XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: kajman »

Kiedyś niejaki kajman był gotów przyjechać na pierwszy zlot ot tak już. I gdyby tylko wiedział gdzie dokładnie to by w sobotę koło południa się tam zjawił. A potem ile osób pojawiło się ot tak już? Chyba trochę ich było.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze:He, tak po prostu, przyjeżdżasz i już?
Cóż złego w takim podejściu do sprawy? Pierwsza myśl jest najlepsza.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: Nicoletta »

bobby-x pisze:He, tak po prostu, przyjeżdżasz i już?
jeśli to pytanie było skierowane do mnie, to hmm ... a to jakieś podanie mam wypełnić?
formularz czy coś? :P
chyba, że to może ... powinnam się bać? :nie: :STOP: :shock:
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: kamil_snk »

Po prostu niektórzy (w tym ja) dość długo się wypytywali o wszystko ;) Ale polecam!
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: kajman »

Nicoletta pisze:chyba, że to może ... powinnam się bać? :nie: :STOP: :shock:
Absolutnie nie. Niektórzy nawet twierdzą, że kajman nie jest taki straszny.
A wygląda to tak, że kiedy zostanie założony wątek to deklarujesz chęć, potem trzeba wysłać zaliczkę, a potem wsiadasz w jakiś środek lokomocji, pojawiasz się na dworcu kolejowym W-wa Centralna (takie tradycyjne miejsce spotkań) lub na Myśliwieckiej przed listą jeżeli akurat na niej będziemy lub na Śródmieściu, jeżeli na niej nie będziemy. Potem... no dobra, na razie nie będę bardziej komplikować, ale w końcu trafiamy na nocleg, gdzie od piątkowego późnego wieczoru do niedzielnego przedpołudnia bierzemy udział w konkursach i innych zabawach, gawędzimy ze sobą i w końcu się rozjeżdżamy do następnego zlotu.
Wiosenny zlot odbywa się w maju lub czerwcu, jesienny najczęściej w październiku.
Mam nadzieję, że nie wystraszyłem a nawet udało się mocniej zachęcić.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: neon.ka »

TomaszBr pisze:super, tym bardziej że ostatnio nam brakowało zlotowych "debiutantów" :D
A szczególnie, że ów 'debiutant' powiększy grono, niezbyt na razie obszernego, grona kobiecego. :-)

A swoją drogą, to ja mogłam się pojawić 'ot tak' na zlocie nr 3 i spietrałam, i do dziś tego bardzo żałuję...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: bobby-x »

neon.ka pisze:A swoją drogą, to ja mogłam się pojawić 'ot tak' na zlocie nr 3 i spietrałam, i do dziś tego bardzo żałuję...
A tej wersji nie znałem, myślałem, że zalogowałaś się po trzecim i przyjechałaś na czwarty.
Nicoletta pisze:
bobby-x pisze:He, tak po prostu, przyjeżdżasz i już?
jeśli to pytanie było skierowane do mnie, to hmm ... a to jakieś podanie mam wypełnić?
formularz czy coś? :P
chyba, że to może ... powinnam się bać? :nie: :STOP: :shock:
Tak, było skierowane do Ciebie, bo kiedyś w odległej przeszłości (2005-2006?), w odległej galaktyce (Ursynów), dwa Człowieki spotkali się i tak po prostu naturalnie wymyślili pierwsze spotkanie (zlot). A czuję, że masz bardzo podobne podejście, ot tyle. Nie bój się i nie martw o formularze konkursowe.
Ostatnio zmieniony pt sty 09, 2015 9:09 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: ku3a »

ano, pamiętam, Bobby, jak się spotkaliśmy i nawet w jakiej byłeś koszulce ;-).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: bobby-x »

O cholera, koszulki nie pamiętam ale twoją wieżyczkę grającą pamiętam w pokoiku.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: Nicoletta »

bobby-x pisze: Tak, było skierowane do Ciebie, bo kiedyś w odległej przeszłości (2005-2006?), w odległej galaktyce (Ursynów), dwa Człowieki spotkali się i tak po prostu naturalnie wymyślili pierwsze spotkanie (zlot). A czuję, że masz bardzo podobne podejście, ot tyle. Nie bój się i nie martw o formularze konkursowe.
no to jestem już spokojna i nie mogę się doczekać :)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9252
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: Martyr »

bobby-x pisze:O cholera, koszulki nie pamiętam ale twoją wieżyczkę grającą pamiętam w pokoiku.
Ja też wiem jaką to koszulkę miał Bobby na sobie :) miałam pewne przeczucia, że już kiedyś o tym słyszałam bądź czytałam. Potwierdziło się zupełnym przypadkiem. Był to biały t-shirt z orzełkiem :)

Znalazłam też taki oto ciekawy post dotyczący początków zlotowania:
Pisze Bobby: "Oj tak trzeba by to kiedys opisać jak nie !!! błądziłem po Ursynowie, jak pojechałem autobusem i metrem, jak gadaliśmy sobie w mniejszym pokoiku Kuby na 7-8 piętrze, jak właśnie tam narodził się pomysł małego spotkania w małym gronie a nie od razu tam zlotu. To chyba było jakoś po wakacjach 2006 roku. Też już nie pamiętam jak na siebie wpadliśmy, czemu ciebie szukałem? czy to było w Trójce - oj chyba nie, czy pamiętasz Ku3o ? A tu raptem po półtora roku mniej więcej Balonik powiedział tak w liście "aż dwa autobusy forowiczów przyjechały - gdzie my ich ułożymy""
W kolejnym poście Ku3a dokonał sprostowania na temat pietra oraz daty owego spotkania :wink:

O takich ciekawostkach się świetnie czyta. :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: bobby-x »

Jollyroger i Fistaszki to zdjęcie Misie najbardziej podoba. Tylko dlaczego On taki samotny w Sarence?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze:Tylko dlaczego On taki samotny w Sarence?
Bobby, bo tę fotę strzelił LLucky na początku zlotu, kiedy na miejscu byliśmy tylko my dwaj i Weronika. Pozostali zlotowicze mieli dotrzeć lada chwila :P
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: bobby-x »

Weronika?!, przyjechałem za późno i nie poznałem czyli zaczyna przybywać płci pięknej na zlotach.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze:Weronika?!, przyjechałem za późno i nie poznałem czyli zaczyna przybywać płci pięknej na zlotach.
Weronika to twoja "sąsiadka" :wink: Mieszka w Śródborowie.
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: LLucky »

Niestety zdjęcie samej Weroniki wyszło rozmyte, a i na zdjęciach grupowych zawsze jakoś tak mało widoczna była, więc aby ją zobaczyć nie pozostaje nic innego jak wybrać się na zlot. (Przy założeniu, że jollyrogerowi uda się ściągnąć ją tam ponownie. ;) )
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: LLucky »

Skoro już mam chwilkę, to chciałem dodać jedną rzecz do (jak zwykle świetnej) relacji wwasa, a dokładnie do tego fragmentu:
wwas pisze:Niestety, to nie była zwyczajna rozgrywka – karty rozdawała tu od początku do końca jedna drużyna. W większości zagadek mieliśmy nawet problem z usłyszeniem początku utworu, gdyż skutecznie zagłuszał go głos Jędrka wołającego: „pierwsi!”. Nie licząc wspomnianego Dżemu, sztuka ta nie udała mu się podczas tej rozgrywki raz, może dwa, gdy mimo wszystko ktoś z drugiego końca stołu zdążył go o sekundę wyprzedzić. O żadnej pomyłce oczywiście nie mogło być mowy – Jędrek najwyraźniej znał na pamięć wszystkie płyty, z których utwory gościły na Liście w ciągu ostatnich dwóch lat (w takiej sytuacji nawet słuchanie Listy staje się juz jakby trochę mniej potrzebne...). A że siedział tuż koło nas, po przeciwnej stronie stołu, obraz naszej klęski mogliśmy oglądać w całej okazałości.
Kto wie, czy wysoka forma zawodników nie wynika z miejsca siedzenia? Dzień wcześniej, gdy TomaszBr był w drużynie ze mną, udało się mu nie odgadnąć piosenki "Distorted Angels" i płyty "Axiom" zespołu Archive. Poddał się dosłownie po paru dźwiękach, opadając na krzesło ze słowami, że tego to na pewno nie odgadnie, zaś pikanterii całości dodaje fakt, że w tym samym czasie Jędrek prowadził Top Archive. Cóż, może to owa wpadka podziała na niego tak mobilizująco, że w kolejnej rozgrywce doprowadził resztę graczy do depresji, aczkolwiek myślę, że jednak co innego i że Wojtek nie ma powodów do obwiniania się o tę niemoc w odgadywaniu. To na pewno wina krzesła, albowiem w tej drugiej rozgrywce trafiło mu się to samo miejsce siedzące, co poprzednio Jędrkowi. :)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: wwas »

Masz na myśli konkretny mebel, czy miejsce, w którym był ustawiony? Jeżeli to drugie, nie zgadzam się - w obu rundach drużyna Jędrek+ku3a siedziała pod oknem, a moja naprzeciwko nich, jeżeli pierwsze - zastanawiam się, w jakich okolicznościach przefrunął nad stołem? :)
LLucky pisze:aby ją zobaczyć nie pozostaje nic innego jak wybrać się na zlot
Napisałbym, że Weronika pojawia się na trzech zdjęciach z katalogu neon.ki, ale mogłoby to zostać odebrane jako zniechęcanie do udziału w zlocie...
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: TomaszBr »

wwas pisze:Masz na myśli konkretny mebel, czy miejsce, w którym był ustawiony? Jeżeli to drugie, nie zgadzam się - w obu rundach drużyna Jędrek+ku3a siedziała pod oknem, a moja naprzeciwko nich
miałem to napisać ;)
LLucky pisze:Dzień wcześniej, gdy TomaszBr był w drużynie ze mną, udało się mu nie odgadnąć piosenki "Distorted Angels" i płyty "Axiom" zespołu Archive. Poddał się dosłownie po paru dźwiękach, opadając na krzesło ze słowami, że tego to na pewno nie odgadnie
uhh, ale się wtedy na siebie wkurzyłem - tym bardziej, że chwilę wcześniej rzuciłem, mając w pamięci poprzedni zlot i jedyne moje trafienie przy Archive, że właśnie teraz powinno być jakieś Archive, żebym mógł coś wreszcie zgadnąć ;)
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: LLucky »

TomaszBr pisze:
wwas pisze:Masz na myśli konkretny mebel, czy miejsce, w którym był ustawiony? Jeżeli to drugie, nie zgadzam się - w obu rundach drużyna Jędrek+ku3a siedziała pod oknem, a moja naprzeciwko nich
miałem to napisać ;)
W mojej pamięci zostało, że to ja zawsze siedziałem pod oknem, ale bardziej wierzę Wam niż sobie. Zresztą nawet na zdjęciach widać, że już pierwszego dnia organizator wykazywał oznaki obłędu. ;) :D
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: LLucky »

Miło mi poinformować, że na stronie http://jacek.uci.agh.edu.pl/lp3/zloty/zlot18/ są dostępne także moje zdjęcia z 18 zlotu (w wersji kolorowej).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: bobby-x »

A na zdjęciach karty, skojarzenia były przedziwaczne.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: XVIII Zlot Forum - 3-5 października 2014 r.

Post autor: Nicoletta »

ODPOWIEDZ