Archiwum listy przebojów Polskiego Radia

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Archiwum listy przebojów Polskiego Radia

Post autor: marcinparys11 »

Dobry wieczór! Udało mi się, zupełnie przypadkowo, bo dopiero od niedawna nauczyłem się wchodzić "na stronę" trafić na nieco już zapomnianą, ale konkurencyjną listę przebojów Programu Pierwszego Polskiego Radia. Wtedy, w latach 80 uchodziła za kompletny obciach, chocaż, gdy się teraz przegląda archiwalne notowania, wcale nie było tak źle. W 2007 roku, sącząc po datach wysyłanych wpisów, kilku uczestników wymieniło się i zaprezentowało wszystkie archiwalne wydania listy "jedynkowej" z lat 1982-1991. Przyznam się, że lektura zajęła mi około dwóch godzin, było to niezwykle wzruszające przeczytać o kimś, kto w tamtych czasach również zapisywał bieżące notowania (były okresowo drukowane w różnych czasopismach). Chętnie poznałbym wcześniejsze wydania tego typu listy. Też przeszedłem przez "manię" zapisywania. W 1981 roku nadawana była właśnie w I Programie Polskiego Radia w sobotę o 13.05 Lista Przebojów "Radiowego Studia Gama" (10 piosenek polskich i 10 zagranicznych) i była prototypem listy jedynkowej. Ukazało się od 8.08.1981 do 12.12.1981 co sobotę 19 notowań, potem nastąpiła przerwa z wiadomego powodu. Dysponuję tymi notowaniami w swoim archiwum i dziwię się, że nikt tego nie opublikował. Nie spodziewam się, czy kiedyś pojawią się w internecie np. wyniki listy przebojów Młodzieżowego Studia Rytm z przełomu lat 60/70tych (z tego, co wiem, Pan Redaktor Marek Niedźwiecki zapisywał i kiedyś przedstawiał w radiu wyrywkowe notowania). Mogę się podzielić swoimi notatkami z bardzo dawnych czasów. Pozdrawiam uczestników forum i zapraszam do współpracy.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Archiwum listy przebojów Polskiego Radia

Post autor: Robinson »

ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Archiwum listy przebojów Polskiego Radia

Post autor: ku3a »

temat bardzo ciekawy.
ale nie do tego działu. przenoszę do Tematów okołolistowych.
ODPOWIEDZ