Piotr Morawski

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Piotr Morawski

Post autor: DarekM »

Nie jest łatwo napisać choćby kilka zdań o osobie, której się nie znało. O osobie, która bez wątpienia była fanem audycji jednoczącej nas na tym forum, bo czy ktoś, komu Lista jest obojętna, wpadłby na pomysł wydania o niej książki i uparłby się aby trafiła do rąk jemu podobnych? Tą osobą był Piotr Aleksander Morawski - motor napędowy powstania pierwszej książki o Liście. Można mieć do jej treści sporo uwag, choć Piotr nie miał zapewne wpływu na jej treść (o kulisach powstania tej pozycji najszerzej w książce ABC kaziów... str. 176-180), a pamiętać trzeba, że były to czasy "analogowe" i możliwości weryfikacji danych były ograniczone.
Sądzę, że pozostając z Listą, mimo wysypu od początku lat 90. setek lub tysięcy podobnych audycji w innych stacjach radiowych, byłby dziś aktywnym uczestnikiem forum, choć to - niestety - jest nie do sprawdzenia. Ironią losu jest, że zaangażowanie w realizację pomysłu, doprowadziło do tragedii (szerzej w książce Lista Przebojów Trójki 1994-2006, str. 89).
Dziś mija 15 lat od dnia, w którym Piotr odszedł. Miał tylko 28 lat. Zostały nie tylko zdjęcia we wkładkach I i II tomu, lecz przede wszystkim książka w czarnej, twardej oprawie... Myślę, że z tego powodu należy Mu się kilka słów na Tym forum.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22010
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Piotr Morawski

Post autor: Yacy »

[*]

Jakoś nie zapamiętałem tej części wpisu na 98 stronie. Pamiętałem drugą część, gdzie Marek Niedźwiecki pisał, że kupił nowy samochód...

Darku, bardzo dobrze, że przypomniałeś o tej rocznicy!
ODPOWIEDZ