XVI zlot - 8-11 XI 2013

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

XVI zlot - 8-11 XI 2013

Post autor: kajman »

Lipiec się kończy, po XV zlocie zostały piękne wspomnienia. Jeżeli chcemy zlotu jesienią (ja na pewno chcę), to najwyższa pora zacząć coś w tym celu robić. Po pierwsze trzeba ustalić jakiś rozsądny termin. A ten termin to jak sądzę okres od połowy września do końca października. Wcześniej raczej nie uda się go sensownie zorganizować, później to już taka mniej zlotowa pora, szczególnie, że pierwszy weekend listopada w zasadzie odpada.
Oczywiście to nie tylko kwestia czasu, ale myślę, że miejsce pozostanie tradycyjne, organizatorzy - no moim zdaniem skład z ostatniego zlotu był idealny. Jeżeli Llucky zgodziłby się zająć organizacją, a wwas aprowizacją to chyba lepiej by być nie mogło.
Ostatnio zmieniony czw lis 07, 2013 9:06 pm przez kajman, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: wwas »

kajman pisze:Jeżeli Llucky zgodziłby się zająć organizacją, a wwas aprowizacją
W moim wypadku jest to nie tyle kwestia zgody, co tego, czy w czasie zlotu będę jeszcze miał samochód - istnieje pewne prawdopodobieństwo, że nie.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: LLucky »

Moja zgoda jest - proszę już przemyśliwać, jakie terminy by Wam odpowiadały, żebyśmy nie obudzili się poniewczasie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: tadzio3 »

Ja już tym razem chciałbym na zlot zawitać. Na razie jednak trudno stwierdzić jaki termin będzie najlepszy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:Jeżeli chcemy zlotu jesienią (ja na pewno chcę), to najwyższa pora zacząć coś w tym celu robić. Po pierwsze trzeba ustalić jakiś rozsądny termin. A ten termin to jak sądzę okres od połowy września do końca października.
Prawdę mówiąc, mając na uwadze, iż ostatni zlot miał miejsce dopiero w czerwcu, to pomyślałem, że o następnym będziemy debatować w kontekście "koniec października/listopad". Dlatego też na termin 5 - 19 październik zaplanowałem swój coroczny wypoczynek w Łebie. Optuję więc za weekendem 25-27 października lub dowolny weekend listopadowy.
A może warto przedyskutować termin 8 - 11 listopada? Zlot mógłby być o jeden dzień dłuższy :)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: bobby-x »

Tak, to jest bardzo ciekawy pomysł - 4 dni.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: LLucky »

Chyba najwyższa pora zacząć wpisywać swoje propozycje, preferencje, prośby i inne słowa na "p" dotyczące terminu jesiennego zlotu.

To może na początek ja napiszę pytanie: komu zdecydowanie nie odpowiada długi weekend z 11 listopada (poniedziałek)?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: Miszon »

Zimno. A może wiosną?
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: kamil_snk »

Powiem tak - jeśli dopiszą okoliczności, to chciałbym przyjechać. Na chwilę obecną jest to jakieś 50% szans jeśli chodzi o terminy październikowe, jeśli w grę wchodzi dłuższy listopadowy weekend, to pewnie będzie to trochę mniej. Ale na razie proszę mną przy ustalaniu terminów się nie przejmować, wszystko to jest jak dla mnie dość odległą i mglistą jeszcze przyszłością. Ot chciałem jakoś oficjalnie zaznaczyć, że chciałbym przyjechać ;)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze:Zimno.
Ewentualne zimno to żadna przeszkoda. A w ubiegłym roku listopad był ciepły. Niemal cały.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: Miszon »

A nie zima była przez cały listopad i w grudniu się zrobiło cieplej? Straszą u nas w pracy, że trzeba wybrać prawie cały urlop, czyli jakiś listopadowy który mam nie mógłbym przełożyć bym częściowo na zlot wykorzystał.
Dziś mi się śniło, że rozpoczął się Zlot, był piątek, przyjechała pizza, ale byłem tylko ja, ku3a, kajman i chyba jolly (albo leszekno). A djjack miał dołączyć rano w sobotę.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze:A nie zima była przez cały listopad i w grudniu się zrobiło cieplej?
Tydzień po naszym zlocie (26 października) był pierwszy atak zimy, ale szybko nastąpił odwrót. Listopad był ogólnie ciepły. Pamiętam, bo 17 pojechałem na dwa tygodnie nad morze.
Miszon pisze:Straszą u nas w pracy, że trzeba wybrać prawie cały urlop (...)
Urlop można wykorzystać do końca III kwartału roku następnego :cwany:
Miszon pisze:(...) czyli jakiś listopadowy który mam nie mógłbym przełożyć bym częściowo na zlot wykorzystał.
A po cóż Ci urlop na zlot? Mieszkasz na miejscu w Warsaw City :lol: a zlot byłby w dni wolne od pracy.
Miszon pisze:Dziś mi się śniło, że rozpoczął się Zlot, był piątek, przyjechała pizza, ale byłem tylko ja, ku3a, kajman i chyba jolly (albo leszekno). A djjack miał dołączyć rano w sobotę.
To może kolejnej nocy przyśni Ci się, kto dojechał w sobotę w ciągu dnia :?:

Ja uważam, że ten dłuższy listopadowy weekend byłby OK :)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: LLucky »

Miszon pisze:Dziś mi się śniło, że rozpoczął się Zlot, był piątek, przyjechała pizza, ale byłem tylko ja, ku3a, kajman i chyba jolly (albo leszekno). A djjack miał dołączyć rano w sobotę.
Ty może nie śnij tyle, dobrze? ;)

A serio mówiąc to zimno chyba nie będzie za bardzo przeszkadzać, skoro większość czasu będziemy siedzieć w budynku. W zeszłym roku mieliśmy po prostu szczęście i było na tyle ciepło, że wyszliśmy na dwór, ale nie sądzę, żeby to była reguła. Podejrzewam zresztą, że w listopadzie szanse na włączone ogrzewanie będą większe niż w październiku. Natomiast szanse na deszcz chyba będą mniej więcej takie same w jednym i drugim miesiącu. Jedyne co pewne to to, że dni będą krótsze, ale co to za różnica, skoro i tak na zlocie noce są ważniejsze niż dni. ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: Miszon »

Urlop można wykorzystać do końca III kwartału roku następnego
Ja to wiem, powiedz to kierownictwu.
A jakby był Zlot w czasie urlopu, to mniej bym go żałował (w sensie - urlopu, że w listopadzie jest, a ja w Wawie będę wtedy siedział).
atram842
Posty: 1501
Rejestracja: pt sie 26, 2011 8:32 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: atram842 »

Termin listopadowy bardziej mi odpowiada. W październiku nie wiem czy dałabym radę przyjechać.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: LLucky »

Dzwoniłem do Śródborowianki i termin 8-11 listopada jest wolny. Dla porównania termin 25-27 października jest zajęty, o 1-3 listopada wydaje mi się, że nie ma co nawet myśleć, z kolei druga połowa listopada to już rzeczywiście raczej będzie zbyt późno. Widzę, że większości z Was też długi listopadowy weekend nie jest straszny. W takim wypadku myślę, że nie ma co dłużej kombinować i trzeba rezerwować 8-11 listopada. Wobec tego:
a) kajmanie, zmień proszę tytuł wątku tak, by zawierał datę,
b) czekam na Wasze deklaracje uczestnictwa, najlepiej od razu z podaniem konkretnych noclegów,
c) mam pytanie do wwasa: jak wygląda sprawa z Twoim samochodem?
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: wwas »

LLucky pisze:c) mam pytanie do wwasa: jak wygląda sprawa z Twoim samochodem?
Jeszcze mam. W ogóle to pytanie jest dosyć drażliwe - boję się, że teraz zacznę traktować zlot jako wygodne usprawiedliwienie dla mojej inercji, którą i tak odczuwam nadzwyczaj silnie, podczas gdy naprawdę wszystkie pozazlotowe racjonalne przesłanki mówią, że powinienem go sprzedać jak najszybciej...

(ale gdyby inercja ostatecznie zwyciężyła albo pojawiły się inne powody - np. brak chętnych do kupienia, to jeżeli temperatura w listopadzie nie spadnie poniżej pewnego minimum, samochód, oczywiście, będzie do dyspozycji ;))
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: jollyroger72 »

LLucky pisze:W takim wypadku myślę, że nie ma co dłużej kombinować i trzeba rezerwować 8-11 listopada.
I bardzo się z tego cieszę :)
Moja deklaracja to od 8 do 11 - czyli zlot w całości - 3 noclegi.
wwas pisze:(...) to jeżeli temperatura w listopadzie nie spadnie poniżej pewnego minimum, samochód, oczywiście, będzie do dyspozycji ;))
Wojtek, poradzimy sobie i z tym problemem :wink:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Czas pomyśleć o XVI zlocie

Post autor: konwicki1980 »

Chciałem tym razem być na liście przynajmniej, ale w tym terminie mam zaplanowane obchody 10-lecia ślubu i ew. koncert Kamp! w Toruniu, więc będę z Wami tylko duchowo. :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XVI zlot w dniach 8-11 XI. Czekamy na chętnych.

Post autor: kajman »

8-11 to dobra pora dla kajmanów. Jeden z nich na zlot przybędzie i przenocuje trzy noce.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVI zlot w dniach 8-11 XI. Czekamy na chętnych.

Post autor: Miszon »

Prawdopodobnie bym się pojawił na dzień-dwa.
W każdym razie wymyśliłem ciekawy konkurs, w dodatku nie wymagający raczej wiedzy muzycznej co ważne, raczej typu "socjologicznego", w stylu konkursów ku3y o nickach.
Pytanko przy okazji: a może tak jakaś wycieczka przy okazji Zlotu? Przez tyle dni jak będzie trwał, warto by skorzystać z okazji i pozwiedzać okolicę? Np. blisko jest ośrodek atomowy w Świerku, wiem że można zwiedzać reaktor (na pewno szkoły, nie wiem jak "normalni" ludzie), ja bym szczerze mówiąc zobaczył chętnie :-) .
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XVI zlot w dniach 8-11 XI. Czekamy na chętnych.

Post autor: LLucky »

Miszon pisze:Prawdopodobnie bym się pojawił na dzień-dwa.
To mam zapisać, że chcesz jeden nocleg? Czy dwa? Czy żadnego?
Miszon pisze:Pytanko przy okazji: a może tak jakaś wycieczka przy okazji Zlotu? [...] Np. blisko jest ośrodek atomowy w Świerku, wiem że można zwiedzać reaktor (na pewno szkoły, nie wiem jak "normalni" ludzie), ja bym szczerze mówiąc zobaczył chętnie.
I myślisz, że jak mam uprawnienia do wprowadzania wycieczek, to to wystarczy?
Niestety, reaktor przyjmuje wycieczki tylko w określone wcześniej dni robocze - zapiątki odpadają, a tym bardziej święto narodowe 11 listopada. Dla "normalnych" ludzi jest możliwość zwiedzenia reaktora w czasie warszawskiego Festiwalu Nauki 23 i 24 września - odjazdy autokarów spod Muzeum Techniki (PKiN) o 8.30 i 9.30. Zapraszam - trzeba tylko mieć minimum 15 lat, obywatelstwo polskie i dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVI zlot w dniach 8-11 XI. Czekamy na chętnych.

Post autor: Miszon »

Eech...
Ale to dobra wiadomość z tym festiwalem - nie wiedziałem, że wtedy są jakieś autokary tamże. Pamiętam tylko w Laboratorium albo innym programi Niedzickiego, jak był odcinek właśnie z takiej wycieczki - super sprawa, od tego czasu chciałem tam też być :-) .
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: XVI zlot w dniach 8-11 XI. Czekamy na chętnych.

Post autor: bobby-x »

Ciekawe czy przy pierwszym 4-dniowym zlocie może będzie rekord frekwencji? A może jakaś wycieczka piesza po Borach Nadwiślańskich. Tak rzucę luźno ze Śródborowa do:
.... PKP Celestynów (16 km),
.... dla tych co lubią więcej chodzić do PKP Zabieżki (26 km)
.... lub całościodniowa do PKP Garwolin (52 km).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XVI zlot w dniach 8-11 XI. Czekamy na chętnych.

Post autor: Miszon »

Jak będzie pogoda, ja jak najbardziej chętny. Stąd też zresztą ten Świerk proponowałem, a na przedostatnim Zlocie spacer (na który w końcu tylko Llucky się wybrał ze mną).
ODPOWIEDZ