Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

Z historii forum... ;)
słoik, 21 września 2010 pisze:A tak w ogóle to musisz wykonywać tytaniczną pracę skanując Archiwum chronologicznie, rozumiem, że starasz się dostać do jakichś źródeł dotyczących wszystkich tytułów, które się na Liście pojawiły.
danco28, 21 września 2010 pisze:Jakby tu napisać... Błędy w archiwum wychodzą na jaw przy okazji prac jakie obecnie trwają nad pewną rzeczą związaną z lp3. Na razie nic więcej nie mogę napisać... ;) Jak śpiewała kiedyś Violetta Villas - "Przyjdzie na to czas"... Obrazek
---> skok do postu Przyszedł właśnie ten czas. ;)

Rok i jeden dzień później...
danco28, 22 września 2011 pisze:A te moje poprawki, jak i to wyliczenie to wynik "innej działalności". Na razie nic więcej nie mogę napisać. Ale już niedługo... ;)
gżegoż, 22 września 2011 pisze:Czyżbyś pisał jakąś książkę, w stylu "Leksykon utworów goszczących na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia"? :) Albo pracę lic/mgr/dr na podobny temat? To nawet wydaje mi się prawdopodobne, skoro tak szczegółowo analizujesz zapisy poszczególnych utworów i w tym celu szukasz nawet okładek płyt :) Jeżeli dobrze "kombinuję", to taka publikacja mogłaby się stać wśród fanów listy bestsellerem, więc mocno trzymam kciuki!
---> skok do postu Pudło. Znaczy... małe pudełko. Znaczy... prawie, prawie... ;)

Już jest! Pomysł przyszedł gdzieś w lutym 2009 roku. Czas realizacji: marzec 2009 - wrzesień 2011. A cóż takiego? Tego można się dowiedzieć pisząc do mnie "maila zapytaniowego" ;) na adres: archiwum_lp3@wp.pl

Wszystkich prawdziwych sympatyków lp3, tylko tych zarejestrowanych na forum - zapraszam do pisania. Sądzę, że warto!

Jednocześnie mała prośba, aby w "mailu zapytaniowym" podpisywać się również nickiem forumowym. Będzie mi wtedy łatwiej rozeznać się z kim mam przyjemność korespondować. Z góry dziękuję.

Także do napisania na gruncie mailowo/prywatnym...
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2012 11:50 pm przez danco28, łącznie zmieniany 4 razy.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

Odczekałem cierpliwie kilka tygodni... i muszę niestety stwierdzić, iż zainteresowanie ze strony forum niewielkie. :( Co prawda pierwszego dnia tj. 24 października 2011 napisało do mnie osiem osób. W listopadzie tylko dwie. Od tamtej pory cisza... :(

Niepokoi mnie brak zainteresowania ze strony weteranów tegoż forum. (?) Dlatego też postanowiłem zrobić rzecz niecodzienną, a mianowicie podzielić się z Wami pierwszymi komentarzami, jakie do mnie dotarły. Tak dla zachęcenia innych. Komentarze anonimowe, bo nie wiem czy ich autorzy życzyli by sobie, abym cytował ich wypowiedzi w tym miejscu.

Ewentualnie jeszcze poproszę osoby z forum, które już wiedzą co i jak... o małą rekomendację, ale tylko w dwóch słowach! Coś na wzór "Warto pisać!" Z góry dziękuję. :)

No a teraz wspomniane pierwsze pozytywne komentarze, za które jeszcze raz w tym miejscu bardzo dziękuję! :)
Naprawdę gratuluję. To musiało zająć dużo pracy i trudności, a przede wszystkim czasu.
Przede wszystkim gratuluję pomysłu i roboty! Dużo trzeba mieć determinacji i cierpliwości - brawo, brawo! :)
Rewelacja, dzięki za zaproszenie.
Widzę, że wykonano bardzo dużo pracy przy tworzeniu tego wszystkiego. Jestem pełen podziwu i optymizmu, oraz życzę wszystkiego najlepszego.
Rewelacja! Wielki podziw i szacunek, dla włożonej tu pracy.
Rewelacyjnie. Słów nie mam - wcześniej podziękowałem i robię to ponownie - WIELKIE DZIĘKI! Mam jeszcze zeszyt z LP Pr. III z lat 80-tych który sam prowadziłem - każdy kolejny numer za wyjątkiem pierwszego. Jednak wspomnienia są bardzo silne po 40-stce.
Super sprawa, jestem pod bardzo mocnym wrażeniem.
Brawo! Szacun... i tak 3-mać!
Świetne (...). Czekałem na to od lat. Szacunek i podziw (...).
... jeśli to nie pomoże, to o dalsze zainteresowanie nie będę zabiegał... Jeśli to COŚ ma służyć tylko kilku osobom. No cóż, mówi się trudno... i żyje się dalej...
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2012 1:09 am przez danco28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: abd3mz »

ja napiszę tak: miałem taki sam pomysł jak danco28 i całe szczęście, że moje prace nad nim zamarły gdy okazało się, że na 1500 notowanie się nie wyrobię - ba! ledwie ułamek udało misie zrobić! - bo inaczej wkurzyłbym się, gdyby okazało się że straciłem tyle czasu. ;)
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: emilencja »

powiem tyle:

KAŻDY, kogo choć trochę interesuje historia Listy KONIECZNIE POWINIEN zainteresować się tym postem

wielki, naprawdę wielki szacun

pozdrawiam
E.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

emilencja pisze:KAŻDY, kogo choć trochę interesuje historia Listy KONIECZNIE POWINIEN zainteresować się tym postem
Dzięki wielkie! Ale czy to aby nie za głośno z tą czerwienią? ;)
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: TomaszBr »

Tak, to prawda! Świetna rzecz, kolega się mocno napracował! Korzystam dosyć często, przydatne, choć niewątpliwie pracochłonne. Naprawdę gratuluję i apeluję o zainteresowanie!
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: herMMan »

danco28 pisze:Odczekałem cierpliwie kilka tygodni... i muszę niestety stwierdzić, iż zainteresowanie ze strony forum niewielkie.
Ja dla przykładu korzystam z zasobów Twych bardzo często i choć nie wyraziłem uznania pisząc do Ciebie, wiem jaka to ogromna i czasochłonna praca. Również wiele serca włożyłeś w to przedsięwzięcie. Polecam wszystkim!

P.S. Noszę się z zamiarem napisania do Ciebie danco28 w sprawie pośrednio związanej z tym tematem ale to jak znajdę trochę więcej czasu :)
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: emilencja »

danco28 pisze:Ale czy to aby nie za głośno z tą czerwienią? ;)
Stary, włożyłeś w to tyle pracy i czasu (a naprawdę wiem coś na ten temat), że o tym nie powinno się mówić, ale KRZYCZEĆ :)

pozdrawiam
E.
gżegoż

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: gżegoż »

danco28 pisze:Ewentualnie jeszcze poproszę osoby z forum, które już wiedzą co i jak... o małą rekomendację, ale tylko w dwóch słowach! Coś na wzór "Warto pisać!"
Skoro muszą być tylko dwa słowa, to... GORĄCO POLECAM! :D Kolega naprawdę wykonał ogromną pracę i cały czas nie mogę wyjść z podziwu. Naprawdę ogromny szacunek!
danco28 pisze:Niepokoi mnie brak zainteresowania ze strony weteranów tegoż forum. (?)
Rzeczywiście uważam, że najbardziej zainteresowane powinny być osoby, które słuchają listy już od co najmniej kilkunastu lat i dobrze pamiętają czasy przedinternetowe. Tak więc ich zachęcam w szczególności! :)
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: stavanger »

A ja zachęcam też słuchaczy z krótszym stażem :)
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: pbd2 »

Ja polecam jednym i drugim. I także pragnę wyrazić podziw i uznanie :-)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

Mała zmiana zasad:
danco28 pisze: (...) Wszystkich prawdziwych sympatyków lp3, tylko tych zarejestrowanych na forum - zapraszam do pisania. (...)
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

Zmieniam zdanie i...

Odgruzowuję temat. A nuż się ktoś jeszcze załapie...
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: TomaszBr »

A poza tymi dziesięcioma osobami ktoś jeszcze napisał?
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

danco28 w innym wątku pisze:Do tej pory zainteresowanie z forum wykazali: djjack, Yacy, JaceK, bear, ku3a, abd3mz, TomaszBr, gżegoż, Tomekk, darek49, stavanger, emilencja, Robinson, wwas, mefiu, arkano, pbd2, ManRomantic, bobby-x, jollyroger72, mikrobi, JC, konwicki1980, romec, mark, albarn, atram842, marsvolta, barb42 i Neo01.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

Tydzień temu jeden z forowiczów, napisał do mnie:
Żałuje, że nie napisałem maila zapytaniowego wcześniej, ale co zrobić... :/
Z chęcią dołączę do tego szacownego ekskluzywnego grona.
No więc właśnie, kto chce jeszcze dołączyć do tego szacownego ekskluzywnego grona? Miejsca jest jeszcze sporo... każdy "nowy" z powodzeniem się zmieści... ;)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: tadzio3 »

To jest coś fantastycznego! Niejako spełnienie marzeń, że coś takiego ktoś będzie mógł zrobić. Teraz nie mogę się oderwać od tego :)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9259
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: Martyr »

Gratuluję świetnej idei :D
Tadziu, masz rację ze to spełnienie marzeń :)

edytowano posta
Ostatnio zmieniony sob paź 27, 2012 8:09 pm przez Martyr, łącznie zmieniany 2 razy.
gżegoż

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: gżegoż »

Nie rozumiem, że mąż Cię nie poinformował, w czym rzecz :wink: No chyba, że to był jakiś Wasz specjalny układ: "ja wiem o czymś bardzo fajnym, ale wtajemniczę Cię dopiero wtedy, gdy nadarzy się jakaś specjalna okazja" :wink:
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

Martyr pisze:Dopiero co odkryłam to (***)
gżegoż pisze:Nie rozumiem, że mąż Cię nie poinformował, w czym rzecz :wink: No chyba, że to był jakiś Wasz specjalny układ: "ja wiem o czymś bardzo fajnym, ale wtajemniczę Cię dopiero wtedy, gdy nadarzy się jakaś specjalna okazja" :wink:
Też się zdziwiłem. Nawet napisałem Martyrce:
Jak to - to mąż Yacy wie o (***) już od roku - i nie raczył Ci nic o (***) wspomnieć? Co to za mąż! ;)
Ale mi się teraz oberwie od Yacego! :mrgreen:
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pewna rzecz dość mocno związana z historią lp3.

Post autor: danco28 »

tadzio3 pisze:To jest coś fantastycznego! Niejako spełnienie marzeń, że coś takiego ktoś będzie mógł zrobić. Teraz nie mogę się oderwać od tego :)
Też kiedyś marzyłem o czymś takim! Tym większa satysfakcja, że udało się to zrobić samemu, własnymi ręcyma! ;)

Teraz napiszę coś mocno nieskromnego! Podczas tworzenia tego (***) po cichu sobie myślałem, że pewnie po ogłoszeniu tego na forum "będzie szał". ;) I, że w związku z tym - może jakieś przedstawicielstwo (?) braci forumowej, w ramach podziękowania, za poświęcony czas i trud - ofiaruje mi jakiś symboliczny dyplom dziękczynny (z logo forum, może z autografem Szefa, Rzecznika...). ;)

Powiesiłbym go sobie na ścianie (nie wykluczone, że w ramce!) i spoglądawszy na niego co dzień - przypominałbym sobie, że jednak warto było! ;) No i byłoby się czym pochwalić wśród rodziny i znajomych. To by było coś! :D

Ale bezczelny jestem, nie? Zero skromności! :mrgreen:
ODPOWIEDZ