkler. Premiera - 5 XI.
Nr 46 "Cyrk jedzie". Muzyka - Derwid, słowa - Tadeusz urgacz. Premiera - 12 XI.
Nr 47 "Pójdziemy w deszcz". Muzyka - A. Markiewicz, słowa - Zalewski. Premiera - 19 XI.
Nr 48 "Gdy zakwitną białe tulipany". Muzyka - W. Kazanecki, słowa - A. Jakowska. Premiera - 26 XI.
Nr 49 "Na Francuskiej". Muzyka - B. Sielicki, słowa - B. Choiński, J. Gałkowski. Premiera - 3 XII.
Nr 50 "Pociągi na mostach". Muzyka - Lucjan W. Kaszycki, słowa - Tadeusz Śliwiak. Premiera - 10 XII.
Nr 51 "Na ulicach Rio". Muzyka - Henryk Krakowiak, słowa - L. J. Kern. Premiera - 17 XII.
N 52 - nie było piosenki.
djjack

Postprzez marcinparys11 » Cz mar 17, 2016 9:06 pm

Pierwszy raz od chyba trzech tygodni wszedłem na forum - i bardzo dziękuję za zestawienie! Mam cenny materiał do analizy.
marcinparys11

Rok 1961

Postprzez djjack » N mar 20, 2016 4:02 pm

"Panorama Śląska"
Rok 1961
Numer 1 - nie było piosenki.
Numer 2 "Uliczka za mgłą" (piosenka-walc). Muzyka - Robert Filiński, słowa - Jan Zalewski.
Numer 3 "Elwira" - walc z repertuaru Jerzego Michotka. Muzyka - Czesław Aniołkiewicz, słowa - Jan Gniazdowski.
Numer 4 "Romeo". Muzyka - Henryk Klejne, słowa - Tadeusz Urgacz.
Numer 5 "As i dama kier". Muzyka - Janusz Mentel, słowa - Zbigniew Sztaba.
Numer 6 "Pierwsze bzy" - piosenka z repertuaru Mieczysława Fogga. Muzyka - Aleksander Barchacz, słowa - Edward Fiszer.
Numer 7 "Bajeczki śpią". Słowa i muzyka - Jan Markowski.
Numer 8 "Mexicana". Muzyka - Wł. Pawelec, słowa - Z. Kaszkur i Z. Zapert.
Numer 9 "Nim zamknę drzwi". Muzyka - Wojciech Ppiętowski, słowa - Janusz Odrowąż.
Numer 10 "E. Mezzanotte". Muzyka - Cozzoli-Campari, słowa polskie - M. Wojnicki.
Numer 11 "Mój pierwszy bal". Muzyka - Franciszka Leszczyńska, słowa - Agnieszka Osiecka.
Numer 12 "Żabka i miś". Muzyka - Romuald Żyliński, słowa - Roman Sadowski.
Numer 13 "Parasolki, parasolki". J. Słowikowski, P. Hertel.
Numer 14 "Złoty pierścionek". Muzyka - Jerzy Wasowski, słowa - Roman Sadowski.
Numer 15 - brak informacji.
Numer 16 "Cowboy Joe" - piosenka z repertuaru Alicji Seidel. Muzyka - Kryspin Barba, słowa - E.A.W. Almar.
Numer 17 "Alabama". Muzyka - Romuald Żyliński, słowa - B. Choiński, J. Gałkowski.
Numer 18 "Oddaj mi każdy dzień".
Numer 19 "Włóczęga we dwoje". Muzyka - G. Becaud, słowa polskie - Agnieszka Osiecka.
Numer 20 "Fotoplastikon". Muzyka - Jezy Wasowski, słowa - Jan Zalewski.
Numer 21 "Gdy mi Ciebie zabraknie". Muzyka - K. Winkler, słowa - J. Abratowski.
Numer 22 - brak informacji.
Numer 23 - brak informacji.
Numer 24 "Może ktoś przyjdzie" - z repertuaru Kaliny Jędrusik. Muzyka - Romuald Żyliński, słowa - Jadwiga Dumnicka.
Numer 25 "Zielona niedziela" (walc). Muzyka - Jerzy Kaszycki, słowa - Tadeusz Śliwiak.
Numer 26 "Lato" - piosenka z filmu "Szatan z VII klasy". Muzyka - Witold Krzemiński, słowa - L.J.Kern.
Numer 27 "Dla Ciebie miły" - piosenka Plebiscytu Piosenki. Muzyka - R. Sielicki, słowa - M. Łebkowski.
Numer 28 "Ja Ci nie wierzę" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - J. Gert, słowa - B. Brok.
Numer 29 "Jak Ty nic nie rozumiesz" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - M. Sart, słowa - J. jurandot.
Numer 30 "Jeszcze poczekajmy" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - J. Wasowski, słowa - B. Brok.
Numer 31 "Kuglarze" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - H. Klejne, słowa - T. Urgacz.
Numer 32 "Najtrudniejsze są chwile pożegnań" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - Henryk Kaszczyc, słowa - Andrzej Tylczyński, Zbigniew Zapert.
Numer 33 "Powiedz gdzie pójdziesz nocą" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - A. Żyliński, słowa - A. Bianusz.
Numer 34 "Przejeżdżający pociąg" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - Henryk Klejne, słowa - Tadeusz Urgacz.
Numer 35 - brak informacji.
Numer 36 - brak informacji.
Numer 37 "To płynie czas" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - Wiesław Machan, słowa - Helena Kołaczkowska.
Numer 38 "Ziemia do kwiatów" - piosenka plebiscytowa. Muzyka - Franciszka Leszczyńska, słowa - Roman Sadowski.
Numer 39 "Walczyk na cztery ręce". Muzyka - H. Kaszczyc, słowa - L. Starski.
Numer 40 "Guarda che luna". Muzyka - G. Malgoni, słowa polskie - Andrzej Barski.
Numer 41 "Piosenka prawdę Ci powie". Muzyka - Marek Sart, słowa - Karol Kord.
Numer 42 "Al di la" - piosenka z repertuaru Betty Curtis, nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w San Remo. Na życzenie czytelników podajemy piosenkę z włoskim tekstem. Muzyka - Mogol-Donido.
Numer 43 "Dzieci Pireusu" (Dzieci podwórka). Muzyka - Manos Hadjidakis, słowa - K. Osiecka.
Numer 44 "Malaguena". Muzyka - E. Ramirez, słowa - ola Obarska.
Numer 45 "Kocham Cię". Muzyka - Kirkulesku, słowa - Nina Pilchowska.
Numer 46 "Nim zamknę drzwi". Muzyka - Wojciech Piętowski, słowa - Janusz Odrowąż.
Numer 47 "Nie patrz na mnie tak". Muzyka - Z. Karasiński, słowa - k. Winkler.
Numer 48 "Łazienkowskie mgły". Muzyka - B. Klimczuk, słowa - A. Dobrowolski.
Numer 49 - nie było piosenki.
Numer 50 "Choć wiem". Muzyka - Hanna Skalska, słowa - Kazimierz Szemioth.
Numer 51 "Gorącą nocą". Muzyka - Ryszard Sielicki, słowa - H. Kołaczkowska i M. Łebkowski.
Numer 52 "Gitanilla" - walc meksykański. Muzyka - Marek Sart, słowa - Helena Kołaczkowska.
Numer 53 - nie było piosenki.
djjack

Postprzez marcinparys11 » Cz mar 31, 2016 8:07 pm

Pasjonujące! Ciekawe, jak długo ten wątek istniał w "Panoramie".
marcinparys11

Poprzednia strona

Powrót do Inne listy przebojów