Anielski Orszak

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

Aż dziw, że jeszcze nikt nie napisał: 14 września zmarł w wieku 57 lat Patrick Swayze, może większości narodu znany z serialu "Północ - Południe", dla fanów Listy to jednak przede wszystkim wykonawca "She's like the wind", 13 razy na Liście, najwyżej 10. miejsce.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

Ja bym powiedział, że raczej znany z "Dirty Dancing" przede wszystkim. Nie pisał, ale wspomniał. Nie tu, ale w audycji. Gdzie? W "HeyJoe" w RadiuOrbit.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Anielski Orszak

Post autor: krzysiek83 »

słoik pisze:Aż dziw, że jeszcze nikt nie napisał: 14 września zmarł w wieku 57 lat Patrick Swayze, może większości narodu znany z serialu "Północ - Południe", dla fanów Listy to jednak przede wszystkim wykonawca "She's like the wind", 13 razy na Liście, najwyżej 10. miejsce.
Niektórzy dopiero teraz dopadli do komputera...
Piosenka bardzo ładna. Niestety nie znam wykonawcy z innych działań. Seriali ani filmów z nim nie widziałem.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: tadzio3 »

Też miałem o tym napisać, ale byłem pewny, że ktoś inny zrobi to znacznie szybciej odemnie.
Szkoda Patricka. Dwa lata walki z rakiem...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

krzysiek83 pisze:Seriali ani filmów z nim nie widziałem.
TO gdzieś ty się schował?
U mnie cała żeńska część rodziny szaleje za "Dirty Dancing", a pewnie i za "Uwierz w ducha". :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: tadzio3 »

Ja go lubiłem z ról drugoplanowych takich jak np "Donnie Darko", czy "11:14"
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Anielski Orszak

Post autor: Robinson »

Miszon pisze:
krzysiek83 pisze:Seriali ani filmów z nim nie widziałem.
TO gdzieś ty się schował?
U mnie cała żeńska część rodziny szaleje za "Dirty Dancing", a pewnie i za "Uwierz w ducha". :)
Ale jak się nie jest żeńską częścią widowni, to można nie znać jego filmów. Ja też ich nie znam.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

Ja też nie jestem żeńską częścią, ale chcąc nie chcąc natknąłem się z 15 razy na te filmy oglądane przez część żeńską. ;-)
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

Przy okazji zbliżających się dni chciałbym przedstawić moją prywatną listę osób, którzy odeszli w ciągu ubiegłego roku, a których, moim zdaniem, należy wspominać (niekoniecznie zawsze dobrze): Andrzej Badeński, Jacques Piccard, Yma Sumac, Michael Crichton, Jadwiga Ligocka, Mieczysław Rakowski, Andrzej Braun, Stanisław Różewicz, Miriam Makeba, Stanisław Stefan Paszczyk, Cwetanka Christowa, Janusz Christa, Jan Machulski, Edna Parker, Helena Wolińska-Brus, German Skurygin, Aleksiej II, Daniel Carleton Gajdusek, Avery Dulles, Wanda Koczeska, Harold Pinter, Samuel P. Huntington, Maciej Kuroń, Eartha Kitt, Maria de Jesus, Inger Christensen, Dave Dee, Rene Herms, Elżbieta Zawacka, Joanna Guze, Zbigniew Czeczot-Gawrak, Nicholas Rey, Anna Radziwiłł, John Updike, Andrzej Bachleda-Curuś, Eluana Englaro, Maria Orwid, Jan Błoński, Kamila Skolimowska, Stefan Szymutko, Franciszek Starowieyski, Bolec, Kazimierz Hoffman, Irena Dzierzgowska, Zbigniew Religa, Andrzej Samson, Natasha Richardson, Jade Goody, Paweł Wieczorkiewicz, Maurice Jarre, Raul Alfonsin, Andrzej Stelmachowski, Tadeusz Tuczapski, Maurice Druon, Piotr Słonimski, Delara Darabi, Chuck Daly, Zbigniew Hołda, Roh Mu Hiun, Karine Ruby, Stanisław Królak, Omar Bongo, Grzegorz Wójtowicz, Ralf Dahrendorf, Zenon Płatek, Farah Fawcett, Michael Jackson, Robert McNamara, Swietłana Jakowlewa, Zbigniew Zapasiewicz, Leszek Kołakowski, Walter Cronkite, Henryk Gąszczak, Bobby Robson, Corazon Aquino, Les Paul, Kim De-dzung, Robert Novak, Hugo Loetscher, Krzysztof Piszczek, Toni Sailer, Edward Kennedy, Aleksander Ziemny, Patrick Swayze, Barbara Skarga, Susan Atkins, Zygmunt Chychła, Marek Edelman, Carla Boni, Maciej Rybiński, Jan Wejchert.
Ciąg dalszy za rok.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

30 października 2009 r. zmarł w wieku 58 lat Norton Buffalo, który grał na harmonice w The Steve Miller Band. Do zespołu dołączył po nagraniu "Jokera" i "Fly like an eagle", ale grał na "Abracadabra", czyli dane mu było królować na Liście w lipcu 1982 r. Bliższe statystyki tu: http://www.lp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=500060
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

2 grudnia 2009 r. w wieku 64 lat zmarł Eric Woolfson. Może niewielu na piewszy rzut oka zareaguje na to nazwisko, ale głos jego słyszeli wszyscy. To człowiek nr 2 w The Alan Parsons Project, on to śpiewał "Eye in the sky" i "Don't answer me", utwory które ku mojemu zaskoczeniu na Listę nie dotarły. Był też współautorem kompozycji i słów w zespole. Grał przede wszystkim na instrumentach klawiszowych, zajmował się również produkcją muzyczną. Na Liście z The Alan Parsons Project miał dwa utwory, w tym"Sooner or later" zaśpiewał. A tutaj szczypta statystyki:
http://www.lp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=500345
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Anielski Orszak

Post autor: krzysiek83 »

Widzę, że jeszcze w tym roku wydał płytę o charakterystycznym tytule: "The Alan Parsons Project That Never Was".
Nie wiem niestety w jakim składzie TAPP wystąpił w ostatnich dniach w Warszawie i czy Woolfson współpracował z nadal z założycielem grupy.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: tadzio3 »

słoik pisze:2 grudnia 2009 r. w wieku 64 lat zmarł Eric Woolfson.
Wielka szkoda... :(
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

1 stycznia 2010 r. w wieku 37 lat zmarła na raka Lhasa de Sela. Pan Marek swego czasu mocno ją promował, nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że pojawiła się na którejś "Smooth jazz" albo "Chillout cafe". Zapewne niewielu pamięta ten całkiem przyjemny utwór:
http://www.lp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=501739
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Anielski Orszak

Post autor: krzysiek83 »

Piątego stycznia zmarł Willie Mitchell. Przeżył 72 lata.
Był producentem wielu artystów z kręgu soul, pop czy R&B. M.in. współproducent nagrań Tiny Turner.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Anielski Orszak

Post autor: krzysiek83 »

25 grudnia na skutek przedawkowania leków w wieku 35 lat zmarł amerykański gitarzysta i wokalista Vic Chesnutt. Jego talent został odkryty ponad 20 lat temu przez Michaela Stipe'a i rozpoczął wtedy swą karierę, mimo, że był już wtedy unieruchomiony w wózku inwalidzkim na skutek wypadku.
Nagrał kilkanaście płyt. M.in.charytatywną "Sweet Relief II: Gravity of the Situation" do której zaprosił ówczesne gwiazdy rocka w postaci Smashing Pumpkins, R.E.M. czy Garbage, a zyski z niej przekazano na rzecz muzyków potrzebujących opieki lekarskiej.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

4 stycznia 2010 r. w wieku 68 lat zmarł producent muzyczny Tony Clarke, znany przede wszystkim ze współpracy z The Moody Blues. Wyprodukował też m.in. "Baby come back" Equals. Z utworów, które gościły na Liście, a w których maczał palce, udało mi się znaleźć "Robin (The Hooded Man)" - w 1986 r. przez 4 tygodnie na Liście, najwyżej 17 miejsce.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

31 stycznia 2010 r. zmarł w wieku 40 lat wokalista nowozelandzkiej grupy OMC Pauly Fuemana. Pamiętacie "How bizarre"? http://www.lp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=501095
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Yacy »

słoik pisze:31 stycznia 2010 r. zmarł
:shock: jeszcze mamy 30.01.2010!!! :STOP:
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

Yacy pisze:
słoik pisze:31 stycznia 2010 r. zmarł
:shock: jeszcze mamy 30.01.2010!!! :STOP:
Nie w Nowej Zelandii.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Yacy »

wiem, bo sprawdziłem... ale mimo wszystko dziwnie to wygląda...
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

27 lutego 2010 r. zmarł Paul "T-Bone" Wolk, multinstrumentalista, najczęściej grający na basie, ale też używał syntezatora, mandoliny, perkusji, tamburyna, aranżował, produkował, śpiewał w chórkach, jednym słowem głównie muzyk sesyjny od wszystkiego. Najbardziej znany był ze współbracy z duetem Hall & Oates, zdaje się, że udzielał się na wszystkich czterech utworach, jakie gościły na Liście: "Maneater", "Adult education", "Out of touch" i "Don't hold back your love" (był współproducentem albumu "Change of season"). Wyszperałem też całkiem pokaźną woreczek utworów Listowych, w których też zapewne grał: Elvisa Costello "The other side of summer" i "So like candy", Shawn Colvin "Shotgun down the avalanche", Roberta Palmera "She makes my day", Des'ree "Little child", Amandy Marshall "Beautiful goodbye" i "Fall from the grace" - był producentem jej albumu i Daryla Halla "Dreamtime" i "Stop loving me, stop loving you". I całkiem niewykluczone, że to nie wszystko.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

6 marca w wieku 47 lat zmarł lider Sparklehorse Mark Linkous. Zespołu na Liście nie było, za to sam Linkous pojawił się na niej w projekcie A Camp Niny Persson w utworze "Charlie, Charlie", gdzie jego zasługi to "drum programming, sampler, mixing and producing".
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Mark Linkous

Post autor: PS »

Sparklehorse poznałem dzięki audycji '3-maj z nami' Pawła Jóźwickiego, który w latach 1999-2002 często prezentował muzykę i przybliżał postać Marka Linkousa, outsidera śpiewającego zbolałym głosem swoje depresyjne introwertyczne piosenki. U-zek umieścił też jedną z nich na składance Sissy Sleeper (BMG 2003) → Comfort Me (Przynieś mi ukojenie).

Pozostał smutek i niedowierzanie.
R.I.P.

"Któregoś dnia tu wrócę
i wykopię swoje kości z ziemi"

(Mark Linkous)
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

8 kwietnia 2010 r. zmarł na raka w wieku 64 lat Malcolm McLaren.
http://www.lp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=500194
Ale to oczywiście ktoś znacznie ważniejszy niż pokazują powyższe statystyki.
ODPOWIEDZ