Od kiedy słuchacie LP(P)3 ?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Pierwsze notowanie, które pamiętam, to gdzieś koło 1990, jak w czołówce był Another day in paradise, coś Glorii Estefan i chyba Jason Donovan :wink: . Wtedy jeszcze w sobotę.

Ale później lata przerwy i dopiero regularnie od notowania, w którym na 1 debiut było Edyta Górniak: TO nie ja (czyli około 640 notowania). Od 654 zacząłem zapisywać notowania. Słuchałem regularnie mniej więcej do 1050, ostatnie parę lat nieregularnie, a teraz właściwie w ogóle, bo od lata w piątki pracuje do 22, bez mozliwości słuchania radia :(.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

zbyszu: "Gazeta Młodych" nie była dziennikiem - ukazywała się w latach 80-ych 2 razy w tygodniu, bodajże we wtorki i w piątki. Nie pamiętam jak bardzo była upartyjniona - tematy polityczne w ogóle mnie wtedy nie interesowały. Czytałem tylko tematy muzyczne, wywiady i żarty.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

pamiętam ze obok Dziennika Ludowego kupowałem jeszcze "Zarzewie" gdzie plakaty były drukowane na zwyklym papierze ale były wieksze od tych z DL
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Robinson pisze:zbyszu: "Gazeta Młodych" nie była dziennikiem - ukazywała się w latach 80-ych 2 razy w tygodniu, bodajże we wtorki i w piątki. Nie pamiętam jak bardzo była upartyjniona - tematy polityczne w ogóle mnie wtedy nie interesowały. Czytałem tylko tematy muzyczne, wywiady i żarty.
Może chodzi Ci o "Świat Młodych" - ukazującą się 3 razy w tygodniu z nieśmiertelnym komiksem na ostatniej stronie?

Do nasłuchania
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

zbyszu pisze:
Może chodzi Ci o "Świat Młodych" - ukazującą się 3 razy w tygodniu z nieśmiertelnym komiksem na ostatniej stronie?

Do nasłuchania
Hehe, zapewniam Cię, że nie.
Odróżniałem Świat Młodych od Gazety Młodych. Podobieństwo tytułów, ale zupełnie odmienna treść. No i lista na pewno nie była regularnie drukowana w Świecie Młodych.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

W Świecie Młodych nie była drukowana wcale. Jedynie tam można było nieco więcej poczytać o muzyce, kulrurze młodzieżowej, harcerstwie itp.

Pozdrawiam. Do nasłuchania
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

A oto przykładowy znaleziony w internecie skan artykułu z Gazety Młodych z połowy lat 80-ych na dowód, że taka gazeta istniała.
http://siekiera.serpent.pl/gazetamlodych-skan.html
Nie pamiętam kiedy zaprzestali publikować tam listę, ale pewnie musiało to być tak, że jak skończyli w Gazecie Młodych, to zaczęli w Sztandarze Młodych. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Świat Młodych

Post autor: djjack »

zbyszu pisze:W Świecie Młodych nie była drukowana wcale.
(...)
W "Świecie Młodych" notowanie Listy faktycznie nigdy nie były drukowana cyklicznie w każdą sobotę, ale... raz na jakiś czas (tak co 4-6 tygodni) wraz z uzupełnieniem w postaci tekstu jednej piosenki z Listy i jednego plakaciku wykonawcy z Listy.
Było to w okresie przypadającym mniej więcej na jesień 1984 roku - wiosnę 1985 roku.
Gdyby było zainteresowanie - mogę zeskanować kilka takich przykładowych List ze "Świata Młodych".
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Ja przy przeprowadzce wyrzucilem cala mase "Swiatow Mlodych" :-(. Dobrze, ze chociaz zachowalem wyciete i spiete "Lucky Luke'i", "Binio Bille", "Kubusia Piekielnego" itd. Kilka plakatow tez, ale doslownie kilka, takie best of.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Świat Młodych

Post autor: Robinson »

djjack pisze: W "Świecie Młodych" notowanie Listy faktycznie nigdy nie były drukowana cyklicznie w każdą sobotę, ale... raz na jakiś czas (tak co 4-6 tygodni) wraz z uzupełnieniem w postaci tekstu jednej piosenki z Listy i jednego plakaciku wykonawcy z Listy.
Było to w okresie przypadającym mniej więcej na jesień 1984 roku - wiosnę 1985 roku.
Potwierdzam, że od czasu do czasu w 1984 i może rzeczywiście w 1985 kilka notowań było także w Świecie Młodych.
medikoo
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 03, 2004 2:52 pm
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: medikoo »

Zacząłem słuchać chyba odkąd powstała.. choć miałem tylko 5 lat :) Moja Mama z Ciocią (jej siostrą) słuchały listy i nagrywały piosenki na magnetofon szpulowy.. co i mnie się w jakiś sposób udzielało.
Już tak w pełni świadomie zacząłem słuchać parę lat później, od kiedy nauczyłem się liczyć byłem też maniakiem wszelakich statystyk.. więc dosyć szybko wpadł mi do głowy pomysł by zapisywać co tydzień wyniki notowań do specjalnego zeszytu. Pierwsze jakie próbowałem zanotować to notowanie numer 167.. ale 8 latkowi cierpliwości starczyło tylko do 20 miejsca :) (dzięki temu, że zapamiętałem co na nim było mogłem później określić, które to notowanie było :) - tego zapisu niestety nie zachowałem.. ale 2 lata później już założyłem specjalny zeszyt, który mam do dzisiaj :).. z biegiem lat nazbierało się trochę tych zeszytów.. potem z wiekiem i dostępnością (internet) zapał to ręcznego notowania ostygł.. heh wszystko co kiedyś było nie ocenionym skarbem nagle stało się dostępne za pomocą jednego kilknięcia..
Teraz listy słucham różnie.. czasami częściej.. czasami rzadziej.. zupełnie inne czasy... trochę przez ogólną dostępność wszystkiego i nie porównywalną ilość mediów lista straciła wymiar, który miała w tamtych latach.. ale pozostały wspomnienia i wielki sentyment również. Pozdrawiam.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat Młodych

Post autor: JC »

djjack pisze:
zbyszu pisze:W Świecie Młodych nie była drukowana wcale.
(...)
W "Świecie Młodych" notowanie Listy faktycznie nigdy nie były drukowana cyklicznie w każdą sobotę, ale... raz na jakiś czas (tak co 4-6 tygodni) wraz z uzupełnieniem w postaci tekstu jednej piosenki z Listy i jednego plakaciku wykonawcy z Listy.
Było to w okresie przypadającym mniej więcej na jesień 1984 roku - wiosnę 1985 roku.
Gdyby było zainteresowanie - mogę zeskanować kilka takich przykładowych List ze "Świata Młodych".
Jeśli dałoby radę, to mnie bardzo by ucieszyło pooglądanie sobie zeskanowanych list ze Świata Młodych. Ja pamiętam jedynie późny dziennik ludowy kiedy byłem we wczesnej podstawówce, a potem "Bravo" i "Popcorn". Dla mnie to odkrywanie wielkich skarbów historii muzyki i wielka pasja.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Świat Młodych

Post autor: djjack »

JC pisze:
djjack pisze: (...)
Gdyby było zainteresowanie - mogę zeskanować kilka takich przykładowych List ze "Świata Młodych".
Jeśli dałoby radę, to mnie bardzo by ucieszyło pooglądanie sobie zeskanowanych list ze Świata Młodych.
(...)
Dało radę:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

"Want To Know What Lowe Is" - dość ciekawy zapis tytułu tej piosenki... I jak się właściwie powinno pisać "The Neverending Story", bo tu są dwie wersje, a w książce p. Niedźwieckiego trzecia? Pamiętam, że wszystkie dzieciaki w naszej podstawówce, w tym i ja, mówiły "Newerendżik Story" :wink: - i tak każdy wiedział, o co chodzi...
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: saferłel »

Ja słucham listy od kilku notować (tzn słucham jej już stale), bo wcześniej mi się zdarzało trafiać na pojedyncze notowania.
Wiem że zacząłem strasznie późno słuchać, ale cóż, co mam powiedzieć, jak się usprawiedliwić. Wiekiem napewno nie, bo muzyki na poważnie słucham od 4 lat (10 latek miałem). Trafiłem po prostu na 3 potem.
Nie wiedziałem że istnieje to forum, nie interesowałem się jeszcze tak chartami...może dlatego.

Najważniejsze że od 3 tygodni jestem stałym słuchaczem :)

PS - Cieszę się też że udało mi się tu trafić, bo wreszcie można poważnie z ludźmy pogadać o muzyce i jest to super archiwum, które widziałem jakieś 2 lata temu (tzn przeglądałem je) ale potem zgubiłem link i nie mogłem odnaleźć - a to naprawdę świetna skarbnica wiedzy.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

saferłel pisze: i jest to super archiwum, które widziałem jakieś 2 lata temu (tzn przeglądałem je) ale potem zgubiłem link i nie mogłem odnaleźć - a to naprawdę świetna skarbnica wiedzy.
Znaleźć bardzo łatwo w "goglach". Wystarczy wystukać LP3 i wyskakuje na 2 miejscu po stronie listy :)
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

pbd2 pisze:"Want To Know What Lowe Is" - dość ciekawy zapis tytułu tej piosenki... I jak się właściwie powinno pisać "The Neverending Story", bo tu są dwie wersje, a w książce p. Niedźwieckiego trzecia? Pamiętam, że wszystkie dzieciaki w naszej podstawówce, w tym i ja, mówiły "Newerendżik Story" :wink: - i tak każdy wiedział, o co chodzi...
Nie wiem jak jest w ksiazce Marka N, ale prawidlowy zapis tej niekonczacej sie historii wyglada tak: Never Ending Story
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat Młodych

Post autor: JC »

djjack pisze:
JC pisze:
djjack pisze: (...)
Gdyby było zainteresowanie - mogę zeskanować kilka takich przykładowych List ze "Świata Młodych".
Jeśli dałoby radę, to mnie bardzo by ucieszyło pooglądanie sobie zeskanowanych list ze Świata Młodych.
(...)
Dało radę:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rany boskie..... wielkie dzięki djjack. Pięknie jest sobie to pooglądać..... i powspominać. Ten duch lat '80! :D :D :D
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

witam wszystkich

dawno mnie tu nie było (wcześniej nie byłem zalogowany) i szczerze mówiąc zaglądając tu po kilkumiesięcznej nieobecności, spodziewałem się krótkiej wizyty "dla porządku" i stwierdzenia że nadal nic się nie zmienia

tymczasem spotkała mnie niesamowicie miła niespodzianka - mnóstwo użytkowników, ciekawe tematy, zagadki, komentarze ... rewelacja !

aby wprowadzić się do Was z należytą procedurą - kilka informacji na mój temat

mam na imię Emil, 33 lata, mieszkam w Swarzędzu koło Poznania
pierwsze notowanie którego wysłuchałem z własnej, nieprzymuszonej woli miało numer 219 i odbyło się 31 maja 1986 (dość łatwo było je zlokalizować, ponieważ Broken Heroes wygrało na LP3 tylko jeden raz), natomiast pierwsze które zapisałem to 266/267 z 25 kwietnia 1987

oczywiście radość bierze kiedy przypominam sobie jak zapisywałem swoje pierwsze tytuły w nowiuteńkim zeszycie A4 :))

niestety latka lecą i dziś po moich pierwszych notatkach śladu już nawet nie ma, a szkoda - chętnie poczytałbym je dzisiaj

pamiętam np jak Marek w którymś z kolejnych notowań powiedział "U DUE" zamiast U 2 i nie wiedziałem co jest grane :)

sposoby notowania ewoluowały w moim przypadku przez te wszystkie lata - z początku pamiętam że pozycje 1, 2, 3, 10, 30, 30 pisałemna środku kartki wielkimi literami, a pozostałe od lewej normalnymi (pierwszą literę dużą, resztę małymi)
później dodałem kolumny z pozycją z ubiegłego tygodnia i ilością tygodni
następnie zmieniłem kolory - awanse niebieskie, spadki czarne, utrzymane zielone, nowości czerwone (nowości od początku zapisywałem na czerwono i tak mi zostało do dziś, natomiast pozostałe pozycje dziś zapisuję na czarno lub niebiesko - w zależności od tego, jakiego długopisu akurat moje Pociechy nie zdążą sprzątnąć mi z biurka - niezależnie od ruchu na Liście)
dodałem też kolumny z punktacją do podsumowania roku i wszechczasów

nie dodałem, że mimo tego iż wszystkie notowania wprowadziłem do komputera - nadal z uporem maniaka wpisuję każdą kolejną Listę do zeszytu

gdyby ktoś był zainteresowany, chętnie wrzucę przykładowy skan,
zresztą może inni Użytkownicy również zechcą podzielić się swoimi sposobami :)

jestem strasznie ciekaw jak zdobywaliście brakujące notowania - w moim przypadku było to tak, że część spisywałem kiedy Marek wprowadził "kącik yesterday" w którym przypominał notowania począwszy od pierwszego
ponieważ nie szło to tak szybko jakbym sobie tego życzył, napisałem ogłoszenie ze szukam starych notowań i wysłałem je do "Świata Młodych"
- odzew przerósł moje oczekiwania i w krótkim czasie miałem komplet

jedynym minusem było to, że ogłoszenie ukazało się jakieś 3 miesiące po wysłaniu :)

ależ się rozpisałem ... na wstęp to zdaje się i tak za dużo :)

pozdrawiam wszystkich Użytkowników (zresztą zdaje się, że co niektórych poznałem już w różnych okolicznościach)

Emil
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Czesc.
Witamy serdecznie! Fajnie, ze napisales troche o sobie na poczatek :-).
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Cześć Emil
Czy nie miałeś czasem coś wspólnego z Radiem Afera :?:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

stavanger pisze:Cześć Emil
Czy nie miałeś czasem coś wspólnego z Radiem Afera :?:

Pozdrawiam
owszem - jakieś 8-10 lat temu prowadziłem tam LP lat 80-tych

pozdrawiam
Emil
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

emilencja pisze:
stavanger pisze:Cześć Emil
Czy nie miałeś czasem coś wspólnego z Radiem Afera :?:

Pozdrawiam
owszem - jakieś 8-10 lat temu prowadziłem tam LP lat 80-tych

pozdrawiam
Emil
Tak właśnie myślałem :) powygrwało się trochę kaset :)
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

stavanger pisze:Tak właśnie myślałem :) powygrwało się trochę kaset :)
nie myślałem że ktoś jeszcze o tym pamięta - w sumie było tego nieco ponad 100 notowań, z czego kilkanaście ostatnich emitowanych było jako podwójne (z powodów rodzinnych) - chyba mam jeszcze w piwnicy zeszyty z tymi notowaniami

pozdrawiam
Emil
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

emilencja pisze:
stavanger pisze:Tak właśnie myślałem :) powygrwało się trochę kaset :)
nie myślałem że ktoś jeszcze o tym pamięta - w sumie było tego nieco ponad 100 notowań, z czego kilkanaście ostatnich emitowanych było jako podwójne (z powodów rodzinnych) - chyba mam jeszcze w piwnicy zeszyty z tymi notowaniami

pozdrawiam
Emil
Pamiętam, nawet wysyłałem Ci podsumowania Twojej listy i wygrałem książke p.Weissa o Pink Floyd.

Pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ