XV zlot (7-9.06.13)

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: kajman »

To nie tylko kwestia ceny, ale także warunków. Poza tym czy w tej chwili będzie łatwo zorganizować jakiś nocleg na maj w jakiś sensownych warunkach.
Moim zdaniem do 5 kwietnia deklarujemy się czy termin 7-9 czerwca nam odpowiada, rezerwujemy noclegi pewne, a najwyżej będziemy próbowali wynegocjować jakieś dodatkowe. Bo jeżeli nie podejmiemy decyzji to ze zlotu na wiosnę nici.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15302
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: Miszon »

Z tego co pamiętam, 7 zaczyna mi się urlop, który się kończy 2 tygodnie później. W jeden z tych terminów zapewne nie będzie mnie w kraju, ale nie wiem jeszcze w który. Ale najprawdopodobniej bardziej pasuje mi ten drugi termin na Zlot.
atram842
Posty: 1501
Rejestracja: pt sie 26, 2011 8:32 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: atram842 »

Oba terminy odpowiadają mi. Chociaż 7-9 to koniec mojego urlopu i mogłabym przyjechać już w piątek. Z drugim terminem musiałabym trochę pokombinować i pozamieniać się w pracy.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: ku3a »

obydwa rozpatrywane terminy czerwcowe mi pasują
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: uzi »

jeśli zostanie nam Śródborowianka to dla mnie lepszy jest ten późniejszy termin.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: jollyroger72 »

ku3a pisze:obydwa rozpatrywane terminy czerwcowe mi pasują
Mnie na chwilę obecną też.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9780
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: tadzio3 »

Mi trudno jeszcze powiedzieć, ale chciałbym w czerwcu z wami się spotkać.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: Gary »

mi (nam) na razie bardziej pasuje pierwsza połowie czerwca. Choć i tu mogą pojawić się potencjalne przeszkody, bo czerwiec to u mnie już sezon urlopowy i związane z tym zastępstwa itp. sprawy.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: TomaszBr »

dla mnie (nas?) w tej chwili oba terminy są ok, ale gorzej z kasą, więc nie wiem jak będzie.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: kamil_snk »

Na wstępie przepraszam za swego rodzaju spam (bo na ten zlot się nie wybieram), w razie czego nie oburzę się za usunięcie postu ;) No ale jednak chciałem to napisać i o parę rzeczy się zapytać. Mianowicie - o zlotach sobie czytam już jakiś czas i tak sobie zaczynam myśleć czy by się na którymś nie pojawić. Najbliższy odpada z ogólnych powodów "okołologistycznych", ale jesienią powinno się to zmienić, więc kto wie, może wtedy. Pewne rzeczy jednak chciałbym wiedzieć już zawczasu. A mianowicie:
1. Czy osoba z krótkim listowym i forumowym stażem tam się "odnajdzie"? Wśród Was jest wielu prawdziwych pasjonatów listy, nierzadko będących z nią od początku, prowadzących zeszyty z notowaniami. Cóż - ja słucham od zaledwie kilku lat, a tak trochę bardziej od zaledwie 4. A z tego co wiem, to zloty obfitują w konkursy, które mogą być z tego powodu dla mnie czarną magią.
2. (Tutaj miało być pytanie odnośnie wieku uczestników zlotu (wiem, że wszyscy jesteście młodzi duchem ;), ale przejrzałem galerie i stwierdzam że jest on zróżnicowany i być może nawet nie będę najmłodszy :)
3. Koszty. Dość ważny punkt, choć na pewno do przeskoczenia. Ile tak mniej więcej trzeba sobie tych pieniędzy zorganizować, żeby nie musieć na miejscu liczyć każdej złotówki (zakładając pełny, trzydniowy zlot i dojazd - ok 350 km w jedną stronę).
4. W ogóle była kiedykolwiek taka osoba, której zlot się nie podobał? ;)
Pewnie bardzo pomoże mi relacja jakiegoś debiutanta (o ile taki na XV zlot się wybierze, bo na XIV takiego nie było, a XIII był troszkę odmienny od "standardowych"), lub 2-3 zdania wspomnienia z Waszego pierwszego zlotu (szczególnie jeśli mieliście podobne wątpliwości ;)

PS - Wiem, że taki post rozbija trochę główny wątek, ale pozwoliłem sobie go napisać, uznając że jest to najodpowiedniejszy temat do tego, a ewentualne odpowiedzi mogą przekonać niezdecydowanych.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: ku3a »

Kubak25
Posty: 586
Rejestracja: pn sty 02, 2012 1:42 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: Kubak25 »

A złego wilka przygarniecie ? :D
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: kajman »

Ja uważam, że zlot jest otwarty i każdy chętny może na niego przyjechać.

Więcej na temat zlotu będę chciał napisać wieczorem. Do tego czasu powinienem pogadać z organizatorami.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: TomaszBr »

kamil_snk pisze:Pewnie bardzo pomoże mi relacja jakiegoś debiutanta (o ile taki na XV zlot się wybierze, bo na XIV takiego nie było, a XIII był troszkę odmienny od "standardowych")
polecam relację wwasa ze zlotu XII, idealnie opowiedziane! Choć nie był wtedy debiutantem, to chyba jego relacja pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości ;)
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: kajman »

To może zgodnie z obietnicą sprzed kilku godzin szerzej o zlocie i tym co ustaliliśmy (na forum i nie tylko).

Organizatorami zlotu są LLucky i wwas. Uważam, że sobie doskonale poradzą, zresztą sprawdzili się znakomicie podczas XIV zlotu, w którym moja rola ograniczyła się w praktyce do kilku rozmów z Śródborowianką. Co do wwasa, to już wcześniej pełnił rolę zaopatrzeniowca i znakomicie się z niej wywiązywał (szczególnie jak dostał dodatkowe instrukcje w sprawie napojów, w których nie gustuje.
Moja rola w związku z tym zlotem sprowadza się do pilotowania (przynajmniej na razie) tematu na forum w uzgodnieniu z organizatorami.

Jako że musimy jednak względnie szybko zaklepać ostateczny termin i podać wstępną liczbę uczestników (i to takich pewnych, bo to naprawdę będzie wyglądać niepoważnie, kiedy będziemy potem informowali, że jest nas sporo mniej niż początkowo podawaliśmy) ustaliliśmy, że zlot odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Śródborowiance (jeżeli byłyby jakieś głosy do niedzieli w południe odnośnie wyższości terminu 21-23 to myślę, że jest możliwa zmiana). W poniedziałek LLucky poinformuje kierowniczkę Śródborowianki o terminie i wstępnej ilości osób, a także dowie się o ostatecznym terminie podania ilości osób (być może potem uda się załatwić coś dla ewentualnych dodatkowych chętnych).

Podzieliłem głosy osób wypowiadających się w tym wątku na trzy grupy na podstawie ich wypowiedzi (jeżeli coś źle zrozumiałem proszę o sprostowanie). Osoby z pierwszej grupy proszę o odezwanie się, jeżeli jednak nie mają pewności pojawienia się na zlocie, pozostałe proszę o (w miarę możliwości) o doprecyzowanie wypowiedzi , żebyśmy w niedzielę w południe wiedzieli na kogo można w jakim stopniu liczyć.

1. Osoby, które na zlocie będą (przynajmniej wszystko na to wskazuje):
atram842
dekodi
djjack
falcoeagle
Gary z drugą połówką (pierwszy nocleg)
herMMan
jollyroger72
kajman
ku3a
leszekno (pierwszy nocleg)
LLucky
Martyr & Yacy
Neo01
tsch
uzi
wwas


2. Osoby, które na zlocie przypuszczalnie będą:
Iwona
Kubak25 (rozumiem tą wypowiedź jako zamiar udziału w zlocie)
Miszon


3. Osoby chętne na udział, ale z różnych powodów nie wiedzą, czy im się to uda:
adameria
Aro
Grycek
Kertoip (a jeżeli tak to jedno czy dwuosobowo?)
tadzio3
TomaszBr


Czyli pewnych na razie 8 osób. Trochę przymało, więc tym bardziej prosił o deklaracje osób z drugiej grupy no i o zgłoszenia osób, które do tej pory w tym temacie się nie odzywały.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem i organizatorzy nie zrezygnują ze mnie jako z osoby, która reprezentuje ich na forum.

To przy okazji odpowiem na kilka pytań zadanych kilka postów wyżej.
1 & 4. Przyznam się, że nie pamiętam osoby, która wróciłaby ze zlotu niezadowolona, ale może te osoby się nie wypowiadały. Natomiast kilka osób wypowiadało się entuzjastycznie po debiucie. Wspominały też zlot miło osoby, których kontakt z listą był niezbyt duży, albo jeszcze krótszy niż Twój. Konkursy są łatwiejsze i trudniejsze, często są zespołowe, często też zabawowe, są też punkty programu, które nie są konkursami.
2. Co więcej, mam wrażenie, że różnice wieku między poszczególnymi osobami są zupełnie nieistotne. Wszyscy mówią do siebie albo nickami, albo po imieniu i atmosfera jest bardzo swobodna. Bawimy się, gadamy, jemy razem, chyba najbardziej różni nas pora udania się na spoczynek, bo tutaj każdy wie najlepiej, kiedy jest jego pora.
3. Ja się najczęściej mieszczę w 300 zł (mieszkam bliżej, ale nie mam zniżek), i myślę, że żeby być kompletnie swobodnym finansowo to 400 w zupełności wystarczy (pewnie sporo mniej, a to chyba byłaby już zupełna swoboda finansowa). Ale że kajmany w kwestiach finansowych mogą mieś inne odczucia niż ludzie, to może ktoś inny jeszcze wyrazi opinię.
Ostatnio zmieniony czw maja 16, 2013 7:57 am przez kajman, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: uzi »

kajman pisze:uzi (wywnioskowałem, może błędnie, że chociaż lepszy byłby termin dwa tygodnie później, to ten też wchodzi w rachubę)
zmieniam zeznania, wcześniejszy termin odpowiada mi bardziej. czyli dobrze, że na niego padło. ;)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: Gary »

ja potwierdzam 1 nocleg dla 2 osób z 7 na 8 czerwca. :-)
kajman
Posty: 64242
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: kajman »

uzi pisze:
kajman pisze:uzi (wywnioskowałem, może błędnie, że chociaż lepszy byłby termin dwa tygodnie później, to ten też wchodzi w rachubę)
zmieniam zeznania, wcześniejszy termin odpowiada mi bardziej. czyli dobrze, że na niego padło. ;)
Czyli można Cię przerzucić do grupy pierwszej?
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: Grycek »

Ja bardzo chciałbym być, ale jeszcze nie wiem, czy w czerwcu mi się uda.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: uzi »

kajman pisze:Czyli można Cię przerzucić do grupy pierwszej?
raczej tak.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15302
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: Miszon »

Proszę mnie przesunąć do grupy 2.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: kamil_snk »

Ku3a, kajman, wwas, TomaszBr - dzięki :)
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: TomaszBr »

termin późniejszy odpowiada mi bardziej, choć i tak wciąż nie jestem w stanie się ostatecznie zdeklarować.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10718
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: Neo01 »

Kamil, nie zastanawiaj się, tylko śmiało się decyduj! Lepszej przygody nie zaznasz! :)
Mówię to jako pierwszak sprzed 3 lat (to już tyle? :shock: ) który strraszelnie żałuje, że później już się nie udało.

W każdym razie teraz myślę że już mi nic nie przeszkodzi. Deklaruję więc chęć udziału jako ja (możliwe że jeszcze byłaby ze mną druga osoba, ale na razie nie mogę tego potwierdzić, dlatego proszę o podanie deadlinu, do kiedy trzeba się deklarować).
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XV zlot wiosną?

Post autor: ku3a »

ja potwierdzam, że termin 7-9 jest dla mnie całkowicie OK i potwierdzam udział
ODPOWIEDZ