Teatrzyk Zielone Oko

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Postprzez 3dktr » Cz maja 04, 2017 8:59 pm

i OGROMNIE WIELKIE podziękowania za tę stronę! REWELACJA! LLucky miałem osobiście to zrobić na Zlocie, ale niestety skleroza. Dziękuję! :-)

Cieszy mnie że strona jest przydatna, miejmy nadzieję że się urzędasy nie przyczepią.
Pozdrawiam, autor 3.dktr.pl
3dktr
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 15, 2016 3:50 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2001

Re: Teatrzyk Zielone Oko

Postprzez Robinson » N maja 28, 2017 10:44 pm

W ramach comiesięcznego Teatrzyku Zielone Oko w najbliższą niedzielę, 28 maja, zapraszamy na słuchowisko kryminalne "Zgniły spokój" Marcina Wrońskiego prosto ze Studia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Słuchowisko wyreżyseruje Waldemar Modestowicz. Zapraszamy od godz. 21.05.

Marcin Wroński – autor znanego i wielokrotnie nagradzanego cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim – dla radiowego Teatrzyku Zielone Oko stworzył również kryminał, ale tym razem współczesny.

Jego słuchowisko Zgniły spokój zieje atmosferą polskiej prowincji, iście sycylijską zmową milczenia i nieufnością wobec obcych, jednakże tę duchotę przełamuje charakterystyczny dla Wrońskiego humor. Oto Herbert Szaden, prowadzący w fikcyjnym miasteczku Szkodyń nikomu niepotrzebną księgarnię, widząc próby zastraszania przyjezdnego historyka, angażuje się w prywatne śledztwo. Nie byłoby w tym nic szczególnego dowcipnego, gdyby nie ambicje literackie Szadena, który pisze do szuflady powieść noir w stylu chandlerowskim. Nietypowe jak na Szkodyń hobby księgarza zaczyna wpływać na jego decyzje i tak ironiczna fikcja spotyka się z twardą rzeczywistością.

Jak mówi Wroński, „jeśli prywatne śledztwa Herberta Szadena postanowię kiedyś przerobić na książkę, będzie zadedykowana pamięci Rudolfa Heinza, bohatera kryminałów Mariusza Czubaja. Gdyby tylko autor ubrał go bardziej stylowo, Heinz byłby lepszy niż sam Philip Marlowe”.

Teatrzyk Zielone Oko w Trójce "na żywo" z udziałem publiczności.

Marcin Wroński: Zgniły spokój
Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Realizacja akustyczna: Maciej Kubera
Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn

Obsada:
Marcin Przybylski – Szaden, księgarz i pisarz amator
Martyna Kowalik – Samanta, fryzjerka
Wojciech Żołądkowicz – Policjant
Andrzej Blumenfeld – Konrad Robałek
Krzysztof Stelmaszczyk – Wojciech Bułaś
Karol Dziuba – Adrian
Joanna Jeżewska – Bibliotekarka
Gwary: Maciej Zuchowicz, Hubert Paszkiewicz, Filip Krupa, Aleksander Milićević, Mateusz Kmiecik, Martyna Trawczyńska, Bartosz Mikulak
Robinson
 
Posty: 8002
Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Lokalizacja: Krosno
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.

Poprzednia strona

Powrót do Tematy okołolistowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości