Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Post autor: LLucky »

Na jesiennym zlocie roku 2016, gdy prezentowaliśmy w ramach naszego ABC Listy wykonawców na literę K, był zasygnalizowany problem z wykonawcami o nazwach zaczynających się mniej popularnymi literami. Chodzi o polskie znaki diakrytyczne, ale także litery X, Y, Q i V. Gdybyśmy kontynuowali zabawę na dotychczasowych zasadach, to mogłoby dojść do tego, że mała pula do wyboru spowodowałaby częste powtarzanie się wykonawców podczas prezentacji, nie wspominając już o literze X, gdzie nawet utworów by mogło nie starczyć. Co więc zrobić z tym problemem? Otwierając tę wątek chciałbym zainicjować dyskusję i podjąć wspólnie jakąś decyzję przed zlotem kwietniowym, bo jedno z proponowanych rozwiązań jego dotyczy. A proponowane były następujące rozwiązania:
1. Wspomniane wyżej kontynuowanie zabawy w dotychczasowej formie z całą tego konsekwencją.
2. Połączenie znaków diakrytycznych z ich literami podstawowymi (Ł z L, Ś z S, a Ż i Ź z Z), a X z Y.
3. Połączenie wszystkich problematycznych liter w jedną większą grupę.
Oczywiście nie wyczerpuje to możliwości, bo może ktoś wpadnie na jeszcze inny pomysł. Żeby było łatwiej, przeprowadziłem małe badania terenowe w celu ustalenia skali problemu dla poszczególnych liter. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że literę V można wykluczyć z powyższego rozważania, bowiem pula utworów do wyboru jest tam dość duża (żeby wspomnieć tylko liściasty dorobek Voo Voo i Varius Manx), ale już o literze Y nie odważyłbym się tego powiedzieć. Dlatego poniżej przedstawiłem listę wszystkich problematycznych wykonawców, jakich znalazłem, z wyjątkiem tych na V. Co do niektórych mam zresztą wątpliwości, czy powinni się tu znaleźć, więc zaznaczyłem ich znakami zapytania.

Grażyna Łobaszewska
Łąki Łan
Łzy
Łona i Webber
Ścianka
Jarek Śmietana
Śmierć Kliniczna
Czesław Śpiewa (???)
Justyna Święs
Świetliki
Żona Lota
Michał Żebrowski
Qligowscy
Queen
Queensryche
Queens Of The Stone Age
Quidam
Xymox
The XX
Yanina
Yaro
Yazoo
Yeah Yeah Yeahs
Yello
Yes
Yokashin
Yugoton
Yugopolis
Yugopolis 2
Thom Yorke
Lauri Ylönen
Yo-Yo Ma
The Young Ones
Yoko (?)
Pati Yang (???)
Kostek Yoriadis
Paul Young
Will Young
Y (?)
Nikki Yanofsky

Osobiście skłaniam się do tego, by wszystkich wyżej wymienionych wrzucić do jednego dużego worka, a nie bawić się w łączenie w mniejsze woreczki, ale nie jestem do tego na 100% przekonany. Piszcie, co myślicie o całej sprawie - mam nadzieję, że coś ustalimy.
Ostatnio zmieniony czw sty 19, 2017 11:39 pm przez LLucky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Post autor: jollyroger72 »

LLucky pisze:Na jesiennym zlocie roku 2017 (...)
Nie brałem jeszcze w nim udziału :wink:
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Post autor: LLucky »

jollyroger72 pisze:
LLucky pisze:Na jesiennym zlocie roku 2017 (...)
Nie brałem jeszcze w nim udziału :wink:
W tym roku jakoś wyjątkowo szybko przestawiłem się na odruchowe pisanie nowej cyferki w datach... ;)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Post autor: konwicki1980 »

Nie wiem, czy wszyscy słyszeli na zlocie moją wypowiedź, ale zostawiłbym tak jak jest mimo wszystko :) Na zlocie, gdzie będzie X (jak dotrwamy), wymyśli się jakąś dodatkową zabawę ;)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Post autor: kajman »

Ja jestem zdecydowanie za opcją trzecią.
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Post autor: LLucky »

Jeśli trzecia opcja, to jeszcze pozostaje pytanie: kiedy wybieramy z tej jednej większej grupy? To jest: przy jakiej literze? W ramach X?
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Post autor: kajman »

Ja byłbym za tym, żeby w ramach Ż.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zlotowo-forumowe ĄĘ Listy - który odcinek?

Post autor: Miszon »

Po Z.
ODPOWIEDZ