XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

XVII zlot Forum: 30 V - 1 VI 2014 r.

Post autor: LLucky »

Skoro wreszcie przyszła zima, to myślę, że możemy już zacząć zastanawiać się nad terminem wiosennego zlotu.

Patrzę w kalendarz i widzę, że jeśli poszlibyśmy tropem ze zlotu jesiennego i wybrali majowy długi zapiątek (ang. weekend), to 1 maja wypada w czwartek - moglibyśmy znów posiedzieć razem przez 3 dni. Z drugiej strony w tym roku nie powinno być dużego problemu z zarezerwowaniem jakiegokolwiek majowego terminu, bo odpadają tradycyjne dla tego okresu przyjęcia komunijne (z powodu przesunięcia wieku dzieci idących do podstawówki).

Tak czy owak proszę powoli namyślać się i wpisywać swoje propozycje, zarówno co do daty zlotu, jak i miejsca. Domyślnie miejscem jest Śródborowianka (ze wskazaniem na "mały biały domek" - o ile na wiosnę rura będzie naprawiona albo będzie na tyle ciepło, że nie trzeba będzie grzać...), ale możemy podyskutować nad jakimiś alternatywami.
Ostatnio zmieniony śr mar 12, 2014 4:38 pm przez LLucky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: wwas »

Zacząłbym od zastanowienia się nad odpowiedzią na dwa pytania:
1. Czy liczymy, że tym razem zostaniemy wpuszczeni do studia podczas Listy?
2. Czy po ostatnich przejściach z kierowniczką Śródborowianki nadal chcemy narażać ją na przykrości związane z naszą obecnością?

Gdyby okazało się, że odpowiedź na oba powyższe pytania brzmi NIE, znaczyłoby to, że przy lokalizacji okołowarszawskiej niewiele nas trzyma. Może więc dla odmiany, wychodząc naprzeciw pozawarszawskiej części forum, poszukać miejsca w jakiejś innej części kraju?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: abd3mz »

ja tym razem na majówkę planowałem wyjazd w góry, więc jak zlot będzie w tym czasie to odpadam.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: kajman »

LLucky pisze:Z drugiej strony w tym roku nie powinno być dużego problemu z zarezerwowaniem jakiegokolwiek majowego terminu, bo odpadają tradycyjne dla tego okresu przyjęcia komunijne (z powodu przesunięcia wieku dzieci idących do podstawówki).
Wiek dzieci w drugiej klasie się nie zmienił, więc czemu miałoby się coś zmienić z komuniami? Tak się pytam, bo nie jestem na bieżąco z ustaleniami kościelnymi.
wwas pisze:Zacząłbym od zastanowienia się nad odpowiedzią na dwa pytania:
1. Czy liczymy, że tym razem zostaniemy wpuszczeni do studia podczas Listy?
2. Czy po ostatnich przejściach z kierowniczką Śródborowianki nadal chcemy narażać ją na przykrości związane z naszą obecnością?
Ja liczę, że wtedy był to jednorazowy przypadek i teraz nas wpuszczą, ale ku3a mógłby się wstępnie podpytać. Na drugie pytanie odpowiadam TAK. Myślę, że MBD to jest i dla nas i dla niej dobre rozwiązanie.
wwas pisze:Może więc dla odmiany, wychodząc naprzeciw pozawarszawskiej części forum, poszukać miejsca w jakiejś innej części kraju?
Wyszliśmy naprzeciw pozawarszawskiej w Toruniu i tłumów raczej nie było. A prawie każda opcja pozawarszawska bardzo poważnie ogranicza możliwości ludzi z drugiej strony Warszawy. Chociaż może się mylę, ale mam wrażenie, że większość i tak musiałaby jeździć przez stolicę.
Jeżeli chodzi o termin to jakikolwiek majowy byłby chyba optymalnym rozwiązaniem. Czerwiec to trochę późno, a kwiecień mało realny (Wielkanoc 20).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: jollyroger72 »

Nie wiem, czy weekend 1-4 maja to dobra propozycja, jeśli wziąć pod uwagę notowanie Listy. Wówczas będzie Polski Top Wszech Czasów i być może, że zwykłego notowania 2 maja nie będzie. Dla mnie to nie problem, ale zwracam innym uwagę na ten fakt.
Sama propozycja spotkania w tym terminie jest fajna. Znowu mielibyśmy zlot o dobę dłuższy :)

Każdy inny weekend maja również mi odpowiada.
Śródborowianka to optymalne miejsce, moim skromnym zdaniem... No chyba że chcecie Karpacz lub Szklarską Porębę :wink: Ale to dla większości zbyt daleko i zapewne drożej niż pobyt w Śródborowie.
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: LLucky »

kajman pisze:Wiek dzieci w drugiej klasie się nie zmienił, więc czemu miałoby się coś zmienić z komuniami? Tak się pytam, bo nie jestem na bieżąco z ustaleniami kościelnymi.
Pardon, chyba jednak omyłkowo podałem powód. Teraz już nie jestem pewien co do przyczyny tej zmiany, ale faktem jest, że w tym roku pierwszych komunii nie będzie (z wyjątkami). Słyszałem o tym z ust księdza dobrodzieja w mojej parafii, a o wynikających z tego wolnych majowych terminach w Śródborowiance - z ust kierowniczki.

(No, zakładam, że z jej ust, bo nawet nie wiem, czy ma usta. Gdy ze mną o tym rozmawiała, jak zwykle siedziała w wysokim fotelu i z całej jej sylwetki widziałem tylko rękę głaszczącą białego perskiego kota... ;) :lol: )
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: Miszon »

Haha, dobre, kierowniczka przez duże eRRR?
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: Emilia »

LLucky pisze:jak zwykle siedziała w wysokim fotelu i z całej jej sylwetki widziałem tylko rękę głaszczącą białego perskiego kota...
Może to Don Corleone? :D
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: kajman »

Raczej Donna Corleone.
A Don Corleone już był na zlocie towarzysząc synowi.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: kamil_snk »

Na chwilę obecną w długi majowy weekend prawdopodobnie odpadam.
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: Emilia »

kajman pisze:Raczej Donna Corleone.
Wiesz kajman, w dzisiejszych czasach to nic nie jest pewne.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: słoik »

Z naszego punktu widzenia ten termin byłby trochę słaby, podczas majowego topu i tak są tu pustki.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: Miszon »

W sensie gdzie?
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: słoik »

Miszon pisze:W sensie gdzie?
W sensie na forum w wątku z komentarzami do polskiego topu wszech czasów w trakcie jego trwania.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: Miszon »

A jasne.
W sumie to teoretycznie nie taki głupi termin, bo może bym wtedy posłuchał Polskiego TOpu.
Ale pewnie raczej wybiorę jakiś wyjazd w góry.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: słoik »

A w ogóle zmieścicie się w małym białym domku? Wiosną frekwencja na ogół bywa chyba przyzwoitsza niż jesienią.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: Kertoip »

ja to w ogóle odpadam w maju, bo mam matury :P
ewentualnie jak coś to pod koniec maja/na początku czerwca. wtedy już prędzej :D
nie wiem do końca na czym polega uprzykrzanie życia kierowniczce Śródborowianki, ale jak dla mnie to tam jest jedyny w swoim rodzaju klimat i zloty wiosenne zawsze były tam fajne (przynajmniej te na których byłem ;) )
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: jollyroger72 »

słoik pisze:Z naszego punktu widzenia ten termin byłby trochę słaby, podczas majowego topu i tak są tu pustki.
Z naszego to znaczy czyjego? Wypowiadasz się w czyimś imieniu?
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: LLucky »

jollyroger72 pisze:Z naszego to znaczy czyjego? Wypowiadasz się w czyimś imieniu?
Tych niezlotujących. Swoją drogą, słoiku, to kolejny powód, żeby przestać być tym niezlotującym.
słoik pisze:Z naszego punktu widzenia ten termin byłby trochę słaby, podczas majowego topu i tak są tu pustki.
Pustki w Polskim Topie Wszech Czasów - jestem za! ;)

Natomiast jeśli chodzi o uczestnictwo zlotowiczów w życiu internetowym to od razu dopowiem, że w Małym Białym akurat dostępu do WiFi nie ma, więc będziemy zdani na własne komórki - to zresztą utrudni też nieco konkursowanie... :(
Kertoip pisze:ja to w ogóle odpadam w maju, bo mam matury :P
ewentualnie jak coś to pod koniec maja/na początku czerwca. wtedy już prędzej :D
A, to nie - przekładamy na koniec maja! Muszę osobiście wytargać Cię za uszy, że jeszcze do tej pory nie umieściłeś na forum swoich epickich, ręcznie robionych okładek z gry pamięciowej! :P :lol:
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: TomaszBr »

Ja jestem wstępnie chętny, termin w zasadzie obojętny jak na razie, chociaż wolałbym nie w weekend majowy :)
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: słoik »

jollyroger72 pisze: Z naszego to znaczy czyjego? Wypowiadasz się w czyimś imieniu?
Nie zostałem przez nikogo upoważniony. Nikogo nie reprezentuję. Nie udzielono mi pełnomocnictwa. Nie jestem niczyim plenipotentem ani prokurentem. Nikt za mną nie stoi i nie jestem niczyim nausznikiem.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: bobby-x »

słoik pisze:
jollyroger72 pisze: Z naszego to znaczy czyjego? Wypowiadasz się w czyimś imieniu?
Nie zostałem przez nikogo upoważniony. Nikogo nie reprezentuję. Nie udzielono mi pełnomocnictwa. Nie jestem niczyim plenipotentem ani prokurentem. Nikt za mną nie stoi i nie jestem niczyim nausznikiem.
Czyli NIE przyjedziesz do Śródborowianki lub gdzie indziej przez najbliższe NIE-6 zlotów.

Zlotowicze-forowicze a może by pomyśleć na 60-te urodziny Niedźwiedzia jakiś NIE-standardowy prezent od forum? Zostało około półtora miesiąca, wydaje mi się, że Dyrekcja wymyśli coś w rodzaju "benefisu M.N.".
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: LLucky »

Ale masz na myśli coś wraz z osobistym wręczeniem? Taki wcześniejszy mini-zlot tych, co to akurat blisko mają i mogliby się oddelegować na tę okoliczność?
Czy coś podczas regularnego zlotu?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: bobby-x »

A czy prezent np. w rodzinie wręczasz dwa miesiące po uroczystości?
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVII zlot Forum - ?-? ? 2014 r.

Post autor: LLucky »

Jeśli nie można być na tej uroczystości, to każdy termin jest dobry - ale zrozumiałem, co masz na myśli. Ja się piszę na taki okolicznościowy mini-zlot, tylko w takim razie czy celować dokładnie w dzień urodzin? 24 marca to poniedziałek - Niedźwiedź prowadzi "Do południa" (jeśli gdzieś nie wyjedzie), więc teoretycznie jest możliwość wcelować w ten dzień. Inne opcje to wcześniejszy piątek ("eLPe Trójka" albo "Lista") lub sobota ("Markomania"). Poza tym trzeba jakiś oryginalny prezent wymyślić - chyba lepiej omówić to wszystko w osobnym wątku, a nie mieszać z przygotowaniami do regularnego zlotu. No i najlepiej tak, żeby Niedźwiedź nie miał podglądu. :mrgreen: Czy można jakoś ukrywać wątki, żeby były widoczne tylko po zalogowaniu?
ODPOWIEDZ