poszukuję: Oddział Zamknięty - Dobre rady

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

janusz2012
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 13, 2013 12:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

poszukuję: Oddział Zamknięty - Dobre rady

Post autor: janusz2012 »

Witam wszystkich userów tutejszego forum. Jestem tu zupełnie nowy i jest to mój pierwszy post, zresztą nie wiem czy dobrze że otworzyłem nowy temat, czy powinienem się gdzieś wpiąć, np do Taśmociągu. Jeśli tak, to poprawcie mnie. Krótko o sobie, listę znam od 82r a dokładnie odkąd na listę wszedł "Ten wasz świat" OZ, i mam na koncie LP3 sporo wysłanych kartek pocztowych. Jeśli chodzi o sprawę z jaką tu przychodzę. Na początku lat 80-tych w pr 3 była puszczana piosenka OZ "Dobre rady" w pierwszej wersji, tj z harmonijką ustną na której pogrywał K. Jary Jaryczewski, Ta wersja nigdy nie była na liście, natomiast druga wersja która znalazła się na pierwszej płycie OZ, w 83r weszła na listę. Stąd moje pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest jakaś możliwość zdobycia tej pierwszej wersji Dobrych rad ? Przypuszczam, że tą wersję, może posiadać M. Niedźwiedzki w swoich prywatnych zbiorach. Pisałem do Muzycznej poczty UKF,
i T. Żąda puścił "Dobre rady" ale niestety, wersję z pierwszej płyty. Pozdrawiam.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: poszukuję: Oddział Zamknięty - Dobre rady

Post autor: danco28 »

A czy to czasem nie chodzi o utwór: Świat rad?
janusz2012
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 13, 2013 12:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

Re: poszukuję: Oddział Zamknięty - Dobre rady

Post autor: janusz2012 »

Dobre rady, czy Świat rad, w obu przypadkach słowa piosenki są te same, ale trochę inne wykonanie.Pod koniec utworu, zamiast solo na gitarze, była harmonijka, poza tym Jary śpiewał znacznie niżej, nie pamiętam, czy wtedy nazywano ten utwór Świat rad czy Dobre rady. W każdym razie wiadomo było o co chodzi. Podobna sytuacja miała się z utworem "Odmienić los", pierwotny tytuł to "Z`dnia na dzień". Choć w tym przypadku wersja tej piosenki była tylko jedna. Kwestia, czy ten utwór jest do zdobycia ?
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: poszukuję: Oddział Zamknięty - Dobre rady

Post autor: danco28 »

Jeśli ta pierwotna wersja jest w trójkowej fonotece, to pozostaje spróbować poprosić Pana Marka o jej odnalezienie i wyemitowanie w "LP Trójce".

marek.niedzwiecki@polskieradio.pl

Powodzenia!
ODPOWIEDZ