Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2002
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: djjack »

Powiedzcie - czy było już A?... Było!
A było już B?... Było!
Chyba było też już C?... Było!
A czy było już D?... Było!
A może E nie było?... Było!
A F?... F nie było!
To czas na F!!!

Od teraz zaczynam przyjmować propozycje od osób biorących udział w XVII zlocie. I będę je przyjmował do wtorku 27 maja 2014 r. do godziny 24:00. Każda osoba biorąca udział w zlocie ma prawo zaproponować jeden wybrany przez siebie utwór z repertuary wokalisty, wokalistki, zespołu na literę F, który z tym właśnie utworem gościł na Liście Przebojów Programu III.

W zgłoszeniu proszę uwzględnić następujące informacje:
1/ Podmiot wykonawczy;
2/ Tytuł piosenki;
3/ Czas trwania nagrania;
4/ Data premiery na LPP3;
5/ Najwyższa pozycja na liście Trójki;
6/ Ilość tygodni przebywania w zestawieniu.
7/ Miejsce udostępnienia nagrania w wersji elektronicznej (własny FTP, gryzoń, wrzuta, adres strony www udostępniającej nagranie, inne rozwiązania).

Uwaga - TO WAŻNE - całej powyższej "szczęśliwej siódemki" danych proszę nie umieszczać w niniejszym wątku, a przesyłać na moje PW. Dzięki temu do końca nikt (z jednym wyjątkiem :wink: ) nie będzie wiedział które utwory pojawią się ostatecznie w tym kąciku podczas wiosennego zlotu. Będzie to zatem tajemnicą aż do zlotowej soboty. Ten pomysł z enigmą się doskonale sprawdził i chciałbym, aby tak było już zawsze.

Każda osoba zgłaszająca swoją propozycję zostanie poinformowana o zakwalifikowaniu piosenki na listę tych do odtworzenia i wspólnego wysłuchania.
Ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń - może zdarzyć się tak, że zaproponowany utwór trafi do puli nagrań kilkakrotnie. Każdą kolejną osobę, która zaproponuje wcześniej zgłoszoną już propozycję poinformuję o tym fakcie i poproszę o wybór innego utworu. Może to być inny utwór tego samego wykonawcy albo utwór innego wykonawcy na daną literę.

Przypominam, że zgodnie z dokonanymi ustaleniami kryterium wyboru podmiotów wykonawczych do zaproponowania obejmuje:
1/ Nazwy zespołów rozpoczynające się od litery F poprzedzonej lub nie przedrostkiem The lub A;
2/ Pseudonimy artystów rozpoczynające się od litery F;
3/ Nazwiska i tylko nazwiska artystów występujących solo rozpoczynające się od litery F;
4/ Imiona artystów występujących solo rozpoczynające się na literę F, jeżeli wyłącznie tym imieniem podpisują się pod danym nagraniem;
5/ Nazwiska, imiona lub pseudonimy artystów zgodne z 2/, 3/, 4/ występujące w duetach, rozpoczynające się od litery F (nazwiska, imiona i pseudonimy, a nie nazwy duetów).

Kryterium wyboru podmiotów wykonawczych do zaproponowania nie obejmuje:
6/ Imion artystów występujących solo rozpoczynające się od litery F, jeżeli podpisują się pod danym nagraniem pełnym imieniem i nazwiskiem;
7/ Przypadków opisanych w punktach 1/, 2/, 3/, 4/, 5/ jeżeli dotyczy to udziału danego podmiotu w chórkach, udziału gościnnego, udziału sygnowanego jako feat. i różnych innych przypadków o których najwięcej danych zgromadzone jest w wątku "Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy".

Pozdrawiam i czekam na pierwsze zgłoszenia.

D.J.J.A.C.K.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: TomaszBr »

wow, to już litera F? czyli przegapiłem aż trzy ABC...
no nic, tym razem coś zaproponuję :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: Miszon »

Liczę na przesłanie listy podmiotów wykonawczych, które pasują pod F.

Ale już teraz widzę, że może być BARDZO smakowito (bo jest sporo nieoczywistych wyborów) :-D .
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: kajman »

Zrobiłem sobie jakiś czas temu spis wykonawców mających u mnie szanse i wyszło ich sporo, chociaż wydaje mi się, że mam pewniaka.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: leszekno »

A oto lista wykonawców na literkę F, zgodnie z naszymi zasadami:


FABIAN Lara
FADING COLOURS
FAITH Paloma
FAITHFULL Marianne
FAITHLESS
FAITH NO MORE
FALCO
FALLIN
FALL OUT BOY
FALTERMEYER Harold
FALTSKOG Agnetha
FARM, The
FARMER Mylene
FARNHAM John
FASHION
FASTBALL
FAT BOYS, The
FATBOY SLIM
FATUM
FAULKNER Newton
FEEL
FEELING, The
FEIST
FELDER Don
FEMME Magda
FERGIE
FERRY Bryan
FERRY AID
FIALKA Karel
FICOWSKI Jerzy
FICTION FACTORY
5th ELEMENT
51/50s
FINE YOUNG CANNIBALS
FINN Neil
FIOLKA
FIONA Melanie
FIORI Patrick
FIREBIRDS
FIREMAN, The
FISH
FISMOLL
FISZ
FISZ EMADE
FITZGERALD Ella
FIXX, The
FLACK Roberta
FLASH AND THE PAN
FLEET FOXES
FLEETWOOD MAC
FLINTA Ewelina
FLOCK OF SEAGULLS, A
FLORENCE AND THE MACHINE
FLOWERS Brandon
FLYING PICKETS, The
FOO FIGHTERS
FOOL’S GARDEN
FO-PA
FORD Lita
FOR DEE
FOREIGNER
FORMACJA NIEŻYWYCH SCHABUFF
FORT MINOR
FOSTER David
FOSTER THE PEOPLE
FOTONESS
4 NON BLONDES
411, The
FOX Samantha
FOXX Jamie
FRAMELESS
FRANEK KIMONO
FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD
FRANKLIN Aretha
FRANKLIN Erma
FRANKS Michael
FRANZ FERDINAND
FRASER Elizabeth
FRATELLIS, The
FRAY, The
FRĄCKOWIAK Halina
FREAK POWER
FREEDOM
FREEDOM NATION
FREELAND Adam
FREE TIME
FRESCO Zohar
FREY Glenn
FRIDA
FRIENDS OF DOCTOR CABA
FRUSCIANTE John
FUGEES
FUN.
FUN BOY THREE
FUNDAMENTY
FUNKY FILON
FUN LOVIN’ CRIMINALS
FURMANKA
FURTADO Nelly
FURY IN THE SLAUGHTERHOUSE
FUTRO
FUTUREHEADS, The
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: Miszon »

Jest jeszcze lepiej niż myślałem! :D
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: kajman »

Ja mam poważny dylemat. Mam dosyć zdecydowanego faworyta, ale cieszyłbym się, gdyby ktoś inny go zgłosił (i kolejny problem, bo zdecydowanie chciałbym, żeby był w jedynej słusznej w moim odczuciu wersji), bo mam jeszcze dwóch znacznie mniej oczywistych kandydatów, których raczej nikt nie zgłosi.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: TomaszBr »

wow, ktoś zgłosił już utwór, który chciałem zaproponować, a byłem przekonany, że nikt o nim nawet nie pomyśli :(
dla mnie F jest chyba najbardziej ubogą z dotychczasowych liter, bo mam zaledwie kilka pomysłów, i to dość odległych od tego, co było na inne litery...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: Miszon »

Ja mam około 10 kandydatów (w sensie wykonawców), choć oczywisty faworyt był jeden :-) .
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: neon.ka »

kajman pisze:Ja mam poważny dylemat. Mam dosyć zdecydowanego faworyta, ale cieszyłbym się, gdyby ktoś inny go zgłosił
To tak jak ja... Oprócz tego biorę pod uwagę dwa inne kawałki i nawet dalej już nie szukam i nie sprawdzam, żeby nie mieć zbyt dużego bólu głowy... ;-)
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2002
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Kaczka Przypominaczka

Post autor: djjack »

Obrazek
Kaczka przypominaczka.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: kajman »

:mrgreen:
A tak poza tym to myślisz, że tak łatwo coś wybrać?
djjack pisze:Dzięki temu do końca nikt (z jednym wyjątkiem :wink: ) nie będzie wiedział które utwory pojawią się ostatecznie w tym kąciku podczas wiosennego zlotu. Będzie to zatem tajemnicą aż do zlotowej soboty.
Tak sobie pomyślałem, że teoretycznie jest możliwe, że jeszcze jedna osoba będzie jeszcze znała wszystkie utwory. Jeżeli wszystkie kolejno wysyłane jej propozycje zajął ktoś inny i zostaną przez to odrzucone to może poznać wszystkie, a potem w końcu zgłosić swoją na ostatnią chwilę i będzie znała wszystko. Oczywiście to tylko czysta teoria w praktyce nierealna (przynajmniej przy literach z tak dużą ilością utworów).
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2002
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: djjack »

kajman pisze:(...)
djjack pisze:Dzięki temu do końca nikt (z jednym wyjątkiem :wink: ) nie będzie wiedział które utwory pojawią się ostatecznie w tym kąciku podczas wiosennego zlotu. Będzie to zatem tajemnicą aż do zlotowej soboty.
Tak sobie pomyślałem, że teoretycznie jest możliwe, że jeszcze jedna osoba będzie jeszcze znała wszystkie utwory. Jeżeli wszystkie kolejno wysyłane jej propozycje zajął ktoś inny i zostaną przez to odrzucone to może poznać wszystkie, a potem w końcu zgłosić swoją na ostatnią chwilę i będzie znała wszystko. Oczywiście to tylko czysta teoria w praktyce nierealna (przynajmniej przy literach z tak dużą ilością utworów).
Będzie tak jak napisałeś, kiedy dojdziemy do literki Ł :)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: kajman »

Mam wrażenie, że przy H i I też tłumów nie będzie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: Miszon »

Przy Q będzie monotematycznie ;-) .
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: LLucky »

kajman pisze:[...] teoretycznie jest możliwe, że jeszcze jedna osoba będzie jeszcze znała wszystkie utwory. Jeżeli wszystkie kolejno wysyłane jej propozycje zajął ktoś inny i zostaną przez to odrzucone to może poznać wszystkie
Pobieżne obliczenia wskazują, że jeśli piosenki zgłoszą wszyscy, których mam na liście zlotowiczów, to szansa na ich poznanie tą metodą wynosi około jeden do 79 septyliardów. Nie będę pisał, ile to zer. ;)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: wwas »

Takie byłoby prawdopodobieństwo, gdyby wybór utworów odbywał się metodą: piszemy tytuły na kartkach, wrzucamy do kapelusza, zawiązujemy oczy i ciągniemy (w sumie, jeżeli nie będę miał kiedyś pomysłu - jest to jakaś metoda...). Tymczasem znająć preferencje poszczególnych osób, można przeprowadzić dedukcję, kto co mógł wybrać i przy odpowiednio lotnym umyśle, prawdopodobieństwo trafienia robi się duuuużo większe (sam widzę parę utworów, co do których zdziwiłbym się, gdyby ich nie było) ;)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: neon.ka »

wwas, oj, na tym kojarzeniu co kto lubi, to już nie raz się przejechaliśmy. ;-) Zresztą to widać doskonale przy próbie określania w czasie ABC, kto zgłosił dany utwór.

Na moje to warto będzie w przyszłości połączyć chociaż ze dwie literki razem - w tych przypadkach, gdy wykonawców jest bardzo niewielu.
Za to spostrzegłam przynajmniej jedną literę, przy której byłabym za zrobieniem przynajmniej dwóch odcinków ABC jej dotyczących... :-)

djjacku, czy wybór akurat takiego zwierzęcia ma coś wspólnego z wydarzeniami w naszym kraju w dniu wczorajszym? ;-)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: wwas »

neon.ka pisze:wwas, oj, na tym kojarzeniu co kto lubi, to już nie raz się przejechaliśmy. ;-) Zresztą to widać doskonale przy próbie określania w czasie ABC, kto zgłosił dany utwór.
Wiem, ale mimo wszystko skuteczność mamy sporo większą niż 1 / 79 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 ;)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: kajman »

neon.ka pisze:Na moje to warto będzie w przyszłości połączyć chociaż ze dwie literki razem - w tych przypadkach, gdy wykonawców jest bardzo niewielu.
I to chyba kiedyś rozważaliśmy. Ale chyba tylko literki Ł, Q, X i może ewentualnie Y nadają się do połączenia. W pozostałych może materiału nie jest za dużo, ale myślę, że spokojnie wystarczy.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2002
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: djjack »

neon.ka pisze: (...)
djjacku, czy wybór akurat takiego zwierzęcia ma coś wspólnego z wydarzeniami w naszym kraju w dniu wczorajszym? ;-)
Przyznaję się. Wybór został dokonany celowo. A cel był jeden - rym do słowa przypominaczka :lol:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: adameria »

W niektórych przypadkach była to jeszcze nawet "z-działaczka". :wink:
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: Kertoip »

no i w końcu przegapiłem ;c
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: bobby-x »

Ja tym razem wybrałem dość szybko, tylko przesłanie danych do "głównego literkowca od ABC" zrobiłem 5 minut przed wyznaczonym terminem. Ciekawe czy ktoś zgadnie co wybrałem? O której zacznie się ABC? Rozumiem, że po powrocie z Pikniku?
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlotowo-forumowe ABC Listy - odcinek szósty - literka F

Post autor: LLucky »

Mamy dwa sprzeczne ze sobą parametry dotyczące godziny rozpoczęcia ABC: jednym jest późny przyjazd Marcina Buchalskiego, drugim jest wczesny wyjazd ku3y. Biorąc pod uwagę oba te parametry najsprawiedliwiej będzie, jeśli ABC zacznie się około 17.15 lub 17.30.
ODPOWIEDZ