LP Trójka nr 364 - 07.04.2017 - Piotr Metz

LP Trójka to nowa audycja (na antenie od 9 kwietnia 2010), nadawana w piątkowe przedpołudnie (kiedyś w paśmie „Tu Baron”, obecnie w paśmie „Do południa”) — wspomnienia, nowe nagrania, propozycje z aktualnego Topu... czyli wszystko co związane z LP3.
Poczekalnia LP3 – na antenie od 9 września 2017 roku – w każdą sobotę od 7 do 9, prowadzący: Piotr Baron

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 364 - 07.04.2017 - Piotr Metz

Post autor: bobby-x »

Piszesz, że muzycznie kiepskie czasy? Nie zgodzę się, każdy gatunek muzyczny może ma swoje lepsze i gorsze czasy ale ograniczenie się Panów Redaktorów do tego co wpuszczają do zestawu to jedno, a drugie to co grają z tego zestawu, czemu nie mogłem usłyszeć Chainsmokera z Coldplayem, czemu nie ma tego na playliście Trójki? Wiem, wiem zaraz napiszecie, że to komercja a Trójka to nie grała największych przebojów z list UK i US w dawnych czasach, oczywiście z pewnymi wyjątkami (Modern Talking ..., Sandra... Metallica sprzed czarnego albumu...).
Trzecie to na pewno coraz większa niszowość Trójki, np. Ed Sheeran, czemu nie może wyjść z poczekalni? A no temu bo słuchacz "ten mainstreamowy, komercyjny" dla mnie tzw. słuchacz "popowy" już dawno Trójki a jeśli słucha to już nie głosuje bo widzi co się dzieje. A lista przebojów to przecież ma być różnorodność, prawda? Patrz Alina mówi o Edzie, 15 tygodni na pierwszym w Holandii z Shape Of You, u nas ten mniej komercyjny został dodany, czemu? Shape Of you za bardzo komercyjny, nie spodobał się Redaktorom.
Czwarte, brak zainteresowania redaktorów, choćby próba poradzenia sobie z Facebookiem. Czy to jest jeszcze Lista Trójki, dla mnie to jest lista akcji na tym portalu, a nie głosów słuchaczy. Zobaczysz gdzie będzie zeszłoroczny numer jeden z Polskiego Topu.
Po piąte ... można by jeszcze długo pisać....
Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 364 - 07.04.2017 - Piotr Metz

Post autor: piotreklp3 »

VILKI pisze:z drugiej jednak strony po odejściu Pana Marka do ZP balonik dostał za dużo swobody i zrobił z listy ...swoją autorską audycje
Chyba żartujesz? To był świetny okres w historii lp3: liczne i często nieoczywiste nowości, nieprzewidywalne ruchy, dynamiczna poczekalnia, ale też top30 (trzy utwory ze stażem +15 tygodni, a nie trzynaście, jak się zdarza w ostatnich latach). Chciało się tego słuchać :D To się już nie wróci, zwłaszcza, że Trójka gra coraz smutniej, ciszej i bardziej przewidywalnie niż kiedyś. Chętnie posłuchałbym zupełnie nowego głosu w paśmie przedpołudniowym...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: LP Trójka nr 364 - 07.04.2017 - Piotr Metz

Post autor: VILKI »

zerknij na tamte notowania i wskaż mi ile jest utworów popowych. dwa? trzy?? ale rozumiem że możesz mieć takie wrażenie bo... nie pamiętasz list z lat 80-90... sposobu ich prowadzenia. bo o to mam głównie żal do balonika... (zasady listy itd)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 364 - 07.04.2017 - Piotr Metz

Post autor: bobby-x »

Rozumiem, że pytanie zadajesz Piotrkowi-lp3. Ja pamiętam tamte notowania, więcej było utworów popowych. Co do Balonika, masz rację, ciągłe gadanie na antenie, które utwory są jego ulubionymi, jest mocno drażniące. To jest ponoć lista słuchaczy a nie prowadzących, takie wywody nad wykonawcami powinny być prowadzone w audycjach autorskich a nie w liście.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: LP Trójka nr 364 - 07.04.2017 - Piotr Metz

Post autor: VILKI »

trafiłeś w sedno. to właśnie mam na myśli...ostatnio to nawet utwory które awansują czy spadają są bez znaczenia bo w całości balonik gra tylko "swoje" utwory a te bee to najchętniej po kilkanaście sekund (a to była kiedyś żelazna zasada listy). a za zestaw do glosowania to powinien się wziąść kto ma na to WIĘCEJ czasu (więcej utworów różnorakich, szybszy przemiał ich)
15 tyg minimum w zestawie to bezsens bo jeśli piosenka do 5 tyg nie zaistnieje to z tego nic nie będzie. co do wykonawców typu Ed czy Coldplay też dużo prawdy... tylko co takie gadanie pomoże?...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: LP Trójka nr 364 - 07.04.2017 - Piotr Metz

Post autor: Piotr »

bobby-x pisze:Czwarte, brak zainteresowania redaktorów, choćby próba poradzenia sobie z Facebookiem. Czy to jest jeszcze Lista Trójki, dla mnie to jest lista akcji na tym portalu, a nie głosów słuchaczy. Zobaczysz gdzie będzie zeszłoroczny numer jeden z Polskiego Topu.
Nie wywołuj wilka z lasu…
ODPOWIEDZ