"Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

"Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: tadzio3 »

Wczoraj w "Jaka to melodia", na którą się natknąłem był uczestnik o imieniu Artur bodajże w rozmowie z Janowskim powiedział, że jest słuchaczem LP3 niemal od początku, a prowadzący chciał zagiąć uczestnika pytając się o to czy zna zespół ZOO i z jakimi piosenkami był na Liście. Znał tylko 2 piosenki ;)
Ciekawy jestem czy Pan Artur jest naszym forowiczem.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Yacy »

Na drzewie - świetny utwór! Romantyczna gra też całkiem całkiem. Nie wiem czy były inne na lp3...?
Wymienił właśnie te dwa?
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: JaceK »

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: tadzio3 »

Yacy pisze: Wymienił właśnie te dwa?
Dokładnie tak - te dwa. A Janowski przypomniał jeszcze trzeci.
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kaem333 »

Czy jakakolwiek piosenka ZOO była kiedyś do odgadnięcia w "Jaka to melodia"?
Sam program słaby, ale czasami mile zaskakuje (np. ostatnio występami Rezerwatu).
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: tadzio3 »

Program jest w porządku. Sam już raczej nie oglądam, chyba że przypadkowo, ale jest OK. Z pewnością nie było lepszego teleturnieju muzycznego od tego.
ZOO to nie wiem czy było, ale kiedyś na początku istnienia teleturnieju pamiętam, że "Mury Jerycha" były do odgadnięcia w kategorii Robert Janowski
kaem333
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 28, 2012 4:31 pm

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kaem333 »

Pamiętam, że w okolicach comebacku Kombi(i) czyli gdzieś w 2003 roku zespół wykonywał w "Jaka to melodia?" jakiś utwór, którego na 99% potem nie znalazłem na comebackowym albumie "c.d.". Czy ktoś kojarzy co to mógł być za utwór Kombii? Żaden ze starych (sprzed 1992 roku) też na pewno nie.
Największą brechę miałem, jak wyszedł wystąpić Piotr Szczepanik w wieku po 60-tce, a z playbacku poleciał jeden z jego największych przebojów w wersji z lat 60. Moim zdaniem to było ostre przegięcie.
To, że program jest robiony z rozmachem i przy sporym budżecie, to nie oznacza że jest wartościowy. Zresztą ostatnio kilka razy się zawiodłem, bo kilka polskich piosenek zostało zaśpiewanych nie przez oryginalnych wykonawców, tylko tych etatowych z programu. Co jak co, ale program o takiej pozycji rynkowej, powinno już być stać na regularne zapraszanie naszych gwiazd. Wiadomo, że Sting czy Rolling Stones nie zagrają, ale nasze żyjące i wciąż aktywne gwiazdy to już powinien być standard.
Moja mama jest po 60-tce i nie cierpi powtórek jakichś starych festiwali opolskich z lat 70., itp. ("o Jezu, jak to wyglądało, jaka bida, jeden reflektor, suknia samemu uszyta"). Natomiast jest pod wrażeniem poziomu "Jaka to melodia?". To też jakiś dziwny znak czasów.
mark
Posty: 302
Rejestracja: śr maja 30, 2007 7:46 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: mark »

Akurat oglądałem ten odcinek JTM, Janowski wymienił trzeci utwór "Więcej seksu", którego na pewno nigdy nie było na lp3, ale jest do odsłuchu i oglądu w necie. O samym programie można długo dyskutować, niewątpliwie przyczynił się w jakichś sposób do popularyzacji starszych polskich rzeczy z lat 60, 70 - jednakże w ciągu ostatnich 5-ciu, 6 -ciu lat na siłę promowane są historie typu Shaun baker Maloy, Doda, Kate Ryan, Danzel etc. Rzecz gustu...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: jollyroger72 »

kaem333 pisze:Największą brechę miałem, jak wyszedł wystąpić Piotr Szczepanik w wieku po 60-tce, a z playbacku poleciał jeden z jego największych przebojów w wersji z lat 60. Moim zdaniem to było ostre przegięcie.(...)Zresztą ostatnio kilka razy się zawiodłem, bo kilka polskich piosenek zostało zaśpiewanych nie przez oryginalnych wykonawców, tylko tych etatowych z programu.
mark pisze:(...)jednakże w ciągu ostatnich 5-ciu, 6 -ciu lat na siłę promowane są historie typu Shaun baker Maloy, Doda, Kate Ryan, Danzel etc.
Promocja promocją, ale najgorsze jest to, że wszystkie zespoły czy "gwiazdy" występują w programie z playbacku. I to jest totalna kicha. Wiem to od gitarzysty jednego z polskich zespołów, który wystąpił w tym programie. Tak więc dla mnie nie ma to żadnego znaczenia, że utwór wykona ktoś z "etatowców". Zresztą już od dobrych kilku lat spoglądam na ten program tylko okazyjnie
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

Odkopuję ten temat, ponieważ chciałbym "pochwalić się" tym, że w kolejny poniedziałek, tj. 03.02, wystąpię w programie "Jaka to melodia", gdzie mam w planach trochę opowiedzieć o swojej fascynacji Listą Przebojów jak i całym Programem III. Chętnych zapraszam do obejrzenia :)
Ostatnio zmieniony czw sty 23, 2020 4:59 pm przez kacper94, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: tadzio3 »

Oby tego nie wycieli ;)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

tadzio3 pisze: czw sty 23, 2020 4:35 pm Oby tego nie wycieli ;)
Mam nadzieję, że tak nie będzie :) Liczę na to, że po emisji doczekam się jakichś spostrzeżeń na ten temat :)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Artur »

tadzio3 pisze: wt mar 13, 2012 11:41 am Ciekawy jestem czy Pan Artur jest naszym forowiczem.
to nie byłem ja :D
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Artur »

JaceK pisze: wt mar 13, 2012 1:08 pm ZOO: http://www.alp3.pl//alpt.phtml?m=12&w=188
link do Tony Banksa, a tutaj do ZOO: http://www.alp3.pl//alpt.phtml?m=12&w=189
Dopiero teraz zauważyłem, że wątek rozpoczęty w 2012 roku :nie:
Jak nie zapomnę to program zobaczę.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: TStudent »

A program na antenie w polskiej telewizji od '97 ;)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: dannar »

kacper94 pisze: czw sty 23, 2020 4:27 pm Odkopuję ten temat, ponieważ chciałbym "pochwalić się" tym, że w kolejny poniedziałek, tj. 03.02, wystąpię w programie "Jaka to melodia"
Poinformuj kiedy będzie emisja. I powodzenia :)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

dannar pisze: pt sty 24, 2020 4:42 pm
kacper94 pisze: czw sty 23, 2020 4:27 pm Odkopuję ten temat, ponieważ chciałbym "pochwalić się" tym, że w kolejny poniedziałek, tj. 03.02, wystąpię w programie "Jaka to melodia"
Poinformuj kiedy będzie emisja. I powodzenia :)
Emisja będzie właśnie 03.02, jakoś około godziny 17.25-17.30 :)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: dannar »

kacper94 pisze: sob sty 25, 2020 2:35 pm Emisja będzie właśnie 03.02, jakoś około godziny 17.25-17.30 :)
Aha. Czy to znaczy, że już masz za sobą ten występ?
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

dannar pisze: sob sty 25, 2020 2:53 pm
kacper94 pisze: sob sty 25, 2020 2:35 pm Emisja będzie właśnie 03.02, jakoś około godziny 17.25-17.30 :)
Aha. Czy to znaczy, że już masz za sobą ten występ?
Tak właśnie, nie mogę jednak na razie zdradzać jakichś szczegółów, jak mi poszło itd., zachęcam jednak do obejrzenia tego odcinka i do podzielenia się "wrażeniami" po nim :)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: dannar »

Dobra. :D Już zrozumiałem.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: Artur »

To już za godzinę
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: jollyroger72 »

Kacper94, BRAWA za dobry występ :)
Obrazek
Co prawda, do pełnej victorii nieco zabrakło, ale nic to! Następnym razem będzie lepiej.
Ja zapewne wyłożyłbym się na The Black Eyed Peas...
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

jollyroger72 pisze: pn lut 03, 2020 7:04 pm Kacper94, BRAWA za dobry występ :)
Obrazek
Co prawda, do pełnej victorii nieco zabrakło, ale nic to! Następnym razem będzie lepiej.
Ja zapewne wyłożyłbym się na The Black Eyed Peas...
Jeśli mogę coś napisać na ten temat to tak: Na początku stres był bardzo duży, w tym teleturnieju - jak powiedział prowadzący - był to mój debiut i może było trochę widać zdenerwowanie podczas tego odcinka. Ogólnie co do atmosfery, to było bardzo miło, z czasem trwania nagrań czułem się już coraz bardziej swobodnie. W trzeciej rundzie nie znałem piosenki Amy Winehouse - o tym, że "Back to Black" była tytułową piosenką dowiedziałem się kilka dni później, jak zobaczyłem właśnie tą płytę w jednym ze sklepów. W finale, tak jak mówiłem, nie znałem tej piosenki Anny Jantar, więc raczej szans na zwycięstwo nie miałem w tym odcinku.
Następny raz to już jutro, zachęcam do oglądania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: lady »

Widziałam odcinek i również gratuluję :) Tremy nie było po Tobie widać.
Bardzo jestem ciekawa co będzie dalej. Choć wiem że te odcinki były nagrywane wcześniej, trzymam kciuki :wink:
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: "Jaka to melodia" i słuchacz LP3

Post autor: kacper94 »

lady pisze: pn lut 03, 2020 7:37 pm Widziałam odcinek i również gratuluję :) Tremy nie było po Tobie widać.
Bardzo jestem ciekawa co będzie dalej. Choć wiem że te odcinki były nagrywane wcześniej, trzymam kciuki :wink:
Faktycznie, odcinki były nagrywane jednego dnia, z przerwami około 10-15 minutowymi. Mogę tyle powiedzieć, że warto będzie oglądać jutro :)
ODPOWIEDZ