Notowania LPP3 z czasopism

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

Nie wiem czy taki wątek już był, jeśli był usuńcie temat, jeśli nie był, to będzie ;-)
Na początek kilkadziesiąt zdjęć z notowaniami LPP3 publikowanymi w Gazecie Młodych. Za czas jakiś, mam w zamiarze opublikować wszystkie notowania publikowane w tej gazecie, wraz z redakcyjnymi komentarzami. O ile zapału, czasu, pieniędzy, wystarczy ;-)
Proszę o rozwinięcie tematu, w formie skanów lub zdjęć, oraz informacje gdzie jeszcze, w ówczesnych czasopismach, publikowano notowania listy. Interesują mnie głównie lata 80 i 90, ale temat jest otwarty na wszelkie inne lata.
Pierwsza paczka, 10 fotek. Bez składu i ładu, gdyż nie był to temat kwerendy, fotki powstały przy okazji innej kwerendy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2013 11:04 pm przez marekjarek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

Druga "paczka" kolejne 10 fotek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

Część trzecia :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

Część czwarta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

Dwie fotki "okołolistowe", na koniec tego maratonu. Wszelkie komentarze, od zawsze, po koniec świata, i jeden dzień dłużej, mile widziane. ;-)

Obrazek
Obrazek

Podpowiadacz internetowy, podpowiada, że "okołolistowe" należy pisać jako "około listowe" Nie wiem, jaka pisownia jest poprawna, zbyt pilnym uczniem na lekcjach języka polskiego nigdy nie byłem ;-)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: jollyroger72 »

marekjarek5 pisze:(...) zbyt pilnym uczniem na lekcjach języka polskiego nigdy nie byłem ;-)
I tu Cię mam :!: Dlatego nie wiesz, że coś piszemy małą lub wielką literą :wink:
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

jollyroger72 pisze:
marekjarek5 pisze:(...) zbyt pilnym uczniem na lekcjach języka polskiego nigdy nie byłem ;-)
I tu Cię mam :!: Dlatego nie wiesz, że coś piszemy małą lub wielką literą :wink:
Może, nie wiem. :D
Upierałabym się, przy DUŻEJ, a nie Wielkiej :)
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

http://www.rjp.pan.pl/images/stories/pl ... 5_1_16.pdf
Wynika z tego, że "formy „duża litera” i „wielka litera” są równie poprawne" ;-) :D
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marcinparys11 »

W "Słowniku języka polskiego" pp.Jodłowskiego i Taszyckiego z lat 60-tych znajduje się rozdział "Wielkie i małe litery". I tak nas uczyli w szkole. Być może od tego czasu coś się zmieniło, ale ja będę się upierał przy literze wielkiej.
Fotografie bardzo interesujące. Ciekawe, od którego momentu i przez jaki czas w tej samej szpalcie drukowano listę Rozgłośni Harcerskiej.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

Fotografie bardzo interesujące. Ciekawe, od którego momentu i przez jaki czas w tej samej szpalcie drukowano listę Rozgłośni Harcerskiej.
Wszystkie dane ma ten który publikował notowania Rozgłośni Harcerskiej. To na jego zmówienie zrobiłem tą kwerendę. Mogłem przy okazji zrobić fotki całej zawartości muzycznej tej gazety, mogłem ale nie zrobiłem. Do dziś nie daje mi to spokoju. Źródła są w czytelni biblioteki, muszę tylko znaleźć, ze dwa wolne dni. Pewne jest, że to kiedyś zrobię, trzeba poczekać.
Gazeta Młodych to była podła gazeta, ale informacje muzyczne które w niej publikowano były ciekawe. Dziś są jeszcze ciekawsze.
ps: Przy okazji, pisałem kiedyś, że szukam brakujących mi numerów miesięcznika Non Stop. Sprawa utknęła. A szkoda.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: jollyroger72 »

marekjarek5 pisze:ps: Przy okazji, pisałem kiedyś, że szukam brakujących mi numerów miesięcznika Non Stop. Sprawa utknęła. A szkoda.
Pożyjemy, zobaczymy... Może wkrótce będę w stanie jakoś Ci pomóc 8)
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

Pożyjemy, zobaczymy... Może wkrótce będę w stanie jakoś Ci pomóc
Już się cieszę :)

ps. pytałem kiedyś marcinparys11, który ma brakujące numeru Non Stopu, ale nie umie tego przenieść do formy cyfrowej.
marcinparys11
Posty: 2357
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marcinparys11 »

Niestety, jeszcze się nie nauczyłem. Ale cały czas mam ten problem na uwadze. I zastanawiam się, w jaki sposób przekazać interesujące materiały w formie kserokopii.
Wśród ostatnich wykopalisk odkrytych przeze mnie znajdują się wycinki ze "Sztandaru Młodych" z lat 1988 - 89 (drukowano wówczas aktualną listę oraz tę sprzed pięciu lat).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: bobby-x »

Bardzo fajne skany, ot dzieciństwo się przypomina. Wielkie dzięki za te "wycinki". Przy okazji Kurtyna jak WÓŁ stoi w notowaniach a nie jakieś tam Zróbmy... , Panie Jacku. I Moonlight Shadow jest w duecie... i podtytułów nie ma w co niektórych utworach.
Awatar użytkownika
marekjarek5
Posty: 502
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 2:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: od zawsze
Kontakt:

Re: Notowania LPP3 z czasopism

Post autor: marekjarek5 »

Niestety, jeszcze się nie nauczyłem. Ale cały czas mam ten problem na uwadze. I zastanawiam się, w jaki sposób przekazać interesujące materiały w formie kserokopii.
Najprostszy sposób, idziemy to punku ksero, prosimy o zeskanowanie, i w zależności od tego, czy czy mamy w komputerze napęd CD/DVD, czy mamy wejście usb i pendrive, prosimy o nagranie na takim nośniku.
Wśród ostatnich wykopalisk odkrytych przeze mnie znajdują się wycinki ze "Sztandaru Młodych" z lat 1988 - 89 (drukowano wówczas aktualną listę oraz tę sprzed pięciu lat.
A to ci niespodzianka. Ciekawe.
ODPOWIEDZ