Poddziały w działach?

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Poddziały w działach?

Post autor: neon.ka »

Wiem, że już był jakiś czas temu temat z takim pomysłem, ale nie mogę znaleźć, więc piszę jeszcze raz...
Chciałam zaproponować/poprosić o stworzenie poddziałów w działach 'Komentarze do bieżących notowań' oraz 'Nasze własne... topy, plebiscyty, rankingi'. Czasem jeśli się chce znaleźć jakiś temat, to naprawdę trzeba się nieźle napracować [nie zawsze się da znaleźć przez wyszukiwarkę, bo nie ma się dostatecznie dużo danych].
Według mnie dobrze by było w 'Komentarzach...' zrobić poddziały dla komentowania bieżących notowań, głosowania na Forumową, koszmarlisty i TOPnowości a w 'topach i plebiscytach' dla forumowej listy płyt, mojej 30 i naszych topów [łącznie z Naszą Listą]. Resztę zostawić w działach podstawowych.
Hm?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: Yacy »

Jestem za! :-)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Poddziały w działach?

Post autor: wwas »

Też jestem za.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Poddziały w działach?

Post autor: Tomekk »

Również popieram :)
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: uzi »

ostatnio jak czegoś szukałam w "Komentarzach..." to przeleciało mi przez myśl, że taki podział zdecydowanie by pomógł, dlatego jestem jak najbardziej za. ;)
gżegoż

Re: Poddziały w działach?

Post autor: gżegoż »

neon.ka pisze:Wiem, że już był jakiś czas temu temat z takim pomysłem, ale nie mogę znaleźć, więc piszę jeszcze raz...
To było tutaj: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=24&t=8610. Wtedy pisałem, że jestem za, ale obawiam się, iż mogłoby to utrudnić nowym użytkownikom poruszanie się na forum. Ale teraz raczej już podobnych obaw nie mam, a więc bez żadnych wątpliwości jestem za! :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: Miszon »

Kiedyś byłem przeciw, ale jakiś czas temu próbowałem znaleźć jakiś temat i faktycznie w tych działach (ale nie tylko, bo też bym Znawcę wydzielił) jest to makabrycznie trudne.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: JaceK »

Tez przeglądałem... i strach zabierać się za takie przemeblowanie. Trudne to-to nie jest, ale trzeba się pilnować, żeby nie pogubić wątków, wsadzić je we właściwe miejsce, słowem: ogarnąć.

Jakie działy proponujecie? -- nazwy i tematyka.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Poddziały w działach?

Post autor: wwas »

JaceK pisze:trzeba się pilnować, żeby nie pogubić wątków, wsadzić je we właściwe miejsce, słowem: ogarnąć.
Na szczęście większość wątków zakładanych cyklicznie ma tytułach zgodne z pewnym schematem, więc można to zrobić w miarę automatycznie, na chwilę trzeba by się było zatrzymać przy pewnych wątkach szczególnych.
JaceK pisze:Jakie działy proponujecie? -- nazwy i tematyka.


Mogłoby być tak:

Poddziały do wydzielenia z działu "Komentarze do bieżących notowań":

Forumowa lista przebojów - tutaj mogłyby trafić wszystkie wątki zatytułowane Głosowanie na ???? LP3 (??? not. listy forum ALP3) (i starsze wersje: Głosowanie do ???? notowania LP3, Głosowanie na ????, Głosowanie na ???? LP3, Głosowanie na ???? notowanie LP3, Głosowanie na ???? LP3 (??? not. listy forumowej)) oraz podsumowanie ??? notowań forumowej, podsumowanie 20?? roku na forumowej, podsumowanie głosowania na forumową - 20?? i Nasze podsumowania głosowania na Forumową - 20??, a także dwa wątki techniczne: notowania naszej listy przebojów i zasady głosowania na listę przebojów forowiczów. Z pewnym zawahaniem, ale prawdopodobnie tutaj też należałoby przenieść piosenki promowane przez nas na LP3 (następcy 'Again'?), bo wątek de facto dotyczy głosowania.

Koszmarlista - wszystkie wątki zatytułowane Koszmarlista ???, Koszmarlista nr ??, Podsumowania ?? koszmarlist, Podsumowanie ??? notowań koszmarlisty

Do zastanowienia, co zrobić z wątkami typu Przebój roku 20?? i Koszmar roku 20?? - z jednej strony też jest to forma głosowania, więc można by było odpowiednio do dwóch wymienionych, z drugiej z listą forumową i koszmarlistą mają niewiele wspólnego.

TOPnowości - tutaj łatwiej, bo tego typu podsumowania są prowadzone od niedawna i niewiele zmian koncepcji zdążyły przejść; wszystkie wątki mają tytuł TOPnowości - notowanie ??? (???? LP3), plus jest wątek zbiorczy notowania TOPnowości

Poddziały do wydzielenia z działu "Nasze własne... topy, plebiscyty, rankingi":

Forumowa lista płyt - wątki: nasza cotygodniowa lista najlepszych płyt, Forumowa lista płyt, notowanie ??? (??.??.20??), Podsumowanie ??? notowań Forumowej Listy Płyt i Podsumowanie roku 20?? na Forumowej Płytowej

Moja 30 - wątki: Moja 30 - ????, Moja 30 - notowanie ???? i Podsumowanie 20?? roku w Mojej 30

Nasze topy wykonawców (neon.ka proponowała, żeby tutaj poddział był wspólny z Naszą Listą, ale nie przychodzi mi na myśl żadna nazwa, która obejmowałaby jedno i drugie, a nie obejmowała dużej liczby innych wątków) - tutaj jest pewien problem, bo nie mamy żadnych standardów dotyczących nazywania wątków, są więc wątki typu Nasz Top Anny Marii Jopek, są też typu Top Breakoutów, jest też Strachy Na Lachy - top forumowy; do tego należałoby doliczyć kilka wątków Plebiscyt topowy ?? i wątek zbiorczy Nasze Topy

Nasza Lista - chyba wszystkie wątki, które by się tu zaliczały mają tytuł zaczynający się od Nasza Lista (z wyjątkiem dwóch Wstęp do Naszej Listy)

Zastanawiam się, co zrobić z wątkiem Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3, który ma pewne cechy Naszej Listy.
Miszon pisze:ale nie tylko, bo też bym Znawcę wydzielił
Można, wówczas z działu "Zagadki, quizy i inne..." byłby wydzielony poddział:

Znawca - obejmowałby wszystkie wątki zatytułowane Znawca ??? (????), plus Podsumowanie 180 edycji Znawcy (jedyne podsumowanie, jakie znalazłem), plus kilkanaście wątków dotyczących znawcy topów wszech czasów (bez ujednoliconych tytułów, ale wszystkie zawierają słowo "znawca").

Problem w tym, że po wydzieleniu Znawcy w pierwotnym dziale niewiele zostanie...
Ostatnio zmieniony ndz paź 13, 2013 10:17 pm przez wwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Poddziały w działach?

Post autor: abd3mz »

świetne podsumowanie wwas. jestem za podziałem.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Poddziały w działach?

Post autor: ku3a »

ja, tak jak i zawsze do tej pory, tak i teraz, nie lubię zbyt dużego rozdrabniania. Wolę przeglądać mniejszą liczbę miejsc, niż większą. Więc mi się do dzielenia nie spieszy.
Ale jeśli będzie dzielenie, to z nazw wypisanych przez wwasa zamieniłbym tylko "Głosowanie na listę forum LP3" na "Forumowa lista przebojów". Raz że tak się ta nasza lista nazywa, a dwa że wątki będą dotyczyć nie tylko głosowania, ale i podsumowań, dyskusji itd.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Poddziały w działach?

Post autor: abd3mz »

ku3a pisze:Wolę przeglądać mniejszą liczbę miejsc, niż większą.
ja i tak głównie przeglądam Nieprzeczytane. a jak potrzebuję czegoś znaleźć bardziej odpowiada mi podzielenie.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Poddziały w działach?

Post autor: wwas »

ku3a pisze:z nazw wypisanych przez wwasa zamieniłbym tylko "Głosowanie na listę forum LP3" na "Forumowa lista przebojów"
OK, ale myślałem, że przymiotnik "forumowa" już Ci się nie podoba ;)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Poddziały w działach?

Post autor: abd3mz »

to nazwa własna :D
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Poddziały w działach?

Post autor: wwas »

Nazwa własna też się może podobać albo nie...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Poddziały w działach?

Post autor: abd3mz »

nazwa własna może być błędnie zapisana.
koniec OT.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: Miszon »

Np. Uważam Że
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Poddziały w działach?

Post autor: neon.ka »

Miszon, zapomniałeś chyba, że miałeś zapisać błędnie. ;-)

wwas, ogrom pracy wykonałeś - dzięki!
wwas pisze:Z pewnym zawahaniem, ale prawdopodobnie tutaj też należałoby przenieść piosenki promowane przez nas na LP3 (następcy 'Again'?), bo wątek de facto dotyczy głosowania.
To bym zostawiła w ogólnym dziale, ale nie upieram się.
wwas pisze:Do zastanowienia, co zrobić z wątkami typu Przebój roku 20?? i Koszmar roku 20?? - z jednej strony też jest to forma głosowania, więc można by było odpowiednio do dwóch wymienionych, z drugiej z listą forumową i koszmarlistą mają niewiele wspólnego.
Koszmar roku bym wrzuciła jednak do działu z koszmarlistą, ale do Przeboju roku już nie mam takiej pewności, czy powinien trafić do poddziału...
wwas pisze:Nasze topy wykonawców (neon.ka proponowała, żeby tutaj poddział był wspólny z Naszą Listą, ale nie przychodzi mi na myśl żadna nazwa, która obejmowałaby jedno i drugie, a nie obejmowała dużej liczby innych wątków)
Nie upieram się, żeby było to w jednym poddziale, może być oddzielnie. Po prostu wątków z Naszą Listą jest niewiele i być może nie ma sensu dla nich tworzyć oddzielnego poddziału, jednak równocześnie nie wyobrażam sobie, że gdyby podział miał być dokonany, to NL zostałaby pozostawiona w dziale głównym...
wwas pisze:tutaj jest pewien problem, bo nie mamy żadnych standardów dotyczących nazywania wątków, są więc wątki typu Nasz Top Anny Marii Jopek, są też typu Top Breakoutów, jest też Strachy Na Lachy - top forumowy; do tego należałoby doliczyć kilka wątków Plebiscyt topowy ?? i wątek zbiorczy Nasze Topy
Nazwy wątków można wyedytować i zmienić żeby ujednolicić. Ale z drugiej strony nie wiem, czy to konieczne.
wwas pisze:Zastanawiam się, co zrobić z wątkiem Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3, który ma pewne cechy Naszej Listy.
Ja bym zostawiła w ogólnym.
wwas pisze:Problem w tym, że po wydzieleniu Znawcy w pierwotnym dziale niewiele zostanie...
Nie wiem, czy to jest problemem. Dla mnie byłoby ok.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: Miszon »

Miszon, zapomniałeś chyba, że miałeś zapisać błędnie.
a sorry, nie zauważyłem powiem szczerze. Siła przyzwyczajenia. Albo zapomniałem, jakie błędy popełnić. ;-)
gżegoż

Re: Poddziały w działach?

Post autor: gżegoż »

neon.ka pisze:
wwas pisze:Z pewnym zawahaniem, ale prawdopodobnie tutaj też należałoby przenieść piosenki promowane przez nas na LP3 (następcy 'Again'?), bo wątek de facto dotyczy głosowania.
To bym zostawiła w ogólnym dziale, ale nie upieram się.
Też raczej zostawiłbym w głównym dziale, bo ten temat powinien być możliwie jak najlepiej widoczny (gdyż często się zdarza, że osoby z czołówki tabeli zapominają o regularnym pilnowaniu swojej kolejki i dlatego pod koniec tygodnia trzeba nerwowo szukać chętnego do promowania). A gdyby ten temat pozostał w dziale głównym (który po wprowadzeniu poddziałów znacznie by się odchudził), to powinien bardziej rzucać się w oczy i przypominać osobom biorącym udział w promocji o regularnym zaglądaniu.
neon.ka pisze:
wwas pisze:Do zastanowienia, co zrobić z wątkami typu Przebój roku 20?? i Koszmar roku 20?? - z jednej strony też jest to forma głosowania, więc można by było odpowiednio do dwóch wymienionych, z drugiej z listą forumową i koszmarlistą mają niewiele wspólnego.
Koszmar roku bym wrzuciła jednak do działu z koszmarlistą, ale do Przeboju roku już nie mam takiej pewności, czy powinien trafić do poddziału...
Nie tak niewiele wspólnego, bo głosuje się na dokładnie te same utwory, na które można było głosować w cotygodniowych, "tradycyjnych" plebiscytach. Są to więc jakby podsumowania całorocznych głosowań, więc jako takie mogłyby być razem z nimi w poddziałach.
Ale tutaj bym się nie upierał (w poprzednim punkcie zresztą też) :)
neon.ka pisze:
wwas pisze:Problem w tym, że po wydzieleniu Znawcy w pierwotnym dziale niewiele zostanie...
Nie wiem, czy to jest problemem. Dla mnie byłoby ok.
Też uważam, że tak byłoby ok. Innych konkursów jet co prawda niewiele, ale jak już ktoś chciałby do jakiegoś starszego dotrzeć, to musiałby się przekopywać przez cały "gąszcz" Znawców :wink: Niech więc będą oddzielnie :P
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: Yacy »

Leniwiec ze mnie... przeciez mogłem sam napisać...
Krótko:
Zgadzam się z neon.ką w 98% :-D

1% 'Przebój roku' do Forumowej. tu argumenty gżegoża są ok.
1% 'NL' powinna mieć osobne miejsce.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Poddziały w działach?

Post autor: neon.ka »

Czy coś w tym temacie się będzie dalej działo?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: Yacy »

może JaceK nawet nie widział tego wątku?
ja bym nawet chętnie pomógł gdyby to było możliwe.
ale nie wiem czy jest.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Poddziały w działach?

Post autor: neon.ka »

Widział, bo się nawet wypowiedział. :-P
Ja pomóc też mogę.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poddziały w działach?

Post autor: Yacy »

upss... tak mi się wydawało, ale teraz nie zauważyłem :oops: ;-)
ODPOWIEDZ