PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: djjack »

W październiku br. podczas 11. zlotu forum.lp3.pl swoją premierę miały krzyżówki w których wszystkie hasła były związane z Listą Przebojów Programu III.
Ponieważ po pierwsze nie wszyscy mogli w tym zlocie uczestniczyć. A po drugie - nawet jeśli uczestniczyli, to dane Im było zmierzyć się z reguły tylko z jedną z sześciu krzyżówek, postanowiłem udostępnić komplet tych jesiennych zadań w Internecie.

Krzyżówki będą dostępne cały czas pod wskazanym adresem.
Skoro jednak na datę oficjalnej premiery w sieci wybrałem sobie okres przedświąteczny - proponuję dodatkowo wspólną zabawę z nagrodami.
W okresie od 7 grudnia 2011 r. do 17 grudnia 2011 r. ich rozwiązaniu mogą towarzyszyć dodatkowe emocje. Emocje związane z wygrywaniem trójkowych prezentów.

Od dzisiaj do końca soboty 17 grudnia 2011 r. (do godziny 24.00) przyjmuję na moją skrzynkę pocztową o adresie djjack@gazeta.pl od wszystkich Forynek i Forowiczów biorących udział w tym konkursie rozwiązania udostępnionych krzyżówek.
W przesłanym rozwiązaniu należy podać numer rozwiązanej krzyżówki oraz wszystkie odgadnięte hasła (wiem, że będzie z tym dużo pracy, ale identyczny warunek dotyczący wszystkich haseł był do spełnienia podczas zlotu) wypisując je w kolejności podanych definicji z podziałem na hasła poziome i hasła pionowe. W jednym mailu można przesłać rozwiązanie jednej, dwóch, trzech, czterech, pięciu albo wszystkich sześciu krzyżówek.

18 grudnia zostanie przeprowadzone oficjalne losowanie wśród wszystkich osób biorących udział w zabawie, a wyniki tego losowania ogłoszone zostaną na stronie Forum.

Siedem Nagród przewidzianych w konkursie losowane będzie w następujący sposób:
1/ Jedna nagroda za prawidłowe rozwiązanie pierwszej krzyżówki;
2/ Jedna nagroda za prawidłowe rozwiązanie drugiej krzyżówki;
3/ Jedna nagroda za prawidłowe rozwiązanie trzeciej krzyżówki;
4/ Jedna nagroda za prawidłowe rozwiązanie czwartej krzyżówki;
5/ Jedna nagroda za prawidłowe rozwiązanie piątej krzyżówki;
6/ Jedna nagroda za prawidłowe rozwiązanie szóstej krzyżówki;
7/ Jedna nagroda za rozwiązanie wszystkich sześciu krzyżówek.

Mam nadzieję, że Poczta Polska wyrobi się na czas i prezenty trafią do osób wylosowanych jeszcze przed świętami :wink: .

Życzę udanej zabawy!

P.S. W krzyżówkach nie było nic zmieniane, dlatego proszę pamiętać, że część definicji odnosi się do spraw bieżących wg stanu na dzień 8 października 2011 r.
grzes

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: grzes »

Fajna, trudna zabawa. Jedną krzyżówkę zrobiłem biorę się za drugą.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: danco28 »

Fajne te krzyżówki. Tylko jest mały problem. Oszczędzam tusz w drukarce. ;) A bez ich wydrukowania chyba nie za bardzo da się je rozwiązać, co? Chyba że flamastrem na monitorze. Obrazek
Awatar użytkownika
mara
Posty: 2615
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 7:29 pm
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy /Pod Warszawą

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: mara »

danco28 pisze:Fajne te krzyżówki. Tylko jest mały problem. Oszczędzam tusz w drukarce. ;) A bez ich wydrukowania chyba nie za bardzo da się je rozwiązać, co? Chyba że flamastrem na monitorze. Obrazek
ja nie mam drukarki a na mieście drukować mi się nie chce..a więc kopiujesz obrazek z pdf i wklejasz do..painta...a potem w istocie rzeczy prawie jak flamastrem po monitorze.. :wink:
@djjack czy rozwiązując można posługiwać się archiwum, Wikipedią etc? -posługuje się oczywiście nimi ale nie wiem czy takie rozwiązywanie się liczy.
StarszyPan75
Posty: 69
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 4:34 pm

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: StarszyPan75 »

Gratuluję Autorowi znakomitego pomysłu!

Mała poprawka do znaczenia haseł krzyżówki nr 1.
14.poziomo
„Studio ….” w latach 1969-1973 emitowało w sobotę radiową listę przebojów.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: emilencja »

fantastyczny pomysł !

jedna podpórka googlowa, pół nocy szperania w pamięci i zeszytach - ale udało się - listonosz w drodze

polecam wszystkim - doskonała zabawa :)

pozdrawiam
Emil
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

PKS - słówko od autora

Post autor: djjack »

Dziękuję za pierwsze zgłoszenia, komentarze, uwagi i korekty.

Oczywiście w odpowiedziach przesłanych pocztą elektroniczną nie sprawdzę, które hasła zostały rozwiązane bazując na własnej wiedzy i pamięci, a które posiłkując się notatkami, trójkowym archiwum w Internecie, telefonami do przyjaciół, wikipedią czy Google :roll: .
Dlatego moja propozycja jest następująca - jeżeli ktoś chce poczuć się tak jak na zlocie - niech weźmie jedną z krzyżówek i spróbuje ją rozwiązać w ciągu regulaminowych 60 minut bez jakichkolwiek podpowiedzi pochodzących z jakichkolwiek źródeł.
1/ Jeżeli rozwiąże ją całą - moje gratulacje!
2/ Jeżeli nie - niech spróbuje dotrzeć do brakujących haseł i uzupełnić luki. A potem... patrz 1/
8)

A kiedy podobnie postąpi z pozostałymi pięcioma zadaniami - pozostanie już tylko umieścić prawidłowe rozwiązania w mailu i wysłać na adres podany w pierwszym poście.

P.S. Sądzę, że można powoli zaczynać uchylać rąbka tajemnicy odnośnie nagród.

Jedną z nich będzie taka oto płytka z 2011 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Trójkowy drobiazg

Post autor: djjack »

I kolejna nagroda do rozlosowania
Obrazek
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9269
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: Martyr »

Ja też muszę przyznać, ze djjack wymyślił świetną zabawę. Super krzyżówki muzyczno-elpetrójkowo-forumowe! :)
Fajnie jest móc się zmierzyć z każdą :)
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jeszcze coś przed losowaniem

Post autor: djjack »

Zanim uruchomię procedurę losowania jeszcze po3mam wszystkich w napięciu :P .
A wszystkim zaintersowanym zdradzam tajemnicę jednej z nagród.
Obrazek

P.S.Osoby, które przysłały odpowiedzi, a nie podpisały się nickiem z forum proszę o mailowe uzupełnienie danych.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2027
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: djjack »

Dobry wieczór.
Dzisiaj o 21:00 przy dźwiękach świątecznych przebojów odbyło się karciane losowanie nagród w konkursie o nazwie PKS.
Za chwilę wyjaśnię dlaczego karciane...
W zabawie wzięło łącznie udział dziewięć osób.
Każdej z osób przydzieliłem zatem jedną kartę karo z zestawu 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Karty potasowałem.
Na drugi stosie ułożyłem przetasowane piki - as, 2, 3 ,4, 5, 6
W arkuszu kalkulacyjnym zbudowałem sześć kolumn - po jednej na każdą krzyżówkę + w kolumnie siódmej zaznaczałem liczbę poprawnie rozwiązanych krzyżówek.
Każdemu z rzędów od 2 do 10 przyporządkowałem jeden z forumowych nicków.
Dany nick pojawiał się na przecięciu rzędu z kolumną, jeżeli krzyżówka z tej kolumny została poprawnie rozwiązana przez osobę z danego rzędu. Jeżeli było inaczej - pole na przecięciu rzędu i kolumny było puste.
W siódmej kolumnie wprowadziłem funkcję "Licz ile nie pustych" dla każdego z rzędów 2-10. Jeżeli w danym rzędzie wartość wynosiła 6 - nick z tego rzędu brał udział w losowaniu nagrody za rozwiązanie wszystkich sześciu krzyżówek.

W dolnej części arkusza losowo przypisałem sześć nagród do numerów od 1 do 6.

Zaczęło się losowanie.
Najpierw z zestawu kart 2-10 ciągnąłem pierwszą kartę. Jeżeli wartość karty pokrywała się z pełnym polem w rzędzie pierwszym - poznawałem zwycięzcę. Jeżeli nie - ciągnąłem kolejną kartę. I tak do skutku.
Znając zwycięzcę - losowałem dla niego nagrodę z kart pikowych.
Następnie wszystkie karty karowe wracały do zestawu, były tasowane i ten sam proces losowania powtarzał się dla kolejnych rzędów 2-6.
Po każdym ostatecznym wylosowaniu kolejnego zwycięzcy, dociągana była jednak karta pikowa ze stosu, który po każdym losowaniu stawał się coraz mniejszy.

Na samym końcu z kart karowych wylosowałem osobę do której trafi nagroda za rozwiązanie wszystkich sześciu krzyżówek.

To tyle od strony technicznej - czas poznać wyniki losowań:

Krzyżówka 1 - kamil_snk - opaska z logo Trójki;
Krzyżówka 2 - Darek z Wrocławia - Przysłownik autorstwa Katarzyny Kłosińskiej;
Krzyżówka 3 - Grzes - CD "Idą święta (2011)";
Krzyżówka 4 - Tomasz_Br - CD "25 lat listy przebojów Trójki" - rok 1997;
Krzyżówka 5 - Martyrka - monety "Historia polskiej muzyki rozrywkowej";
Krzyżówka 6 - mara - CD "25 lat listy przebojów Trójki" - rok 2003;

Krzyżówka 1-6 - Tomasz_Br - CD Hurts "Happiness".

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie. Cieszę się, że w natłoku przedświątecznych obowiązków znaleźliście czas na kilka, kilkanaście, a może kilkadziesiąt minut muzycznej rozrywki.
Krzyżówki nie znikają, cały czas będą dostępne. Ale konkurs niniejszym można uznać za zakończony.

Osoby wylosowane proszę o dostarczenie na moją skrzynkę poczty elektronicznej danych poczty zwykłej, abym mógł zaadresować kolejne koperty. Chyba, że ktoś życzy sobie odbiór nagrody bezpośrednio podczas najbliższego forum. Nagroda dotrze wówczas zdecydowanie później, ale będzie jeszcze można uścisnąć rękę autora :P
Czekam zatem na odpowiednie decyzje.

Z przedświątecznymi pozdrowieniami.

D.J.J.A.C.K.
grzes

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: grzes »

Dziękuję
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: TomaszBr »

Dziękuję za podwójne wylosowanie! Jednak nie wiem, czy aż dwie nagrody aby na pewno idą w dobre ręce - w końcu posiłkowałem się dosyć sporo różnymi źródłami, chociaż i tak rozwiązywanie szło mi łatwiej niż na Zlocie. Natomiast zabawa przy odgadywaniu kolejnych haseł jest świetna, satysfakcja ogromna, gdy udaje się rozwiązać niemal całą krzyżówkę - gratuluję pomysłu!
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: ku3a »

widzę, że na zlocie byłem w dobrej drużynie :mrgreen: .
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: TomaszBr »

ku3a pisze:widzę, że na zlocie byłem w dobrej drużynie :mrgreen: .
:mrgreen: :mrgreen: z pomocą Archiwum i Wikipedii to Twoja drużyna jest niepokonana ;)
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: kamil_snk »

Mimo pomocy "cioci" i "wujka" nie było jednak tak do końca łatwo, szczególnie dla kogoś trochę młodszego wiekiem od samej listy ;) Dzięki :)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9269
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: Martyr »

Ja również bardzo dziękuję za tak duże wyróżnienie. Muszę się przyznać, że pewnie nie dałabym rady gdyby nie nieoceniona muzyczna pomoc Mojego Męża. Jacku, dziękuję! :D Nagrodę będziemy podziwiać oboje :D

Edit: tak mi się jeszcze przypomniało - nie lada zagadką było odgadnięcie hasła na nasz temat - tzn. o Martyrce i Yacym :wink:
Trochę nam to czasu zajęło :P
Awatar użytkownika
mara
Posty: 2615
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 7:29 pm
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy /Pod Warszawą

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: mara »

No ja też korzystałam z pomocy "rodziny" i archiwum. Myślę że zdobyta wiedza w trakcie rozwiązywań też liczy się jako nagroda. Oczywiście dziękuję.
grzes

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: grzes »

Płyta dotarła, dziękuję.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: kamil_snk »

Oczywiście nagroda dotarła przed świętami, tylko jakoś tak wyleciało mi z głowy, żeby podziękować, co niniejszym czynię :)
Awatar użytkownika
mara
Posty: 2615
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 7:29 pm
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy /Pod Warszawą

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: mara »

Płyto-książeczka dotarła :) Dzięki!
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9269
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: Martyr »

Nagroda w postaci monet dotarła. Dziękujemy! :D Bardzo nam się podoba :)

Niespodzianka depeszowa pozytywnie mnie zaskoczyła i ucieszyła. Bardzo, bardzo dziękuję, Jacku! :D :D :D
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: PKS czyli Przedświąteczny Konkurs Szaradziarski

Post autor: TomaszBr »

Płyty dzisiaj przyszły, bardzo dziękuję! :D
ODPOWIEDZ