No to będzie tutaj.

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

No to będzie tutaj.

Post autor: kajman »

Nie ułatwiacie życia, nic, a nic.
Ty nam też.
Jeśli temat ostatniego notowania wyczerpał się, to tzw. wolne wnioski proszę podnosić w innym miejscu. Zamykam ten wątek.
Zamiast odpowiadać w odpowiednim wątku musiałem przenieść się tutaj i przy każdym cytacie muszę kłota dorzucać.
Tydzień temu wzmiankowany delikwent, o nicku 'FOXD' dostał bana na wniosek innego użytkownika Forum (oficjalne zgłoszenie do meoderatorów). Upominany oficjalnie, reagował agresją i zupełnym brakiem zrozumienia. Otrzymał ostrzeżenie, co również nie pozostało bez agresywnych komentarzy. Otrzymał banana na czas trwania ubiegłotygodniowej listy (zgodnie z wcześniejszym ostrzeżeniem) oraz konieczność powtórnej aktywacji konta, celem akceptacji obowiązującego regulaminu.
No to teraz wszystko jest jasne i nie błądzimy już we mgle niejasnych przypuszczeń.
Swoją drogą szkoda, że ten wniosek dotyczyl tylko jednej osoby, kiedy zawiniły dwie (no ale może dotyczył dwóch i ta druga przyjęła spokojnie upomnienie).
Jeśli będziecie nadal wymagać, by wszelkie tego typu akcje mają być ogłaszane i tłumaczone publicznie, to ja odmawiam. Nie będę karał, i nie będę się tłumaczył.
A takich akcji to masz pewnie dziesięć tygodniowo? Raczej podejrzewam, że rzadziej niż jedną na 10 tygodni. Więc nie wiem dlaczego nie mógłbyś poinformować i wytłumaczyć. Od razu byłaby zdrowsza atmosfera. Poza tym nie wymagamy, ale prosimy, czyli widać, że ma to dla nas znaczenie.
Być może nie wszyscy zapoznali się z Regulaminem tego Forum, Regulaminem, którego się domagaliście. Warto to zrobić w najbliższym czasie bo od czerwca ja osobiście nie będę stosował żadnej taryfy ulgowej.
Jeżeli będziesz egzekwował regulamin to nie widzę problemu. Raczej nic nie powinno większości osób grozić.
Jacek zamknął temat bo zaczęły się w tym wątku pojawiać wpisy naruszające punkt 8d Regulaminu:
8. Wpisy nie mogą zawierać:
d) treści kwestionujących prawa Administratorów i Moderatorów Forum,
a takowe prawa nałożenia bana na jednego z użytkowników zostały zakwestionowane.
Ależ nikt nie zakwestionował prawa nałożenia bana bo chyba prawie nikt o nim nie wiedział. W każdym razie wpisy na ten temat były efektem dezorientacji a nie negacji (jako że nie wiadomo było co można było negować). I żadnego wpisu naruszającego ten punkt regulaminu nie było.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: konwicki1980 »

kajman, radzę ci dokładnie przestudiować regulamin, bo raz już dostałeś bana.
16. Administracja Forum oraz jego Moderatorzy nie mają żadnego obowiązku oznajmiania na Forum ani tłumaczenia się z podjętych decyzji o udzieleniu ostrzeżenia lub zastosowania blokady wobec innych Uczestników Forum.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: JaceK »

@kajman: Jak dzieci... Mogłeś poprosić o czasowe odblokowanie, i zamknąć dyskusję, mając ostatnie zdanie w rzeczonej kwestii.

A o nałożonej karze w ubiegłym tygodniu wiedziałeś, bo osobiście poinformowałem Cię, gdyż jako jedyny domagałeś się tego. Powtarzam: nieistotne ile takich przypadków będzie, nie będę obwieszczał i tłumaczył się z podejmowanych działań. Woźny-konserwator nie ma obowiązku się tłumaczyć się z każdej naprawionej usterki na obiekcie (no może poza remontem kapitalnym, wymagającym całkowitego zamknięcia). Obiekt ma działać i tyle! Dziękuję za uwagę.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: kamil_snk »

Szczerze się uśmiechnąłem jak zobaczyłem tytuł tego wątku. I od razu wiedziałem, kto jest autorem ;)

A korzystając z okazji, że temat ten już powstał, chciałem wyrazić pełne poparcie dla działań Administracji. Jak widać przyniosły one (na razie) skutek.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: barb42 »

Nie wiem, czy to dobry wątek, ale czy dobrze zrozumiałam zapis w regulaminie nowym, że gradacja kar przebiega w ten sposób: jedno ostrzeżenie i następnie ban, a zbanowany użytkownik wie na jak długo ten ban?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: JaceK »

:) zaczęło się... roztrząsanie poszczególnych zapisów i szukanie dziur. @barb42 — nie zamierzasz chyba pisać niczego, co może być niezgodne ze zdrowym rozsądkiem (lub też wykraczające poza punkt definiujący, czego nie mogą zawierać wpisy na forum), więc raczej nie masz czego się obawiać. Idąc dalej tym tokiem myślenia, zanim poczęstowana zostaniesz bananem, będzie stosowna informacja dla Ciebie. Ale wybacz... jeśli ktoś pociągnie po bandzie, to nie będzie salonowych uprzejmości, tylko krótka piłka — i to też chyba wynika z poczynionych zapisów.

Więc apeluję o zdrowy rozsądek, a nie literalne czytanie niedoskonałych regulaminów i sprawdzanie jego dziur. Czyli tak, jak było od zarania...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: Piotr »

barb42 pisze:Nie wiem, czy to dobry wątek, ale czy dobrze zrozumiałam zapis w regulaminie nowym, że gradacja kar przebiega w ten sposób: jedno ostrzeżenie i następnie ban, a zbanowany użytkownik wie na jak długo ten ban?
Przeczytaj punkty 13 - 16 Regulaminu.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: barb42 »

JackuK, "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono", i nie przypisuj mi intencji, których nie miałam zadając pytanie.

Piotrze, punkt trzynasty nie zawierał wcześniej informacji o trzech ostrzeżeniach, stąd pojawiło się moje pytanie, ale nie mam na to dowodu.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:kajman, radzę ci dokładnie przestudiować regulamin, bo raz już dostałeś bana.
16. Administracja Forum oraz jego Moderatorzy nie mają żadnego obowiązku oznajmiania na Forum ani tłumaczenia się z podjętych decyzji o udzieleniu ostrzeżenia lub zastosowania blokady wobec innych Uczestników Forum.
Nie ma obowiązku, ale też nie jest pozbawiona tej możliwości. I moje prośby na pewno pod bana nie podlegają.
JaceK pisze:@kajman: Jak dzieci... Mogłeś poprosić o czasowe odblokowanie, i zamknąć dyskusję, mając ostatnie zdanie w rzeczonej kwestii.
No nie, napisałeś, że tam ta sprawa jest zamknięta i sam sugerowałeś, żeby kontynuować temat w innym miejscu. Poza tym nie chodzi mi o ostatnie zdanie lecz o ustanoiwienie jakiegoś kompromisu.
JaceK pisze:A o nałożonej karze w ubiegłym tygodniu wiedziałeś, bo osobiście poinformowałem Cię, gdyż jako jedyny domagałeś się tego.
Wiedziałem, ale zostawiłem tą wiadomość dla siebie, bo nie upoważniłeś mnie do jej przekazania.
JaceK pisze:Powtarzam: nieistotne ile takich przypadków będzie, nie będę obwieszczał i tłumaczył się z podejmowanych działań.
A ja uważam i to się nie zmieni, że informowanie o takich rzeczach jest w dobrym tonie i co więcej sprzyja porządkowi na forum. Na temat FOXDa zostało napisanych sporo postów w wątku z komentarzami, niekoniecznie sensownych i niekoniecznie w moim odczuciu w dobrym guście, a gdyby była informacja na ten temat przed, a nie po, to by ich nie było.
JaceK pisze: :) zaczęło się... roztrząsanie poszczególnych zapisów i szukanie dziur.
Zostało zadane normalne pytanie dotyczące regulaminu i naprawdę dziwię jak można to traktować jako szukanie dziur.
JaceK pisze:Ale wybacz... jeśli ktoś pociągnie po bandzie, to nie będzie salonowych uprzejmości, tylko krótka piłka — i to też chyba wynika z poczynionych zapisów.
Przyznam się, że tak tego nie zrozumiałem, ale akurat zgadzam się, że w rażących przypadkach ban od razu się należy. Tylko w moim odczuciu taka sytuacja zdarzyła się tylko raz a i wtedy dało się ją sensownie wyjaśnić.
I jeszcze jedna uwaga: Mam wrażenie, Jacku, że traktujesz nas tak, jakbyśmy chcieli zrobić Ci na złość. My się nie domagamy i nie żądamy tłumaczeń tylko prosimy o wyjaśnienia niezrozumiałych dla nas sytuacji. Nam leży na sercu dobro forum i jego użytkowników i bynajmniej nie chcemy go rozwalać.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: Miszon »

kajmanie, mógłbyś już nie zawracać gitary/męczyć banana?
gżegoż

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: gżegoż »

Namnożyło się tych wątków... :roll:
Jak się kliknie w "aktywne tematy", to jako pierwsze trzy wyskakują wątki, które tak naprawdę traktują o tym samym (lub prawie tym samym):
- Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy
- Jak uzdrowić forum?
- No to będzie tutaj.
Oprócz tego istnieją jeszcze dwa podobne tematy, oba już zablokowane:
- Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy
- Powiedziało się "a" trzeba powiedzieć "z"
W zasadzie należałoby jeszcze dodać dwa wątki z Komentarzy do bieżących notowań:
- Notowanie 1683 - Sopot, 2.05.2014 - Marek Niedźwiecki
- Notowanie 1685 - 16.05.2014 - Piotr Baron
oraz trochę już zapomniane:
- Wasze propozycje regulaminu forum.

Czy to trochę nie za dużo? Na serio można się pogubić. Nie wiem, czy to jest możliwe, ale fajnie byłoby, aby zrobić z tym porządek (tzn, poscalać niektóre tematy w jeden oraz poprzenosić niektóre posty z wątków, które nie są do tego przeznaczone).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: jollyroger72 »

JaceK pisze:@kajman: Jak dzieci... Mogłeś poprosić o czasowe odblokowanie, i zamknąć dyskusję, mając ostatnie zdanie w rzeczonej kwestii.

A o nałożonej karze w ubiegłym tygodniu wiedziałeś, bo osobiście poinformowałem Cię, gdyż jako jedyny domagałeś się tego. Powtarzam: nieistotne ile takich przypadków będzie, nie będę obwieszczał i tłumaczył się z podejmowanych działań. Woźny-konserwator nie ma obowiązku się tłumaczyć się z każdej naprawionej usterki na obiekcie (no może poza remontem kapitalnym, wymagającym całkowitego zamknięcia). Obiekt ma działać i tyle! Dziękuję za uwagę.
@kajman: A możesz zacytować tekst, za który domagałeś się ukarania tego kogoś (domyślam się, że chodzi o FOXD-a)??? Bo zupełnie nie wiem, o co chodzi :shock:

@JaceK & Piotr: Jak dobrze wiecie, zawsze popierałem stanowisko, że z niczego nie musicie się tłumaczyć. Jednak w dobrym tonie byłoby informowanie forowiczów o banach dla innych.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: konwicki1980 »

kajman nie domagał się ukarania wiadomego osobnika, bo jest jego wielkim fanem, domagał się wyjaśnienia, za co ww. osobnik został ukarany.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:kajman nie domagał się ukarania wiadomego osobnika, bo jest jego wielkim fanem, domagał się wyjaśnienia, za co ww. osobnik został ukarany.
To już zupełnie nie wiem, o co biega... :know:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:kajman nie domagał się ukarania wiadomego osobnika, bo jest jego wielkim fanem, domagał się wyjaśnienia, za co ww. osobnik został ukarany.
Po pierwsze, gdzie wyczytałeś, że się czegokolwiek domagałem. Znajdź moją wypowiedź, w której żądam lub wymagam czegokolwiek od Adminów. Po drugie, gdzie się doczytałeś, że jestem wielkim fanem FOXDa? Nie lubię nieuzasadnionych nagonek, a w jego przypadku tak było i twierdzeń, że zostało komuś udowodnione coś, co jest tylko w sferze przypuszczeń. Kilkakrotnie zwracałem mu uwagę i mówiłem mu, co mi się nie podoba. Poza tym nigdy nie wnioskowałem o ukaranie nikogo, bo nie mam takiego zwyczaju.
jollyroger72 pisze:To już zupełnie nie wiem, o co biega... :know:
Ja też w pierwszej chwili byłem głupi, ale w końcu załapałem. Chodziło o odblokowanie wątku z ostatnimi komentarzami, a nie zakładanie tutaj nowego wątku. Odpowiedziałem w poprzednim swoim poście.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: JaceK »

JaceK pisze:@kajman: Jak dzieci... Mogłeś poprosić o czasowe odblokowanie, i zamknąć dyskusję, mając ostatnie zdanie w rzeczonej kwestii.
Autocytowanie. Chyba kolejny wątek ewoluuje w dziwnym kierunku. A miało być tak pięknie...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: Piotr »

JaceK pisze:
JaceK pisze:@kajman: Jak dzieci... Mogłeś poprosić o czasowe odblokowanie, i zamknąć dyskusję, mając ostatnie zdanie w rzeczonej kwestii.
Autocytowanie. Chyba kolejny wątek ewoluuje w dziwnym kierunku. A miało być tak pięknie...
To może ustalmy pewne rzeczy:
  • JaceK jest ten dobry, a ja jestem ten zły
  • Zakończmy tę jałową dyskusję typu ja chciałem, on nie chciał ale powinien,bon ton etc
  • Szykuje się za chwil kilka kolejna wyjazdowa Lista. Ktoś pamięta kiedy i gdzie? Miałem zapisane tylko mi ta notatka gdzieś wyfrunęła, a pamięć już nie ta
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: kajman »

Piotr pisze:JaceK jest ten dobry, a ja jestem ten zły
A my wszyscy jesteśmy podejrzani.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: barb42 »

kajman pisze:
Piotr pisze:JaceK jest ten dobry, a ja jestem ten zły
A my wszyscy jesteśmy podejrzani.
A im mniej wiesz, tym krócej będziesz przesłuchiwany.
JaceK pisze: @Kajman: zaklikaj sobie [Obserwuj temat] i o wszelkich nowościach w rzeczonym wątku 'regulaminowym' będziesz automatem informowany na emajla kontaktowego.
Czy zmiany już w istniejącym regulaminie będą się pojawiać w mailu, bo wątek zamknięty, więc nowych postów nie będzie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: JaceK »

barb42 pisze:(...) Czy zmiany już w istniejącym regulaminie będą się pojawiać w mailu, bo wątek zamknięty, więc nowych postów nie będzie.
Jeśli zmiana będzie istotna... chyba że poprawka w interpunkcji też ma być odnotowana — to wątek będzie uzupełniony stosownym wpisem.

Czy nie zaczynamy przesadzać i popadać w paranoję?
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: kajman »

Może się narażę, ale napiszę:
JaceK pisze:Jeśli zmiana będzie istotna... chyba że poprawka w interpunkcji też ma być odnotowana — to wątek będzie uzupełniony stosownym wpisem.
Wyjaśniłeś, fajnie. Tylko po co ta ironia?
JaceK pisze:Czy nie zaczynamy przesadzać i popadać w paranoję?
Piszesz o Was? Pierwsza osoba by na to wskazywała. Bo pytanie barb42 było jak najbardziej normalne i na miejscu.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: Miszon »

chyba pisze o nas. Forowiczach. Pierwsza osoba by na to wskazywała.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: barb42 »

JaceK pisze:Jeśli zmiana będzie istotna... chyba że poprawka w interpunkcji też ma być odnotowana — to wątek będzie uzupełniony stosownym wpisem?
Dziękuję za informację.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: JaceK »

kajman pisze:Wyjaśniłeś, fajnie. Tylko po co ta ironia?
Bo kiedy brakuje cierpliwości... a co? nie można?
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: No to będzie tutaj.

Post autor: kamil_snk »

JacKu, odnośnie zmian w regulaminie nie sądzę żeby to była paranoja, przyznam że sam nie zauważyłem zmiany. A że wiadomo jak to z tym regulaminem tutaj bywało, myślę że warto wyraźnie informować o zmianach. Cieszę się, że będziesz to robił.

Kajmanie, nikt tutaj nie jest podejrzany. Wszyscy chcemy dobrze dla forum. Odnoszę jednak troszkę wrażenie, że chcesz być bardzo drobiazgowy. Aż zanadto w stosunku do całej sytuacji. Natomiast Administratorzy są raczej powściągliwi w słowach.
ODPOWIEDZ